Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1909 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Treba ukinuti dve trake u kružnom toku. Mnogo komplikovano...Ovaj u unutrašnjem krugu kad tad će morati da izađe, i odmah je bahat...eno, iseče nekog...bolje klasika.

Ovo ne pričam za Slaviju, već za npr Bogosloviju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1519 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
pre 22 minuta, Dejan88 je napisao:

U Bg ide onaj ko je brzi, kakva spoljna i unutrasnja... emoji5.png

ma svi su brzi ali ide onaj ko je ludji.

Sto se bogoslovije tice, volim da napravim jos koji krug i uzivam u onoj “statui” azurno plave boje, niko ziv ne zna sta predstavlja. Tako nesto sam ja pravio samo manje kada sam ucio da varim i secem, pa spajao razne komadice metala koje sam nasao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1301 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
WWW.BLIC.RS

Na Bežanijskoj kosi dogodila se saobraćajna nesreća, a vozač automobila pobegao je sa mesta nesreće.

 

 

Procitati komentar..

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1600 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
48 minutes ago, Tarmi636 said:

Caka je sto kad bi se spoljasnja koristila samo za prvi izlaz, a unutrasnja za 2,3,4 izlaz. Nikada ne bi dolazilo do ukrstanja i ne bi bilo moguce da neko nekog isece.

Sad sam ovo hteo da napišem, redovno ljudi koji izlaze na 3. ili 4. izlazu koriste spoljnu traku, ili jer ne znaju saobraćajna pravila, ili im se jednostavno jebe 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Glavni razlog je sto je spoljna traka bezbedna. Napravili su ja mislim glupost u zakonu,jer kruzni nije definisan kao takav. 

 

U sustini, ako ja idem spoljnom i neko me udari, sve i da sam ja napravio sranje, on je kriv. Jer mi nije ustupio prvenstvo. Dakle, iako je logicno spoljna = prvi izlaz. Ja produzim na 3 izlaz, isece me i udari neko iz unutrasnje trake, on je kriv.

 

I onda je svako krenuo logikom, ok, ja cu voziti spoljnom i miran sam. Sve dok se u zobs-u ili gde vec ne definise da si kriv ako iz spoljne nisi skrenuo na prvi izlaz, a neko te udari nakon toga, idalje cemo imati ovakvo stanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1470 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Kad bi spoljnu traku u kruznom toku sa dve trake koristili samo za desno (prvi izlaz) i pravo (drugi izlaz) 95% problema u kružnom toku bi bilo izbegnuto.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 685 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre sat vremena, Tarmi636 je napisao:

Caka je sto kad bi se spoljasnja koristila samo za prvi izlaz, a unutrasnja za 2,3,4 izlaz. Nikada ne bi dolazilo do ukrstanja i ne bi bilo moguce da neko nekog isece.

U Novom Sadu recimo, postoje na par kružnih, usmerivači saobraćaja, gde moraš iz spoljašnje da izadješ na prvom ili drugom izlazu. Gde nema, jbg, poštuj saobraćaj. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ee vidis ja to nisam nikad video, niti mi je u auto skoli neko to pominjao. Doduse tad se ne secam da je bipo mnogo kruznih. Da li mozes da mi navedes nemi gde ima taj znak ? Da obratim paznju kad budem prolazio. Ne bude posle, spoljna traka, a ja kriv :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 685 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 24 minuta, milomir22 je napisao:

Sad sam ovo hteo da napišem, redovno ljudi koji izlaze na 3. ili 4. izlazu koriste spoljnu traku, ili jer ne znaju saobraćajna pravila, ili im se jednostavno jebe 

Imaju pravo da kruže spoljašnjom trakom, ako nema usmerivača, baš kao i ba svakoj raskrsnici i putu sa dve trake u istom smeru. saobraćaja. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 685 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 3 minuta, Tarmi636 je napisao:

Ee vidis ja to nisam nikad video, niti mi je u auto skoli neko to pominjao. Doduse tad se ne secam da je bipo mnogo kruznih. Da li mozes da mi navedes nemi gde ima taj znak ? Da obratim paznju kad budem prolazio. Ne bude posle, spoljna traka, a ja kriv :stabre:

Kružni tok futoški put, kod crkve... Kružni tok Rumenački put prilaz NS.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
4 minutes ago, Tarmi636 said:

Da li mozes da mi navedes nemi gde ima taj znak ?

Mislim da kolega misli na horizontalnu signalizaciju u vidu strelica na kolovozu u svakoj traci koje govore koji izlazi se smeju koristiti iz koje ulazne trake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1470 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

U Nišu je ispred većine kružnih tokova horizontalnom signalizacijom obeleženo da je spoljna traka za desno i pravo, leva za ostalo. Sad - što mnogi to ne poštuju - to je druga priča.
Iznenadio sam se kada mi je prijatelj rekao da u NS to ne postoji. Pogledam na street view - ono istina. I dan danas mi to nije jasno - da se u svakom gradu različito postavlja signalizacija ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ja sad vrtim film, ne mogu da se setim da sam nekad primetio nesto, sto od znakova, sto od horizontalnih. A iskren da budem i ja se kao mamlaz drzim toga da je spoljna = bezbedna. Toliko pehova sa autom imam, da mi jos samo fali da se cuknem iz unutrasnje sa nekim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 minute ago, antir3ality said:

Sad - što mnogi to ne poštuju - to je druga priča.

Moje neko zapažanje je da oni koji su stalno tu, dakle nišlije, uglavnom poštuju to. Ustvari, uglavnom poštuju usmerivače iz desne trake, a mnogi iz leve idu pravo (pa i ja sam ponekad).

 

Ono što je u Nišu pomalo nelogično je to da, kao sto kažeš, na većini kružnih je leva traka za levo, ali to je skroz naopako na kružnom gde svi pravci imaju dve ulazne trake i dve izlazne. Ako ima dva izlaza, i ako spoljnom trakom može da se ide najviše do drugog izlaza i to u desnu traku drugog izlaza, trebalo bi to isto da bude dozvoljeno i iz unutrašnje trake - da se ide pravo i levo, tako da se koristi leva izlazna traka ukoliko se ide pravo. Mislim, ovo je samo moje tumačenje, sigurno ima saobraćajnih inženjera koji se u ovo mnogo bolje razumeju. :)

 

U principu, to je upravo ono što se najčešće krši, ali realno nije toliko rizično koliko je kada se ide iz spoljašnje trake levo. Uglavnom kad vidim takve prekršaje, to su vozila sa drugih registarskih područja, pa je donekle jasno da prave grešku jer nisu navikli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ovako bi, po mom skromnom mnjenju, trebalo da bude:

 

Kruzni-tok.png.f01ad7749558cdd4d84dd2cc443d0b78.png

 

Umesto toga, u Nišu većina kružnih tokova sa ovakvom konfiguracijom ima takve usmeravače da iz leve ulazne trake mora da se ide levo (ili u krug, to se podrazumeva).

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 52 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Evo komentara, veci mamlaz od ovog sto je pobegao

D3B20752-F5C6-47BE-9205-46E4CB76D721.jpeg

Au brate, pa ovog boleka treba prvo imlatiti pa poslati u skolu... pa izmlatiti... pa opet u skolu... i tako

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 685 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 3 minuta, vasa.93 je napisao:

Ovako bi, po mom skromnom mnjenju, trebalo da bude:

 

Kruzni-tok.png.f01ad7749558cdd4d84dd2cc443d0b78.png

 

Umesto toga, u Nišu većina kružnih tokova sa ovakvom konfiguracijom ima takve usmeravače da iz leve ulazne trake mora da se ide levo (ili u krug, to se podrazumeva).

Ovako i treba, jer postoje usmerivači. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

To je jasno. Ono što sam hteo da kažem je da u Nišu kružni tokovi sa ovakvom konfiguracijom (svi pravci i smerovi imaju po dve trake) imaju drugačije usmeravače - iz desne ulazne može desno ili pravo, iz leve mora levo ili u krug.

 

Ovde na slici i iz desne i iz leve može pravo, jer i na izlazu svakako ima dve trake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 685 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 34 minuta, Tarmi636 je napisao:

Hvala, tu prolazim cesto. Pogledacu sledeci put

Ima i znak, a ima i na asfaltu obeleženo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

  Kruzni tok kod BAS-a, sa tramvajskog mosta cepaju pravo kroz krug po sinama i bune se kada im skrenes paznju da je to KRUZNI tok.

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 685 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 38 minuta, vasa.93 je napisao:

Mislim da kolega misli na horizontalnu signalizaciju u vidu strelica na kolovozu u svakoj traci koje govore koji izlazi se smeju koristiti iz koje ulazne trake.

Upravo tako, plus postavljeni su plavi znakovi vertikalni. Gde nema usmerivača poptuj pravila saobraćaja. Zamisli dve trake u istom smeru, da li iz leve trake smeš da presečeš onog u desnoj, a da bi skrenuo u desnu ulicu, pa ne smeš, tako i u kružnom toku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja