Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility + 300

Recommended Posts

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma da, samo variraj brzinu, ne valja da se tera konstantnim obrtajima u periodu razrade. I ne opterećuj ga previše prvih 500-1000 km, i to mu je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@BaneNS mi se požalio na vibracije i krckanje kad je skuter u leru. Evo snimio sam video kako to izgleda kod mene, pa uporedi.

 

STREAMABLE.COM

Watch "b89ff49294aa7" on Streamable.

Ima blagih vibracija koje se primete na blatobranu i vetrobranu, dok je hladan, ali ništa to nije značajno. Mora da malko vibrira, skuter je to, jedan cilindar. Kad se ugreje, vibracije skoro pa nestanu. Bitno je da ne muti sliku u retrovizoru. Na prošlom skuteru mi je to bilo dosta izraženije recimo.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Nisi me razumeo, ne u leru nego kada počnem da dajem gas. :)

Ali ništa strašno. Malo treba sve to da legne na svoje mesto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ma i Bev. se ceo trese dok se ne zagreje,čini mi se u fazi razrade je to bilo primetnije.Ali da se trese,trese se dok je 'ladan.

 

Meni je u početku bilo dosta nekih zvukova prvih 1500 km , muče kao krava ,krcka itd.(čak i to na slabom gasu neko brujanje sa čangrljanjem ne ono da melje..)Skoro je sve nestalo posle te km.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Pređoh nekih 60-tak kilometara danas. Prvi utisak je pozitivan. Lako se vozi, ima dosta mesta za noge, ide jako lepo, dobro prima gas. Do 80 dođe za čas, nemaš ni utisak da toliko voziš. Dobra je zaštita od vetra. Kada sam otišao na most lagano gura 100 km/h, bez ikakve muke. 

Evo i par slika. 

 

PXL_20230321_134523227~2.jpg

PXL_20230321_134514527~2.jpg

PXL_20230321_134536394~2.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 9 minuta, BaneNS je napisao:

Do 80 dođe za čas, nemaš ni utisak da toliko voziš. Dobra je zaštita od vetra

Da, vizir je majka Mara :) Zaklanja lepo od vetra, pa nemaš tenziju od zviždanja i buke, očas nabere brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Zaleteo se ja danas moto putem jedno 120 km/h, kad se začuo neki zlokoban metalni čangrljajući zvuk. Stao sam sa strane da pogledam, kad ono - odvila se i ispala oba šrafa od štitnika izduvne grane. Sreća pa ovaj štitnik nije odleteo, nigde se nije držao, samo visio oklembešen u centru.

 

n1.thumb.jpg.1e166199053526a73cda36ab413482c8.jpg

n2.thumb.jpg.b87dc1ab7ea7204a773bf024ed3ce997.jpg

 

Našao sam neka dva obična šrafa kući, pa metuo, ali pretpostavljam da će trebati neki kvalitetniji, koji ne rđaju. @N.F.S. znaš li gde mogu da nađem odgovarajuće lepe šrafove. 8-ica je to valjda, kraća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

"Matiko" Mala Vaga druze... Proberi neki lep prohromski sraf.

Imbus i podlosku npr. 

Odes motorom i odmah ispred radnje probas (cuvas prste od toplote!) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700
Upravo sada, boza_kg je napisao:

Može do 130 uz nešto zaleta, a svakako ide preko 116 :stabre:

A šta znam, do 100 ide odlično, preko toga nisam zadovoljan. Ali svakako ga nisam kupio za velike brzine. Potrošnja 3.3 litre po gradu. 10 litara 300 kilometara. Udoban, ok start, upravljiv... Videću možda da nađem neke rolnice i oprugu, i da uzmem neki auspuh. Tu možda dobijem nekih dodatnih performansi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni do 110 km/h stigne kao od šale, preko je već dosta lošije. Kao da je ograničen nečim, zaista liči da bi mogao više. Vrv zbog glupe Euro5 norme i kontrole izduvnih gasova.

A inače imam onaj Polini varijator i centralnu oprugu. Uz njega idu 16g rolnice, ali sam ipak nedavno stavio od 17g. Bolje se ponaša sa nešto težim (OEM je inače 17,5g). Sa 16g super ubrzava bo gradu, vozi se na vrhu gasića, ali mnogo odlazi u obrtaje na otvorenom putu, tako da sam mu sad našao merku, mislim. Bar za sad :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Agility u epizodi kriva felna

 

Uleteo sam u rupčagu sa jedno 70-ak km na sat, začulo se PAM!, i epilog se vidi na slici ispod. Iskrivio sam felnu :( Ebiga, koliko god pazio, sra*a se dešavaju...

felna.jpg

 

Felna se nije iskrivila u osi, ni uvila, (što je vulkanizer kasnije potvrdio), točak ne zanosi niti vobluje, ali ovo ispupčenje mi ne da mira, kao da mi na čelu stoji! Ne mogu ja da se tripujem i mozgam da li će guma da ispušta ili neće, ili da mu nešto možda fali...

Ispade da retko ko hoće da se bakće ispravljanjem felni za motore, nije jednostavna priča, nekoliko lokalaca što se bave ispravljanjem na autima me odbilo.

Iscimao sam našeg dragog kolegu Nešu @N.F.S. za pomoć, čovek mi izašao u susret u roku od odmah, i to za vikend... Ispostavi se da je rizično da felna ispravlja improvizovanim alatima, pa to batalismo.

A skuter mi treba svakodnevno, ne mogu mnogo da čekam, te rešim da naručim novu felnu, a staru naknadno da sredim i da je sačuvam za rezervu. Kakvi su nam putevi, bojim se zatrebaće.

 

Naručio sam felnu od Dejana, dva ležaja za točak, i pride i kočione pločice, ko velim da će uskoro biti za zamenu. Nakon 10 dana od narudžbine, stiže mi paket sa taze delovima:

 

felnanew.jpg

plocice.jpg

 

Felna je 230€, 2 ležaja 20€, pločice po oko 30+€. Nije jeftino, ali opet, nije papreno, kako već zna da bude kod drugih proizvođača. Zato između ostalog volim Kymco. Sve može relativno brzo da se nabavi, original delovi, a da primereno košta.

 

Neša se odmah bacio na posao, da zameni tj. namesti novu felnu. Zamolio sam ga da prekontroliše i kočioni sistem, da li trebaju i pločke da se menjaju i tako to, evo nekih od slika kako je to izgledalo:

f1.jpg

 

f2.jpg

 

f5.jpg

 

f3.jpg

p11.jpg

p1.jpg

 

Ovo mi napisa naš virtuoz N.F.S u poruci, pa da ne parafraziram, prenosim citat:

 

"Iz stare felne izbijen jedan lezaj (spakovan uz plocice) kako bih distancer cauru izvadio.
Plocice na oba diska imaju 2/3 ferode, malte ne kao nove, kljesta sam samo ocistio, klipove vazduhom izduvao... Nikakvu radnju nisam preduzimao posto oba kljesta koce blago ukoso, obelezeno na slici, nije nista strasno ali umetanjem novih plocica nista dobili ne bi!
Predlazem da se na kraju sezone kocioni sistem odradi, rasturi ceo, opere ocisti i sklopi, klizaci na sebi imaju fabricku mast, nisam hteo da diram.
Sa stare felne su prepakovani semerinzi i caura/distancer izmedju lezajeva. Novi lezajevi zasticeni silikonskom mascu, usne semeringa takodje. Plocice posto sam skidao, par kocenja pazljivo dok svoje mesto "ne nadju.

 

Novu felnu sam licno montirao kod vulkanizera, preko plastika i peskira, tako da nema nikakvih tragova, nov moto ventil (kratki) montiran, guma napumpana na 2.2bara, ti je po sebi podesi."

 

Tada! Točak je ponovo zdrav i prav  :)

done.jpg

 

Ostaje mi još da doteram staru felnu kod dr@Satelis da mi je oporavi, i srce mi je onda na mestu :)

 

Nije mi baš milo što mi je ova glupost neplanirano izbila parice iz džepa, ali sa druge strane, prezadovoljan sam kako je sve brzo i efikasno završeno. Posebnu zahvalnost dugujem Neši, potrudio se, kao da sam mu rod najrođeniji, a kako radi i rešava probleme, to je prava pesma!

Ah, da, uzgred mi je rešio i ogrebotinu na auspuhu i šrafove za štitniku izduvne grane :)

 

Hvala i svima vama što ovo čitate :)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Meni je gotovo ista felna bila na Fazeru (mozda za nijansu manje)...tako sam ga kupio...

Planirao sam da sredim...medjutim posle nekog vremena prestalo je da mi smeta...

Potrosio 2 para guma...

Nikad ni najmanji problem nisam imao..osim estetike..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam znao ko to može da mi ispravi kako valja, naknadno od dobrih ljudi sa foruma sam dobio info. Pretpostavljam da se čeka na red, pa da može da potraje dok se ne sredi, a meni skuter treba svaki dan, a i bolu me živci :)

Sve u svemu, s obzirom da sam iz prve ruke saznao kako je lako iskriviti felnu, stara će biti u rezervi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 2 minuta, Loshmi82 je napisao:

Meni je gotovo ista felna bila na Fazeru (mozda za nijansu manje)...tako sam ga kupio...

Nikad ne bih kupio motorin sa krivom felnom :)  Ima gi raznih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ne znam, ali u Novom Sadu ima više vulkanizera koji ispravljaju alu felne. Ako je jako oštećena i peskiraju i plastificiraju ponovo. Bude kao nova. Drug je radio na kolima, ništa se ne primeti. Platio je 70 eura sve to. 

Promenio član BaneNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Zasto? Pa desilo se upravo to sto i tebi...pogodjena rupa...

Motor maltene nov bio...nesto malo preko 5000km..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Pa tako je sve jedno koja je felna, vidi ko radi i pošalji. Nemoj slučajno da bacaš felnu. Izguglaj ko radi u tvojoj blizini. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja