Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility + 300

Recommended Posts

  • Drug član, 3058 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Satelis mi je rešio staru felnu, preko svojih kolega majstora, pa mu se i ovom prilikom zahvaljujem.

Odužilo se malo, ali nije mi se ni žurilo jerbo sam namestio novu.

 

Ispostavilo se i da je felna naprsla, pa je prvo morala da se vari, pa onda ispravlja, pa farba...

 

viber-slika-2023-06-21-14-34-33-219.jpg

viber-slika-2023-06-21-14-36-09-276.jpg

 

viber-slika-2023-07-05-14-16-23-194.jpg

 

Dare mi je predložio da nabavim bolcnu i metnem ležaje, pa da točak bude odmah spreman za zamenu, što ću uraditi. Neka ga skockan, za nedaj bože. Verovatno će mi sledeći skuter biti Agility 350, pa će odgovarati i za budućnost :)

 

Sve u svemu, silna zahebancija, a bogami i troškovi, zbog trenutka nepažnje. Vozite oprezno!

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3058 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da sigurno. Inače, zakrpili su rupčagu dan nakon mog incidenta, majku im brezobraznu! Pravac od Muzeja ka Velikom parku, znaće ko poznaje Kg.

Al sam sam sebe iznervirao kako sam glupo postupio. Izgubio sam malo živce zbog auta sporaća isprad, udario malo po gasu da ga preteknem, kad on prođe preko rupčage točkovima, a ja pravo ulete u nju, kao zadni početnik :tras2:

Inače vozim školski kada je nepregledno, iza desnog ili levog točka automobila ispred, baš iz razloga da se čuvam rupa, ali ono, kad treba da budeš *eben, gaće same spadnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

@boza_kg, nadam se samo da nakon što si video da si oštetio felnu, da si stao, pozvao policiju i naplatio komunalnom štetu. Ja jesam prošle godine. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Pozdrav, da i ja napišem ukratko kako sam zadovoljan motorom. 

Prešao sam oko 1.200 km, radio servis na 750 km (6.300,00 dinara)...

Udobnost odlična, lepo se vozi i upravlja. Originalna guma za moj ukus loša, zna da bude proklizavanja dok se momački ne ugreje. 

Potrošnja odlična, do sada sva merenja pokazuju 3.2 litra na 100 km. A većinom sam u gradu. 

Far su mi podigli u servisu i sada je ok. Ima neki šraf na samom faru sa unutrašnje strane, mora plastika sa se skida, tako da nisam hteo sam. 

Što se tiče brzine, najprijatnije se osećam na 85-100 km/h. Lepo povlači i sa dvoje, do 110 ide fantazija, taman to što mi je trebalo. Preko toga svakako nemam gde ni da vozim. 

Utisak je da bi ovaj skuter zadovoljio potrebe 95% ljudi. 

Odlična kupovina. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X max 250, SW 400...?

Nema veze sa temom ali ima sa Kymco-m trenutno sam u Španiji na odmoru, 80% skutera je Kymco, vozi ih i policija. Ostatak je uglavnom X-max 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3058 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 8 minuta, Paljevina je napisao:

nadam se samo da nakon što si video da si oštetio felnu, da si stao, pozvao policiju

Naravno da nisam. Kod mene sve mora na teži (skuplji) način. Tj, jesam stao, pogledao točak i tad nisam video ulubljenje :) Tek sutra ujutru, kad sam krenuo na posao vidim, i umal se ne onesvestim ;)

 

pre 6 minuta, BaneNS je napisao:

Utisak je da bi ovaj skuter zadovoljio potrebe 95% ljudi

Sve se slažem :) Skuter nije zvezda, ali super radi poso u različitim primenama i zaista je odličan!

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Koji brendovi zauzimaju prva tri mesta?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X max 250, SW 400...?

Nisam upućen u statistiku ali ono što vidim na ulici i na parkingu u glavnom je Kymco. Od 125 do 300 kubika. Vrlo malo jačih motora. Ima malo Sym-a i mislim da je njihova neka marka, oni su uglavnom novi i piše da su 300 kubika.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3058 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Agility 300 ima verovatno najveće međousovinsko rastojanje u 300/350cc klasi skutera - 1550 mm, skoro kao Burgman 400 i veliki GT skuteri. To mu daje finu stabilnost i udobnost i na otvorenom putu. Meni je prava uživancija da ga teram po seoskim krivudavim putevima, kroz lepu prirodu. Nema previše saobraćaja nedeljom, i milina jedna...

Danas skoknuo do Kraljeva, prečica preko Tavnika.

 

tavnik.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3058 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jeste, i ja mislim tako. Mada, đavo ne da mira, stalno razmišljam o ovom novom S 350 modelu :) U Italiji sad košta 5.890€. Biće preko 6.000 kod nas verujem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ispuni sebi ćef,neće biti best buy ali će imati onoliko snage koliko ti sad fali..I uživaćeš sa kezom na licu dosta dugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 7/9/2023 at 7:41 PM, boza_kg said:

Jeste, i ja mislim tako. Mada, đavo ne da mira, stalno razmišljam o ovom novom S 350 modelu :) U Italiji sad košta 5.890€. Biće preko 6.000 kod nas verujem....

Baci pogled  na onaj SYM maximus, sad ima jedan u oglasima za 5k... Deluje mi da je sprava.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3058 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Odličan je Maxsym 400, nema šta. Gledam ja svašta, ali sam se nešto ufatio ovog Agility-a jer mi skroz odgovara i konceptualno i gabaritima. Odgovara mi i sedište, mesto za noge, visina kormana... Samo da je malko jači za vožnju u dvoje, i da imam nešto više sigurnosti za one kratke deonice autoputem što pređem, bio bi potpuno univerzalno prevozno sredstvo, čini mi se.

A možda se i tripujem :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ne tripuješ,mnogo znači to malo više snage za a.put.

 

Ja sam ubio 3500 k za 3m na otvorenom.

 

Mnogo više putujem nego sa beverlijem 300.

 

Uhvatio sam sebe da u opšte ne dovodim u pitanje i ne razmišljam kad treba da krenem na dug put,jednostavno znam da mogu i to je jako brzo počelo da se podrazumeva kao normalna stvar kao da sam autom.

 

Skoknem lagano na Kop ili Zlatibor iz BG,na more će žena voziti auto sa decom i stvarima, ja idem motorom u Hanioti.

 

Na USA forumu Ameri matorci kače putopise sa moto tura po Alpima koje im prodaju ..a voze c400x i gt zajedno u grupi sa GS i ostalim turinzima i endurima Afrike ,Strade i one velike jamahe sa tri točka (ne mislim na tricity)

 

Da poentiram,taj segment oko 350-400 cc i 34+-ks je donja granica onoga što je potrebno da ispratiš fina putovanja.

 

Neko moze i sa manje ,meni lično ovako paše bez grčenja....

 

 

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3058 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Hvala ti na ovim iskustvima! U suštini, znam šta znači jača makina, al nekako mi je žao da izgubim agilnost za po gradu koji pruža manji, odnosno lakši skuter. Pa pokušavam da izmislim sveti gral, tj . all in one rešenje :)   Zato mislim da bi mi 350 bio OK.

Inače, i ja sam se razmišljao da idem do Grčke skuterom, a žena da vozi dete, čak mi je i ona predložila pošto dobro vozi, al nekako nisam imao 00 za to, pa ćemo ipak u kavezu svi zajedno... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ništa ne gubiš u gradu od agilnosti ni sa tim novim kymco 350 ni sa npr.mojim(ja to najbolje znam obzirom kako menjam i non stop probam skutere i motore:)).

 

Jako brzo se navikneš na taj novi malo jači i mozda malo teži.

 

E sad ako kupiš maxi poput bmw c650 gt onda gubiš ..ali i na to se navikneš posle kratkog vremena,to je velika istina.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ne znam, ali ako bih uzimao jaču kubikažu od 300 onda definitivno to ne bi bio skuter. Vratio bi se na neki agilnaiji turing, kao što sam i vozio Versys ili NC Hondu ili nešto slično što je upravljivo i ne preterano teško i glomazno. 

Meni skuteri preko 300 kubika nemaju smisla. Troše dosta, teži su i manje upravljivo. Poenta skutera je gradska vožnja, lakše provlačenje i manja potrošnja. 

Da uzimam skuter da bi sa njim putovao mi je van pameti. Skuter nije za to namenjen. 

E sad, ima veliki broj kafe skuteraša koji vole da doterju skup nadrndan skuter kako bi bili zapaženi (akrapobići, pm i slično..)... Ali je to neka druga priča. 

Sa Versysom sam prešao brdo kilometara na proputovanju, ovaj agiliti jednostavno nije za to, kao ni jedan drugi skuter. Može, ali nije to to. Da ne pričam o xmax-u koji je i manji i neudobniji. 

Svako ima svoju politiku, ali je realnost jedna, a naše fantazije druga stvar.  

Ko ima para neka kupuje BMW 650, AK550 i ostale skutere, ali čemu? 

 

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja