Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8838 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Ne znam dal ima slicna tema, mozda nam treba jedna ovakva........

 

Davno se rodila zelja za dvotockasem, na moju zalost a mozda i srecu, zelja se ispunila pocetkom Juna meseca 2010-te godine ili ti, tada mi je bilo 26 leta.

Pre toga, godinama sam vodio bitku sa ukucanima, tadasnjom devojkom (sadasnjom suprugom) oko ispunjenja zelje. 300 prepreka moralo se preci, 300 cuda, 300 svadja da bi na kraju isplivao na povrsinu.

Moj prvi moped bese Peugeot Satelis 250ccm, pocetnik, sva oprema na meni, lagano.

 

Presao sam sa njim 2.800km kada me obori kod Bubanj P. vozac automobila, oduzeta mi je prednost. Vozac automobila vrsio je polukruzno okretanje preko pune linije, bez da je pogledao u retrovizor, bez migavca, izgurao me je u drugu traku, nabacivsi na drugo vozilo. 

 

Pao sam na levu stranu, krivac je stao pored mene i gledao me, bez da izadje, bez da pita kako sam.

Kako sam krenuo da se pridizem, tako je krivac pokusao da pobegne u smeru ka Resniku.... sustigao sam ga kilometar dalje od mesta udesa.

Tu je za mene bio kraj sto se tice voznje za tu sezonu, prvo pa musko sto bi rekli, nije moglo gore poceti a o situaciji u kuci da i ne govorim.

 

Od tada pa do danas dani, pod guzicom nesto sitno fali do prvih 100Kkm predjena, da kucnem u drvo, bliskog susreta sa asfaltom nisam imao.

Svi smo prosli kroz razlicite situacije, neko prodje sa manjim dok onaj koji nije imao srece, prodje sa vecim posledicama a ima i onih sto na veliku zalost .....nisu vise medju nama, mnogo je takvih na nasim drumovima.

 

E sad, nesto se tu pormenilo koliko mogu da primetim.

Pisao sam ranije u nekoj temi da mi je ova sezona katastrofalno lose pocela.

Isao sam od Bg do Ns starim putem, 4 puta mi je oduzeta prednost. Od 4 situacije, 2 su bile bas bas zajebane..... vatao sam se za slamku ne bi li preziveo tj izbegao dobar udarac.

Tada sam resio da kupim akcionu kameru jer nisam siguran kako cu proci i dal ce stati druga strana il samo produziti dalje kao sto sam doziveo lani.

 

Ne znam za Vas, rekao bi da se bahatost dosta povecala na nasim drumovima. Cinimi se da polako uzima maha u bezobrazluku pojedinaca i njih je sve vise. Dal je toliko poludeo narod il sta je po sredi ne znam al znam da ne valja nikako.

 

Okacicu deo slika zabelezene iz voznje podkrepljene tekstom, te se zaista pitam...... zasto mi bajkeri ginemo?

Vecina ce reci.... ginete svojom greskom, prebrzo i rizicno vozite.

Dal je to bas tako(?), ima istine ali ima i one druge strane......... pogledajte

 

par situacija "ispred kuce"

Screenshot-2019-07-07-16-49-23.png

 

on ima prepreku, on treba stati pre kombija i pusti mene da prodjem

Screenshot-2019-07-07-16-49-33.png

 

on ne jebe zivu silu

Screenshot-2019-07-07-16-50-14.png

 

prica preko mobilnog telefona, tera me na kocenje, tera me da se max sklonim u stranu

Screenshot-2019-07-07-16-50-31.png

 

nije mi bilo tesko, okrenuo sam se, leva ruka drzi telefon al ne zadugo

kada me je ugledao, odmah je bacio telefon pored noge...mislivsi da nisam video

Screenshot-2019-07-07-16-53-40.png

 

prozborili smo koju.....

bahati gospodin sa porodicom ide na deciji rodjendan, zao mu je, nije imao zle namere 

Screenshot-2019-07-07-17-05-59.png

 

druga situacija, slicnog zbivanja

Screenshot-2019-08-31-18-22-36.png

 

Screenshot-2019-08-31-18-23-12.png

 

opet kocenje, opet me tera da se sklanjam

Screenshot-2019-08-31-18-23-26.png

 

treca situacija opet ispred kuce sto bi rekli

Screenshot-2019-08-31-18-26-33.png

 

automobil nece da stane maksimalno desno do parkiranog automobila, pesak izgleda da ne vidi trotoar

visok i ostar ivicnjak

Screenshot-2019-08-31-18-26-48.png

 

imao je mesta iza sivog Opela da stane, pokraj crnog automobila jer je najvise uvucen sa puta u njegovoj traci

..... ne resio je da ne stane, resio je da gura napred........

Screenshot-2019-08-31-18-28-34.png

 

Ovo su situacije koje "nisu" toliko opasne zbog malih brzina i ako svi znamo, da nezgodan pad, gde u opste ne mora biti brzina ukljucena kao faktor..... moze biti fatalan zavrsetak.

Sad da predjemo na malo opasnije situacije, situacije gde se ozbiljno mozes povrediti, smrtno stradati.

 

avalski, ralja, izlazim iz leve krivine

Screenshot-2019-08-31-13-11-45.png

 

u daljini BMW

Screenshot-2019-08-31-13-11-56.png

 

indijanac cacka telefon, legao sam na sirenu i bez lagano desno

Screenshot-2019-08-31-13-12-27.png

 

druga situacija

Screenshot-2019-08-31-13-15-11.png

 

Screenshot-2019-08-31-13-15-27.png

 

ne jebe zivu silu da se vrati u svoju traku

Screenshot-2019-08-31-13-15-40.png

 

odmah potom desna krivina

Screenshot-2019-08-31-13-16-24.png

 

kamera nije snimila ali i ovaj je bio gde ne treba, momenat kad se vraca u svoju traku

Screenshot-2019-08-31-13-17-18.png

 

rudnik

Screenshot-2019-08-31-18-07-09.png

 

Screenshot-2019-08-31-18-07-23.png

 

Screenshot-2019-08-31-18-07-36.png

 

Screenshot-2019-08-31-18-14-17.png

 

drugi automobil onaj u krivini

Screenshot-2019-08-31-18-16-07.png

 

Screenshot-2019-08-31-18-04-07.png

 

ima trkaca

Screenshot-2019-08-31-18-03-01.png

 

Screenshot-2019-08-31-18-03-09.png

 

Pogledajte koliko je poslednji automobil zgazio u suprotnu traku, pravi uzas!

Mozda ce neko reci da preterujem, da ima dovoljno mesta za prolaz..... ok, slazem se da ima mesta za prolaz al za nekog mozda i nema.

Meni ovo "nije problem" al me strasno nervira, potencijalno nekom moze biti ogroman problem.

 

Sretnem dosta kolega na R-ovima, brzo protutnje, koriste maksimalno svoju traku ne bi li sto bolje prosli krivinu, nisko su i sve se desi u par sekundi, mozda dve.

Takvom vozacu ako naleti neki od ovakvih sekaca krivina..... cao zdravo sranje u najavi, molis Boga da posledice budu sto manje.

I sto je najgore, moze se desiti da te udari, skrsi, ubije pa pobegne..... ko ce ga naci, tesko da ce iko, mozda ako se posreci.

A ondak u novinama osvane clanak "poginuo motociklista, pronadjeno bezivotno telo pokraj puta" ili "stradao iskusan motociklista iz nepoznatih razloga"..... istina je negde tamo.

 

Ovo nije slucaj koji se samo desava na avalskom, topola - rudnik.... isto, slicno se desava na smederevcu od skretanja za Ritopek pa sve do obilaznice oko Smedereva, takodjer na potezu Valjevo - Loznica...... zasto to rade nije mi jasno, zasto svesno prelaze u drugu traku, zasto svesno hoce da osakate il ubiju nekoga?

 

Da ne ispadne da samo kenjam po vozacima automobila, nismo ni mi bajkeri cvecke al sta god radili, mi pre svega mozemo da ubijemo samo sebe.

Desi se da strada neki pesak al to je retko, uvek bajker izvuce deblji kraj ako ima srece da pretekne.

 

Ove sezone vozio CG, AL (1 manji incident), GR, MK, RO i nigde problema ovlikih kao kod nas. Ovde odes u radiusu od 100 - 150km i mozes bar jednom da pogines tudjom krivicom. 

 

Ne znam ni sam zasto otvorih temu, mozda ce nekom pomoci, setiti se kad se nadje na putu i hoce da pegla krivine..... mozda te bas iza te leve ceka bahati sekac, cuvajte se!!!

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 3
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

E pa ovako, mislim da je ovo jedna od najboljih tema.

 

Ja u slobodno vreme, gledam na youtube kako ljudi padaju sa motora, stavim slusalice, i udubim se u gledanje... Ucim.

 

Treba svi da stavimo kamere na glave i svaki dan da slikamo i snimamo ovakve stvariz koje se desavaju svima nama. I da se to onda kao slucaj predstavi vlastima.

 

Mislim da snimak kamere moze da posluzi kao validan dokaz.

 

Ja imam nosac na kacigi, imam memorijsku, sutra cu da uzmem neki Eken, i da snimam.

 

Krajnji cilj je da se ovo sazna, da snimamo, i da predajemo policji, i da ce se dovesti u red situacija...

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Mislim da kod nas snimak pije vodu samo ako sudija hoće da ga prihvati kao dokaz.

A da ja ne mislim, ima ovde kolega pravnika koji mogu da objasne stručno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6686 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da sad pišem, šta sam sve doživeo, video i svaki dan šta vidim... Svi mi to znamo.

 

Ja sam na klackalici da sve rasprodam i pazarim sebi nešto bolji auto od proseka. Toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Pisao sam prošle godine, jedina situacija koju sam imao snimljenu na kameri od prošle sezone. Na putu od Priboja ka Rudu…

 

IgOw85H.png

 

Kao što se vidi na brzinometru, 97 kmh, a čovek ispred vozi skroz u mojoj tj u njemu suprotnoj traci. Naglo kočenje, bezbedno, srećom niko iza mene. Pri toj brzini nije svejedno kad vidite taj prizor ispred sebe. 

 

KtcxVA3.png

 

Čuvajte se ljudi! Samo jako oprezno, predviđajte situacije i potencijalne rizike!

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pa dajte onda da skupljamo snimke i da se na mesecnom nivou salje po 1000 slika tuziocu na adresu.

 

Ili neke grupne voznje jednom nedeljno, i ko god ne vozi kako treba da ga bicujemo na licu mesta :D

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2800 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Mislim da kod nas snimak pije vodu samo ako sudija hoće da ga prihvati kao dokaz.
A da ja ne mislim, ima ovde kolega pravnika koji mogu da objasne stručno.
Pije vodu sigurno, samo ako ste u situaciji treba navesti u zapisniku da posjedujes video zapis, tj da je i policija upoznata sa njim.


Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3045 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 21 minuta, N.F.S. je napisao:

Verujem da svi prolazimo kroz isto,

licno, sve sam besniji i sve se kasnije sklanjam idiotu koji u mene gadja.  

Da budem iskren, to i mene malo brine... on na mene, ja na njega... kad prodje situacija i bes zapitam se onako glasno pod kacigom:Da li si ti (ja) normalan? 

Primetio sam da to radim i dok auto vozim kad me neki majmun iznervira... samo još hladnije,skoro i ne trepnem... valjda da bi osetio prpu pa da to više ne radi? Nemam neko racionalno objašnjenje... :neznam::lud:

Nisam takav bio ranije! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2800 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma negdje procitah da je neko od kolega imao spremne stare svecice i cim ga neko tako sasjece on mu polupa staklo.

Spremio sam 4 komada na motor posle udesa od neki dan >:(

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3045 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

@Zuba87 :):):)

 

Meni juče jedan opušteno u krivini u moju traku do pola, na Rudniku... sreća njegova leva, moja desna pa otišo skroz desno... nisam se ni uzbudio... 

Cupi!!! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Svakodnevno se dešavaju te stvari, računaju valjda oni su u autu i njima ne može ništa da bude.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3475 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Dobra tema, samo da je ne zajebemo međusobnom svađom. 

Baš iz ovog razloga ja ću samo da čitam, a neću da komentarišem.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Јао, а знате шта волим код ситуације где се човек (који најчешће користи мобилни у току вожње) престројава у моју траку без укљученог показивача правца, а негирајући чињеницу да сам ја већ на том месту где је замислио да се смести?

 

То што, наравно, то предвидим, па успорим и када му се нађем у мртвом углу, засвирам баш јаком свиреном, као на камиону!

 

Како се усеру, тачно видиш да поскоче у седишту! Оду, не назад у своју траку, него и на тротоар ако треба

 

А онда када виде да је то само мотор, боја крене да им се враћа у образе

 

Тада, наравно, задрамим како су могли да ме убију итд, а у ствари је све могло глатко да прође, захваљујући томе што пратим шта раде сви око мене

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 20 minuta, Bigor je napisao:

Ma negdje procitah da je neko od kolega imao spremne stare svecice i cim ga neko tako sasjece on mu polupa staklo.

Spremio sam 4 komada na motor posle udesa od neki dan >:(

 

Moze i sa jajima, al' ako vozac izvuce stoljpi sta ces posle? :)
 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

U principu često u gradskoj vožnji obilaze zaustavljene automobile tako što idu na motor jer računaju da će motor da stane ili da ima mesta da se provuče. Tu se malo izrazgovaramo ali su to obično taksisti. Što je zaista bahata vožnja jer on kao profi vozač zna tačno šta radi. Nije neko ko je seo u auto samo do prodavnice ili da odbaci nekoga, a zapravo bi radije sedeo na kauču i gledao TV.

Često ljudi krenu u rikverc ili preko pune linije da okreću u mestu smatrajući da im je lakše tako nego da naprave krug oko kvarta 200m gde su jednosmerne ulice. U jednosmerne ulice se, sada već možda i 2 godine unazad, ulazi u suprotnom smeru sa punim pravom (BG i ne BG tablice 50/50), čak se i većina mnogo ljuti kada sviram i neću odmah da se sklonim jer im je logičan izbor da se motor skloni.

Hteo sam nedavno da snimam koliko ljudi vozi po gradu sa sklopljeni desnim retrovizorom. Znači ne da ne koristi desni retrovizor nego nema niti blagu predstavu da mu može biti potreban bilo kada. Onda sam video jednog sa sklopljenim levim retrovizorom pa sam odustao od bavljenja time.

Zapravo, nije bahata vožnja u porastu nego je sve više vozila i svako vozi. Baš sam juče pomislio da sada već skoro svi koji ne znaju da voze imaju SUV.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Mislim da ste sve situacije generalno naveli da bi ja nesto sad pametno preterano dodavao!
Moram samo dodati da mi je oprez na najvisem nivou ceo vikend i sigurno sledecu nedelju po gradu! Vratili se svi sa mora, pun grad, svi blejali u lezaljkama do juce i voze s pola mozga...
Za 100km sto sam morao po gradu za vikend preci bar 5 situacija za pomenuti, svakako dok se malo ne vrate na mode “gradska voznja Beograda” pored onih 6 ociju sav sam kao na iglama.
Preporucujem dodatni oprez narednih dana!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8838 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Debelo sam se razmisljao dal da otvorim temu ili ne, cisto da ne ispadne da mracim.

Ondak kad pogledam sta je ljudi, kolega bajkera poobarano sa i bez smrtnog ishoda i to sve tudjom krivicom.... prosto mi je neverovatno da se narod tako ponasa.

 

Ja cu sigurno nastaviti da snimam, potom kacim slike u ovoj temi..... nek se pridruzi ko god hoce. Neka nek se vidi, nek se nadje, mozda nekad zatreba, mozda preplavimo slikama potencijalne ubice (ne znam kako bi ih drugacije nazvao) za kratak period, mozda to vidi neko, mozda taj neko stavi prs na celo, mozda se jednog dana promeni nesto na bolje po sve nas.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Evo jednog primera.

 

 https://youtu.be/DuuzfJfyt60

 

I još jedan.

 

 

 https://youtu.be/JX3v7V_GTnw

 

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Još bih dodao da strogo obratite pažnju na raskrsnice neregulisane znakom. Pravilo desne strane niko ne poštuje/ne zna.

Na ulazu u moju ulicu postoji jedna takva, i tu je uvek napeto. Jednu napucanu glupaču koja je morala naglo da koči da me ne ubije sam pitao koja joj je desna strana? Samo je dala gas i otišla. Besna, što je glupača.:D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp
7 hours ago, Satelis said:

Ovo nije slucaj koji se samo desava na avalskom, topola - rudnik.... isto, slicno se desava na smederevcu od skretanja za Ritopek pa sve do obilaznice oko Smedereva, takodjer na potezu Valjevo - Loznica......

Ovako nesto se desava apsolutno svugde. Mene u Nisu, samo po gradu seku i ulaze u moju traku makar dva do tri puta na dnevnom nivou. Skoro je "gospodjica", kretajuci se iz svoje trake, skrenula naglo levo ispred mene i to jos na mestu gde je zabranjeno skretanje. Naravno ja sam legao na kocnicu toliko da mi je zadnji kraj proklizao i pocao da bezi u stranu. Sva sreca pa bila je mala brzina pa nisam zavrsio na asfaltu. U trenutku dok me je sekla, video sam da je odmahnula rukom u fazonu "ma ko te .ebe". Ne budem lenj, okrenem motor i krenem za njom. Videvsi to da sam krenuo za njom ona jos i krene da bezi kroz jednosmerne gde su policajski prelazi i kruzni tokovi, tako da sam je lagano stigao. Kada sam je stigao i pokazao joj da otvori prozor, na pitanje zasto je to uradila i sto mi je mrtva ladna oduzela prednost, jednostavno je rekla onu cuvenu "nisam te videla".... Iskustvo me je naucilo, koliko to god glupo zvucalo, da cim vidim zensko za volanom bezim od njih koliko mogu, a nista nisu bolji ni ovi sa "P" oznakom sto tek pocinju da voze.

U principu nema tu mnogo pomoci, jer ne postoji nikakav nacin da se utice na sve vozace, ne mislim samo na one u kolima, jer ima stvarno mnogo budala i na dvotockasima (klinci na skuterima, kvazi bajkeri, R-ovci, sad se pojavili jos i oni elektricni skuteri koje nit vidis nit cujes dok ne prodju pored tebe...).

Jednostavno treba otvoriti cetvoro ociju, obavezno voziti sa pretpostavkom da te niko ne vidi i da svi "imaju" nameru da te omlate i ono sto je mene instruktor davno ucio kada sam polagao za kamion, obavezno gledaj i prati pogled drugih vozaca i sta oni rade, tj. citaj im nameru, mada ni to ne pali uvek kad ih vidim sa blago retardiranim pogledima pogubljenim u daljini, kao da nisu u saobracaju i za volanom.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 10 sati, X8 Vračar je napisao:

U principu često u gradskoj vožnji obilaze zaustavljene automobile tako što idu na motor jer računaju da će motor da stane ili da ima mesta da se provuče. Tu se malo izrazgovaramo ali su to obično taksisti. Što je zaista bahata vožnja jer on kao profi vozač zna tačno šta radi. 
 

    Ovo tvoje mišljenje pod hitno da promeniš, jer ako tako misliš, možeš da nastradaš.  Među taksistima je najmanje profesionalnih vozača, a najviše svih ostalih ( mesari, obućari, ima tu i fakultetski obrazovanih, ali ima i bukvalno nepismenih ). Država je da bi rešila socijalne probleme nastale zatvaranjem firmi i fabrika , dozvolila da taksi može da vozi bilo ko ko ima vozačku dozvolu. Ja između ostalog imam završenu saobraćajnu školu ( sa trećim razredom sam dobio diplomu KV vozača, a sa četvrtim saobraćajnog tehničara ). Kad su mi firmu oterali u stečaj, krenem da taksiram i odustanem od toga posle tri četiri meseca kad sam video ko sve i kako radi taj posao. 

   

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Na žalost, od "velikog motora" sam odustao zbog svega gore navedenog. 

Ja i verni suvozac, svaki dan, bilo 10 km, bilo 500,dodjemo kuci sa vise stresa i iscimani od budala da smo poceli da pravimo sve vece i duze pauze.Prevagnuo je zdrav razum i NOV motor prodat.Ne zbog para, ne zbog" Usrao se" vec samo zbog drugih vozaca i bahatosti. Na nasim putevima je anarhija. Svoje voznje se ne plašim ni minut, postupaka itd. 

Saobracajna kultura, znanje, postovanje drugih je u debelom minusu.

Pravni sistem los. 

Doktori nam se razbezali po svetu. 

 

Svaki dan samo sto ne zaplačem sto ne mogu da vozim motor i sto je sve kako jeste.

Prosto, zdrav razum sedi na klackalici i ne mos ga ni zaljuljati. 

 

Imam malu vespicu za do pijace i frizera, zuta tabla,i to, da ne bih sagoreo nacisto. Svaki dan gledam oglase, pratim forume, u krvi je. 

Sva oprema je slozena, full, od gaca, potkapi i svega ostalog,i moja i njena. 

 

Čeka bolje dane... 

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja