Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility + 300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Bozo, ne videh da si negde napisao prosečnu potrošnju za ovaj model, gradsku i vangradsku? Kymco je oduvek imao malo višu potrosnju od sličnijih modela Honde, recimo.


:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da sam pisao, ovde ili u drugoj temi možda. Prosečna potrošnja je oko 3,1l.

Veliki je rezervoar, 13,5l, tj može da jednim sipanjem da pređe oko 400 km, pa ne mogu lako da uhvatim baš tačno u kojim uslovima kako gori, ali za razliku od prošlog GTi (isti agregat kao u tvom DT), po gradu i po hladnom vremenu ne troši mnogo i baš je štedljiv.

Tek ako ga teram preko 100, 110 kmh, onda tek zna da posrče nešto više, oko 3,5l otprilike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

To je baš super potrošnja!

Samo mi nije jasno šta znači prosečna potrosnja? Meni Kymco troši 4,3L ali čisto gradske, beogradske i brdovite vožnje. Čak retko idem i na Nbg, a voznje su relativno kratke. Kad se to uzme u obzir, onda je to i nije loše, mada mislim da je ipak više od konkurencije.

Slabo vozim van grada, mislim da je vangardska vožnja normalnom brzinom bila oko 3,5l, ali nisam testirao jedino ispravnom metodom - od čepa do čepa.

Pa ti kad napišeš 3,1L, da li je većinom u gradu gde nema guzve, stajanja, duze ili kraće ture itd. Potrošnja goriva je fluidna kategorija


:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Skines app koja se zove MyCar (plava ikonica sa belim autom).

Upisujes svako sipanje goriva..

Vec posle par sipanja imas realnu potrosnju goriva   kao i jos neke parametre..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Dobre vam potrosnje. Meni Burgman u gradu trosi ravno 5/100. Nikada manje. Skoro kao moj auto (6/100), ali prednosti skutera su nemerive. 

Jeste da je burgman matoriji od vasih 2008-mo. I prazan ima 215 kila...

 

Na autoputu, kratko sam vozio, ali, mislim da trosi i vise. Na magistralnom, kad sam sa zenom, ispod 4, tacnije 3,5 (vozim oko 80kmh), kad sam sam oko 4/100

 

Ja mogu 200km da predjem sa mojim rezervoarom. Bas vise trosi od vasih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Skines app koja se zove MyCar (plava ikonica sa belim autom).
Upisujes svako sipanje goriva..
Vec posle par sipanja imas realnu potrosnju goriva   kao i jos neke parametre..
Imam ja aplikaciju Fuelio, nije problem realna potrosnja. Štos je u uslovima voznje koji mnogo utiču na potrosnju goriva. Svi znamo kakva je gradska voznja u Bg, neuporediva sa drugim gradovima. A ja ne vozim baš ludački ko neke druge kolege, već cekam u redu kada nema ualova za provlačenje. Zatim da li su vožnje kratke ili duže, da li se agregat zagreje ili ne?

I ja predjem oko 200kmh kad mi se upali lampica za gorivo, tj. padne na zadnju kockicu. Tank je 12.5l, on potrosi blizu 9l, malo manje, a ja ne volim da vozim na rezervi

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@tomamegaNe koristim aplikaciju, a retko kad pređem oko 400 km u istom režimu u toplim mesecima. Uvek je to neka mešana vožnja, grad i okolina, pa zato kažem prosečno. Jedino u hladnim danima idem samo po gradu, a ni tad ne troši puno, za razliku od prošlog skutera. Ali GTi/DT je jači, uzbudljiviji, da ne kažem bezobrazniji motor, pa te prosto i mami da voziš agresivnije. Agility je više penzionerski model.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da ostavim info i ovde, možda će nekom značiti, ako isto traži.

Najzad sam našao ceradu koja dimenzijama (i kvalitetom) super odgovara za ovaj skuter. Imam kofer i visoki vizir, pa je muka naći odgovarajuću, zbog visine. Manje dimenzije ne odgovaraju, a ako se uzme "veliki broj", onda se naduvava na vetru, cepa, grebe plastike i vizir od trenja, a mačke obožavaju da se zavuku ispod, knjavaju na sedištu i zapišavaju sqt...

 

Ovaj je model za skutere i motore sa koferom i povišenim vizirom:

 

MAXMOMENT.RS

Dimension: 229x99x138 cm (LHW) Shaped for motorcycles/scooters with windscreen and top case. Outer pvc coating with internal non-woven lining. Weld...

 

Materijal je spolja gumiran i ne propušta vodu, prilično je težak i robustan, ne cepa se. Unutrašnjost materijala je prerivena mekanim slojem, pa ne grebe. Ispod je traka za zakopčavanje koja ne dozvoljava mačketinama da se pentraju i vetru da pumpa.

 

optima-plus.thumb.jpg.ef7adda9ed81b17d858697fc8933055f.jpg

 

L veličina skroz odgovara. Ja doduše imam viši vizir od fabričkog za 15cm, pa zafali malo materijala da prekrije i prednji disk, ali sa original vizirom mislim da bi bilo idealno.

 

Mane su joj da zauzima dosta mesta u koferu spakovana, i pretpostavljam da je nezgodno pranje u veš mašini, odnosno ceđenje centrifugom, pošto zadržava vodu, ali je nisam još prao. Dosta je i skupa, ali nigde nisam našao bolju varijantu, a nije da nisam tražio.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 17 minuta, boza_kg je napisao:

Da ostavim info i ovde, možda će nekom značiti, ako isto traži.

Najzad sam našao ceradu koja dimenzijama (i kvalitetom) super odgovara za ovaj skuter. Imam kofer i visoki vizir, pa je muka naći odgovarajuću, zbog visine. Manje dimenzije ne odgovaraju, a ako se uzme "veliki broj", onda se naduvava na vetru, cepa, grebe plastike i vizir od trenja, a mačke obožavaju da se zavuku ispod, knjavaju na sedištu i zapišavaju sqt...

 

Ovaj je model za skutere i motore sa koferom i povišenim vizirom:

 

MAXMOMENT.RS

Dimension: 229x99x138 cm (LHW) Shaped for motorcycles/scooters with windscreen and top case. Outer pvc coating with internal non-woven lining. Weld...

 

Materijal je spolja gumiran i ne propušta vodu, prilično je težak i robustan, ne cepa se. Unutrašnjost materijala je prerivena mekanim slojem, pa ne grebe. Ispod je traka za zakopčavanje koja ne dozvoljava mačketinama da se pentraju i vetru da pumpa

 

Ako je to što pišeš da je materijal deblji, teži, gumiran itd ... onda je to to za tu cenu, vredi 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa u stvari, i vredi. Nego su nas razmazile one Crivit cerade iz Lidla. Koštale samo 1.600 din, a vrh su, ali mi ne odgovaraju dimenzije.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 10 minuta, boza_kg je napisao:

Pa u stvari, i vredi. Nego su nas razmazile one Crivit cerade iz Lidla. Koštale samo 1.600 din, a vrh su, ali mi ne odgovaraju dimenzije.

Имам ту Лидлову, додуше за кола и одлично се показала

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pajkimo, u društvu drugara. Ima još motora u garaži, nisu stali u kadar, pa mu neće biti dosadno :)

 

ws.thumb.jpg.077a618a84739d13786feb444ac3f9c9.jpg

 

Opran i osušen. Ceradu ne stavljam, da se ne bi kondenzovala vlaga eventualno, mada je unutra suvo. Neće mu ništa faliti od malo prašine.

Aku ne skidam, niti ga stavljam na pametne punjače. Ako bude trebalo, dopuniću ga posle zimskog sna, i to mu je otprilike to.

pa pa

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Stigao mi je Polini Hi-Speed variator. Hoću malko da poboljšam performanse mojega magareta, pa da probam na šta će da liči. A i da imam čime da se zaluđujem u zimskim danima :)

 

polini.jpg.b3db23b96c35a0e340ee59f18f0bd014.jpg

 

527508_4298655.jpg

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Evo ga video kako se montira Polini vario. Vespa je ovde u pitanju, ali princip je isti.

 

 

Plastični cuculjak sa slike je samo vođica pri nameštanju bolcne, da ne pocepa gumice. Mast se sipa u kanal varijatora, nikako ne ide na klizne površine, rolnice, klizače...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Na snimku lik kad je ubacio variator, višak masti je izaslo na pocetku osovine.

Pokupio, prebrisao, pakovao dalje, stegao....maS ki što rekoh neće nikud, zatvoreno je sa obe strane, dobro dodje.

Obe osovine trebaju biti blago namačkane.

 

Imah slucaj gde 12, 13 god nije otvaran CVT. Bolcna zastopala za osovinu, poklopac rolnica još grdje.... čisti, prskaj, kuckaj, grej.

Da je bilo mastnjikavo, Pera ne bi otisao u policiju :)

 

Inače onakvo razdvajanje i spajanje kvacila (uz pomoc nogu, da ne kazem skakanje) obično dovede do pucanja plastične čaure koja se umeće u oprugu. Na 500-kama često zateknem slomljenu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za ta mesta gde je jaka centrifugalna sila koristim "dry lube" sprej... Naprskam, napravi sloj zastitni i stoji na mestu. 

Volim da sve bude zasticeno ali sta god da sam mazao na osovinu radilice tu nisam zatekao :D 

 

Neka radi kako ko hoce, grafitna mast osteti usnu semeringa svojom gruboscu, litijumska isti omeksa (pa curi ulje), silikonska mast nestane :stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

@N.F.S. da li je taj "dry lube" isto što i teflon u spreju?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bitno je da ostane suvo, teflon se dodaje i u one suve ali i u one koji ostanu masni, licno, koristim one iz lidla, namenjene za lanac motocikla.

Naprskao sam prosle godine parce sparinga i ostavio napolju, zastitni sloj se ne vidi ali korozija je skoro odmah uhvatila deo koji nije zasticen.

Ultra je jeftin, koristim ga nemilice.

 

Ove na bazi teflona (koristim wurth, dry lube) prskam na rolnice npr..

 

P.S. Teflon je vise za klizne povrsine, da smanji trenje... Nama treba nesto za konzervaciju, zastitu povrsine. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

Inače onakvo razdvajanje i spajanje kvacila (uz pomoc nogu, da ne kazem skakanje) obično dovede do pucanja plastične čaure koja se umeće u oprugu

Zato sam i kupio lepu alatljiku:

easyboost-variator-clutch-torque-drive-t

easyboost-variator-clutch-torque-drive-t

 

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja