Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Realno kako put izgleda ako se ne obrati paznja na znak sasvim slucajno da je covek u prekrsaju. Ali kao sto znamo gluposti se i dese slucajno. To stvarno treba biti mnogo bolje obelezeno

Promenio član Vampa
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ta raskrsnica tako deluje otkad je napravljena pre 200 godina :)
Sad rade obilaznicu, valjda će i taj deo da rekonstruišu i preprave. Al znajući nas, staviće semafor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Poceli su jos prosle godine nesto da rade na njoj, samo poceto treba i zavrsiti...

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
13 hours ago, Bigor said:

a0c413463027a5b71bde9887356a04de.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ovako nesto na Beverly 300 ja gledam svakodnevno(ljeti). Malo dijete bez kacige i tata ga ponosno vozi u vrtic i nazad svaki dan. A bilo je tu i izleta po gradu kad sa njima sjedne i mama(naravno bez kacige).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 125

Ima bahatih mamlaza, nazalost, i na 2 tocka.

Veceras se vracam sa posla,iz pravca sava centra ka Brankovom mostu i lagano se provlacim srednjom i desnom trakom a desno od mene preko sina ide neka ekipica od 5-6 motora i jedan skuter, glume valjda neki MC, nose kozne prsluke,neki nemaju oznake a jedan ima nesto na ruskom. I skrecem kod dejtonke u srednju traku a oni nailaze skroz desnom (zutom). Sacekam lepo da svi prodju pa i ja lagano u desnu, i posle 50ak metara staju oni i ja iza njih.

Odjednom se cuje  neka ruska muzika, prolazi jedan motor pored mene i provlaci se dalje a neki pametnjakovic staje pored mene sa nekom hondom sa nemackim tablama sa koje gruva ta muzika a pozadi neka crvena zastava sa srpom i cekicem. I pokazuje mi rukom na srednju traku, ja u fazonu slezem ramenima gledam levo gledam njega on se ubi od upiranja rukom. Hteo sam da mu uzvratim srednjim prstom al' kad sam ih opet prebrojao zakljucio sam da je bolje da se i dalje pravim blesav :)

Promenio član LukaBG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Ima bahatih mamlaza, nazalost, i na 2 tocka.
Veceras se vracam sa posla,iz pravca sava centra ka Brankovom mostu i lagano se provlacim srednjom i desnom trakom a desno od mene preko sina ide neka ekipica od 5-6 motora i jedan skuter, glume valjda neki MC, nose kozne prsluke,neki nemaju oznake a jedan ima nesto na ruskom. I skrecem kod dejtonke u srednju traku a oni nailaze skroz desnom (zutom). Sacekam lepo da svi prodju pa i ja lagano u desnu, i posle 50ak metara staju oni i ja iza njih.
Odjednom se cuje  neka ruska muzika, prolazi jedan motor pored mene i provlaci se dalje a neki pametnjakovic staje pored mene sa nekom hondom sa nemackim tablama sa koje gruva ta muzika a pozadi neka crvena zastava sa srpom i cekicem. I pokazuje mi rukom na srednju traku, ja u fazonu slezem ramenima gledam levo gledam njega on se ubi od upiranja rukom. Hteo sam da mu uzvratim srednjim prstom al' kad sam ih opet prebrojao zakljucio sam da je bolje da se i dalje pravim blesav 
Da nije slucajno bio kawasaki c911aaa79ea7c7e2b4ad1f9da24b2bd8.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8967 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ko nije, valjalo bi da odgelda..... uskoro ce se i nasi točkovi zavrteti.

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Evo ga današnji gospodin u poznim godinama.

 

Idemo jedan ka drugom, jasno se vidimo. Uprkos tome kreće u preticanje, traktor usporava sa 0km/h koliko je inače išao. Kada sam se  primakao na 10ak metara shvata da neće obići ni u crtanom filmu, kreće da koči i faktički staje pored traktora.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1909 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ne volim da vidim na motoru (koji mi dolazi u susret) 16 farova, led barova itd. Smeta mi.  Ali, zbog ovakvih magaraca, pored svega nabrojanog, treba i gabaritna svetla, da misli da mu kamion ide u susret...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1864 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Debelo se spremam da pripremim balončiće napunjene vodom zbog ovakvih,Hiljadu puta su ladno krenuli u preticanje,iako mu blicam,ne, puca mu prsluk ,e kad mu šiknem balonče sa vodom po šoferki valjda će da shvate.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 562 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Batali to, druze. Ja sam ozbiljno planirao gde da "montiram" neki kamen na motoru, pa shvatim da su to takvi glupaci koji bi verovatno ubili nekog neduznog. Ogranicenje je to u mozgu. Ne mozes sa time.  

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Petre said:

Batali to, druze. Ja sam ozbiljno planirao gde da "montiram" neki kamen na motoru, pa shvatim da su to takvi glupaci koji bi verovatno ubili nekog neduznog. Ogranicenje je to u mozgu. Ne mozes sa time.  

Tako je. Nema tu polu mera. Ili ga stignes i izlomis mu ruke i noge ili nastavis dalje. Taj koji je to sad uradio tebi, uradice isto to svima, svaki dan po vise puta, nema taj mozga ni osecaj za druge. Dzaba baloni, jaja, banane itd

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8967 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, Mr_Wolf je napisao:

Evo ga današnji gospodin u poznim godinama.

 

Idemo jedan ka drugom, jasno se vidimo. Uprkos tome kreće u preticanje, traktor usporava sa 0km/h koliko je inače išao. Kada sam se  primakao na 10ak metara shvata da neće obići ni u crtanom filmu, kreće da koči i faktički staje pored traktora.

 

 

Ovo je na Avalskom pre skretanja za Vrcin.... ako se pogleda negde nazad, ima slika.... isto mesto, isto sam prošao samo sto je supruga bila iza mene :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1707 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Najgore od svega je sto takvima ne mozes objasniti da su oni krivci za ovakvu situaciju.Kad bi mu pokazivao gde je pogresio,gledao bi te belo kao da je pao s'marsa.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Malopre na skuteru usporavam da propustim pešaka na pešačkom kad vidim mamlaz kreće da me obilazi sa desne strane, ja na sred trake... Ne verujem šta sve ljudima pada na pamet...

Ulica Venizelosova, po jedna široka traka u oba smera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 7 sati, Satelis je napisao:

Ovo je na Avalskom pre skretanja za Vrcin.... ako se pogleda negde nazad, ima slika.... isto mesto, isto sam prošao samo sto je supruga bila iza mene :(

Težinski ti dođe otprilike isto - ja sam ili ti sa suprugom :D 


Samo što ja imam 2 diska napred :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1519 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
pre 30 minuta, QmBGD je napisao:

Malopre na skuteru usporavam da propustim pešaka na pešačkom kad vidim mamlaz kreće da me obilazi sa desne strane, ja na sred trake... Ne verujem šta sve ljudima pada na pamet...

Ulica Venizelosova, po jedna široka traka u oba smera.

Slicno se meni juce desilo, jos sam bio kolima.

Stajem da prodje auto iz suprotnog smera zato sto je na pola moje trake parkiran auto i biser iza mene krece da me zaobilazi i jos se raspravlja sa covekom iz suprotnog smera.

Nisam dao ni desni migavac ni sva 4, samo sam stao i drzao kocnicu, znaci nikako mu nisam dao doznanja da se parkiram vec propustam auto koji je i on video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1587 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Juče na ibarskoj, idem prema gradu, lik iz suprotnog pravca skreće levo (prema pijaci Vidikovac) kao da on ima prednost.

Svom snagom kočim i idem levo jer vidim da je lik iza njega zakočio, verovatno očekujući da ću da ga udarim.

Promašio sam ga za malo, ali da nisam mogao da skrenem u levu traku, udario bih ga krvnički.

Lep dan, puna vidljivost, vozim plavog grand scenica, upaljena kratka svetla, i čovek me tako iseče?

Voleo bih da znam šta je u toj glavi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1707 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, zaludan je napisao:

Voleo bih da znam šta je u toj glavi.

Nista,bas nista,ako ne verujes ti sledeci put otvori pa proveri;)

  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

 Ево моја једна  обична вожња , бићу мало опширан .   19 03 2022 ишао из борче ка коњарнику  па даље ка ритопеку ,заклопача , врчин , рипањ центар бубањ поток и назад борча . Око 110 км .  Код н. гробља пик ап клинац вози ме изгура у скроз леву траку види ме и боли га к..... На семафору код хотела зира га питам јел гледаш,  изгура ме он ладан гледа ме ко теле ...  жао ми било његовог ретровизора  .  У  заклопачи  лик са комбијем смедеревске табле улете и скрену ми из правца гроцке ка заклопачи  испред точка и ка врчину јурца трка се са мном све време гледа ретровизор и држи обе траке вози по средини, да га случајно не претекнем .  Задњи део комбија  скаче по пола метра у ваздух  на сваком лежећем до врчина . У врчину класика ја имам предност пошто излазим аутом из своје авлије јер сам велики домаћин , умало ме не омлатише два домаћина . Мој покојни деда такође домаћин врчинац тако једном пре 10 год. трактором с приколицом излетео жени  она полупала ауто о приколицу , а домаћин рече ја имам предност јер излазим из своје авлије . Ујак му тад узе кључеве од трактора плати огромну штету и рече нема више вожње никад. Рипањци господа обично држе средину пута јер тако су у могућности поготово данима кад су славе . Онда колоне уморних излетника са авале и околних насеља  до 1000 ружа . И онда назад преко града велеграда до борче . За сат , два  вожње коју обожавам ,  толико... стресних ситуација због разних будала и свакојаких њихових проблема и мука што преносе из својих глава на друм и саобраћајну културу и не културу . На жалост мој колега баталио вожњу  продао моторцикл ПРЕДАО СЕ  . Не може више да се носи са будалама у саобраћају рече на путу од куће до посла и назад укупно око 15 км. Два ме нишане трећи оће и да удари , не могу да мислим да ме под среднње  доба живота, има око 45 год  ,  неко претвори у инвалида ил ме пошаље на онај свет .... Можда се вратим у седло ако се нешто промени до тад  пауза .  Ја саобраћај  другачије схватам јер и пословно сам везан возим  аутомобил у једној медијској компанији некада  прелазим и по 900 км по србији а по бг и до 300 км у смени а вожња моторцикла ме опушта и прија  имам великог искуства у саобраћају од 32 год па могу да предвидим потезе других учесника и опрезан сам где пут то тражи.  Најважније је концентрација увек 100 %  гладање око себе 360 % и наравно СРЕЋА .

Promenio član ddimic
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja