Jump to content

Moto Zajednica

Voge 300 Rally

Recommended Posts

  • Drug član, 1408 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Kad niko neće da otvori temu - evo ja ću, da ne spamujemo u temi za sajam :)

Za mene je ovo motorče najlepše iznenađenje sajma, i kao što rekoh već znam par ljudi koji su ozbiljno zainteresovani (svima njima bi ovo bio drugi motor, namenjen za off road)

Zašto je tako zanimljivo ? Ja bih rekao prvenstveno cena i uslovi: sajamska cena 4030 evra uz 30% učešća i beskamatni kredit na 24 meseca. To baš gađa ljude koji razmatraju da za ~ 2000 evra kupe 25 i više godina stare enduro krševe i ulože u njih još ko zna koliko da bi se vozili.
Motor vrlo lepo izgleda, baš je visok a ima ABS, koji se isključuje na zadnjem točku, 18 incha točak pozadi, crash bar, Bosch EFI , 240mm hod ogibljenja napred i pozadi i ok gume sa kramponima. Jednom rečju spreman je za off road avanture.

Voge je brend Loncina - ogromne fabrike koja proizvodi agregate za mnoga zvučna imena, na primer BMW (F750 i F850 agregati se proizvode u ovoj fabrici).

Ono što je takođe zanimljivo je da izgleda da je agregat 1/1 kopija Kavasakijevog KLX 300 , što može da bude vrlo pozitivna stvar.

Mane - potencijalno klasične za sve kineze.

Kolega je napisao:

 

15 hours ago, kole24 said:

Loncinova oznaka za taj agregat je YF300, odnosno LC178. Ako potražiš po netu, izaći će ti gomila delova koji odgovaraju za KLX300/YF300. Cilindar, klip, vodena pumpa, bregaste, glava, flanšna usisa ...
Naišao sam i na neku temu na KLX300 forumu gde diskutuju o kvalitetu kineskih delova koje ugradjuju umesto Kawasakijevih.
Inače, taj agregat se dosta ugradjuje u kineske kvadove.

Došla je do nas i informacija da čovek koji je probao ovaj motor i zaista zna šta priča kaže da je stvarno uporediv sa CRF 300, da ima za nijansu više snage i tvrđe ogibljenje. Sa druge strane u videu koji sam dodao - čovek kaže da je sporiji od CRF 300. Na kraju krajeva - najbolje je da se proba.
 

 

 

Par slika sa neta:
2e539c1c-16bd-43b8-8166-8d02859bb7b6

 

Voge-Rally-300-300cc-Yellow.jpg

 

2780405300_mototsikl-voge-lx300gy-a.jpg

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Kanim se ja već par dana da otvorim temu, nego sam lenj.
Kad sam prodao Dominatora, počeo sam da mu tražim zamenu. Izbor se suzio na CRF300 i ADV390. Ali su onda izbacili cene za ovu godinu i ozbiljno me pokolebali.
Onda sam počeo da tražim nešto polovno, a tek tu je ludnica. Retki i skupi.
I tad ATV&N izbacuje oglas za Voge 300 rally. Kolega @psychonaut mi daje podršku, koja je bila presudna. Zovem ih, dogovaram se u dve reči. Ključne su "sajamski popust" .
Kad sam ga video uživo, sve mi je bilo jasno. Ni blizu Honde, kako po kvalitetu tako i po ceni.
Al' dobro, malo čvršće oslanjanje od Honde, kvalitet elemenata koje sam, površno, pregledao je "može da prođe" i presudna stvar, dodatni popust . Tako da sutra idem da ga preuzmem.
Očekivanja su dosta niska, verujem da će ih ispuniti. Pisaću nove utiske kad ga dovezem kući.

  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 981 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Pre nego što se pojavio Rally, meni je 300DS bio jedan od favorita za kupovinu.

Probao sam ga provozao malo i oduševio me kako lepo ide.

Ovo me sada još više mami kao drugi motor, umesto da uložim ne znam ni ja koliko da napravim polovični offroad motor od NCa.

Jutjuberi (uglavnom španci) ga hvale dosta.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1408 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
18 minutes ago, kole24 said:

Kanim se ja već par dana da otvorim temu, nego sam lenj.
Kad sam prodao Dominatora, počeo sam da mu tražim zamenu. Izbor se suzio na CRF300 i ADV390. Ali su onda izbacili cene za ovu godinu i ozbiljno me pokolebali.
Onda sam počeo da tražim nešto polovno, a tek tu je ludnica. Retki i skupi.
I tad ATV&N izbacuje oglas za Voge 300 rally. Kolega @psyhonaut mi daje podršku, koja je bila presudna. Zovem ih, dogovaram se u dve reči. Ključne su "sajamski popust" emoji1787.png.
Kad sam ga video uživo, sve mi je bilo jasno. Ni blizu Honde, kako po kvalitetu tako i po ceni.
Al' dobro, malo čvršće oslanjanje od Honde, kvalitet elemenata koje sam, površno, pregledao je "može da prođe" i presudna stvar, dodatni popust emoji16.png. Tako da sutra idem da ga preuzmem.
Očekivanja su dosta niska, verujem da će ih ispuniti. Pisaću nove utiske kad ga dovezem kući.

A jel postoji mogućnost da se proba motor u salonu ?
Na PA piše: "Omogućena proba i testiranje svih vozila iz ponude. "
Mislim da je proba i taj prvi utisak presudan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre sat vremena, antir3ality je napisao:

Za Admine - zaboravih da postoji "Chinese empire" podforum - ako može tema da se prebaci tamo.

Nema potrebe... To je zastarelo...

 

Bez diskriminacije... ovi modeli treba da budu ravnopravni clanovi ovakvih pod foruma... :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1408 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
12 minutes ago, kole24 said:

Taj jedan im je stigao za sajam. Navodno stižu krajem aprila.

Čekaj, imaju trenutno taj jedan jedini, i ti ga uzimaš sutra ? Jer meni sve nešto u glavi da je prodavac (zaboravio sam kako se zove) rekao da ih imaju na stanju. Ili sam se ja nešto prebacio ?
U svakom slučaju čestitam Kole i jedva čekam slike i utiske! Ali ja mislim da nisi pogrešio.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2367 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

4030e je ozbiljno konkurentna cena. Voge nije mali brend, i ozbiljan je igrač, tako da, mi kao kupci konačno imamo čemu da se radujemo. Kao neko ko ima 300L smatram da je ova sadašnja cena preterana s obzirom da motor dolazi DOSLOVNO bez vešanje. Ne može niko da mi priča da ono tako treba. 

 

Ovo izda da ima daleko ozbiljnije ogibljenje, normalan rezervoar koji ti omogućava da neku pumpu i preskočiš i taj windscreen koji L fali donekle... 

Tako da, on je konkurencija Rally modelu, koji je trenutno 7200e.... Ozbiljna razlika u ceni.

Šalji slike, piši, baš sam znatiželjan. Prošle godine sam ih bio pitao dal će ga dobiti nisu mi ni odgovorili na mail... 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1408 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Inače, da dodam i ovo:
Ono što je meni upalo u oko, a tiče se (ne)kvaliteta su: ćopava, koja deluje dosta tanko i nesigurno, ovaj "puni" zadnji lančanik, dugo nisam video nešto tako, mislim da bih ga izbušio bušilicom :D , i čeljusti kočnica koje mi, onako, deluju kineski :)

Sve ostalo - ram, plastike, izgled agregata, viljuška, amortizer - meni deluje sasvim korektno. Dodao bih još i da motor osim krešbarova nema neku fabričku zaštitu (skid plate) - jer su postavljenje neke plastike - ali deluje da su sve ravne i ima dosta mesta za šrafljenje tako da će se verovatno lako i jeftino zameniti aluminijumskim pločama u svojoj režiji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Voge došao kući.
Prvi utisci su šareni. Generalno sam zadovoljan. Sedište je udobno, ali se već vide neki nabori. Motor lepo radi, odlično povlači i iz niskih obrtaja. Auspuh je preglasan, za moj ukus, t.j. sluh. Najveći nedostatak su izražene vibracije na višim obrtajima. Oko 7000 o/m je baš čudno. Do 100km/h je sve super, preko toga je malo neprijatno. Vozio sam 80-90 celim putem i jednom u preticanju došao do 110.
Treba to tek da se razradi lepo, ali ne verujem da će se drastično promeniti.
Gume su neke kineske, ali sam se iznenadio kako lepo drže. Očekivao sam plastikanere
Inače, motori stižu do kraja aprila, ima četiri komada slobodna.
176fd663704fa95e501693149437d20c.jpg

  • Sviđa mi se 26

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1408 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Bravo @kole24 , čekam ovaj post ceo dan ! :D
U zdravlju se vozio, i mnogo bezbrižnih i bezbednih kilometara na novoj mašini ti želim!

 

4 minutes ago, kole24 said:

Treba to tek da se razradi lepo, ali ne verujem da će se drastično promeniti.

Upravo sam malopre gledao nekog španca koji priča zašto ne treba kupiti ovaj motor. U suštini nije izneo ništa novo ili alarmantno. Ali pomenuo je i ove vibracije i nisku krajnju brzinu. E sad, u komentarima mu se javio čovek koji tvrdi da je prešao 11 hiljada km sa ovim motorom. Ako je verovati google translate-u, kaže da se stvari baš dosta menjaju na bolje sa razradom: i vibracije i menjač i brzina.
Ostaje da se vidi.
Čekamo tvoje redovne izveštaje :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Pa pisaću sve što primetim.
Svestan sam da sam kupio najjeftiniji motor na tržištu. Ne mogu da se razočaram, samo da se obradujem, jer ne očekujem ništa naročito.
Displej je lepo vidljiv.
Nisam imao neka nagla kočenja, ali deluje da su kočnice skroz OK.
Vešanje je prihvatljivo.
Još za zadnji lančanik, nije pun, samo tako izgleda. To je neki lim preko.
f1bf0b5639b16538062786ad22ccfa5e.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1408 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Vidim da je majstor  @Krokodilo  online, pa rekoh da iskoristim priliku da pitam da li ima neka saznanja o ovom agregatu i motoru generalno:

On 3/27/2023 at 11:31 PM, kole24 said:

Loncinova oznaka za taj agregat je YF300, odnosno LC178. Ako potražiš po netu, izaći će ti gomila delova koji odgovaraju za KLX300/YF300. Cilindar, klip, vodena pumpa, bregaste, glava, flanšna usisa ...
Naišao sam i na neku temu na KLX300 forumu gde diskutuju o kvalitetu kineskih delova koje ugradjuju umesto Kawasakijevih.
Inače, taj agregat se dosta ugradjuje u kineske kvadove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1408 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 3/29/2023 at 6:42 PM, kole24 said:

Inače, motori stižu do kraja aprila, ima četiri komada slobodna.

Jedan drugar je presekao i kaparisao jedan, a jedan je u međuvremenu takođe prodat, tako da su ostala još dva. Žuti su ako se ne varam.

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Ja se danas malo vozao, da iskoristim lep dan. 50-60 km samo, ali sam zadovoljan. Došao do 110 km/h i opet te vibracije ... Do 100 je sve ok.
Sledeće nedelje je u planu malo duzi put, pa ću moći više da pišem.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja