Jump to content

Moto Zajednica

Blic pitanja (u vezi motora)

Recommended Posts

  • Drug član, 4387 postova
E bas tako se ponasa, lepse si ovo obijasnio od mene. Samo sto skuter nije bod nagibom i brzina je mala.
Moracu jos neki skuter da probam, ovo me bas istripovalo, ne svidja mi se ta borba sa kormanom.
 
Ако је мењан задњи амортизер у "тврџи и виши" због честе вожње сувозача ништа чудно да то буде резултат.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Super je tema!

"Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori" je takođe jako dobra i korisna, mnogo bi bilo lepo kad bi imali neku sličnu temu i za mehaniku.

 

Elem, jedno pitanje: Da li se boja svećica isto čita i tumači i za FI motore kao i za one sa karburatorom; takođe, da li se isto čitaju obične i iridijumske svećice ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Gde uglavnom gledate cene guma i gde ih je najpovoljnije uzeti? Gledao sam na autogume.rs i dosta variraju cene, pa ne znam jel postoji neki reputabilniji sajt ili nešto tome slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@blackmore   pogledaj ovde:

WWW.INTERNET-PRODAJA-GUMA.COM

Zimske gume, letnje gume i gume za sve sezone za različite tipove vozila. Najveća online prodaja guma u Srbiji. 024-41-55-402

 

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 35 minuta, blackmore je napisao:

Gde uglavnom gledate cene guma i gde ih je najpovoljnije uzeti? Gledao sam na autogume.rs i dosta variraju cene, pa ne znam jel postoji neki reputabilniji sajt ili nešto tome slično.

Piši Plattneru, Pirelli ako gledaš, oni su najpovoljniji, što sam ja video. E sad, ako nemaju na stanju šta ti treba, platiš 50% i čekaš :-) Što je i OK, ako ti ne trebaju gume sada odmah sada. Tako sam ja uradio. Imaju i Metzeler, ali to nisam gledao, nemaju ništa meni interesantno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Blic pitanje i ja da postavim, gde je vezuje voltmetar u električnoj šemi motorcikla. Kawasaki ER-5 u pitanju, poručio s Alija voltmetar s dve žice. Meni neka logika kaže da nekako treba da se vezuje iza kontakt brave (šematski, ne bukvalno) kako ne bi sisalo struju kad motor nije na kontaktu. E sad, iskustvo kaže da kad je struja u pitanju, logika je lepa stvar, ali znanje je znanje. Verovatno će doći instrukcija u paketu ali toj instrukciji verujem manje nego mojoj logici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1502 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Voltmetar ne vuce puno struje.

Po nekoj logici ja bi ga stavio odmah posle kontakta.

Kad das kontakt pokaze ti voltazu akumulatora, kad upalis motor pokaze ti sa koliko puni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Meni je voltmetar povezan... ne znam ni ja kako, znam samo da radi i kad je motor ugašen.

 

Elem, evo slika trenutnog stanja mojih guma:

 

U8Tbhvz.jpg

ohcub03.jpg

F5P3Qqx.jpg

p9TIvKJ.jpg

ROQiy0I.jpg

 

Ova poslednja slika je baš gde je "marker", e sad ja ne znam jel to "doteralo cara do duvara" ili nije, ne razumem se. Raspitivao sam se za cene i najpovoljnije što sam našao je sledeće:

Pirelli Angel GT II - €290 

Continental ContiRoadAttack 4 - €340

Michelin Pilot Road 6 - €330

 

Ovo su cene za komplet 120/70/ZR17 i 160/60/ZR17, mada kapiram da bi bilo koja kombinacija bila odgovarajuća. Ono što mene zanima je da saznam koliko je hitno da menjam gume, s' obzirom da planiram ove sezone da pređem barem još 3000km.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Mislim da moze cena da bude niza za set, ali to @Jovan Ristic moze da ti kaze.

 

Nego: meni se nikako ne dopada kako su te gume trosene na obaranju. Zadnju si oborio skoro do krajnje ivice na levu stranu, ako dobro vidim,  prednju daleko manje.

Ili ne sedis dobro u krivini ili ti sa vesenjem nesto nije OK (verujem da je ovo drugo). Mada nema fotke kakva je prednja guma sa leve strane, ali i desna strana pokazuje da zadnja guma ide mnogo blize ivici nego prednja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 8 minuta, abarth_maniac je napisao:

Mislim da moze cena da bude niza za set, ali to @Jovan Ristic moze da ti kaze.

 

Nego: meni se nikako ne dopada kako su te gume trosene na obaranju. Zadnju si oborio skoro do krajnje ivice na levu stranu, ako dobro vidim,  prednju daleko manje.

Ili ne sedis dobro u krivini ili ti sa vesenjem nesto nije OK (verujem da je ovo drugo). Mada nema fotke kakva je prednja guma sa leve strane, ali i desna strana pokazuje da zadnja guma ide mnogo blize ivici nego prednja.

Sumnjam da sam ovo ja obarao, pre će biti neko od prethodnih vlasnika :D

 

Što se prednje gume tiče, evo i te slike (leva strana prednje gume):

McNptZo.jpg

 

 

 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Uporedi levu stranu, zadnju i prednju gumu. 

Ako ja dobro vidim, zadnja do ivice, prednja ni na pola.

Bas mi upada u oko. A nije bitno da li si ti ili neko drugi, ako fotke ne lazu, nesto nije dobro podeseno oko vesanja ili je nesto izdahnulo pa mu treba remont. :)

Mada kas stavis nove cipele pa malo provozas, bice realnije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Evo još malo boljih slika zadnje gume, ja iskreno gledam ali ne :

 

aWF7QBx.jpg

vlqPISO.jpg

Fl22Edu.jpg

O893V49.jpg

 

Iskreno pojma nemam, ne razumem se :)  ako je nešto izdahnulo i treba menjati, ja sigurno ne znam o čemu se radi :D 

Što se stanja samih guma tiče, pod hitno zamena ili mogu još neko vreme da se koriste? Vidim da se zadnja malo "ukockastila", ali s' obzirom da je ovo supermoto guma, još je i u sjajnom stanju :D 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 7 sati, abarth_maniac je napisao:

Ako ja dobro vidim, zadnja do ivice, prednja ni na pola.

Vise iskustava sa staze imas pa bih te voleo saslusati... Sada, sa ovim novim slikama jasno se vidi noviji "gaz"  podjednak, na zadnjem tocku za nijansu veci.

 

Motor sam stelovao da bude neutralan, takva mu je i namena, nema pod/pre upravljanja (sa mojih 110kg).

 

Gume bih inace menjao a stari tragovi koji se vide su moji :D 

(vozeno i po ledu :D )

 

hhh.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Moram u nekom trenutku da stavim blatobran, baš lepo izgleda sa njim. 

 

Znači zrele za menjanje, šta mi teško :) sad samo još odabrati izmedju ova 3 modela i to je to. Mislim da će ipak biti Pirelli, ali videću još. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Моја је предња, јуче смо @blackmore и ја детаљно причали о гумама, конкретно о овоj BT016, али и о многим другим.
Не знам што се тиче трошења. баш ћу данас исликати сет који ми је тренутно на мотору па да упоредимо.
Ова предња гума је код мене згазила 11.366км (+/-10км).
И тад када сам је скинуо није била за мењање, бар на изгледа, али пошто је задња почела да испушта, а ја увек мењам гуме комлпет, скинута је са мотора.
Генерално, што се тиче моје вожња, увек много брже потрошим задњу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne mora da znači da ako je prednja do ivice, a zadnja nije, da nešto nije u redu. Može da bude da je prednja vožena na nižim pritiscima te se više takoreći deformisala i samim tim došla do ivice.

 

Ali je tačno da na putnim gumama napred ne bi smelo da se ide do ivice, jer je to kritična faza za putne gume. Sa zadnjom gumom je drugačije, jer ima veću kontaktnu površinu. 

 

EDIT: Za svakog vozača je uvek bitno proveriti i podesiti SAG. To je osnova za sve dalje radove na geometriji i prilagođavati pritiske u gumama. 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ово је слика гуме кад је послата Нешу.

 

Screenshot_20220616-110817_Gallery.thumb.jpg.865cdbdef8d0b2e56b6eb3b352c88320.jpg

 

А задње код мене кад се мало опустим изгледају овако.

Xe8e9TZ.jpg

 

PxHNwuN.jpg

 

Ово је сет који је стављен након скидања овог са прве слике.

Е сад што се више троше задње, да ли је шта лоше подешено, или је до стила вожње... јебем ли га.

Углавно колико год да га оборим или уђем у кривину не мрда нигде нити осећам да нешто не штима.

Што се тиче издржљивости, поузданости, понашања на белој... нема ни најмању замерку.

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Nisam neki fan Mitasa. Pirelli, Michelin, Continental eventualno Metzeler (ćerka firma Pirelija), ostale ne bih razmatrao (znam da Dunlop ima dobre supersport gume, ali ja ne vozim supersport motor. Takođe vidim da stranci kupuju i Avon, kod nas ih nema).

 

Elem, sipah pre neki dan G Drive 100 na Gazpromu, iako znam da nije preporučljivo u stare agregate, ali eto, znatiželja. Zapažanja? Pojma nemam, deluje kao da radi tiše u leru i da se manje dernja prilikom nabijanja gasa, ali možda je i placebo žešći. Kakva su vaša iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja