Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Mnogo puta ovakvo ponasanje ne smatram bahatim nego neznanjem ili nerazmisljanjem.     Naravno i to smeta i nervira druge ucesnike u saobracaju kako god ga kategorizovali

  Jos jedna slicna stvar me uzasno mnogo nervira a to je kada na auto putu vozac srednjom trakom koci, spusta brzinu na 40 - 50 i tek onda krene da se iskljuci iako je iskljucenje pocelo 50 ili 100m ranije.

  Mamlaze, srednjom ljudi voze od 80 pa na vise, drugi iza tebe mora ostrije da usporava, treci da koci, cetvrti - peti je vec u ozbiljnom problemu

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 712 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ovaj nije bahat nego mator, ali kolilo je njih moglo da prodje na zeleno i završe u njemu.

 

Na sledećoj raskrsnici se prestrojio u auto pored, umalo ga ne udari, posle je stajao na zelenom, a onda Dorćolom vozio 18 na sat, bukvalno.

 

 

 

Edit:

Može i ova opcija, zavrnula mi retrovizor, mučenik uradio polukružno. Dodjem do nje niže niz ulicu, kaže ne pitaj me ništa žurim na posao, šta da radim s mojim retrovizorom, pita me ona. Za moj je zabole - retrovizor :lol2:

Laaaagano, no stress.

 

 

 

Ima još ko hoće da gleda svakodnevne gradske dogodovštine.

Promenio član the_doctor
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9020 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za Bg samo suvo gvozdje, nista plastika 

eadef63e0a46a7e3f3f973f5553a3158.jpg

 

Sa ovakvim vozilom vrlo rado bi utrcao bahatom mamlazu u krilo, haubu.... gde god me isece, uzme mi namerno prednost.

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1984 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Suvo gvožđe, baš suvo...

Kad digneš kašiku u kružnom toku, priđeš točkom do vrata, kašika prešla preko auta...e, tad da vidiš face za volanom...

Al to dok sam bio mlađi. Sad me mrzi...

 

IMG_20220420_103507.jpg

IMG_20220420_103448.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1262 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 2 sati, Satelis je napisao:

Za Bg samo suvo gvozdje, nista plastika 

eadef63e0a46a7e3f3f973f5553a3158.jpg

 

Sa ovakvim vozilom vrlo rado bi utrcao bahatom mamlazu u krilo, haubu.... gde god me isece, uzme mi namerno prednost.

Pune 3 godine sam vozio ladu samaru i pune 3 godine su mi putovanja finansirale osiguravajuce kuce :dil: .

 

Tako da te sve razumem :takoje:.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1262 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 1 sat, Blaza je napisao:

 

Al to dok sam bio mlađi. Sad me mrzi...

 

IMG_20220420_103507.jpg

IMG_20220420_103448.jpg

Nije to sto te mrzi nego dok si bio mladi 00 su ti bila veca.

 

Sad stigle godine pa se smanjila :popovanje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 14.4.2022. at 22:17, slobasuper9 je napisao:

Drugo,Milan reče da smo dzungla. Pa ja da moram ceo dan da živim i vozim kao što žive u pojedinim manjim mestima u Srbiji ja bi se zaklao na sred ulice. Pa 25kmh mogu i biciklom ići,čak i brže.

Ja to primećujem kad odem na vikend kod mojih - ja "letim" po gradu u poređenju sa svim lokalcima, jer ne mogu da podnesem da se ljudi pozdravljaju na sred ulice i voze 25km/h da bi videli ko sedi u kom kafiću, debilizam. Posle smo mi što živimo u Beogradu stoka jelte... 

 

EDIT: Neko reče da nema potrebe za blicanjem nikad o saobraćaju. Jel nema potrebe ni kad likuša koja se nabila do laktova uz volan tera 30 ispod ograničenja u levoj traci, kad se drnda telefon u toku vožnje, kad bilmez u preticajnoj vozi 5km/h preko limita i neće da se skloni? Ne kažem da treba da se leti po putu, ali ako vidiš da idem u preticajnoj traci brže od tebe, skloni se u desnu traku, koji q uopšte tražiš u levoj traci ako ne pretičeš nikoga...

 

I samo da napomenem, nemojte mešati vožnju po Beogradu sa vožnjom van njega (kao neko ko je vozio godinama po malom mestu, a i po Beogradu, ne pričam napamet), 2 univerzuma i ne nužno u dobrom kontekstu.

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Svi idete iz neke krajnosti u krajnost, nije da se ne slazem sa navedenim vec se i mi moramo prilagoditi iz Bg tamo nekim manjim sredinama.
Ja sam cesto u Vlasotincu i prosto mi neprijatno da vozim kod njih, svi nesto mile imaju neka svoja nepisana pravila ali ja sam taj koji treba da se prilagodi.
Opet cemu blicanje nekome ko pretice sa 130kmh kamion koji ide 100, znaci ti je strpljenja 15sek ali valja pipnuti taj tempomat pa zbog toga nervoza.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6868 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jbg ja u manjem mestu sa posla dođem za 7 minuta kad je gužva čak i ako vozim oko 50kmh.

 

Po Beogradu je vožnja druga priča mada isto to rade i ovde samo manje ekstremno. Debil kupuje kiflu i začepi obe trake. Skoro jedan pajser čeka nekoga i zapušio nadvožnjak. Ljudi se lomataju oko njega a on kreten drka telefon. Pa ja bih svoja muda od sramote pojeo da ostavim tako auto.

 

Jedna od vrlina koju mnogo cenim jeste osećaj čoveka da ne smeta drugima.

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4824 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, blackmore je napisao:

Ja to primećujem kad odem na vikend kod mojih - ja "letim" po gradu u poređenju sa svim lokalcima

 

Pre 4 sati, blackmore je napisao:

I samo da napomenem, nemojte mešati vožnju po Beogradu sa vožnjom van njega

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre sat vremena, bdada je napisao:

 

:stabre:

Mešati i porediti nije ista stvar. 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

U Beograd se u zadnjih 10-20 godina doselilo mnogo ljudu sa svih strana Balkana.

To naravno nije problem, problem je sto se retko ko od njih prilagodio Beogradu, svi su zadrzali svoje navike i ponasaju se kao u svom selu.

Svako vozi po svome i tu nastaje haos. Ne postoji zakon da bi se ljudi kaznjavali nego da bi se znala neka pravila. Zakon se ne postuje, niko ne kontrolise da li se zakon postuje i samim tim nema ni pravila i nastaje haos.

Na to se sve doda da su automobili postali pristupacni svima, ne vozi samo onaj kome treba nego bas svi. U beogradu nijedna ulica nije prosirena, parkinga sve manje umesto sve vise i to je to.

Jos je kod nas dobro kako je u npr. Atini ili Solunu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1984 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 8 sati, travelman je napisao:

Nije to sto te mrzi nego dok si bio mladi 00 su ti bila veca.

 

Sad stigle godine pa se smanjila :popovanje:

Ima istine...nisam puno razmišljao kao mlađi...

 Mislim da sam već pisao o mojoj vožnji, kolima. Ujutro nema neke gužve (pola 6), lagano do ade, tu me već par trkača iseku, ništa, kuliram, već na sajmu naglas vičem, psujem, nisam ni oči otvorio kako treba, a već me desetak seku sa svih strana. A vozim malo brže od ograničenja. Do posla sam već u crvenom...

Motorom je druga priča. Kez od uva do uva, do ade JA sve obiđem, ako me neko pospan iseče, nema velike nervoze, obiđem i gas ! Na poslu nasmejan ! Baterije napunjene do po podne.

A povratak kući, bilo autom ili motorom, baš lagano. Svi nervozni, mnogi te ne vide, vidim ja njih...polako.

Tako se ja vozim u ovoj, našoj džungli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1262 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Situcija od juce .... 

 

Iz 29og skrecem desno i idem ka dunav stanici, na dnu ulice je ostrvo, kruzni tok.

 

Ulazim polako i dajem levi migavac kad iz pravca pancevackog mosta ulece baja i zamalo da me nabode.

 

Reko druze ovo je kruzni tok, pravis krug oko ostrva i pokazujem mu rukom kuda.

 

On ni pet ni sest meni kaze mentolu gde je znak za kruzni tok.

 

Progutam govno i odem, vec sam u frci da stignem na vreme na posao.

 

Primer sam naveo da bi culi nacin razmisljanja takvih bolida.

 

Čuj, gde je znak da je kruzni tok a po asfaltu iscrtan obrnuti trougao sa svih strana.

 

Nemam komentar za situaciju u svakom segmentu drustva. 

 

Sto bi moja baba rekla i zlo i naopako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 786 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

@travelmanMislim da grešiš, tu je kružni tok jer je početna/okretna stanica GSP-a, a Poenkareova ulica ima apsolutnu prednost.

Kao i onaj kružni tok kod Kalenić pijace, ista priča...

Promenio član QmBGD
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
U Beograd se u zadnjih 10-20 godina doselilo mnogo ljudu sa svih strana Balkana.
To naravno nije problem, problem je sto se retko ko od njih prilagodio Beogradu, svi su zadrzali svoje navike i ponasaju se kao u svom selu.
Svako vozi po svome i tu nastaje haos. Ne postoji zakon da bi se ljudi kaznjavali nego da bi se znala neka pravila. Zakon se ne postuje, niko ne kontrolise da li se zakon postuje i samim tim nema ni pravila i nastaje haos.
Na to se sve doda da su automobili postali pristupacni svima, ne vozi samo onaj kome treba nego bas svi. U beogradu nijedna ulica nije prosirena, parkinga sve manje umesto sve vise i to je to.
Jos je kod nas dobro kako je u npr. Atini ili Solunu
Pa ne znam bas druze, od 3 udesa koja sam imao u Bg sva tri su bili krivi Beogradjani.
Prosto nije u redu tako prozivati ljude koji su dosli sa strane, mozda su donijeli neke mane ali su donijeli i neke vrline.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1619 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
2 hours ago, Sharky - Alex said:

U Beograd se u zadnjih 10-20 godina doselilo mnogo ljudu sa svih strana Balkana.

Beograd se masovno naseljava od svog nastanka, poslednjih 10-20 godina je isto što i prethodnih 80 ili 100 godina, problem je što je tada (npr. 70-ih godina prošlog veka) svaka druga četvoročlana porodica imala 1 automobil, a danas ista takva porodica ima 2-3 automobila, a ulice i saobraćajna infrastruktura su manje-više iste.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1619 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
39 minutes ago, Bigor said:

Prosto nije u redu tako prozivati ljude koji su dosli sa strane, mozda su donijeli neke mane ali su donijeli i neke vrline.
 

Simptomatično mi je bilo, dok sam živeo tamo u tim Beogradama, da i kurta i murta imaju želju da ga svojataju i ponose se time što žive u jednoj septičkoj jami od grada. Meni je bilo lakše da izdam stan i vratim se u Kragujevac, u kome se još, koliko-toliko mirnije živi, mada i on, nažalost, sve više nalikuje Beogradu po gužvi, haosu i ludilu. 

 

Do pre par godina sam voleo da odem do Bga na dan-dva, sad mi je i to mučno, nemam želju uopšte da idem tamo. Sad me vuče neka planina poput Tare i što manje ljudi da gledam. Dovoljno je što mi na poslu njih milion jede džigericu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1262 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, QmBGD je napisao:

@travelmanMislim da grešiš, tu je kružni tok jer je početna/okretna stanica GSP-a, a Poenkareova ulica ima apsolutnu prednost.

Kao i onaj kružni tok kod Kalenić pijace, ista priča...

Nesto se nismo razumeli, ne znam nazive ulica.

Znaci dosao je iz pravca bim slavije, ulica uz dunav stanicu i trebao je da skrene  kuda i busevi 48 i mislim 33 levo a on je usao u smer odakle se dolazi iz pravca 29og i skrece desno ka bim slaviji a levo pravac ka kemoimpexu i podvoznjaku.

 

Slikacu sutra, tu prolazim 30g svaki dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 965 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Ima li on trougao iz svog pravca, imaš li ti trougao.
U suprotnom važi pravilo desne strane, tj. On je imao prednost.

Nek me ispravi neko, možda i nisam u pravu

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Tako je, ako nema trougla na ulazu u kruzni onda imas prednost prilikom ulaska ali u praksi bas i ne bih pokusao.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja