Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility + 300

Recommended Posts

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Fabrika je sve to poslala, jer izgleda zaista nisu imali takav slučaj ranije, pa da ne rizikuju. Meni to svakako odgovara, i hvala im na tome. Moguće je i da je neka kombinacija više problema u više komponenti, pa da je skroz zaguljeno da se dijagnostikuje. Ako im naši vrate delove na Tajvan, nek ih oni tamo seciraju i analiziraju u laboratoriji, nemam ništa protiv :)

 

Takođe moram reći da su momci iz Kymco.rs lepo uradili posao. Brzo su to zamenili kad je stiglo, a sve su plastike, nitnice itd. na mestu. Ništa se spolja ne primeti da je rađeno, nisu skuter ni ogrebali u transportu iz Niša i tako to. Zahvalan sam im i na tome!

 

Ono što mi jeste na pameti, što kažeš, sve više dvotočkaša ima ovakve ili slične elektoronike i razne džidža bidže. Šarene ekrane i šta ti ja znam šta sve ne... Čak i na Pedu meću ove wifi brave. To kad počne da se kvari van garancije, biće stvarno qq i lele :(

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To i nekako, nije toliki problem u smislu da te izda u voznji.

Polako se mecu rucice gasa bez sajle, to kad krene da zeza bice veselo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Registracija danas, 13.900 din, bez tehničkog pregleda, jerbo sam oslobođen i ove godine. Nije ni malo za moped...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Sa tehnickim bi ti bilo oko 18 k dinara, u rangu nekog manjeg automobila

Meni je ove god registracija Downtown-a bila 18.400 din sa tehničkim, to je otprilike kao kod tebe, 2. god u mom vlasništvu.


:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Pre skoro godinu dana, za VisaR 110, sa novom saobracajnom i tehnickim, koštala me je registracija 12600din. A za ficu iz 1984 god. 13400 din. bez saobracajne koja je 1600 dinara. 

 

       12600din. moped 110, VS. zastava 750 15000din.

 

Razlika 20 eura, po 10 za svaki dodatni točak :)

Promenio član ficoman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@tomamega da, to je to. Otprilike svi u 300cc klasi isto plaćaju.

@ficoman, da pređemo onda na ovo, ako se plaća po točku ;) Reg. tablica se ne vidi na slici, ali viri iz sedećeg organa. Upotrebite maštu ;)  electric-single-wheel-self-balanced-scoo

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

ovo cudo vozi neki lik u Borci, ide dosta brzo, provlaci se, ludacki izgleda kad ga vidis.

Cak i na semaforu stoji na njemu i balansira

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Axa, ludo je skroz. Video sam to prvi put još pre par godina u Bugarskoj, Varni. Tamo to bilo hit, pa se setih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E, danas sam se i ja teflonirao :)  Kupio sam ovakav sprej, pošto sam propustio onaj iz Lidla:

 

WWW.HIPER.RS

Univerzalni podmazivač u spreju na bazi mineralnog ulja i politetrafluoretilena za sve namene podmazivanja, 400ml

 

Nisam sve odradio kao @N.F.S.naravno, jerbo nisam toliko vičan, ali i ovo što sam izveo, imalo je smisla.

A i vidi se da nisam pravi majstor, pošto sam alat i delove svuda razbacao, a radionica mi je na otvorenom, iza zgrade :)

 

buc.thumb.jpg.fb73660bd18d90f1fbf8d3be548ba4e3.jpg

 

Prvo sam lepo očistio zvono kvačila i vario čistačem kočnica (Wurth brake cleaner). Imao sam u šteku i Malossi kvačilo koga sam pre radova isto očistio, podmazao osovine lamela, hteo sa da ga probam... ali sam ipak odustao od njega. Original kvačilo mi izgleda kvalitetno izrađeno i da mu ništa ne fali, što je i očekivano jer je skoro novo, pa neka ga i dalje. Malossi će da ostane za rezervu, a OEM kvačilu sam samo malo ošmigrao paknice.

 

malossi.jpg.439387fb8a4bc7f290c5334803361845.jpg

 

Teflon sprejem sam isprskao varijator iznutra, gde su kanali za rolnice i vođice klizača, takođe i poklopac varijatora, Pulley slajdere i klizače.

Vreme je bilo malo hladnjikavo i vlažno, pa je baš dosta vremena trebalo spreju da se osuši, bar par sati.

Probao sam kako klizi kad vratim poklopac i pomeram ga prstom, pa sam tad spazio da jedan klizač koči. Ne znam da li se vidi sa slike, na jednom zidu vođice se nagomilala tvrda štroka, koji ni kliner nije razbio, pa sam morao da ošmirglam finom šmirglom, pa ponovio detaljno čiščenje i prskanje sprejem.

 

vario.thumb.jpg.12bbfc0b0153da03a404464d04e8323a.jpg

 

Sve to lepo sklopio nazad i vreme je za probu šta smo uradili:

pack.thumb.jpg.f4338d4a4e4422fe595cf31172b4e7a6.jpg

 

Dakle, i pre radova mi je prenos bio dobar, a sad je još bolji :) Efekat je, odakativno, da je poboljšanje bar 15-ak posto. Jednostavno, skuter je živahniji, lakše se razvrtava, nema njanjavljenja, nema vibracija, ništa ne treska... Sve teče kao mlekce. Koliko daš gas, tako te lepo sluša.

 

I to, opet da kažem, na relativno novom CVT-u, koji nije prešao ni punih 5.000 km. Očekujem da bi na nekom starijem i ređe održavanom skuteru efekat bio još mnogo očigledniji.

I na kraju, ubeđen sam da je glavna caka u higijeni CVT-a. Gledajte samo da lepo očistite i odmastite vario, zvono kvačila, i to je već više od pola posla urađeno. Teflon sprej je tu samo da još malo smanji trenje i spreči lepljenje prašine za ubuduće...

 

Aj pa u zdravlje.

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E, otkad je zamenjena skalamocija u vezi bravice, sve je OK, pali, radi, ide regularno, nema problema. Skuterin me mnogo lepo služi, i baš volim da ga vozim, svaki dan.

 

Nego, mnogo se često pali ventilator, što me malo nervira. Znam da je vrućinština i tako to, ali ventilator se aktivira svako malo, dovoljna su 2-3 semafora po gradu i eto ga, a baš je bučan. Na ranijim skuterima koje sam vozio, nije bilo baš tako.

Skala na displeju ne nikad ne prelazi polovinu, ne pali se na otvorenom putu, ali creva su vrela, a kad ventilator vrti, baš se oseti kako izbija jara kroz plastike.

 

Nedavno sam zbog toga rešio da promenim onaj zeleni Kymco antifriz. Sa majstorom zajedno sam sve, mislim, korektno odradio, nije bilo baš ni tako jednostavno, ni brzo. Trebalo je skinuti dosta plastika za pristup, istočili smo stari coolant, isprali sve destilovanom vodom dok nije potekla čista tečnost, zatim sipali novi (staje oko 2l), lepo odzračili...

Ali nije baš pomoglo, isto se ponaša i sa novom tečnošču. E sad, kopka me to što sam kupio neki jeftini noname G20 roze antifriz u lokalnoj bakalnici auto delova, i pomešao ga sa demi vodom u odnosu 50:50.

 

A pitanje glasi, ima li smisla sipati neki kvalitetniji, odnosno skuplji antifriz tipa Motul MotoCool Expert? Da li će sa njim biti bolje, kakva su iskustva. I jel neko probao da doda MoCool aditiv. Pomaže li to možda? Cenim da bi mu svaki stepen vreline manje dobro došao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Pa mislim da nemas sta tu da diras...sve je to ok...

Temperatura gde treba..ne dize..

I kod mene ventilator radi skoro non stop...a antifriz je zamenjen pre par dana..

Prosle godine je bilo isto tako...

Neka ga...neka radi...odmorice se kad dodje vreme.. 

Za celu zimu samo se jednom upalio...i to zato sto sam ga namerno grejao u mestu...da proverim da li radi..:)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma da, pretpostavljam da je to mu je što mu je, ali opet, pročitam tu i tamo da je nekome pomogao bolji antifriz\aditiv. Pa sad ne znam da je u pitanju "plasiranje proizvoda" ili ne :)

Nije mi žao parica da probam, ali pipavo je ovo skidanje i nameštanje plastika, pa mi se baš i ne mili ponovo rasturanje. Nema šrafova, nego se sve kači ovim nitnicama, a ultra su nežne. Imam samo još jednu u rezervi.

 

nitna.jpg.48a42e9a2fcba5b6745ab23337c824ee.jpg

 

Edit: El zna neko gde mogu da se nabave ove nitnice?

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 18 sati, boza_kg je napisao:

A pitanje glasi, ima li smisla sipati neki kvalitetniji, odnosno skuplji antifriz tipa Motul MotoCool Expert? Da li će sa njim biti bolje, kakva su iskustva. I jel neko probao da doda MoCool aditiv. Pomaže li to možda? Cenim da bi mu svaki stepen vreline manje dobro došao.

Ima smisla za sisanje ovaca :) 

Čačkaj mečku čačkaj.... na novom motoru, tako je drugar čačkao i iščačkao lep problem gde ga nije bilo.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 1 sat, boza_kg je napisao:

Edit: El zna neko gde mogu da se nabave ove nitnice?

Stariji modeli Tojota su imali ovakve nitne, ne znam samo debljinu. Uglavnom japanci, pa ako negde naletiš na prodavnicu, ili otpad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Hvala Blažo. Sad sam pogledao, ima da se nađu na Aliju, samo da ubodem prave dimenzije. Naručiću, nije mi hitno, pa nek stoje u rezervi.

Inače, ovakve nitnice imaju smisla, iako na prvi pogled ne liči da je tako.

Dođu mu ko neki kontrolni faktor za montažu. Da bi lepo ušle u rupicu i zakopčale, plastike prvo moraju da budu idealno uklopljene. Nije moguće guranje na silu, ukrivo šrafljenje i sl. Jedino što je problem što ako nemaš mnogo iskustva, mora da se ima po neka u rezervi. Lako se shebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ja imam nekoliko ovih sa slika, 6mm prečnik ovog dela koji ulazi u plastiku, dužina 12mm.

Ako ti nešto znače366ec2773c83c6d85597c98df7555bd8.jpgc1e133850ecd637d818aedb6d2940571.jpgdca58ed0da462825ba36988927d54808.jpg

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To su te dimenzije gornjeg dela, s tim što nije ista. Ima ovaj špicasti produžetak. Sa njim je ukupno dugačak 20mm, i nema navoj. Samo se pritisne da cakne. Ne znam dal se ova tvoja nitna šrafi?

 

nitna2.jpg.384763b0981dc7511431b7826c26f47e.jpg

 

Al ako bude stani pani, da znam ko ima prvu pomoć :) Hvala!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Šrafi se.

Ako ti zatreba, tvoje su

I nema na čemu.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
Pre 22 sati, boza_kg je napisao:

 

Nego, mnogo se često pali ventilator, što me malo nervira. Znam da je vrućinština i tako to, ali ventilator se aktivira svako malo, dovoljna su 2-3 semafora po gradu i eto ga, a baš je bučan. 

@boza_kg ne diraj,.. to je ok,

spoljna T 40C , asvalta je 50C

dobro je dok pali ventilator:jee1:

kao i kod @Loshmi82 tako i kod mene, na otvorenom na pola, cim sam napipao prvi-drugi semafor u gradu “op” eto gore skazaljke i ventilator se pali na svakih ~30 sek.

 

Vozi i uzivaj:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

Čačkaj mečku čačkaj.... na novom motoru

Ebiga, kad me kopka :) Recimo, imam novi Samsung frižider, no frost ili kako već ide ta tehnologija.

Ako se zezneš pa da gurneš namirnice do kraja police, ili ako nešto makar i delimično prepreči put strujanju vazduha, kompresor bije kao besan, ne gasi se i srče struju i dan i noć. Nikako ženu da naučim da ne zapušava ove proreze...

Pa ko velim, otkud znam, možda ima neka caka i za motorin ;)

 

friz.thumb.jpg.3b1ab828113a8fde7a38d91237fe0e98.jpg

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Prešao sam samo, ili već, kako ko gleda 6.000 km. Vozim ga skoro svaki dan, ali uglavnom kratke relacije. Nije mnogo, ali nije ni malo, s obzirom da ga nisam vozio 2 prolećna meseca dok je visio po servisu. Eto, oko 6.000 km je neka brojka za umereno korišćenje za godinu dana. Pa onda gledajte koliko je onda realno šta piše po većini satova po 15+ godina starih polovnjaka sa oglasa.

 

Ka.thumb.jpg.6f5f7029c8c5e99f9ef43976cb1f6bc3.jpg

6005.jpg.2a2643c5a6060d4c7545b51b42695b96.jpg

 

I dalje mogu da podvučem da mu je udobnost glavni adut. Lepo upija neravnine, a sedište, iako ne izgleda ništa posebno, je jedna milina za zadnjicu, kao i visok korman koji doprinosi opuštenosti u vožnji.

Terao sam u poslednje vreme nešto više i brzim drumovima i autoputem, a to mu ne prija, i fali mu snage, što je i očekivano.

Sve u svemu, lepo se družimo, dobro me služi, a ružna epizoda sa bravicom polako pada u zaborav :)

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pozdrav ljudi! Treba mi pomoć oko materijala za presvačenje sedišta, tj. gde mogu kupiti brodski skaj?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

  premeštam prepusku u odgovarajuću temu

pre 5 minuta, cezarpa je napisao:

Agility 300 nema filter ulja?

Pa nema, napisao sam to još u prvom predstavljanu skutera. Mislim da su skarabudžili stari agregat od XCitinga 300, da podržava nove Euro norme i metuli ga u XTown i Agility 300, kao privremeno rešenje.

S jedne strane, to i nije tako loše, bar dobiješ proveren agregat u praksi, koji nema dečje bolesti, a sa druge, nije baš ni moderan, a ni jak.

Zato sam već više puta ponovio, cenim da će Agility 350 tek biti pun pogodak. Nosi novi G5 agregat od Dowtown-a 350 i DT X360, a sve ostalo ostaje isto kao na 300 modelu. Nema ni šta da se unapređuje, što se mene tiče, sve su pogodili i ne moraju ništa da menjaju, osim agregata :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja