Jump to content

Moto Zajednica

opsidiannight

Članovi
  • Broj tema i poruka

    218
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

O članu opsidiannight

  • Rođendan Februar 17

Profile Information

  • Pol
    Muškarac
  • Motocikl
    KLE 500 C 2026

Poslednji posetioci profila

Sekcija koji prikazuje poslednje posetioce ovog profila je isključena i ne prikazuje se ostalim članovima.

opsidiannight's Achievements

Svrati ponekad

Svrati ponekad (2/6)

269

Reputacija u zajednici

  1. 173 Km/C, mogao sam i brze al nije bas bio prazan auto put. Dosta od mene dok ne stavim nove gume. Ne bih bas da se previse zezam sa fabrickim 60/40 gumama.
  2. Pa da, samo kopirati US mapu. Al brate i to nece biti manje od, lupam 150-200 EUR. Ne znam, pre bih te pare potrosio na neki put. Moze da se odvoza Jadranska za malo vise para. Po ovome sto citam lanac smanjuj do 10% samo pri velikom broju obrtaja. Inace po Groku trebalo bi da je ovako, mada i to me trt mrt:
  3. OK, imamo podatke. Za EU su zakljucali masinu na 47 konja, A2 seks. Sto tehnicki limitira broj obrtaja na oko 9300 a maksimalnu brzinu na oko 165. Otkljucane verzije, Azija i Amerika imaju svih 51 ponija, te maksimalnu brzinu od oko 185. E sad masina do limita radi, tj ubrzava i vuce sa svih 51 konja i koliko god Njutn-metara ima. Al cim dodje do granice broja obrtaja tu sece. Bar sam ja stekao takav utisak u voznji. Ima pare da namlate ovi sto otkljucavanu ECU mapiranja.
  4. Ovo malo sto sam vozio po auto putu, bas do Bataje i nazad, 140-150 moze da se tera bez da razmisljas ili da se muci. Naravno, moras da imas duzi vizir inace ubi vetar. 140 postize na 7000 obrtaja a 150 na 8000, Tek sto je usao u gornju trecinu raspona agregata, redlajn je na 11000. Big Rock Moto je napravio zanimljiv vidoje gde poredi 6 mid adv masina. Ovo je neki sazetak:
  5. Dobra švalerka para vredi.
  6. Putarina i 8 litra goriva na tih 15000 dodje skoro 17500. Da je put zanimljiv pa da vozim za tu ustedu, ovako po auto-putu mi se i ne vozi. Mozda bi bilo najbolje da nadjem svalerku u NS, lepe su zene tamo, pa da spojim bludno i korisno.
  7. OK, danas sam sastavio tih 350 kilometara pre kojih 6000rpm ne treba preći. Iskusiti svu raspoloživu snagu agregata je prava sloboda, posebno nakon prvih 250 km kad je maksimu 4000 rpm. Nastavljam sa opisom: Vibracije. Da sam žensko KLE bi me čas radovao, čas nervirao. Ovako mi dođe kao prijatna relaks masaža sedalnog dela. Da pojasnim. Vibracije su visoke frekfencije i malog inteziteta. U rukama počinju da se osete već od otprilike 4-5000 RPM. Od 7-8000 rpm počinje masaža prepona i tabana. Ponavljam da su brze i dosta slabe pa i ne smetaju nešto. Štaviše, siguran sam da će to da se umiri malo kako se razrađuje agregat i stvari legnu na svoje. Ipak, sigurno će uvek biti vibracija. Sad znam zašto su stavili gumeni damper u koren kormana. Motor ne brunda i iznenađujuće je tih, pre kao da tiho prede ili čak cvrkuće pri povećanju obrtaja. Toliko je tih da se ponekad stvarno čuje usisni zvuk iz air boksa. 6ta brzina na 6000rpm je nekih 110 KM/Č, 7000 te gura 130+ na sat, 8000 - 150, 9000 - 160. Redlajn je na 11000 al nisam ganjao preko 9000, što zbog guma, što jer neću da preterujem dok ne pređe bar 3000 km. Motor je bez zajebancije brz. Kontam da je maksimalna oko 180-85. Štaviše, likovi u US su već uspeli da mu dodaju 2KS na mapiranje i još 2 samo što su sklonili dva snorkela iz erboksa. 4 ekstra ponija na motor od 51 i nije mala stvar, 8% više. Nije da će ga pretvoriti u R-a al osetiće se na ubrzanju. Sedište, jebi ga tvrdo je. Za nijansu ga bolje podnosim u odnosu na prvih par dana. Nadam se da će se taj trend nastaviti. Bez obzira na visinu i točak od 21" vrlo je agilan u krivinama. Težište je nisko i moj subjektivan osećaj je da je prilično zalepljen za asfalt. To i fakat da su gume skroz OK znači da se osećam sigurno u krivinama iako su gume 60/40. Neki moj plan za sledeći set je da stavim 80/20 Metzeler Karoo Street. Vizir je niski u najnižem podešavanju. Od 100km/č se oseća vetar i bije otprilike u bradu na moju visinu od 177. Kud nemam 180 cm da me boli patka i vole žene. Ovako, nije idealno al kad bi ga podigao na maks bio bi me u čelo, što je noćna mora. Za duže ture ću morati da smislim produćetak nosača da spustim vizir tipa 3 cm dok ne nabavim višilji. Sve u svemu, srce je dobro odabralo i iskreno sam zadovoljam novim motorom. Hejteri skakači nek hejtuju, skejteri nek voze skejt a ja ću sa osmehom da vozim novi KLE.
  8. Nije to firma od 50 ljudi gde se sve zna. Svakojake gluposti se desavaju po velikim skladistima. Istina, mozda su povampirili rucice zbog jeftinoce a mozda jer su imali visak. Da ga jebem koje je od toga. U svakom slucaju, sranje je sto nisu stavili podesive.
  9. Mojne brate, ta rucica nije ugradjena u nov motor poslednjih deset godina. Verovatno su skontali da imaju 50000 u magacinu pa bacili na masinu. Prvi fejslift i to se menja u rucicu koja je na KLX 300 ili neku slicnu sa lagera koja ima stelovanje. Ustvari, verovatno kao i Honda sa Transalpom vec imaju spisak stvari koje idu na fejslift za 2028-9.
  10. OK. Možda sam u prethodnih 30 strana propustio iskustva vlasnika al mislim da je moje prvo. Obradovao se pre tri dana sa prinovom u crnoj boji i najjeftinijeg paketa opreme. Ko oće SE verziju može da se upuca ili čeka minimum 6 meseci. Izgleda da su se svi primili na šminku koja po meni ne vredi 700 EUR. Sa druge strane, taj paket opreme u ekonomski jačem delu sveta itekako vredi, pa razumem i zašto se SE verzija rasprodala ko luda mesecima unapred. Moje iskustvo je zasnovano na probnoj vožnji od pola sata i stotinjak kilometara koje sam prešao u prvoj fazi razrade motora, maks 4000 obrtaja što je u 6toj brzini nekih 77 KM/Č. Finiš i završna obrada je na veoma dobrom nivou. Posebno kad uporedim sa prethodnim motorom koji je Royal Enfild star 5 godina. Inače isto kupljen nov, tada koštao 5200 EUR. Računice radi, kumulativna inflacija od tada do danas diže vrednost tog novca na €6,357. KLE 2026 košta 6487 EUR, da staviš prst na čelo. Gde su kratili ćoškove? Štapovi nemaju podesivi preload. Za to me boli patka, više me bode što nema podesive ručice. Ej, nema podesive ručice, brate mili to je 15 jura na Aliju, znači da su uštedeli 3 EUR u proizvodnji jer što su stavili ručice koje se proizvode od pre tipa 30 godina. Evo spiska modela motora na koje su fabrički ugrađuju: Kao što vidite, poslednji put su ih stavili na model koji je izašao na tržište pre deset godina. Motor nema rukohvate za suvozača. Brate mili, dve šipke nisu ušrafili. Migavci i poklopac rezervoara, ovo što se odma vidi je sa poslednje generacije KLRa. unutrašnja konstrukcija fara je valjda ista kod nekog od novih Z modela. Agregat je doslovno identičan za Nindžu i Z 500 koji se trenutno prodaju. Mislim da je mapiranje malo drugačije. Ovo vrlo decidno obljašnjava kako su uspeli da cenu proizvodnje kontolišu da bi cena bila konkurentna. Sve što su mogli da ikoriste iz prostojećeg kataloga delova je upotrebljeno. Ekonomija količine i uigrani logistički kanali su odradili posao. Ništa od ovoga nije loše, znamo da je sklopljen od proverenih delova koji se bez problema već koriste i za koje su, ne daj bože rezervni delovi dostupni. Po meni, konstuktni tim je uspeo da uz male kompromise od postojećek kataloga raspoloživih komponenti u novi ram sastavi prelep motor veoma dobrih voznih karakteritika za svoju kategoriju. Ti kompromisi su nam poznati, inč niži klirans od proseka i inč više sedište od proseka. Ova mašina neće videti off road zahtevniji od šumskih ili livadskih staza uz malo peska i šljunka tako da je niži klirens nebitan. Onim ludacima koji budu ovo ganjali po kamenjaru i slično skidam kapu i kažem da su kupili pogrešan motor. Što se sedišta tiče, jebeno je tvrdo. Već nakon 15 minuta oseća se zamor u stražnjici. Pritom, ja ima 15 kila viška pa je moja guzica bar malo prirodno tapacirana. Iskreno se nadam da će sedište malo omekšati od upotrebe ili mora da padne zamena sunđera gelom. Trebalo bi mi možda niše sedište, kraće su mi noge pa bi mi baš čučnulo 3 cm niže sedište koje Kavasaki ima u ponudi. To nas dovodi do sledećeg niza kritika. Cena nižeg sedišta, nemaš opciju da ga izabereš kao standard već moraš da kupiš ekstra je 440 EUR. Rođaci, to je 7% ukupne cene kompletnog vozila, za jebno sedište. Trend se nastavlja za kompletnu ponudu dodatne opreme. Evo spiska kompajliranog u pretrazi Gugla: Engine Guards / Crash Bars: €280 Large Skid Plate: €487 Metal-Reinforced Handguards: € €231 LED Fog Light Kit: €427 42-Litre Top Case Kit: €300 Pannier Kit (Side Cases & Brackets): €700 - €900 (Original); €1,000 – €1,300 (Aftermarket 3-piece sets) Center Stand: €342 Touring Windscreen (Large/Clear): €189 – €205 Heated Grip Set: €378 ERGO-FIT Low Rider Seat: €440 Cene fabričke dodatne opreme su bahate. Očigledno je da proizvođač i distributeri baziraju željenu marginu profita na prodaji preskupih džidžabidža koje svi volimo po prenaduvanim cenama. Dok se Kina ne seti ima samo da gledamo u ovaj cenovnik i mljackamo ko siroče pred izlogom poslastičarnice. Već je krenula da se pojavljue dodatna oprema na Aliju pa očekujem da će skoro ceo paket biti u alternativnoj ponudi u roku od 6-9 meseci. Po mojoj proceni cena vozila u fabrici je oko 3300 €. Dodaj na to cenu transporta, maržu uvoznika u Sloveniji, carinjenje u Srbiji, profit naše auto kuće i PDV. Zarada svakog u lancu je oko 20%, gore dole par procenata. Država Svrbiga zaradi najviše zato što carini i klepi PDV, oko 1300 €. Proizvođač ima najmanji profit po prodatoj jedinici, oko 500 €. Transport i štedicija 200. € Slovenci i naši se ugrade po 1000 €. SVE FINANSISJKE PROCENE SU RAĐENE PO RECEPTU MALIH TAJNI ĐURNE KUHINJE, te ih kao takve treba uzeti sa zdravom dozom rezerve. Inače Autopromet naplaćuje servis otprilike 20000 RSD. Monopolistička cena jedan kroz jedan. 2 litre ulja i dva radna sata ako računamo utrošak vremena majstora i radnika na prijemu. Ovo, nekako zaokružuje ono što mogu zameriti mašini. I nije tako puno kad se rezimira: nema podesive ručice ni rukohvate suvozača, sedište je tvrdo a dodatna oprema bahato skupa za Srbiju. U novom postu ću otkucati šta mi se sviđa.
  11. Ode indijka, novom vlasniku osmeh na lice da tera.
  12. Danas sam je i ja provozao. Po gradu i malo auto put. Veoma povozan i okretan bez obira na visinu i 21" tocak. Levo, desno vitla iznenadjujuce brzo, agilna zverka. Agregat snazan i ne necka se pri ubrzanju. Vesanje je tvrdje. Sediste je takodje tvrdje ali udobno. Sam polozaj sedenja je skoro savrseno uspravan i dobar, vrlo blago nagnut ka napred, neprimetno. Kud magarci nisu stavili podesive poluge kvacila i kocnice. Sve u svemu, rado cu je posedovati.
  13. Došao je i taj čas, prodajem motor. Pomalo setno i znajući da ću da se kajem al srce žudi za novim. Za forumaše 3600, da se ne cenjkamo. Royal Enfield Himalayan 411 WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM Royal Enfield Himalayan 411, 2021. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 16600 km, Beograd. Cena 3.750 € - Motori - Polovni Automobili
  14. Ili klimnes glavom ako ti je kvacilo stisnuto.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja