Jump to content

Moto Zajednica

Blic pitanja (u vezi motora)

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Dobio sam inspiraciju za ovu temu sa jednog drugog foruma, verujem da ima mnogo ljudi koji imaju neko kratko pitanje koje ne zahteva da se otvara nova tema svaki put, pa može da bude korisno da imamo jednu ovakvu temu na forumu (ako se admini slažu, ako ne, brišite temu :D )

 

Evo konkretno ja imam pitanje: Šta je kog đavola ova Red Bull limenka na ovom Dukatiju?

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Ducati 848, 2010. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 39675 km, Aleksinac. Cena 7.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

Pretpostavljam da je tu rezervoar ulja za Öhlins amortizer, pa je neko preko njega stavio limenku iz nekog razloga?

 

P.S. Da, gledam Dukatije na oglasima u 1 ujutru :D Ne, ne nameravam da prelazim na Dukati (još uvek :D

Promenio član blackmore
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Da, to je cista dekoracija. Nekome se svidja, nekome je upitno. :Bandolero:

 

Pozdravljam temu i pridruzujem se pitanjem zasto squidove (momci koji ne nose nikakvu opremu) primamljuju najvise GSXR-i? Nisko sediste? :jee:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Pretpostavio sam da je dekoracija :) Meni se svidja, ali opet to je Dukati, pa se malo dvoumim… da li podržavam ovaj mod ili ne :D  Ovaj 848 mi se konkretno dopada, lepo mu stoji ova mat crna boja. 

 

Što se squidova na GSXR-ovima tiče, mislim da taj fenomen potiče iz Amerike gde su GSXR-ovi jeftiniji od ostalih Japanaca istog godišta, pa onda u šorcu, majici i papučama odu, kupe motor i zalete se 200+ km/h na autoputu bez ikakvog obzira o eventualnim posledicama. Takodje mislim da je ipak u pitanju malo i preterivanje, ali eto, više je to mim koji je nastao iz tih nekih realnih situacija, glupiranjem bez opreme, jer, ima se dovoljno samo za “Craiglist Gixxer”, a za opremu naravno da ne  :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 3 sati, blackmore je napisao:

Pretpostavio sam da je dekoracija 

 

Red bull, daje ti krila ...

 

Meni, npr, bobina stoji u red bul limenci pa je automacki i struja/varnica mnogo jača pa se samim tim i tockovi mnogo brze vrte, imam utisak da letim jbt ...

 

Nije to samo dekoracija, više je od toga ..

 

 

 

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Minimum +10hp, i jedno 5Nm , inače bi morao da se proba onaj Sugafree Red Bull, to mu dođe kao 100-oktansko gorivo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Suzukijeve mašine prati dobar glas, još od uljara, da najbolje trpe turiranje, pucanje i ostala uveseljivanja..mislim da ima i to veze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 4 sati, SlobodanR1 je napisao:

Suzukijeve mašine prati dobar glas, još od uljara, da najbolje trpe turiranje, pucanje i ostala uveseljivanja..mislim da ima i to veze :)

Pretpostavljam od K5 ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

sestricina polaze za A1 kategoriju i sme da vozi motore do 125 kubika. Njen drugar prodaje Mito 125 i pitala me dali da uzima. Posto znam da je samo Kymco Agility 50 vozila i to samo po kraju reko sam joj da taj motor nije bas za pocetnike. Plus sto je 2T pa je skup i zahtevan za odrzavanje. Reko sam joj da uzme CBR 125R (Zato sto trazi iskljucivo sportski motor do 1500e ) zato sto je pouzdaniji, laksi za odrzavanje i bolji za pocetnika. 

 

Medjutim naleteh danas na ovaj komentar i zacudio sam se jer sam za CBR 125 cuo vise puta da je pouzdan.

 

Da li je neko imao iskustva sa CBR 125R? 

 

Captureff.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nemanja, nisam siguran da sme da vozi Mito, jer je jedno od ogranicenja odnos masa/snaga.

Mito i Aprilia RS su najjace u toj klasi (pricam o standarnim 2T 125ccm, naravno) i mislim da prelaze zakonsku regulativu gorenapisanog odnosa.

Proveri, ali ako me mozak jos uvek sluzi, tu informaciju imam u njemu i dalje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 13 sati, abarth_maniac je napisao:

Nemanja, nisam siguran da sme da vozi Mito, jer je jedno od ogranicenja odnos masa/snaga.

Mito i Aprilia RS su najjace u toj klasi (pricam o standarnim 2T 125ccm, naravno) i mislim da prelaze zakonsku regulativu gorenapisanog odnosa.

Proveri, ali ako me mozak jos uvek sluzi, tu informaciju imam u njemu i dalje.

Sme da vozi, oni sto su iz fabrike izasle sa blokadom i upisane su u saobracajnu 11kW ili manje. A na 90 % tih motora je skinuta blokada a jos uvek se vode na a1. Medjutim kako god smatram da to nije motor za pocetnike. To za masu ne verujem da prati neko.

Promenio član Nemanja Petrovic
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 14 sati, abarth_maniac je napisao:

Nemanja, nisam siguran da sme da vozi Mito, jer je jedno od ogranicenja odnos masa/snaga.

"A1 kategorija je dozvola za upravljanje motociklom čija radna zapremina motora nije veća od 125 cm3 i čija snaga motora ne prelazi 11 KW, kao i teškim triciklima čija snaga motora ne prelazi 15 KW."

 

Dakle, nije odnos masa/snaga u pitanju, ali ne sme da prelazi 11KW. Mito svakako otpada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Gleda sa odnos snage/mase i za A1 kategoriju. Svakako Mito 125 ne otpada zato sto su vecina u saobracajnu 11kW. Prva generacija NSR 125 je imala 28 konja a druga generacija samo 12 konja. Zato sto je Honda stavila blokade bas zbog kategorije. Te blokade skines i dobijes oko 30 konja i motor i dalje na papiru ima 12 konja. Tako i Mito kao i sve ostale 2t 125 tice. Mozes da nadjes sa 11kw ili manje. Mene vise zanima dali neko ima iskustva sa CBR 125R

image.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
sestricina polaze za A1 kategoriju i sme da vozi motore do 125 kubika. Njen drugar prodaje Mito 125 i pitala me dali da uzima. Posto znam da je samo Kymco Agility 50 vozila i to samo po kraju reko sam joj da taj motor nije bas za pocetnike. Plus sto je 2T pa je skup i zahtevan za odrzavanje. Reko sam joj da uzme CBR 125R (Zato sto trazi iskljucivo sportski motor do 1500e ) zato sto je pouzdaniji, laksi za odrzavanje i bolji za pocetnika. 
 
Medjutim naleteh danas na ovaj komentar i zacudio sam se jer sam za CBR 125 cuo vise puta da je pouzdan.
 
Da li je neko imao iskustva sa CBR 125R? 
 
Captureff.PNG.60136810b147480db54e71de50f7bdfb.PNG
Ма добар је CBR125ица иако има кинески ген као и много агрегата других произвоџача у свету. Мито је легенда и има неупоредљиво боља возна својства јер су му реално потребна због нарави. Ако Хондицу тера домачински има много да се радује, а на ову кавгу се не обазири.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Kako vam se čini ovaj lanac i jel ima neko iskustva sa njim ili nekim sličnim?

 

YAMAHABAREL.COM

Oxford HD lanac dužine 1,5 metara sa katancem za disk omogućiće Vam maksimalnu zaštitu za Vašeg dvotočkaša. Lanac za motor sa kaljenim linkovima.

 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
On 6/1/2022 at 2:58 PM, blackmore said:

Kako vam se čini ovaj lanac i jel ima neko iskustva sa njim ili nekim sličnim?

 

YAMAHABAREL.COM

Oxford HD lanac dužine 1,5 metara sa katancem za disk omogućiće Vam maksimalnu zaštitu za Vašeg dvotočkaša. Lanac za motor sa kaljenim linkovima.

 

Na prošlom motoru sam imao alarm i koritio sličan lanac sa onim ogromnim katancem. Posle nekoliko stavljanja skoro da sam prestao da koristim lanac. Katanac sam redovno koristio ali kao disk-lok i uključivao alarm. 

Sada koristim disk-lok sa alarmom za redovna zaključavanja. Kapiram da ko se namerači ubaciće motor u kombi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 3 minuta, dragan_alumiroi je napisao:

Kapiram da ko se namerači ubaciće motor u kombi.

To je i neki moj rezon, možda ipak uzmem disk lock sa alarmom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
On 28.5.2022. at 14:31, Biker Q je napisao:

Da li neko zna gde su starije yamahe zavrnute za CH trziste? Konkretno me zanima za FJ 1200 3CV.

Švajcarci obično stavljaju blokadu kod karb verzija u usisnim gumama, reduciraju protok smeše. Najlakši način da proveriš je sa jačim magnetom, ako "lepi" tu je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja