Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility + 300

Recommended Posts

  • Drug član, 3054 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
On 27.1.2022. at 17:47, boza_kg je napisao:

Preneću utiske svakako, ali što se tiče snimka, to baš ne mogu da obećam. Aj videću...

E danas sam najzad uhvatio vreme da stavim gore pomenute TechPulley slajdere, umesto rolnica. Nisam mnogo slikao i snimao, nemam za to živaca, ali evo nekih utisaka. Ukratko - nije neka drastična razlika, ali jeste bolje. A sad detaljnije:

 

Slajderi su 6 komada po 17 g, a original rolnice 6*17,5 g, 23x18 dimenzija. Dakle, nisu ni 5-10% lakši, koliko proizvođač preporučuje.

Rolnice su crne, potkočenih ivica, nisu kremkaste kao ranije OEM Kymco. Liče mi na Bando. Kaiš je zato Mitshuboshi.

 

Pre svega, sa ovom Easyboost alatkicom je milinče raditi - jednostavna, a efikasna sprava. Samo bocneš u predviđene rupe na ventivaru ili kvačilu i potkočiš, i lako možeš da odvrćeš i zavrćeš matice moment ključem. Ne treba ni struja za udarni odvijač, niti pomoć prijatelja. Idealno za mene koji nemam garažu, pa čačkam ispred zgrade.

 

clutch.thumb.jpg.91b47e4d08c6065802cc1ad788d6afdf.jpg

 

Malo mi se ne sviđa što je očotana jedna lamelica kvačila. Verovatno fabrički feler, nisam primetio neke anomalije na zvonu. Al šta je sad, tu je. Al da se vratim na slajdere:

 

Start je isti, mekan i lagan, kao i sa rolnicama, ali mislim da je to što je tako namapiran ECU, zbog Euro5 norme. Ali se zato u režimima 40-90 km/h baš oseti da bolje poteže. Ubrzanje je osetno bolje, pogotovo uzbrdo. Nema vibracija, dovoljno je samo malo da se prcne po gasu, motorin odmah sluša i ubrzava. Nije mi skala na instrument tabli mnogo informativna, ali rekao bih da ide jedno 400-500 obrtaja više u tom režimu, u odnosu na rolnice. Videću koliko će to da se odrazi na potrošnju goriva.

Krajnja brzina je ostala tu negde ista, kad se zaletim dotera do 130 km/h (sa velikim vizirom), ali je zato na 120 km/h skroz OK. Motor ne urla, ne trese, može da se tera po autoputu tom brzinom bez problema. Sve u svemu, s obzirom da skuter ima samo 17kw, više sam nego zadovoljan.

 

Dakle, slajderi ostaju unutra. Ako budu trajni kao što ih reklamiraju, tim bolje. Naručiću verovatno i DrPulley klizače za varijator, da uparim kvalitet materijala, pa ćemo videti...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3054 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E pa grebiga. Moraćeš da mi (ne)veruješ na reč :) Sad sam, posle ručka, obrnuo još jedan krug, malo odmorniji i sitiji, da overim još jednom. Primeti se bogami bolje ubrzanje, samo tako!

 

Što se mene tiče, slajderi imaju smisla, A nije ni fora u tome što su lakši od rolnica, jer su jedva nešto malo manje gramaže. Ima nešto u tehnologiji. Samo je bitno da se uklope lepo sa varijatorom. Da se ponovim, na prošlom skuteru i Multivaru, nije bio dobar efekat.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ma taman posla da ti ne verujem, nego sam inzenjer pa volim brojke. Koliko kosta zadovoljstvo? Sad se pitam kakvog efekta bi imalo na mom DTu posto vec imam gram lakse Polini rolne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3054 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ovde imaš listu skutera i odgovarajućih slajdera, pa pogledaj koji ti odgovaraju. http://www.drpulley.info/drpulley_docs/Typenliste.htm

Čini mi se da smo već pričali, za Downtown postoji 2 modela varijatora, stari i noviji, od 2012.-e na ovamo, nisam siguran koja gramaža i dimenzije tebi odgovaraju, pa sam pogledaj.

 

E sad napomena, postoji stari DrPulley model slajdera, mislim da su za njih pisali pozitivne recenzije na Kymco.com forumu:

 

484_0.jpg

 

i noviji TechPulley, on ima i ova dodatna krilca protiv obrtanja i zveckanja u variju:

1310_0.jpg

 

Ja imam ove druge. Takođe mislim da je bitno da se stave i odgovarajući klizači, da kvalitetom prate slajdere:

 

33_0.jpg

 

Roba stiže iz Austrije. Poštarina je samo 4,5€, plus 5€ ako želiš i uslugu praćenja pošiljke. S tim što su meni pre 2 god naši naplatili i carinu, iako je tad bilo negde 48€ vrednost sa sve poštarinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Inflacija u dinarima + evro značajno potcenjen i obezvredjen, tako da je to ocekivano. Evro više nije mera vrednosti i stabilnosti, kao što je dugo vremena bio, a pre njega nemačka Marka. To nikako da shvatimo...


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3054 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Opet mi se danas desilo ono sra*e sa neprepoznavanjem wifi ključa :( Regularno jutros upalio, otišao do kafane da se vidima sa kolegom, i u povratku opet prc. Samo kratko bibip, a ne otključava. Zamenio sam bateriju za novi rezervnu, niks. Probao sa novim ključem, isto ništa. Popeezdio sam!

 

Pozvao sam Kymco servis u Novom Sadu da pitam šta da radim, i čovek mi reče sledeće, parafraziram:

"Nismo do sad imali takav problem na Agility 300, ali jesmo na AK550 modelu, a on ima isti ili sličan sistem. U servisnom uputstvu za AK piše da ako se baterija izvadi (izgubi kontakt ili se zameni novom) ključ treba da bude u dometu brave sledećih do 60 minuta, da se kodovi upare."

 

I zaista, ostavio sam ključ u koferu, otišao nešto da završim po gradu, i nakon oko 45 min kad sam se vratio, brava proradila. Zašto je baterija prekinula kontakt, dok mi je ključ bio u džepu kao uvek, i da li je to uopšte, nem pojma.

 

Ja pitao servisere, možemo li nešto da uradimo da se ovo ne ponavlja, ima li smisla reklamacija. on kaže "pa ne znam šta sad konkretno da vam kažem, do sada je pomagalo ovo što sam vam rekao".

 

Uh što mrzim ove potutuljene polukvarove! Bolje da sklop skroz crkne, pa da se odmah menja novim. Uopšte mi se ne sviđa da nemam poverenja da li će motorin da upali, a ne znači mnogo ni da reklamiram, pa da pola sezone budem bez skutera, a možda ništa ni ne poprave u servisu.

Bah :(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uhhh, razumem frustraciju... 

Izvadi bas iz jednog bateriju i vrati pa probaj sta se desava. Kakvo uparivanje od 60 min? To se dogada trenutno.

Il" se poklapa kod ili ne...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3054 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Probaću to, ne smem sad treba mi skuterin, a ne gubi mi se sat vremena ako jeste :) Ni meni ne zvuči logično da mora da se čeka na uparivanje, ali jeste pomoglo. Ovaj Milan iz Kymca mi je zvučao kao čovek koji hoće da pomogne, a ne neko ko zavlači pošten svet...

 

Pomislio sam da je možda ključ lošeg kvaliteta, pa otišao do Silke da mi naprave kopiju. Kaže majstor, ne može on da napravi takav, niti u Kragujevcu neko to radi. Raspitaće se gde može, kaže, pa da dođem za neki dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Milana poznajem licno,ali ne preko motora nego preko fudbala. Covek je korektan inace,verujem da zeli na obostrano zadovoljstvo da resi 'problem...' 

P.S. Ja sam slicno prosao letos,kupio auto,star 11 meseci. 22h krecem za Srbiju,da odem po poslednju turu stvari nece da se zakljuca. Probaj,nece ...pola sata,nervoza ,znoj...Zena trazi upustvo,ja ludim. U Madjarskoj probamo sa rezervnim,hoce. Glavni,hoce... Sustina je bila u blutut kljucu,rezervni/glavni ne mogu da ostanu u autu pa zato nece da zakljuca. :stabre: Ima logike... :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3054 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

I danas mi se ponovo desilo da brava ne reaguje, po treći put. Čekao sam kao budala preko sat vremena i ništa, pa mi žena doveze rezervni ključ, i sa njime proradi. Ovo očigledno da ništa ne valja :( Greota, totalno mi urišilo utisak o ovom inače vrlo solidnom skuteru.

 

Zvaću sutra Kymco.rs da pitam kako da ovo rešavamo, ali sam sad radiji da skroz izbacim ovo wireless sra*e i da ugradim klasičan key set, ako je to moguće, pa iako ode garancija, i nek košta šta košta...

Ima li neko iskustva ili saznanja da li je izvodljivo tako nešto? Ovde recimo ima sklop od XTown-a, koji je najsličniji mom skuteru po karakteristikama, a ima klasičan ključ i bravu. Može li time da se zameni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po iznetom deluje da je kljuc problem, da sam na tvom mestu (dok trazim resenje) nosio bih taj rezervni.
Taman da vidis hoce li se i sa njime desiti slicno.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3054 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E da, zaboravio sam da napomenem, od prošlog puta nosio sam novi ključ, a stari ostavio za rezervu. I sa novim se to dogodilo, a sad ga otključao stari. Nešto tu opasno baguje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Malera, insistiraj da ti poprave/zmene sta treba.
Kakva je voznja i uzivanje ako mu ne verujes.


Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Neprijatna situacija, ja bi reklamirao problem.

 

Ono sta servis treba da uradi je dijagnoza, provera sistema paljenja (kljuc - antena - instalacija - imob. ako ga ima) + da se pretegnu pinovi u dzeku.

Kod tebe je nepoznata dal ne vidi kljuc pa je zato zakljucan ili vidi kljuc a ne dozvoljava otkljucavanje.

 

Mislim da se moze ubiti cod paljenje, mogu da proverim sutra.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3054 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Reklamiraću svakako. Ostaje pitanje logistike, da li skuter mora da se tera u Novi Sad, ili mogu negde ovde negde po Šumadiji da to rešim. Videću sa njima sutra. Ali, da ponovim, najradije bih stavio klasičan ključ i bravicu, ako je izvodljivo.

 

Hvala ti, pa javljaj ako nešto saznaš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Boži, nemoj da budžiš, razumemo svi tvoju nervozu. Reklamiraj, ako treba neka šalju servisera (ostao si u kvaru), glupo je zbog gluposti prepravljati na klasiku...sutra ćeš ga prodati, fabrika je fabrika...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Sezona jos nije pocela, reklamiraj pa uzivaj. Gledati u nebo i moliti se dal ce upaliti,nije resenje. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Sad sam se setio jedne, moguce relevantne informacije.

Elektromegnetna interferencija. Da li si tih puta kad si parkirao skuter mozda bio blizu bandere, dalekovoda ili bilo kakvog izvora elektromegnetne buke?

 

Znam coveka koji je Teslom dosao do skupstine Srbije. Oko skupstine su postavljeni ometaci. Normalno se dovezao, parkirao i otisao u skupstinu na neki sastanak. Kad je izasao, Tesla nije htela da prepozna kljuc. Nema paljenja, nema nicega, auto mrtav. Mogli su samo da pozovu slep sluzbu.

Nakon par stotina metara, Tesla najnormalnije proradila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3054 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To sam naravno pomislio, ali svaki od tri puta se desilo na različitom mestu, a juče ispred posla, gde inače svaki dan parkiram.

Hvala svima za podršku u svakom slučaju :)

Čuo sam se sa Kymco NS, rekoše mi da će neko da mi se javi iz servisa u toku dana, a i da vide gde bi najbliže mogli da me upute na pouzdanu dijagnostiku, možda u Niš. Pih, kad sam provincijalac ;)

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3054 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Skuter je ostavljen u ovlašćenom servisu u Nišu, u ulici Knjaževačka 49a, da reše problem. 

@MaxiS & Nišlije, znate li kakav je servis, valja li nešto? :) Držite mi palčeve da će pronaći i utamaniti gremlina.

 

Poslao sam im i snimke kako se brava manifestuje kad neće da otključa, da ne bude da izmišljam:

STREAMABLE.COM

Watch "20220321_141634" on Streamable.

 

STREAMABLE.COM

Watch "20220321_134158" on Streamable.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Jesi li ga dovezao ili doneo?!

I normalno .. drzim fige:)

Promenio član petar_lord

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3054 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Oterao ga je drugar kombijem, nisam smeo da rizikujem da se zaključa na pola puta, pošto je krenuo sve češće da zeza...

Hvala za fige :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja