Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility + 300

Recommended Posts

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

I opet da kažem, mnogo me nervira što neće da uvoze model 350. Skuter je vrh za više ljude i gradsko-prigradsku vožnju.

Kaže Milan iz Kymca, slabo se traži. A kad ste ga pa reklamirali, imate li negde test primerak? Ljudi mahom nisu ni videli, niti probali ovaj model...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5729 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

... ili što bi u mom poslu rekli: Fotku koju imaš, možeš da prodaš. Fotku koju nemaš, prodati sigurno nećeš... :neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Uveren sam da ima još dugajlija koji vole skutere srednje kubikaže, samo da imaju pravu info. Al kad neko ne konta šta mu je argument za prodaju, šta ćeš.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5729 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Realno. Sa 180 cm visine, namestiš se k'o gospodin čovek na šta god hoćeš. Sa 190+, na šta god da sedneš, muka živa, ili se grbiš, ili ruke savijene, nemaš gde sa nogama, vizir do pupka... Katastrofa...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pitanjce za upućene - ove O-ring gumice za kvačilo, što sam obojao žutim, jel to može da se nađe kod nas zamensko, ili mora original OEM?

 

image.png.a8528aa12808b1a2ba71e2cf5268f5f4.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8473 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Aki imas skinute ili znas dimenziju kupis u "Yugokomercu", imaju na komad, kvalitetne.

Jos ako te vlasnik vidi na skuteru ( i on je skuteras) ima sve da prevrne i nadje ti/ naruci sta treba :D

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Uradio sam jutros kod drugog majstora\drugara i štelovanje ventila. Pristup je potpuno prost, samo se skine sedište, a i magnet  je lako dostupan.

valve1.jpg

valve2.jpg

 

Šteluju se na 0.10 i usisni i izduvni. Usisni je bio malo razlabavljen, donji dobar. Sve u svemu, za nekoga ko zna šta radi - pola sata posla. Mogao bih i sam da se u to upustim, ne izgleda ništa komplikovano, ali za ove simbolične parice koliko košta ova intervencija, bolje neka radi majstor :)

 

Bilo je raznih informacija po specifikacijama, negde pišu da agregat ima 4 ventila po klipu, negde 2... Ipak je dva. Stari Kymco model agregata koji se ugrađuje već više od 15 godina i u razne druge modele (Xciting\R 300, XTown 300, XTownCT 300...) Nema baš zavidne performanse sa svojih 23 KS, ali teši me to što je ispeglan, uglađen i pouzdan. Ne kvari se. Magarence :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nešto preko 12.000. Na toliko se šteluju, po tablici održavanja za moj skuter.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8473 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To na "sraf i kanap :D " je bas jednostavno, samo kvalitetni spijuni (ako koji su debeli koliko i pise!) i poslic lagan. 
Ne zameri sto ja nisam zeleo raditi, jezim se od skidanja plastika sa novog skutera a nemam ih gde adekvatno odlagati vec unosim u kucu.
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ama nema frke Nešo, sve smo se bili lepo dogovorili i problema nema. Ne znam da li znaš Nešu iz Jovanovca, on mi je ovo uradio. Mnogo dobar lik i odličan mehaničar, ali nije mi on za prčkanje po osetljivim plastikama recimo :)

Ja tako ka *urva, odem malo kod jednog, malo kod drugog, ali rešim sve što meni treba, pa se nadam da se tu niko ne nađe uvređenim.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8473 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ha!

Uvredi se jedino onaj ko kompletan nije (a takav ti u zivotu ne treba !!!), svako da gleda sta mu je u interesu i bolje.

To je nesto normalno valjda 😉

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Rano je za intervencijom, mogao si sacekati da napunis 20K. Tad bi zazor bio taman za stelanje a i usis za čišćenje kad je već rasturen.

Spojis oma 2u1 + stanje svećice i f vazduha, cvt-a ili ti 5u1 :jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa praktično da, ali aj reko da uradim po tabeli. Svećicu sam zamenio na 10.000, košta 400+ din, neću da je proveravam. Filter vazduha menjam godišnje, to je nekih 1.000 din. Sve u svemu, lak model za održavanje, a volim da mi sve bude tip top.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
Pre 5 sati, boza_kg je napisao:

Uradio sam jutros kod drugog majstora\drugara i štelovanje ventila. Pristup je potpuno prost, samo se skine sedište, a i magnet  je lako dostupan.

valve1.jpg

valve2.jpg

 

Šteluju se na 0.10 i usisni i izduvni. Usisni je bio malo razlabavljen, donji dobar. Sve u svemu, za nekoga ko zna šta radi - pola sata posla. Mogao bih i sam da se u to upustim, ne izgleda ništa komplikovano, ali za ove simbolične parice koliko košta ova intervencija, bolje neka radi majstor :)

 

Bilo je raznih informacija po specifikacijama, negde pišu da agregat ima 4 ventila po klipu, negde 2... Ipak je dva. Stari Kymco model agregata koji se ugrađuje već više od 15 godina i u razne druge modele (Xciting\R 300, XTown 300, XTownCT 300...) Nema baš zavidne performanse sa svojih 23 KS, ali teši me to što je ispeglan, uglađen i pouzdan. Ne kvari se. Magarence :)

E, šta bih dao da je kod vespe gts ovako pristupačno... Lucky you!🙂

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nakon štelovanja ventila, dobio sam efekat koji mi se ne sviđa - kad zavrnem malo gas pri manjim brzinama, tj. pri oštrijem ubrzanju, agregat kao da se pobuni, zahuči i zaprdi, ružan zvuk, ne znam kako bih bolje objasnio. Kad se lagano i linearno doda gas, sve je OK. Skuter radi i dalje mirno i lepo, ide i dalje kako treba na većim brzinama, ali ovo me sad baš nervira. Nije bilo tako pre.

Šta da mu radim? Štelovan je po knjizi 0.10 i in i ex. Da li da probam neke veće vrednosti, preštelujem ponovo, da ga ostavim tako...? Šta predlažete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Isti slucaj 🤔primetio pre 200km Malo vise,nisam stelovao ventile samo zamenio svecicu I mozda Malo bolje,cim je toplije vreme Taj zvuk se izgubi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8473 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... nagadjam, malo labavije nastelovani pa se cilindar krace puni/prazni.

Je li bucniji motor Bozo nego pre stelovanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne mogu baš 100% da budem siguran, ali rekao bih da jeste malo bučniji nego pre, dok se ne zagreje. Ništa drastično svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8473 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Malo labaviji je zdravije po agregat od malo pretegnutih (koji su tihi skroz).

Zbog toga sam prestao da drugarima stelujem, kada ga (ventil) vratis na predvidjeni zazor on postane i bucniji (kada je pretegnut ne dodje do svog sica, ili pridje ali ne sedne tvrdo), pa jos ako ih ima 16 komada!

Trebam svakome objasnjavati zasto se sada cuje a zasto pre ne...

I tako, ne diram drugima! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pročitao sam odavno da si tako nešto već pisao. I očekivao sam neku promenu, ali ovo je neki neprijatan zvuk. Ne zvuči mi skroz regularno. Kao da kaže -"nemoj to da mi radiš!". A po gradu vazda ima ubrzavanja i usporavanja, moram to da mu radim :) Zato i vozim skuter.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8473 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hmmm, valjda je na hladno radio majstor i lepo kontrirao srafove za stelovanje! (od pocetka se tako ponasa ili je razvio progresivno?)

Ako te bude bas nerviralo i smatras da nije kako treba javi se tamo pred vikend, nastelovacu ti ja.

Nadji samo tacno podatak koji zazor ide.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3101 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jedino mislim da je moguće da nije agregat bio skroz hladan. Čekali smo da se ohladi, ali možda nije bilo dovoljno...

Hvala ti svakako, videću pa se javim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja