Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility + 300

Recommended Posts

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Božo, to je hteo da te uteši kako si dobro prošao... :-/

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 3 sati, tomamega je napisao:

i sa brendovima kao što je Mercedes.

Slazem se. Na mercedes kombiju kojeg vozim na poslu,nakon 5500km pukla manzetna homozgloba na levom tocku,a na 6000km i na desnom. Vozilo prakticno novo. :stabre:

received_385252116746263.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, boza_kg je napisao:

Nedostajalo im je u servisu neka dijagnostička alatka, da bi mogli da dobiju kod greške. Taj uređaj su pokušali da nabave iz komšiluka, imali ga kolege Hrvati (kymco.hr), ali dok je to došlo do RS, zakomplikovalo se... Hteli su da izbegnu plaćanje carine, pa da ide kao obična pošiljka i da bude jeftinije... pa se još potrefio katolički uskrs, i tako...

Ne mogu verovati zaista sta citam, oni ladno nemaju dijagnosticki uredjaj... hejjj ovlascena kuca da to nema :zbunjen:

Sramota jer nisu od juce prisutni pa da kazes eto desilo se, nabavice se.... veliki minus za njih!

U startu mi je bilo cudno zasto im toliko treba vremena da bar nesto urade, sad je jasno.

 

Pre 6 sati, boza_kg je napisao:

Elem, najzad je stiglo, uređaj dijagnostigovao grešku u sistemu brave. Kod greške je takav da može fabrici da se pravda zamena celog sistema , i Kymco sa Tajvana bi trebalo u par dana roka DHL-om da pošalje paket za zamenu, a da garancija to regularno pokriva.

Ovaj deo napisan malo govori, gotovo nista. Nadam se da su motor rasturili, proverili instalaciju, probali mogucnosti pa doneli sud.... steta sto ne znas vise detalja, neka slika jbg.

Na predhodnoj strani ove teme pomenuo sam Metropolisa, takodje ima smart kljuc... paz sad ovo, bicu bas kratak jer bi imao dosta toga napisati......

 

kljuc vidi cim mi dozvoljava kontakt, gasi code lampicu

IMG-20220408-182902.jpg

 

kako ga vidi kad ne ecu motora ne vidi imobilajzer

IMG-20220408-183241.jpg

 

ecu smarta

IMG-20220411-183829.jpg

 

zakljucan

viber-slika-2022-04-11-20-20-41-222.jpg

 

ondak sledi

IMG-20220408-181600.jpg

 

IMG-20220408-181617.jpg

 

IMG-20220412-163142.jpg

 

viber-slika-2022-04-11-20-21-33-717.jpg

 

viber-slika-2022-04-11-20-22-30-949.jpg

 

posle min 16h rada

viber-slika-2022-04-11-20-22-24-927.jpg

 

dodjoh do pozitivne 0

viber-slika-2022-04-11-20-22-39-407.jpg

 

viber-slika-2022-04-11-20-22-57-405.jpg

 

viber-slika-2022-04-11-20-23-04-097.jpg

 

viber-slika-2022-04-12-17-19-09-212.jpg

 

ima nove verzije programa za sve racunare (5 ih ima) ali sam jos daleko od toga

viber-slika-2022-04-12-17-19-06-748.jpg

 

Posle 2.5 dana dobio sam motor da vergla ali ne i da upali posto problem ima na instalaciji, racunaru, mehanici.... nisam znao da je veslan, da sam znao ne bi ga radio. Tracak svetlosti se nazire na kraju tunela.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3056 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Ne mogu verovati zaista sta citam, oni ladno nemaju dijagnosticki uredjaj... hejjj ovlascena kuca da to nema :zbunjen:

Bez namere da ih opravdavam, svakako nisu ni zaslužili, ali pretpostavljam da je bio potreban noviji uređaj i/ili modul za prošlogodišnje, tj. nove modele. Verovatno su imali neku stariju spravu, koji ne radi dijagnostiku za novu elektroniku. Verovatno je na to mislio kad je pominjao ranije da čeka uputstva za update nekih mapa, sad kad porazmislim.

 

Ne znam kako to baš funkcioniše u praksi, ali pretpostavljam da Kymco fabrika neće da menja delove i plaća poštarine na lepu reč. Mora da im se dokumentuje problem, pa da onda reaguju. Sve se svodi na pare, odnosno troškove, i ko ih plaća. Opet se nadam da su ovi naši raskupusali motorin, i znali šta ne valja, ali su morali da i to dokažu...

 

A tebi Dare svaka čast za ovu mozgolomku sa Metropolisom!

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sk cu ti kažem u kratkim crtama kako funkcioniše, gotovo da je isto kod svih kuca.

 

Kod pezole imaš 3 generacije dijag uredjaja, prva je Gameboy, Tep2005, Tep2010 i svaka je naprednija od prethodne.

Recimo Tep05 može raditi Metropolisa uz ograničenje ili ti ne može se raditi učitavanje nove verzije softvera računara, ne moze se uraditi usvajanje senzora ventila točka gde pored dijagnoze treba još jedan uredjaj..... Tep10 sve može raditi.

 

To je jedna stvar, druga stvar je ta da se Kymco mnogo pravi naivan jer nemaju oni šta čekati..... .već su davno trebali imati odgovarajući dijag.

Kod porudžbine novih motora za svaki model imaš manual gde kaže koji ti spec. alati trebaju oko mehanike, elektrike, dijag. uredjaja, tako da nema opravdanja da se ne nabavi šta treba pre nego stigne novi model.

Sto bi rekli "uz model ide prateća oprema" ..... ko poštuje taj će raditi ili će se praviti blesav kao sto je ovde slučaj!

Dijagnostika košta, održavanje veze sa platformom takodje košta na god. nivou, priključci sa eur3 na 4,5, dodatne kutije za usvajanje = mnogo para koje nikad ne možeš da izvučeš ne bi li bio na 0.

Sve vise elektronike se trpa u dvotočkaše (bespotrebno) tako da dijag kuca svima pred vratima, bez toga se uskoro neće moći raditi.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3056 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve si rekao. Tako sam nešto i očekivao. Upravo je to problem, kao i za mnogo toga u Srbiji, simuliramo fenseraj, a nismo ni za štap i kanap :( A mi smo bubuljica na dupetu kao tržište, u svetskim razmerama u količini prodatih novih motora, a sve je manje prostora za improvizaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3056 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E da, još jedan truli primer. Kako mi ovaj reče, dijagnostiku se trebali da nabave iz Osijeka, što je na 100-ak km od Novog Sada.

Da su brinuli za mene kao mušteriju, seli bi u kola (ili skuter bre!) i otišli da je pokupe, u roku od odmah. A hteli su da uštede (par desetina evrića!), pa ga slali poštom, što se odužilo na 15 dana... Bruka :(

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Bas u ovom sto si naveo lezi cela mana ovog sistema. Platio si novi skuter, zunuo lepe pare, jer "bolje da prvi prdnes na sediste, nego vozis 10-15godina staru drtinu" i onda neko stedi 20-40e i tebe kao musteriju ne postuje. Gorivo bi ih izaslo manje od cene postarine na tu daljinu puta. Pritom ovlascen servis zali te pare. Pa nije ti to drugar iz kraja, pa ajde da ustedite.

 

 

Meni to najvise smeta u celom nasem mentalitetu. Sto castim izuzecima, retko ko pokusava da odrzi ugled i ispostuje ljude / kupce.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Mislim da ovaj Bozin primer unistava ionako slabu reputaciju Kimka na ovkm prostorima. Novo vozilo podrazumeva i post-prodajnu podršku i servisiranje. Plašim se da je ipak Kimkk daleko, daleko ispod 2 glavna jaoanska takmaca u ovoj oblasti. I italijanski brend se čini dalko iznad Kimka....

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3056 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa, realno, morali bi Kymco zastupnici da budu mnogo bolji, zaista. Mada, ima i ovakvih i onakvih primera i sa Yamaha i Honda predstavnicima, može se pročitati na ovim stranama. Kod nas je mislim stvar sreće ako sve ide kako treba, nego što tu ima nekakvog sistema i rada :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Jedne godine ispod sica u Satelisa stade od pampers peleni, flase vina na dole :jee:
DSC-0320.jpg
 
Bajo moj, pa ti vidi 
Soli ima kao da od bazena praviš more

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3056 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Najnoviji info od fabrike, poslali su novu elektroniku, kad će da stigne, bemliga. Ali nisu, kažu, imali takav slučaj ranije, i za sad sam jedini sa tim problemom, globalno.

 

Aj pa nek je sa srećom, da i ja jednom budem u nečemu prvi ;)

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Vidim jedan...isti kao tvoj...voza se po NS...

Nikako da ga navatam negde...da vidim da li mu se mozda desavalo nesto slicno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3056 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa aj ako ga nafataš, pitaj ga, hvala ti. Mada, po svemu da nije fabrička greška, nego sam ja bio take sreće.

Mala smo mi sredina, a mnogo ljudi čita ovaj forum i neko nekog uvek poznaje. Čulo bi se već da je drugačije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Hocu obavezno...

Bas ga cesto vidim...ali sve nesto u kontra smeru..nikako da se nagazimo da mogu da ga zaustavim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3056 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E pa ljudi, posle nakon skoro punih 2 meseca, najzad dobre vesti iz Novog Sada! Stigao je najzad paket, skalamocija namontirana, i skuter je spreman za preuzimanje :)

 

Fabrika je poslala ceo sklop, naši su izdejstvovali da im zamene i bravicu, računar, ključeve itd, tj sve što uz to ide, da ne bi rizikovali gde je tačno problem. Taj sklop je inače poprilično skup, pa je lepo i korektno što su to uradili i što ću dobiti novo.

 

Sve je doduše trajalo i predugo, i odužilo se baš sve što je moglo. I transport, pa onda carina... ali bitno je da je najzad završeno i da su uspeli da me ispoštuju kao mušteriju. Da smo Švajcarska, verovatno bi to išlo brže i efikasnije, ali nažalost tu smo gde smo, pa je onda i ovako dobro.

 

Ponudili su da mi pretaraju skuter do nebe za neki dan, ali nemam strpljenja više da čekam pa ću verovatno otići po njega, pa klaj klaj nazad do Kg. Postaviću neki sličice puta, može da bude mini putopis :)

 

PS. I da kažem, u toku ovog čekanja, napisao sam nažalost neke stvari koje ne stoje. Na pr. nisam znao da se dijagnostika dugo čekala iz Luksemburga i da je za to otišlo silno vreme, pa dugujem izvenjenje ljudima iz Kymco.rs, pre svih Milanu.

 

Nije to bilo iz zle namere, već jednostavno nisam imao dovoljno pravovremenih informacija, pa je nervoza učinila svoje.

I eto mali savet svima koji rade sa ljudima - nemojte da ostavljate mušterije bez pravih i blagovremenih informacija. I loša vest je bolja nego da je nema, ili da je konfuzna. Ako ostavite kupce da mozgaju šta se dešava, ništa pametno neće da smisle, verujte :)

 

Aj pa pozdrav svima koji čitaju :)

  • Sviđa mi se 13
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Lepo vreme ,prilika da isprobas skuter do Kg.
Idealno!

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3056 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Lesi se vratio kući! :)

Otišao danas na sabajle autobusom za Novi Sad, pa se vratio nazad motorinom. Lep dan bio, Agiliti bio dobar, lepo slušao, nije bilo problema. Opet ga volim:) Evo par sličica, nisam mnogo fotkao.

 

1. ovo su mi sve zamenili u servisu. Slika starih delova. Svašta nešto bogami...

 

ewfi.jpg.6d83d85b2c7c7feccfc53bbc9e40d7a2.jpg

 

2. Stao malo u Staroj Pazovi

stpaz.thumb.jpg.6ed9faac89bd98ab518b6ed4e459d7ed.jpg

 

Ali ništa lepše nego kad se približiš kući, što bi se reklo - Šumadijo rodni kraju, u tebi je ko u raju :jee3:Kod Topole:topola.thumb.jpg.3929df5936aa2ba0f6b609af52f3729e.jpg

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, boza_kg je napisao:

Lesi se vratio kući! :)

Otišao danas na sabajle autobusom za Novi Sad, pa se vratio nazad motorinom. Lep dan bio, Agiliti bio dobar, lepo slušao, nije bilo problema. Opet ga volim:) Evo par sličica, nisam mnogo fotkao.

 

1. ovo su mi sve zamenili u servisu. Slika starih delova. Svašta nešto bogami...

 

ewfi.jpg.6d83d85b2c7c7feccfc53bbc9e40d7a2.jpg

Ecu motora, antena1, antena 2, kljucevi, ecu smarta, brava, ukrasna rozetna sa ledom, sajle.

Prakticno zamenili su skoro sve.

 

Nadam se da vise nece biti muka, problema.... da je resen za svagda.

 

Zamenjeno, da je van garancije ne smem da zamislim koliko bi kostalo. Svaka im cast jer su zamenili i sta nije trebalo, jedino je malo bzvz sto se ne zna gde je uzrok problema.... ovako ispade monterski.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja