Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /
pre 18 minuta, ske je napisao:

Ali nisam siguran da bi ti u slucaju, ne daj Boze, saobracajne nezgode , da si na levoj strani kolovoza, izbegao odgovornost.

Ajde da se sudarimo?

Uslov je da zovemo hitnu pomoc i prijavljujemo povrede!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 13 sati, milomir22 je napisao:

A rešenje, pa rešenje je da gorivo toliko poskupi da privatni automobili budu dostupni samo buržoaziji, ili još bolja varijanta, da gorivo (fosilno) potpuno nestane i ne bude dostupno nikome.

Resenje je da se ne krade na vlasti kako gde ko stigne, nego radi na razvoju gradova i drzave. Da se napravi javni prevoz kao sto je u Becu ili Pragu itd. Tamo bih auto imao da mi stoji u dvoristu dok ne krenem van grada. Idalje sam odusevljen celom organizacijom. A bar u Bg-u bi to koristilo svakom zivom na vise nacina.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Tako je, zabraniti ulazak u centar grada, ko hoce uci mora da plati. Da bi tako nesto zazivjeko morao bi grad da se siri, a ovi nasi svi bi u centar za sta su opet drzava i elita krivi. Kada se isprazni centar onda nije problem da funkcionise javni prevoz.
Slusao sam nekog profesora sa saobracajnog fakulteta gdje kaze da su u Londonu zabranjene privatne garaze u centru (mislim u zgradama) kako bi ih demotivisali da kupuju automobile jer im posle ako imaju garazu ne mogu zabraniti ulazak u centar.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 360 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9
Pre sat vremena, ser je napisao:

Ajde da se sudarimo?

Uslov je da zovemo hitnu pomoc i prijavljujemo povrede!

Moze, ali da mesto kontakta  bude na levoj strani kolovoza, gledano iz smera iz koga se ti kreces;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 41 minuta, Bigor je napisao:

Tako je, zabraniti ulazak u centar grada, ko hoce uci mora da plati. Da bi tako nesto zazivjeko morao bi grad da se siri, a ovi nasi svi bi u centar za sta su opet drzava i elita krivi. Kada se isprazni centar onda nije problem da funkcionise javni prevoz.
Slusao sam nekog profesora sa saobracajnog fakulteta gdje kaze da su u Londonu zabranjene privatne garaze u centru (mislim u zgradama) kako bi ih demotivisali da kupuju automobile jer im posle ako imaju garazu ne mogu zabraniti ulazak u centar.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Moze mnogo dobrih stvari da se uradi, ali ce nekom bogatasu nesto da smeta, pa ce da zove tasta, a tast xy funkcionera i stvar ce da se resi, znamo u ciju korist. Zamisli da u centru kod nas ne sme auto, na tu cenu kvadrata. Pa ljudi bi se bunili samo tako. 

 

Evo Novi Sad je uveo nove gsp kartice. Jako dobro odradjeno. 5000din, godisnja studentska karta za sve linije gsp. 2 godine za redom sam je uzimao, a pre toga preko 5-6godina nisam imao pokaznu jer mi nije bila isplativa. 

A opet s druge strane u gsp-u raspad, nema vozaca, nema autobusa pa sam pola zime proveo smrzavajuci se i kasneci na dogadjaje jer rasporedi ne valjaju.

 

Samo kad bi se jednom stvar odradila kako valja u celini, mi bismo uzivali kao narod. :offtopic:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

"Zamisli da u centru kod nas ne sme auto, na tu cenu kvadrata. Pa ljudi bi se bunili samo tako. "
Te budze sami sebi skacu u stomak, ima stan od 500k€ ali nema za taxi. Kao sto rekoh, mislim da ce im doci uskoro u glavu da i da ce sami poceti traziti neko resenje


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 4 sati, ske je napisao:

, kako je onda on moga zna da ulazi u kontra smer?

 

A kako se brodovi na vodi mimoilaze, kako se avioni u vazduhu mimoilaze.

 

Pa postoji pravilo sa koje strane kako se mimoilazi i obilazi  u ovom slucaju ostrvo ... 

 

Jel Bora Čorba ispevao hit nemooj da ides mojom stranom ulice.

 

Ja da sam negde prvi put otisao i video kruzno ostrvo znam sa koje strane bih ga obisao iako nema znaka.

 

Bar ja tako razmisljam, ima to objasnjeno u testovima za polaganje.

 

Ima slucajeva na raskrsnici kada oba vozila iz suprotnog pravca skrecu u svoje levo i zna se kako se skrece ali se nadje neko ko te prodje i skrene levo iza tvog vozila.

 

Slikovito opisano, vozi Mujo biciklu nocu i vidi dva svetla mu dolaze u susret.

 

Pomisli jos neka dvojca voze bicikle i  razmislja sa koje strane da ih obidje, dal sa leve ili desne.

 

Ma idem kroz sredinu izmedju njih dvojce,  rece Mujo a onda bi  BUM TRAS.

 

Nisu bila dvojca bajkera sa dva fara nego jedan kamion sa dva fara.

 

Malo zbrzao al skapirali ste poentu.

 

Ovaj put sam bio ja i ukocio a sta da je bio bus 48 u zaletu koji ne jebe zivu silu kad ima prvenstvo prolaza.

 

Oduvo bi ga na keca bez da trepne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Mislim da se takvo ostrvo naziva razdelno ostrvo a u njemu vazi pravilo kruznog toka.

 

A kako se, i sa koje strane, ulazi u kruzni tok je sasvim iluzorno i pricati.

 

Opet da naglasim cilj ovog mog piskaranja mi je bio da vam docaram odgovor jednog diletanta iz prve ruke.

 

Da se vozila lada samara sa branikom od tvrdo kuvane plastike prodro bi mu duboko pa makar i zakasnio na posao. Isplatilo bi mi se ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 360 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ovo si opisao zato sto poznajes ovaj "kruzni tok". Ali, ako bi naisao neko ko nije iz BGa , pri tom se i ne snalazi bas najbolje u saobracaju , zasto mislis da bi on isao oko ovog ostrva u krug a ne bi pomislio da je tamo iza tog ostrva neka treca ulica. Nigde ne pise da treba da ide u krug. Pravno mu nista ne zabranjuje da tu skrene levo, u "kontra smer". Pa ljudi su ulazili u kontra smer i na auto put a kamo li ovde

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd
7 hours ago, Sharky - Alex said:

Zanimljivo… juce kad se gledao ovaj kruzni tok na google mapsu nije bilo strelica za obavezan smer, danas ih ima.

Jos “neko” cita :)

 

31548211-8712-4513-8DBF-9E187BC5D288.png

Ne samo što čita, nego i radi!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /
Pre 10 sati, ske je napisao:

Ovo si opisao zato sto poznajes ovaj "kruzni tok"

Ovo nije kruzni tok vec razdelno ostrvo.

 

 

Pre 14 sati, ske je napisao:

Moze, ali da mesto kontakta  bude na levoj strani kolovoza, gledano iz smera iz koga se ti kreces

Tako je, na mojoj levoj strani.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1677 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 6 sati, ser je napisao:

Ovo nije kruzni tok vec razdelno ostrvo.

 

Mislim da i razdelno ostrvo mora da ima neki znak kao ovo:

 

image.png.847e44327b969865ba9e634212895eac.png

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Vrhunac debilizma, voziti stroma 1000cc po biciklistickoj stazi kod Futoske pijace gde je sve puno ljudi i dece. Dok iste budale, zvani pesaci mile po bici stazi na sve strane. 

 

Ne razumem takve motorase. Kao i ona varijanta - kolima po trotoaru iz xy razloga. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 726 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Da li po aviokompaniji i vremenu leta možemo da nadjemo pilota, nije ispoštovao pravilo desne strane...

Klasično oduzimanje prednosti:

 

 

 

 

 

Šalim se...klasična bolo*urcija. Samo seci....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
Ovo si opisao zato sto poznajes ovaj "kruzni tok". Ali, ako bi naisao neko ko nije iz BGa , pri tom se i ne snalazi bas najbolje u saobracaju , zasto mislis da bi on isao oko ovog ostrva u krug a ne bi pomislio da je tamo iza tog ostrva neka treca ulica. Nigde ne pise da treba da ide u krug. Pravno mu nista ne zabranjuje da tu skrene levo, u "kontra smer". Pa ljudi su ulazili u kontra smer i na auto put a kamo li ovde

Zabranjuje mu horizontalna signalizacija i znakovi okrenuti ka suprotnom smeru.
Pogledaj malo bolje na lokaciji.
Trouglovi na kolovozu su okrenuti ravnom stranom, celom širinom ulice, dakle jednosmerna je, sa trouglom ka Poenkarovoj.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 360 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Slazem se za ta dva trougla, ali oni se vide tek kad izvrsis radnju skretanja levo, koja ti nije nicim zabranjena.

Iskreno, ovu situaciju sam izneo nekim malo strucnijim ljudima i cak i kod njih je nastala dilema... Cekam odgovor od njih pa cu javiti sta su mi rekli.

Stvar je u tome da saobracajna pravila kao i znaci i oznake i sve ostalo mora da da bude jasno i nedvosmisleno i ne sme da te dovede u zabludu ili nedoumicu.... A ovde je to ocigledno uradjeno

I ne vidim nigde trouglove na kolovozu?

 

Promenio član ske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Nije problem sto se nisu jos uvukli sa kapijom, trotoar ima Ok sirinu u tom delu do mene, od mene idu sabani koji misle samo na svoju guzicu.
E tu je problem, svi hoce da imaju veliko dvoriste, travu/cvece, da im bude komotno a automobil tap ispred kapije na trotoar/ulicu.
 
Od puta udaljenost kapije/ograde kao kuca kad se zida, min 1.5m i bice dosta bolje.
Ovi sto parkiraju na trotoar, zajebi me toga.... siri kapiju, pravi jos jedan ulaz pa svoj auto parkiraj u svoje dvoriste.... da sam vlast jebo bi ih samo tako jer je to cist bezobrazluk.
 
Sto se tice druge lokacije gde zidam i gde cu se Boze zdravlja preseliti za godinu, dve.... tu je slepa uska ulica, 6 kuca koristi drum tako da nema nikakve frke jer niko ne ostavlja nit moze ostaviti automobil na putu.
Svaka kuca predvidela je P za kola pa tako isto i ja vec sad planiram kako cu odraditi dvoriste ne bi li napakovao bar 4, 5 automobila.
Meni je sve postalo jasno kad sam dočekao da na Ledinama nemam parking u ulici a u dvorište jedva uđem. Plac je kupljen negde 2007 ako se dobro sećam. Nije bilo ulice,blato bilo.Posle stigla ulica, 6m široka. Izgradiše se kuće,sad neke zgradice,niko u dvorištu ne parkira svi po ulici onako. Onda ja jedva uparkiram zbog ovih koji su parkirani na ulici,doduše naša je greška,uska kapija ostavljena. Ali generalno,niko ne parkira u dvorište.
Isto gledam ovde kod mene u Rakovici,ove kuće preko puta mene,svi moraju na trotoar da parkiraju,sa bebom kad šetam kolicima strašno je.
Međutim,kriva je država. Niko ne kontroliše na broj stanova broj parking mesta,nema inspekcija da kontrolišu bespravno izgrađene objekte,došlo je do zasićenja i to je to. Infrastruktura ne prati rast broja vozila na ulicama,prosto je.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd

Još u XVII-om veku!

 

13 minutes ago, ske said:

Nije drzava kriva, mi smo postali stoka

Kod mene u zgradi 9 stanova, 15 automobila, 4 parking mesta. Država je kriva.

 

18 minutes ago, slobasuper9 said:

Međutim,kriva je država. Niko ne kontroliše na broj stanova broj parking mesta,nema inspekcija da kontrolišu bespravno izgrađene objekte,došlo je do zasićenja i to je to. Infrastruktura ne prati rast broja vozila na ulicama,prosto je.

Promenio član Jupiter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
Slazem se za ta dva trougla, ali oni se vide tek kad izvrsis radnju skretanja levo, koja ti nije nicim zabranjena.
Iskreno, ovu situaciju sam izneo nekim malo strucnijim ljudima i cak i kod njih je nastala dilema... Cekam odgovor od njih pa cu javiti sta su mi rekli.
Stvar je u tome da saobracajna pravila kao i znaci i oznake i sve ostalo mora da da bude jasno i nedvosmisleno i ne sme da te dovede u zabludu ili nedoumicu.... A ovde je to ocigledno uradjeno
I ne vidim nigde trouglove na kolovozu?
 

Danas prošao, vidi se celom širinom kolovoza.
Može da promakne samo ako ne zna ili smetne s uma važnost horizontalne signalizacije.
Naravno, kriminalno je glupo što nema i znaka za zabranjen smer … Ali nekad i toga ima pa ne smeta da se prođe…
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova
Pre 9 sati, the_doctor je napisao:

Šalim se...klasična bolo*urcija. Samo seci....

U tvom slucaju se vidi da nije bilo mogucnosti(jer si imao vozila u levoj traci) ali inace vozacka kultura nalaze da kad vidis da se neko sa petlje ukljucuje predjes daleko ispred i u praznu levu traku da mu oslobodis prostor. Inace covek izgubi trasu za ubrzanje i ili mora da bude u prekrsaju i vozi zaustavnom ili ceka ko zna koliko da desna bude potpuno prazna pa ko neanderatalac svaku razvuce do 6K u autu/12K na motoru i ispuca se momentalno. To je, eto, na sta niko nikad(bar da sam ja video) ne skrece paznju mladim vozacima a vrlo je bitna stvar. Tesi me to sto u praksi velika vecina to praktikuje(verujem iskusniji vozaci).

Nikakav hint na tebe, jer kao sto rekoh, leva ti je bila puna, samo si me podsetio da skrenem paznju na to. Ako makar jednog vozaca koji ce to procitati edukujem uspeo sam u zivtotu ovim postom :)

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja