Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1615 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Kao prvo, ko god ovde priča (tj. piše) kako uvek vozi po zakonu, ili debelo laže ili nije u vinklu. Ja sa autom (toyota yaris 1.0 iz 2001. koji je jači još jedino od ponekog keca ili yuga koji su ostali na drumu) sam često u prekršaju, uglavnom prekoračenje brzine. Svoj prekršaj nemoj pravdati tudjim!

 

Nisam bahat, i motor kad vozim (čini mi se kao da krene usporeni snimak), jbg moram da imam razumevanja, neko vozi raspali auto, neko jedva zna i za tih 50 km/h što vozi, neko je dobio otkaz taj dan, nekome je umro neko blizak,... Ali, trudim se da ne smetam kad god mogu, i da, u saobraćaju se veoma vidi nečija kultura, a mi smo takvi, da nam ista fali u tonama.

 

Žurba je sastavni deo života svih nas, neko živi od volana i žuri kući da vidi porodicu, da se odmori za idući dan, da jede, nemojte kilaviti u levoj ako za to nema preke potrebe.  

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1530 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@milomir22 ne znam kome si pisao jer nisi precizirao, ali u sustini se slazem sa tobom.

 

Madaz situacija izbad se odnosi na seoski/magistralni put, gde ima samo jedna traka.

 

Ali pazi sad, cak i da je neko toliki kreten, da na autoputu sporo vozi u levoj traci, zbog bezbednosti, ne treba se nikada zabijati nekome u guzicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1615 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
8 minutes ago, Markone88 said:

@milomir22 ne znam kome si pisao jer nisi precizirao, ali u sustini se slazem sa tobom.

 

Nikom konkretno, moje vidjenje saobraćaja generalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1530 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 minutes ago, milomir22 said:

Nikom konkretno, moje vidjenje saobraćaja generalno.

Kapiram sve. Fora je da dosta ljudi misli da su sami u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 711 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@Markone88

U saobraćaju sam svaki dan, zadnjih 15god, poslom, a i ranije za volanom.

I te kako imam osećaj za ostale učesnike u saobraćaju.

 

A da odgovorim na tvoje pitanje.

Ako sam ja iza nekoga, na koji način mu ja namećem tempo? Time što se on oseća stresno? Lična stvar. 

Meni kad je neko na braniku se ne osećam tako. I šta ćemo s tim?

 

A šta ćemo sa ovim što namerno koči a nema nikog ispred sebe i na isti način ugrožava istu tu udaljenost?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1530 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
12 minutes ago, the_doctor said:

@Markone88

U saobraćaju sam svaki dan, zadnjih 15god, poslom, a i ranije za volanom.

I te kako imam osećaj za ostale učesnike u saobraćaju.

 

A da odgovorim na tvoje pitanje.

Ako sam ja iza nekoga, na koji način mu ja namećem tempo? Time što se on oseća stresno? Lična stvar. 

Meni kad je neko na braniku se ne osećam tako. I šta ćemo s tim?

 

A šta ćemo sa ovim što namerno koči a nema nikog ispred sebe i na isti način ugrožava istu tu udaljenost?

Ne bih znao da ti odgovorim, nisam toliko ulućen u to ko šta sme da radi. Ali u jedno sam siguran, ako ga ovaj otpozadi zvekne, kriv je :D

 

Evo licno meni, ako se neko nabode u branik, ja upalim sva 4, i uglavnom ljudi shvate da mi ti smeta i naprave odstojanje. Ja licno mislim da niko ne treba da se primakne blize nego sto je njegova brzina izrazena u metrima (ako vozis 70, odstojanje 70 metara)

 

Iz zakona:

 

Član 16

Vozač je dužan da, s obzirom na brzinu kretanja vozila i druge okolnosti saobraćaja, vozilo drži na takvom odstojanju i rastojanju od drugih vozila, odnosno učesnika u saobraćaju, da ne izaziva opasnost i ne ometa druge učesnike u saobraćaju.

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1976 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ne podržavam bahatu vožnju, nikako, i nikada. Međutim, kada vidim tog bahatog iza sebe koji vozi +150 km/h, sklonim se. U stvari, uvek sam u desnoj traci, osim obilaženja, a tako i svoju decu učim, jer... Možda taj bahati vozi dete/ženu/majku u bolnicu. A možda mu je, što kažu bosanci, ćejf da ga potera. Nije moje da mu određujem tempo. Sklonim se.

A ovi što voze 50 u levoj traci, kao Punto sa snimka, to bih ja bagerom sklonio. Al ne mogu da ga stignem...:)

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
pre 6 minuta, Markone88 je napisao:

ako vozis 70, odstojanje 70 metara

Ili preciznije, pravilo od 3s na autoputu, na 70km/h kaze da treba drzati odstojanje od 58.2m. Mada je, sem na autoputu, to u praksi nemoguce odrzati zato sto bi tebe vecito neko preticao i ubacivao se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova

A sto se tice sklanjanja na autoputu: blicnu, sklonim se u desnu, levi zmigavac i nastavljam svoju voznju. Odavno sam ja oguglao na bahacenje u saobracaju. Kao pocetnik sam se mnogo vise nervirao, sad mi je sve ravno. Pusti budalu, nek smo zivi i zdravi i teraj dalje...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1981 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Meni su gori ovi koji kilave,i mile ispod ogranicenja ,od trkaca sto stisnu malo jace.Kad vidim budalu da juri,pustim ga nek ide.Al kad ga tupi,mili i nezna kudace,teram ga u3lm.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1530 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 minutes ago, MarkoMoto said:

A sto se tice sklanjanja na autoputu: blicnu, sklonim se u desnu, levi zmigavac i nastavljam svoju voznju. Odavno sam ja oguglao na bahacenje u saobracaju. Kao pocetnik sam se mnogo vise nervirao, sad mi je sve ravno. Pusti budalu, nek smo zivi i zdravi i teraj dalje...

Ja na autoputu u levu udjem samo kada preticem, voznja mi je 110-120. Ja sam spor vozač. Nego ne volim to kad se ljudi lepe za branik, uskraćuju mi prostor za manevar u slučaju nepredvijenih okolnosti

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova

Takodje, zasto bih vozio levom, ali ima onih koji, dok ocigledno obilazim sa 140 vise sporih vozila, se stvore svetlosnom brzinom iza mene, zalepe i blicaju... sklonim se u desnu i vratim u levu... nije da se nerviram i da mi nesto posebno remeti voznju, ali ono... nisam u levoj jer mi se hoce nego zato sto sam u obilazenju, a on bi da obidje sa 200.

Inace, i u auto skoli tako uce, da se na autoputu leva traka koristi iskljucivo za preticanje, nakon zavrsene radnje si duzan da se vratis u desnu. Bez obzira sto vozis po ogranicenju nemas pravo da ikome na takvoj deonici budes smetnja jer ima ko je za to nadlezan.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1517 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@MarkoMoto Od reči do reči se slažem. Ne vozim sporo, levom vozim isključivo pri preticanju i ono što je takođe bitno - uopšte nisam u fazonu da nekom teram inat, da namerno usporavam ili tome slično, u bilo kojoj situaciji.

I opet se nađe majmun da vozi na pola metra iza mene i da mi ablenduje dok sam maltene paralelno sa šleperom i vrlo brzo ga obilazim + dajem desni žmigavac da mu stavim do znanja da se vraćam u svoju traku čim mogu. Ne razumem šta njegov zaostali mozak očekuje da postigne - da ću nekim čudom da nestanem ili šta? A ove što namerno gledaju da obilaze što je moguće bliže rizikujući i svoj i tuđe živote - bolje da ne komentarišem ...

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 859 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ja na autoputu u levu udjem samo kada preticem, voznja mi je 110-120. Ja sam spor vozač. Nego ne volim to kad se ljudi lepe za branik, uskraćuju mi prostor za manevar u slučaju nepredvijenih okolnosti
Problem je što ne rade svi tako,nisu svi naučili u auto školi šta je preticajna traka,šta je saobraćajna kultura.Ja prvi nemam problem da neko sporo vozi,ok,voziš srednjom trakom svoju vožnju,uživaj. Ali imam stvarno problem kad obilaze 3,4 šlepera sa 100kmh a šleperi idu 96kmh,pa iza se kolona stvori 5 km,pa daj brate,daj mu gasa taj minut. Nisam u fazonu nabijanja na branik,ali dolazilo mi je nekad da bi ga najradije izgurao sa puta. Vozim ja malo žustrije i kapiram da ljudi voze laganice,ali nemoj da smetaš ako ne moraš. Ali ne, brat zna da mu auto uz bubanj potok ne može preko 90kmh,ali on je uredno u levoj da bi nekako na jedvite jade obišao kamion ili bus koji ide 85kmh, prođe cela uzbrdica dok ga obiđe. Super brt,stani da to dam orden. Ima nas masa kojima nije smak sveta da vozimo auto preko 2500rpm jebo ti pas mater i tvoju vožnju...
*Mare ne odnosi se na tebe ceo post,da ne shvatiš pogrešno.

Drugo,Milan reče da smo dzungla. Pa ja da moram ceo dan da živim i vozim kao što žive u pojedinim manjim mestima u Srbiji ja bi se zaklao na sred ulice. Pa 25kmh mogu i biciklom ići,čak i brže.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 965 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Masa njih vozi na tempomatu, i tako krene da obilazi, nedodajući malo gasa.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 859 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
@MarkoMoto Od reči do reči se slažem. Ne vozim sporo, levom vozim isključivo pri preticanju i ono što je takođe bitno - uopšte nisam u fazonu da nekom teram inat, da namerno usporavam ili tome slično, u bilo kojoj situaciji.
I opet se nađe majmun da vozi na pola metra iza mene i da mi ablenduje dok sam maltene paralelno sa šleperom i vrlo brzo ga obilazim + dajem desni žmigavac da mu stavim do znanja da se vraćam u svoju traku čim mogu. Ne razumem šta njegov zaostali mozak očekuje da postigne - da ću nekim čudom da nestanem ili šta? A ove što namerno gledaju da obilaze što je moguće bliže rizikujući i svoj i tuđe živote - bolje da ne komentarišem ...
To je klasična nekultura i debilizam,posebno jer si dao signal o nameri da se skloniš,ali evo,sad sam se setio ličnog primera pa da repliciram.
Firma mi je u Teodora Drajzera,ali poprečna uličica,znači kad krenem sa posla mora se uključim u drajzerovu. U 16h je u drajzerovoj ka dole kolona,kreće se ali sporo,kao da ideš peške.Sad kad ja hoću da se uključim, posle mog uključenja recimo 10 m već sve stoji, odozgo se zaleću i ne pada im na pamet da mene puste da se uključim,nego su u punoj brzini na 5m do poslednjeg auta u koloni i onda koči svom silom. Ja bi razumeo da on može da preskoči tu kolonu,pa ajde,nije me pustio,ove preskočio i već je na mostu na adi,ali ne,stao je u koloni 2,3 auto ispred mene,jer uvek se recimo svaki 5 ti nađe normalan pa prikoči i blicne da se uključim. Ali eto, to su ti,takvi, kojima je uspeh u celom danu da nekom ne učini neki sitni ustupak, da te ne pusti,da te udari na kasi kolicima u petu...i tako, onda valjda bude srećan jer je pobedio nekog od nas običnih smrtnika koji uredno čekamo red.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1530 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
8 minutes ago, Krmco said:

Masa njih vozi na tempomatu, i tako krene da obilazi, nedodajući malo gasa.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Kod mene tempomat namestim na 110 na primer, i kad hocu da preteknem, gas, nateram na 140-150 zavisi od potrebe, i kad se vratim u desnu teaku, pustim gas, on se sam vrati na 110. Milina

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1262 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 9 minuta, slobasuper9 je napisao:

,da te udari na kasi kolicima u petu..

Tempo na vilinim vodama, nekada davno kada se tek otvorio i bio jedini u gradu.

 

Guzva u PM, neki debeli gura kolica i nabode tipa s ledja ... mrtav ladan samo reče IZVINI i ode, ni da ga pogleda.

 

Baja popizdeo, samo je rekao GOSPODINE, NEMAM JA NIŠTA OD VAŠEG IZVINI, uze svoja kolica i nabode ga  iz sve snage sa njima.

 

Debeli reč nije rekao.

 

 

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 682 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Prošli petak sam se vraćao iz Nemačke.

Kod njih još i nekako, ali od Salzburga do Beograda, a pogotovo od ulaska u Sloveniju "naši" Austrijanci, svi do jednog, kao debili jašu levu traku. Da li zbog početka proleća, ili su žurili za praznike ili su u pandemiji zaboravili da voze, ali me dugo nisu ovako iznervirali. A baš često putujem.

 

Do te mere da sam krenuo sa desne strane da ih obilazim. NPR. kombi u levoj traci vozi u dupetu BMW-u ispred, obojica "Austrijanci", obojica 120km/h. Ja moram da stignem na sastanak u Ljubljanu, na koji već kasnim zbog debila celim putem (a i zbog pandura u Nemačkoj kojima nema većeg uživanja nego da baš mene kontrolišu) i oni neće da se sklone.


Prvo se kulturno približim (ne nabijem, približim), posle nekog vremena dam levi migavac da shvati da hoću da ga obiđem. Onda se još malo približim... I tako 10 kilometara, da bih na kraju morao obojicu da ih obiđem sa desne strane. Iznervirao sam se dok pišem :)

 

Inače vožnja levom trakom nije stvar slobodne volje već je definisana zakonom:

Član 104

Na autoputu i motoputu sa više saobraćajnih traka namenjenih kretanju vozila u jednom smeru, vozač motornog vozila mora se kretati krajnjom desnom saobraćajnom trakom, osim ako nije zauzeta vozilima koja se kreću u koloni, kao i prilikom preticanja.

Dakle ne dok mi se ne pojavi neko u retrovizoru, i ne 200 metara pre ili posle preticanja već isključivo onoliko koliko je neophodno za bezbedno izvršenje radnje.

Imao sam razumevanja krajem devedesetih i početkom dvehiljaditih dok su nam putevi bili u takvom stanju da su u srednjoj traci bili pola metra duboki kolotrazi. Danas, kada su nam autoputevi u pristojnom stanju, nema opravdanja.

 

Svojevremeno su, čim se pređu Batrovci, Hrvati snimali a posle i zaustavljali sve koji "imaju pravo" da voze levom trakom.

 

Posebna priča su oni koji me obiđu pa onda uspore. Auto vozim uglavnom na tempomatu na 150. Brate mili, ako ti se vozi brže - putuj Igumane, ako ti se vozi sporije - neka ti je sa srećom, ali ne... mora mene da obiđe sa 170, a onda kada mi pokaže da je brži da spusti na 145, taman da me adaptivni tempomat uspori toliko da opet moram da ga obiđem. I na kraju mi ostane ili da dam gas i odem ili da usporim dok se debil ne udalji dovoljno da mogu da se vratim svojoj normalnoj dinamici vožnje.

 

A tek ide leto i tek će biti debila...

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja