Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Kad vidim da vama blicaju na 130 nekako mi bude lakse kad meni blicaju na 60 ...

 

Pre par godina negde oko bihaca hocu da obidjem neku oktaviju a on me sabotira.

Dodaje gas, vozi uz belu i te fore ...

Provalim da koci pre krivine a onda sporije izlazi iz nje, skapiram mu stil voznje a onda ga obidjem u narednim krivinama na finjaka.

 

Verujem da je popizdeo, onda se zaletao u mene, pokusavao da me obidje al je samo gledao u izduv.

 

Ja ga iznapusavao, srednji prst i te fore al prvi je poceo.

 

Vidim u retrovizoru da je skrenuo desno, vozim laganica a onda ugledam saobracajce pored puta sa upaljenom rotacijom kako se izgviruju, propustaju vozila i skapiram da love mene. Tako i bi, baja me prijavio.

 

Dobar dan

Dobar dan

 

Jel ste imali neki konflikt u saobracaju, pita on mene.

 

Ja reko ne, pravim se lud.

 

Trazili da izvadim sve stvari iz kola a onda ih detaljno pretresli ko interventna kod nas al oni su bili saobracajci, pise na kolima.

 

Sve kulturno a zatim jedan uze dokumenta i ode do kola gde je sedeo dobrih 15 minuta.

 

Ovaj drugi svo vreme stajao do mene, pitao sta je ispod haube u kabriu i rekao mi da sam prijavljen za nasilnicku voznju.

Ja mu objasnim sta i kako, onaj baja bio sa devojcicom pa sam mu verovatno skinuo krunu sa glave.

 

Utom dodje onaj drugi iz kola i vrati mi dokumenta govoreci mi dovidjenja i sretan put.

 

Ovaj sto me cuvao samo rece pamet u glavu.

 

I stvarno od tad samo pamet u glavu, pustite budale da u ovim ludim vremenima idu svojim putem i ne dozvolite da vam kvare dozivljaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1914 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kaže meni instruktor na polaganju, "vidiš ove spomen ploče pored puta ? Bar 80 % njih je bilo u pravu."

Živa istina. Što kaže @travelman, pusti budalu, ne zameraj se nikome.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1596 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Na autoputu, pri tim brzinama preko 120 se baš i ne usudim, ali kad mi se neko na običnom putu nabije u gepek jer ne može te sekunde da me pretiče, ja pipnem kočnicu, čisto da najavim, a onda pustim gas, i polako usporavam do cca 10km/h ispod ograničenja. Neki skapiraju, pa kad se odmaknu, ja ubrzam, a neki ne kapiraju ni kad idemo 40km/h 2-3 kilometra (a ne može da me prestigne).

Nažalost, kod nas policija to ni ne pokušava da iskoreni. A prošle godine sam gledao kako nemci postave kameru na nadvožnjak i kontrolišu baš to. Pandur postavi kameru koja se realno sa puta ne vidi, a on sedi u kolima sa strane i gleda, snima, piše prijave.Ne interesuje ih brzina, ionako nema ograničenja baš tu gde su prikazivali, ali zato posmatraju ko se nabija u gepek i ablenduje. Po zakonu, moraš da držiš odstojanje, i možeš jednom da blicneš, sve preko toga - eto prijave i kazne od 400e. I nema raspravljanja - pandur nikog ne zaustavlja. Samo šalju kaznu na adresu.

 

Ovi:

 

Pre 1 sat, travelman je napisao:

Provalim da koci pre krivine a onda sporije izlazi iz nje, skapiram mu stil voznje a onda ga obidjem u narednim krivinama na finjaka.

 

su opasni kad voze jak auto. Realno, ne umeju da voze, samim tim, 99% ne gledaju retrovizor, i lako se dešava da na izlasku iz krivine kreneš da ih pretičeš, ali debili samo daju gas, i ako je jak auto, eto muke, a i opasnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

 

pre 19 minuta, zaludan je napisao:

 

su opasni kad voze jak auto. Realno, ne umeju da voze, samim tim, 99% ne gledaju retrovizor, i lako se dešava da na izlasku iz krivine kreneš da ih pretičeš, ali debili samo daju gas, i ako je jak auto, eto muke, a i opasnosti.

Sve si lepo objasnio,  ovaj baja je bio iz te kategorije vozaca koja stiska gas do iznemoglosti samo na pravcu a vestina prolaska kroz krivine mu je ravna nuli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Meni je muka od vozaca koji u okviru ogranicenja voze levom trakom na auto putu a desna im je polu prazna, dok ispred sebe nemaju nikoga bar 100tinak metara... Takvima sednem na brankl ali ne blicam, Ako me vidi i ne skloni se onda se nece skloniti ni ako mu blicam. Ako se ne skloni preteknem ga sa desne strane, vrlo vrlo blizu.

  • Tužan 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Znaci ti si jos gori od njih...

Probaj malo da sacekas,mozda se sklone.

Nisu svi vozaci profi,treba im malo vremena da uklavire.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1656 postova
  • Motocikl: /

Biber sprej i samo im mases da stanu, pa ih ofajtas kad izadju na raspravu.

 

Jednom sam gadjao limenkom coca cole nekog gmaza u osmici koji nije mogao da saceka da obidjem, pa posle kao ispred mene koci, usporava, pa krenuo uz mene da se raspravlja, a nece da stane sa strane. Zao me sto sam ga promasio tad, nije sisa spustila prozor do kraja, da mu ispolivam celu kabinu!

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 6 sati, Blaza je napisao:

Kaže meni instruktor na polaganju, "vidiš ove spomen ploče pored puta ? Bar 80 % njih je bilo u pravu."

Živa istina. 

 

Vrlo često su na tim spomen pločama mladići u ranim dvadesetim godinama, klasične usijane glave, tako da čisto sumnjam da su bili u pravu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Da. 
Za soker nisam siguran, al biber sme.
Sme i jedno i drugo. Nužno sredstvo odbrane. Ne smeju ti ništa ako te pretresu i to nađu...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 49 minuta, ske je napisao:

Meni je muka od vozaca koji u okviru ogranicenja voze levom trakom na auto putu a desna im je polu prazna, dok ispred sebe nemaju nikoga bar 100tinak metara... Takvima sednem na brankl ali ne blicam, Ako me vidi i ne skloni se onda se nece skloniti ni ako mu blicam. Ako se ne skloni preteknem ga sa desne strane, vrlo vrlo blizu.

Nas ucili davno da je desna traka za voznju a leva za preticanje ...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Pa to, a onda neki majstor zabode levu i tera uporedo sa ovim iz desne i ne mozes da ga preteknes nikako.

 

@Surla85 od koga sam gori?

Nemam vremena da cekam, najcesce negde zurim. Nikome ne smetam, ne ugrozavam, ne ometam, samo zurim.

Ne treba da budes profi da se nekome ko ide brze sklonis kad vec imas prostora. A ako sporije kapira nek vozi desnom trakom

Promenio član ske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1914 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 25 minuta, Disko Nindža je napisao:

Vrlo često su na tim spomen pločama mladići u ranim dvadesetim godinama, klasične usijane glave, tako da čisto sumnjam da su bili u pravu...

Ne želim da ulazim u polemiku, ali se osećam prozvanim pa moram da odgovorim.

Ja sam polagao za B davne 1986. ili 87. godine, već sam i zaboravio. Mislim da je, u kontekstu objašnjenja instruktora, bilo da su ti momci, bog da im dušu prosti, uglavnom bili u pravu, ili isteravali pravdu, pa tako završili...da li su bili i usijane glave, to ne znam, ali meni sa tadašnjih 18 godina je bilo dovoljno objašnjeno da se ne "kurč1m" u saobraćaju, već da probam da pazim kako vozim, čuvam sebe i sve oko sebe. Znam da nije to lepo rečeno, a i ne mora da bude tačno. Meni bilo dovoljno.

I opet, do sada sam imao sreće da me dosta puta "pogleda", i oprosti mi greške, koje sam ne namerno činio...hvala mu.

Normalno da mi je žao svakog učesnika u saobraćaju koji nastrada, počev od pešaka.

Nije mi bila namera da se "pravim pametan" sa prethodnim postom i izvinjavam se ako sam nekoga uvredio.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2833 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Meni je muka od vozaca koji u okviru ogranicenja voze levom trakom na auto putu a desna im je polu prazna, dok ispred sebe nemaju nikoga bar 100tinak metara... Takvima sednem na brankl ali ne blicam, Ako me vidi i ne skloni se onda se nece skloniti ni ako mu blicam. Ako se ne skloni preteknem ga sa desne strane, vrlo vrlo blizu.
Generalno se slazem sem sta ako taj kome se natovaris na branik ne moze da ubrza tako kao sto ti ocekujes. Vjerujem da niko od nas nije mislio na debile koji se ne znaju pomaci iz lijeve cak i kada voze znatno brze od ogranicenja. Ovde se pricalo o vozacima koji cijepaju 170-80 na sat i ocekuju da se svi zivi sklone jer eto oni imaju najbrzi auto na svijetu ne razmisljajuci da nekome djecu mogu pobiti.
Treba biti fer, pa reci da i spori i brzi spadaju u lose i bezobzirne vozace. Saobracaj je ziv i mora mu se prilagoditi.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako imaš snimak možeš da prijavim policiji i dostaviš im to, a ako si baš mazohista i posebno ti je stalo, možeš da pokreneš prekršajni postupak ako policija to ne uradi.

 

Za nabijanje dok pretičem kamion ja lično koristim zadnje maglenke koje brzo palim i gasom (njemu deluje da kočim) i naravno palim sva četiri migavca.

 

Ko u tim situacijama hoće da bude bezobrazan može i da nastavi da polako pretiče, ali nikako ne preporučujem.

Budala ima svuda, ne možete ih prevaspitati, a posledice mogu da budu opasne.

 

Ja sutra treba u ime klijenta da isplatim jednoj devojci štetu koja je bila putnik u autu na koji je na autoputu naleteo moj klijent od pozadi.

Posledice su iščašen kuk, tj.  noga joj je izletela iz kuka pa su morali da opet vežbaju hodanje i slomljena čašica kuka, pa je operisana i pored šrafova ima i trajne posledice pa joj je noga kraća.

 

Ovaj auto koji je bio iza je bio mnogo veći i moderniji pa nikom ništa nije bilo.

 

Mislite o tome

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1656 postova
  • Motocikl: /

Mozda privatna tuzba...

Kada je sudija presudio ovom sto me udario, rekao mi je da sada imam pravo na privatnu tuzbu i da tu od njega trazim odstetu.

Osiguranje je sve regularno uplatilo pre toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1596 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 15 sati, Blaza je napisao:

Normalno da mi je žao svakog učesnika u saobraćaju koji nastrada, počev od pešaka.

 

 

Po cenu da budem popljuvan...

 

Meni nije žao svih.

 

Uopšte mi nije žao onih koji voze 200+ bilo gde u Srbiji, 150+ na magistrali, 100 u naseljima... (brojke su samo ilustrativne)

Ili, bez obzira na brzinu, nije mi žao onih koji pretiču na slepo, ispred krivine, pretiču kolone, uleću u makaze...

Ja samo želim da se takvi što pre negde skrkaju, ali sami.

 

Njihovih žrtava mi je žao. Svih.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 705 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006
On 11.4.2022. at 13:59, zaludan je napisao:

Na autoputu, pri tim brzinama preko 120 se baš i ne usudim, ali kad mi se neko na običnom putu nabije u gepek jer ne može te sekunde da me pretiče, ja pipnem kočnicu, čisto da najavim, a onda pustim gas, i polako usporavam do cca 10km/h ispod ograničenja. Neki skapiraju, pa kad se odmaknu, ja ubrzam, a neki ne kapiraju ni kad idemo 40km/h 2-3 kilometra (a ne može da me prestigne).

Nažalost, kod nas policija to ni ne pokušava da iskoreni. A prošle godine sam gledao kako nemci postave kameru na nadvožnjak i kontrolišu baš to. Pandur postavi kameru koja se realno sa puta ne vidi, a on sedi u kolima sa strane i gleda, snima, piše prijave.Ne interesuje ih brzina, ionako nema ograničenja baš tu gde su prikazivali, ali zato posmatraju ko se nabija u gepek i ablenduje. Po zakonu, moraš da držiš odstojanje, i možeš jednom da blicneš, sve preko toga - eto prijave i kazne od 400e. I nema raspravljanja - pandur nikog ne zaustavlja. Samo šalju kaznu na adresu.

 

Ovi:

 

 

su opasni kad voze jak auto. Realno, ne umeju da voze, samim tim, 99% ne gledaju retrovizor, i lako se dešava da na izlasku iz krivine kreneš da ih pretičeš, ali debili samo daju gas, i ako je jak auto, eto muke, a i opasnosti.

Nije mi ni najamnje logična tvoja taktika sem da ispadaš jedan od onih koji koči normalan protok saobraćaja, i jedan od onih zbog koji pojedinci i blicaju 100x. Pipkaš kočnicu, usporavaš za 10kmh......zbog? Neko je iza tebe, dao ti je do znanja da želi da se kreće brže (ne opravdavam divljanje i nasilničku vožnju), i onda ti uzmeš pa još usporavaš. :tras2:

 

Ko si ti da bilo kome diktiraš tempo vožnje? 

Realniji, fer pristup je da si se povukao uz desnu ivicu, i omogućio da te taj neko pretekne. I nastavite obojica svoju vožnju. 

 

Kad pominješ Nemačku, ima i država u kojima se kazne pišu i za te koji ometaju saobraćaj.

 

 

Evo situacija od juče, kao kec na 11 vezano za ovu temu, neko hoće da mi kaže da ovaj Punto nije mogao brže? Da je bilo potrebe da nabode kočnicu da kamion mora da mu svira? Leva traka?

 

https://youtu.be/Rgca1EvuiBM

Promenio član the_doctor
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Koliko se vidi, ograničenje je 50 po znaku, a na toj obilaznici (nisam siguran proveriću) kamionima je zabranjeno preticanje... Fala Bogu, nadrkanih kamiondžija ima pun k***c, jedan od njih se upravo vidi na snimku... Lepi se za branik, ne poštuje ograničenje, svira, pretiče gde mu je zabranjeno... I njima ne pišu kazne... Samim tim, opravdavam postupak vozača automobila, treba nadrndane vratiti u svoj kolosek...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 845 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Obzirom da sam radio kao vozač u dostavi svega sam se nagledao. Ne znam šta da kažem,znam samo da sam nekoliko puta dolazio baš u kritične situacije zbog "vozača" koji ne pogledaju u retrovizor a izlete u preticanje. Nedavanja migavca a nagla promena pravca kretanja.Upada u brzu traku na auto putu sa 60kmh a ja vozim 150...
Ne znam,niko ništa ne gleda,kao muve bez glave pa ko gde stigne. Ako misli da je nešto postigao što u levoj traci vozi 50kmh i drži ostale,ne,nije. To je za mene kučno nevaspitanje i totalna odsutnost obzira prema drugima.Kao na šetalištu kad se rašire porodično i svi koji idu u susret mora se sklanjaju,kao da su ga od kuće poneli.
Što se tiče mene,kad sam u brzoj,ja blicam. U zakonu stoji da je to preticajna traka i zna se za sta sluzi,a brzinu mog kretanja se zna ko moze da sankcioniše,onaj ko ima zakonsko pravo i obavezu a ne neki dokoni tu,kome je uspeh ako dođe do Niša za 3.5h.
Bahatost po gradu ne opravdavam,uvek čekam red,propuštam pešake,izbegavam da ulećem bahato,dam migavac i čekam kulturno...
Takođe i na otvorenom,poštujem ko je brži,kad ga pretičem a on ubrzava,tačno pomislim da bi ga ubio.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, the_doctor said:

Ko si ti da bilo kome diktiraš tempo vožnje?

A ko je ovaj iza njega, da njemu diktira tempo vožnje? Ako mu se nabio u guzicu, on ga time presira da se sklanja, usporava, pomera...

 

Nije mi cilj svadja, nego sa čujem, šta misliš da je normalno? Zato što postoji stvar koja se zove bezbedna udaljenost, znači ovaj napred ako mora da zakoči naglo jer je nešto izletelo na put, eto sudara zbog idiota iza njega...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja