Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility + 300

Recommended Posts

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@boza_kg

 

Meni on menjao kvacilo na mom bugiju. Imam samo reci hvale. Bije ga dobar glas. U Nisu poznat kao "Mikica" Ne znam kako se zaista zove. Ima klikera u glavi majstor  :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3059 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Skuter mi je još u servisu. Dijagnostika nije prijavljivala grešku, kažu, proverili napon, aku i punjenje, sve u redu. Pritegli su konektore, palili mali milion puta, i sve radilo. I tek juče dijagnostika prijavila grešku nakon što je majstor provozao skuter i pustio ga da se ohladi. Zamolili su me da ostane još par dana dok ne provere konektore, žice i tako to.

 

@Satelis, @N.F.S.Ma dal je moguće da neki konektor zeza kad se negde kondezuje vlaga? Uvek se dešavalo da zaključa nakon vožnje, po hladnijem vremenu. U toplo vreme, nije se javljao ovaj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Konektor, "hladan lem" negde na stampi... Zasto da ne.
O tome treba da brinu oni koji garanciju daju a ti da se (makar u tom periodu, pod garancijom) bezbrizno vozis!
Insistiraj na otklanjanju kvara a ne "vozi, mozda se nece ponoviti".

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3059 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da svakako. Ne bih rekao da ovi iz Kimka hoće da me otkače, rade, samo ne ide brzo kako bih ja želeo :) A dobro je i što sam im poslao snimak. Ali neka reše problem, pa sačekaću. I onako se opet kvari vreme za vožnju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

I tek juče dijagnostika prijavila grešku

Koji je kod greske? Na sta ukazuje dijagnostika?

Medju kodovima koje imam, ne vidim komunikaciju kljuc/ecu.

 

1 P0217 Engine overheating
2 P0335 Encoder fault
3 P1120 TPI adaption fault
4 P1121 TPI range fault
5 P1122 TPI velocity fault
6 P0560 Battery voltage range fault
7 P0110 Air temperature sensor fault
8 P0410 Idle air bypass valve fault
9 P0505 Idle speed adaption fault
10 P0251 Fuel injector fault
11 P0350 Ignition fault
12 P0230 Fuel-pump relay fault
13 P0219 Engine max over-speed fault
14 P1560 Transducer power supply fault
15 P0700 CVT threshold exceeded fault
16 P0115 Engine temperature sensor fault
17 P1561 Temperature gauge fault
18 P0650 Check engine lamp fault
19 P1410 CO potentiometer fault
20 ?
21 P0105 Manifold pressure fault
22 P1110 Angle detect sensor fault
23 P0136 O2 sensor circuit malfunction
24 P0141 O2 heater/O2 sensor circuit malfunction
25 P0171 Close loop fault

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3059 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne znam, nisu mi rekli, a i nisam pitao. Ali skoro sam sad potpuno ubeđen da je problem kondenzacija. Tačno se uvek javljao problem nakon vožnje i hlađenja skutera, po vlažnom vremenu. Onda kad odstoji neko vreme, voda ispari. Nekad sporije, nekad brže, a sve u zavisnosti od temperature, da li je na suncu i promaji i sl, i onda opet može da otključava...

 

Treba da nađu gde i da to lepo zaštite nekom mašću, pretpostavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tesko da je kondez, vlaga u pitanju jer je tvoj motor relativno mlad.

Mnogo ciklusa grejanja i hladjenja mora proći da bi ti kondez načeo i upropastio pin(ove) kontakta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Prosto neverovatno da se ovako nesto dogadja sa praktično novim skuterom!

Moj Kimko Downtown, 6 god star, je celu zimu prezimio ispred zgrade, pokriven ceradom, paljen i vozen posle 3 epizode snega i priličnog mraza, idealno uslovi za kondenz, i sve u najboljem redu, da ne čuje zlo. Ne bi smeo kondenz tako lako i tako brzo da se stvara.

Pre će biti da je neki bug sa bežičnim uparivanjem ključa i brave.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3059 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A najjača fora je što se meni nikada, ali nikada nije desilo da nešto crkne ili pokvari, kada ga kupim novo.  Ni računar, ni telefon, ni pegla, ni televizor... I uvek sam zezao prijatelje, kad im se desi tako neki peh, u fazonu - pa hoće to kad si baksuz ;) Pa, došla maca i na moja vratanca.

 

I naravno, nemam pojma gde je problem, nervira me situacija, pa kao pokušavam kao nešto da dokučim. Tragao sam po internetu, i po stranim forumima, niko ne prijavljuje sličan problem. Da je neka fabrička falinka, čulo bi se valjda. Ovi naši iz Kimka isto kažu da nisu imali takav slučaj do sad... Ma samo neka ga reše.

 

Inače, Downtown je kvalitetnije urađen skuter od ovog Agilitija, tu nema sumnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, tomamega je napisao:

Ne bi smeo kondenz tako lako i tako brzo da se stvara.

Ne bi verovao kojom brzinom dolazi do kondeza svaki put nakon voznje kad je spoljna temp. niza od 15C, izrazenije ispod 10C.

 

Kome ne dihtuje far kako treba isti zamagli, vlaga/kondez se lagano protegne i na inst. tablu gde se takodje moze videti zamagljenje.

CVT ista prica, s'tim da se tu ništa ne može videti od spolja ali zato pri jutarnjem paljenju može se čuti drugaciji zvuk iz CVT-a ..... pojačan sum u prvih 10ak sekundi rada.

 

Bozo

Koliko dugo je bajk na popravci, daj detalje u sitna creva sta su radili i baci sliku el. seme ako imas?.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3059 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Skuter je u servisu od srede, 23. marta. Na žalost, nemam uvid u sitna crevca, niti šta je sve rađeno.

Možda sam pogrešio u pristupu, ali komuniciram sa prodavcima iz Novog Sada. Oni su davaoci garancije, a oni su me i poslali u servis u Niš, jer valjda imaju poverenja u tog čoveka, a ne recimo u Beograd, koji mi je malo bliži. Računam, njihov je posao da reše problem, pa njih za gušu :)

 

Što se tiče kondenzacije, jedino to mi nekako logično objašnjava ovo ponašanje. Da podsetim, imao sam i onaj problem nakon pranja skutera, da su migavci počeli sami da se pale i gase. Očigledno da kinezi nisu lepo zaštitili konektore, pa su na izvolte vodi i vlazi.

 

Evo el. šeme, pričaj sve što misliš da može da pomogne :)

 

Agility-300-Wiring-Diagram.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pogledao sam semu, iskljucio bi mogucnost problema napajanja računara kljuca, masa nije sigurno problem, + dolazi sa kućišta osigurača 30A, takodje bi isključio mogućnost da je neki pin u dzeku problem pa da gubi kontakt.

 

Fokus bi mi bio na dve antene za prihvat signala, možda je tu problem, prvo bi to ispitao merenjem pa zamenio.

Ako i dalje pravi problem, zamenio bi računar kljuca.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nemoj molim te, da ne ispadne da ih učiš poslu.... iz tvoje najbolje namere moze pogresno da se protumaci.

Suvise dugo je motor kod njih, ako su zatrpani poslom razumem ali ako nisu ondak i ne bas.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3059 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma OK, nisam ni ja baš od juče. Mislio sam da sledeći put kada pozovem, ako nemaju ništa konkretno da mi kažu, da im na fin način ovo proturim... Možda im pomogne. Niti ću da pominjem forum, niti konktretne osobe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Ne bi verovao kojom brzinom dolazi do kondeza svaki put nakon voznje kad je spoljna temp. niza od 15C, izrazenije ispod 10C.
 
Kome ne dihtuje far kako treba isti zamagli, vlaga/kondez se lagano protegne i na inst. tablu gde se takodje moze videti zamagljenje.
CVT ista prica, s'tim da se tu ništa ne može videti od spolja ali zato pri jutarnjem paljenju može se čuti drugaciji zvuk iz CVT-a ..... pojačan sum u prvih 10ak sekundi rada.
 
Bozo
Koliko dugo je bajk na popravci, daj detalje u sitna creva sta su radili i baci sliku el. seme ako imas?.

Nisam se najsrećnije izrazio. Kad sam rekao tako brzo, mislio sam da ne bih očekivao kondenz na skoro pa novom skuteru. Jos uvek sve dihtuje odlično, novi su sklopovi, nije ga pojeo zub vremena. Kad je mašina starija, onda kreće sve da popušta...

Bozo, nadam se da će se problem brzo rešiti. Ionako je sada loše vreme, pa da ti barem malo bude lakše


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3059 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moja španska\turska serija se nastavlja... Nišlija nije uspeo da reši problem, bili su i serviseri iz Novog Sada na licu mesta, nisu ni oni ništa uspeli, pa su oterali skuter u NS sa sobom da vide šta dalje.

 

Javio mi se čovek iz NS, prilično nejasno i neodređeno priča, vidi se da je i njemu više neprijatno, a ne zna šta da pametno kaže. Samo ponavlja, sredićemo, ne brinite.

Čekaju, kaže instrukcije od Kymca kako se ažuriraju neke mape, šta god to bilo. Meni nešto pao moral, nisam imao živaca ni da mnogo propitujem, ali koliko kontam, bag je u softveru\firmveru negde, pa mora da se isti apdejtuje.

 

I eto, nažalost, novi trendovi za vozila su takvi, pa i za obične skutere. Sve postaje elektronika i softver. I sad naravno mehaničari uglavnom nemaju ni znanja, ni alata za rešavanje takvih problema, mogu samo da zavise od fabrike. Nema tu improvizacije, niti im išta vredi pa da su i najbolji majstori na svetu. A pitanje je onda šta je i od koga fabrika nabavila i ugradila. Možda je sad musavi klinac koji je je pravio softver uspeo da nađe devojku, pa se više ne bavi time...

 

Bah, sve u svemu, njesra.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bozo ne ocajavaj, verujem da ce ti resiti problem i ako je za utehu ima veze to sto su ti rekli za softver :aha:

Servis je sad manje vise nemocan, ceka instrukcije od platforme i to ce mnogo znaciti sta ce se dalje desiti.

 

Danas oko 16h stize mi Metropolis 400 iz AR na slepku, muerto totalos, nikakve znake zivota ne daje. Jedino sta znam je to da je varnicilo i da su svi osiguraci na desnoj strani pogoreli.

Videcemo sta ce ispasti na kraju balade , bice je sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3059 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moja sumrak saga se nastavlja. Nisam ranije pisao jer nisam imao ni neke informacije. Ni sad nemam neke baš konkretne, ali otprilike je ovako:

 

Javio mi se Milan iz Kymca, opet moram da kažem, deluje mi kao čovek na mestu, ali sve jedno, stvari idu kilavo, a dani prolaze.

 

Sad parafraziram, ne znam sve detalje, pa ne zamerajte - Nedostajalo im je u servisu neka dijagnostička alatka, da bi mogli da dobiju kod greške. Taj uređaj su pokušali da nabave iz komšiluka, imali ga kolege Hrvati (kymco.hr), ali dok je to došlo do RS, zakomplikovalo se... Hteli su da izbegnu plaćanje carine, pa da ide kao obična pošiljka i da bude jeftinije... pa se još potrefio katolički uskrs, i tako...

 

Elem, najzad je stiglo, uređaj dijagnostigovao grešku u sistemu brave. Kod greške je takav da može fabrici da se pravda zamena celog sistema , i Kymco sa Tajvana bi trebalo u par dana roka DHL-om da pošalje paket za zamenu, a da garancija to regularno pokriva.

Inače, kažu, ovaj bežični sistem ne može da se zameni klasičnom bravom sa ključem, jer ovaj ima homologaciju, a Kymco ne podržava budženje. Vozilo bi teoretski time bilo nelegalno, a svakako bi izgubilo garanciju i podršku.

 

Ono što se ne zna je da li je ovo fabrička greška, ili sam samo ja bio kurate sreće i prvi sa takvim problemom.

Bolje bi bilo da je fabrička, pa da se nadam da je fabrika svesna falinke i otklonila nedostatak, i da ću sad dobiti nov ispravan sistem, nazovimo ga v2.0 :). Loše bi bilo da opet dobijem isti q, pa da gecrkne i taj novi deo opet uskoro.

 

Aj držite mi fige, pa da se ovo uspešno završi! :)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Šta da ti kažem, Bozo, ovakve stvari se dešavaju i sa brendovima kao što je Mercedes.

Ovakve stvari se dešavaju sa novim modelima, u pocetku se ispoljavaju greške, a posle godinu, dve, te greške se otklanjaju. Sećam se da je Tojota pre xx godina povuka na stotine hikjada vozila zbog airbeg-a.

Ako je za utehu, mislim da će se sve rešiti, ipak je Kimko globalni brend. Nije kao Honda ali nije ni neki no-name brend


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3059 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma jasno. A više puta je pametno rečeno, brend ne znači samo etiketa, već kakvu podršku ima - rezervni delovi u garantnom roku i van njega, kvalitetan servis, dobra usluga... sve to čini neko ime. Neko kome možeš da se obratiš za pomoć kad zaškripi, pre svega.

 

Rešiće se valjda. Nego, reče mi serviser (u poverenju:)  da su pojedini AK550 imali bag da mogu da se upale i bez ključa. Zamisli foru, platiš skuter debelih 10.000+€, i neko ti ga odveze dok si svratio do prodavnice ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja