Jump to content

Moto Zajednica

Honda ADV 350

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
14 hours ago, vucko23 said:

Na Cb one dunlop trailmax mixtour što dolaze fabrički su isto kršina. Nigde veze kupiš nov bajk i odmah da menjaš gume.

Meni je ok po suvom i prasnjavom putu, nekih 7000km sam presao jos ima i sare ok, gde primecujes problem?
Po mokrom i ekstremnom vrelom putu jeste losija.

Sto rece Djordje, najveci problem je kako se potrosi, ko vozi ravno dosta, stvorice brzo kockastu gumu, i to stvara jako neprijatan prelaz kada se naginje posle. To se moze osetiti do te mere da motor hoce samo pravo da ide i nece da se nagne, ili da trge na tom delu kada se skrece.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Po meni ona guma je dobra za neki makadam, seoski put itd. U krivini ne drži najbolje, na vlažnom kao da nema nikakvog gripa. Čak milsim da je najjeftinija guma na tržištu u tim dimenzijama (ne ubrajam tu no name brendove) što je sramota staviti na motocikl koji je u toj klasi najskuplji, čak i kinezi poput QJ stavljaju mecelerke... Ja bih za neke moje potrebe stavio mitas TF, ali pošto je moj CB otišao na doboš ne razmišljam o tome :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Nisam to primetio, ima boljih sigurno ali nije me nijednom iznenadila u krivini, lepo drzi, a vozim poprilicno agresivno, po suvom naravno. Svakako se radujem promeni guma, dobro cu da izaberem, mislim na TKC-70 rocks ili tako nesto.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 779 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
On 3. 8. 2023. at 9:01, Satelis je napisao:

Naidji da čujem zvuk, neki dan i rešim.

Bio kod Dr. Dareta napokon, kaže da je kvačilo... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Nego šta,nego da ih nategneš...Ako bude problem , nerazumevanje piši onoj njihovoj direktorki Ivani,ona je super žena profesionalna..

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Polako samo i sve kulturno.

Kvačilo je u problemu to je sve sto znam jer sam bajk samo probao, nisam otvarao CVT.

 

Ponaša se i čuje.... klasično pregrejane lamele.

Medjutim Goran ima taj problem od prvog dana/km što je čudno tj ne bi smelo.

Realno gledano fift/fifti je situacija da dobije novo kvačilo i zvono.

Ako hoće, Delta može izaći u susret.... najviše zavisi od majstora koji bude radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1336 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

A da li moze, ako delta ne zeli, da odradi kod servisera, prikupi racune (cuva stare delove kao dokaz) i tuzi deltu? 

 

Msm teoretski moze, a da li to pije vodu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Dobio Piroćanac 7-icu na lotou, pa ga pitali šta će sa tolkim parama, a on kaže - sve će da ve tužim!

Ama kakve tužbe, nemoj odmah đonom. Nikome nije u interesu da se stvar komplikuje. Samo fino, kulturno, ali odlučno. Dogovorite se lepo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8475 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije vezano za ovaj slucaj (cak nisam upucen je li suvo kvacilo ili ono u ulju) ali sve vise drugara imam koji kao primecuju neke zvuke iz varijatora, obicno pri kretanju.

Nije mi jasno sta ocekuju?!  Frikcija izmedju povrsina da bude besumna? Po moze jedino ako se dovede uljna magistrala da pljucka ulje u zvono :D 

 

Po neki skrip, po neki trz su totalno normalni kod takvog sklopa.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5736 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo vec gledam tebe kako vozis neki ozbiljniji maxi, on skripuce iz varijatora a ti onako, svaler gas, otvoren vizir i boli te uvo :care:

 

Pa ti bi ferode raskuvao do nano celije da utvrdis hemijski sastav a cenim da bi ceo skuter bio ozracen na rendgenu dok se ne utvrdi odakle dolazi shum ;)

  • Haha 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 779 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja čitam šta čovek piše i ne verujem - neko mu hakovao profil 100%. :jee:

 

Što se tiče servisa prvo oni da ustanove šta je problem, a ne priča kako je to sve normalno jer nije. Posle možemo da raspravljamo da li je fabrička greška ili sam ja pokvario... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
On 13. 9. 2023. at 9:39, vucko23 je napisao:

Po meni ona guma je dobra za neki makadam, seoski put itd. U krivini ne drži najbolje, na vlažnom kao da nema nikakvog gripa. Čak milsim da je najjeftinija guma na tržištu u tim dimenzijama (ne ubrajam tu no name brendove) što je sramota staviti na motocikl koji je u toj klasi najskuplji, čak i kinezi poput QJ stavljaju mecelerke... Ja bih za neke moje potrebe stavio mitas TF, ali pošto je moj CB otišao na doboš ne razmišljam o tome :)

Ta guma(fabricka) je medju najskupljima bila onda kada sam gledao poslednji put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 18 minuta, QmBGD je napisao:

 

Što se tiče servisa prvo oni da ustanove šta je problem, a ne priča kako je to sve normalno jer nije.

Dare je u pravu, sve zavisi na koga naiđeš u servisu. Ako je to neko ko inače vozi skutere, zna i razume iz prve ruke koliko to može da smeta i nervira, pre će problem da se reši. Ako naiđeš na nekog ko "ne oseća" problem, tj. skuter proba možda po 5 minuta mesečno, njemu može i da zaliči da problema nema, bez zle namere. Treba se lepo objasniti prvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova

Lepa rec i gvozdena vrata otvara, ali treba imati i zivaca sve to lepo zavrsiti.

 

Najgore kada te prave blesavog, sve je u redu a znas da nije!

 

Ali se nadam da ce lepo i brzo da sredi i da uziva

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8475 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 1 sat, alexanto je napisao:

on skripuce iz varijatora a ti onako, svaler gas, otvoren vizir

Pa sad" kada ovako srocis, hmmmm :D 

 

Sto se tice posta bio sam ozbiljan, kociona plocica zbog svog sastava ( ili je pri trosenju "naisao" metalni opiljak) ume nekada da zaskripi pri inicijalnom ugrizu, to nikako ne zanci da je nesto u kvaru!

Takodje, stiskanje naglo kocnice kako bi se zagrevanje diska izbeglo ili skripanje ttakodje ne podrzavam.

 

Ekvivalent disku je zvono, koc. plocicama ferode na lamelama.

Napravih poredjenje kocionog sistema i skuter pogona zbog istog/slicnog/poredivog principa funkcionisanja.

 

Ponavljam, ne pisem u vezi Hondice vec uopsteno za "suvo" kvacilo varijatora. Skrip, skrip pri kretanju nije kvar (ako zvuk proizvodi feroda i zvono)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nešo, stoji to što si rekao. Ali na mom skuteru recimo, kvačilo ne škripi. Nije ni na prošlom, ni na pretprošlom... A ne bih ni voleo da škripi :)

Postoji škripa kad se potrefi loša kombinacija materijala feroda\zvono, ali postoji i posledica kad nešto krivo, ili ne naleže dobro, pa se pregreva zbog pojačanog trenja...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 779 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Nijedan drugi ADV nema takav zvuk pri polasku. Čuje mi se od početka i postalo je gore, pojavile su se vibracije kojih nije bilo.

DEFINITIVNO prva vožnja nakon puta van grada, osetno grublje i uz jače vibracije kreće. To sam primetio nakon svake vangradske vožnje...

Opet, možda ja loše nešto radim, ali ako nisam uspeo da sjebem kvačilo na osetno težem MP3-u za dve godine upotrebe u istim uslovima, niti su se ikakve vibracije pojavile, verujem da je ovde još manja šansa da je do mene... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Mislim da materijal od kog prave ferode ppstaje sve gori i nekvalitetniji...

Poredim sa mojim skuterom...kocnice jako cesto skripe (verovatno puno metala)

Kvacilo takodje...na 3000km je pocelo...

U servisu samo malo osmirglaju i to je to...posle par km isto sve...

Ali se nekad desi da po par dana radi super...bez zvukova i trzaja...

Razmisljao sam i o Malossi Delta clutch...

Cuo sam da ima dosta manje problema sa pregrevanjem..

Promenio član Loshmi82
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, stikis je napisao:

Lepa rec i gvozdena vrata otvara, ali treba imati i zivaca sve to lepo zavrsiti.

...........

Ključ svega, zato pomenu "polako i kulturno".

 

Bilo je nekoliko situacija godišnje (u ex mi firmi) gde sam otvarao garantni nalog i ako je vlasnik kriv, ma nema ništa da plati ja ga častim.

 

Častim ga samo zato što je normalan, sto nije folirant, nabedjen drkos koji misli da je garancija svetinja i jebe se njemu za sve, što hoće da sasluša gde je pogrešio.....

Takvih je ljudi malo (pogledajte samo oko sebe sta je foliranata) i takvim sam uvek izlazio u susret...jbg par puta godišnje.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ja uvek ponesem milku od 300 grama na servis momku na prijemu,pa su za auto umislili da sam neki "lako ćemo" lik ovlašćenom.

 

Od ispravnog napravili problem...jos se naljutili kad sam se pobunio posle,iznenadili se..

 

Jebi ga treba da se poklopi i da je majstoru dan i da je majstor čovek i saturn u kući nekoj..jebeš ti sve kad se ne znaju jasna pravila i u sve unosimo emocije...to mislim na obe strane musterija,prodavac tj serviser.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja