Jump to content

Moto Zajednica

Honda ADV 350

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goes 125gt
On 9. 5. 2022. at 12:47, Furious Panda je napisao:

 

Za one koje interesuje prostor za noge, evo kako izgleda čovek (ja) od 100kg i 182cm na ovom motoru. 

 

 image.thumb.jpeg.d7c6d2d29ad6ea263b4598a850154af9.jpeg

 

image.thumb.jpeg.cb20a36a1e19a084501bca848944d974.jpeg

 

image.thumb.jpeg.3d3b8ae259ad7e04f96425e0d078c8da.jpeg

 

Do sada nisam osetio manjak prostora ali ne znam kako bi bilo kod viših od mene ili za dužu turu. Stopala mogu komotno da postavim i napred ali je to daleko od ispravljenih noge kao na čoperu. 

 

Inače, ADV 350 sam kupio da imam motor u Srbiji kada dolazim kolima. Pančevo-Beograd i bliža okolina, parking, lako manevrisanje... Motor sam poručio bez prethodne probe jer mi se učinio lepšim od konkurencije, pa šta bude (Forza i XMAX su bili u razmatranju). U poslednjem trenutku sam zamenio srebrni za bordo i nisam zažalio. Meni jako lepa mašina.

 

Evo par utisaka posle prvih 200-300 pređenih kilometara… Moje viđenje treba uzeti sa rezervom jer mi je osnovni motor već 13 godina BMW GSA (100ks više od ove Honde). Posle Burgmana 650 koga sam nekada davno imao, nisam vozio drugi maxi skuter pa ne mogu Hondu da uporedim sa ostalima. Kad sam neposredno posle ture od 10 sati na GSA-u seo na Hondu, trebalo mi je vremena da se naviknem. 

 

Zaštita od vetra: Vizir je zaista mali, duva ali ništa strašno s obzirom na brzinu kojom se vozi. Očekivao sam da će se više osećati strujanje vazduha pa sam prijatno iznenađen. Biće problem da naprave vizualno dobar a veći aftermarket vizir zbog širine kormana. Na nekim FB grupama su komentarisali Givi vizir koji, kada se stavi u najvišu ili najnižu poziciju, ne sećam se, sprečava maksimalno okretanje kormana. Oseća se vetar na potkolenici jer je prednji deo tu sužen. Kišu nisam imao pa ne znam kako motor nju odrađuje. 

 

Vožnja: Pristojno ide i ne osećam da mi za gradsku vožnju i relaciju PA-BG treba više. Stabilan je kada se obori kod skretanja. Maksimalno ide do 140 km/h po njegovom brojčaniku. Za sada mi je frka da pretičem auto koji po regionalnom putu ide 110km/h jer mi nedostaje snage. Neplanirano, vozio sam ga oko 1km po makadamu od oštrog kamenja i peska. Ne znam kako bi bilo sa drugim maxi skuterima ali plombe su mi otpale. Pozitivno: nije proklizio ni kada su me pojurili kučići pa sam malo (dosta) ubrzao. Posle ozbiljnog truckanja, ADV 350 je ostao u komadu. Drugim rečima, da, može i po lošijem putu ali za to su daleko bolji drugi motori.

 

Prtljag: Uzeo sam originalni kofer jer mi se sviđa opcija otvaranja bez ključa. Kofer se predlaže samo u srebrnoj boji. Ispod sedišta ima dosta prostora. Staje Shoei kaciga (XL) ali treba da se stisne da bi se zatvorilo sedište. U zadnjem koferu sve staje bez problema.

 

Elektronika: Nisam se mnogo igrao s obzirom da TFT trenutno ne podržava iPhone. Dakle, androidaši, dajte utiske. TFT na BMW-u je katastrofa što se tiče povezivanja ali fenomenalan kada je reč o vidljivosti. Na Hondi, ekran nije toliko dobar ali je sasvim pristojno pregledan i danju i noću.

 

To bi bilo to za sada. Sve u svemu, jako zabavan i lep maxi skuter. Ja sam super zadovoljan. 

Kako se ponaša u vožnji sa suvozacem? Dvoumim se izmedju ovog modela i nc750...uglavnom mi treba za vožnju po Beogradu i neku turu po Srbiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goes 125gt

Pozdrav ljudi! 

Potrebno mi je da se odlučim izmedju Honde adv  350 i nc 750...motor bih koristio za vožnju po gradu i neki izlet po Srbiji 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Paaaa vec imas skuter tako da znas prednosti, eno kolega napravio 2000 km za 5 dana sa njim po staroj Jugi. 

Meni kao početniku mozes satima da pricas da je skuter bolji za grad i opet cu reci ne, moru je motor, uzeo sam Nc manuelni za prvi motor i voznju po gradu tj za posao i naravno vikend voznju. 

Raskrsti sam sa sobom sta hoces i sta ti odgovara za voznju. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5782 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT

@Nikolakv Pozdrav i tebi i dobrodosao :takoje:

 

Sad malo edukacije kako funkcionisemo ovde...

 

1. Imamo temu o ADV 350 modelu.

2. Imamo temu o X-ADV modelu.

3. Imamo temu o dilemama o maxiskuterima...

 

Da li ima potrebe da otvaramo nove teme svako malo kako ko ima neko pitanje i dilemu? Na sta bi nam podforum licio?

 

Tako da ova tvoja tema ce biti spojena sa temom o dilemama..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goes 125gt
On 9. 5. 2023. at 20:31, acalfc@gmail.com je napisao:

Verovatno ga malo jače vozim, uglavnom je grad u pitanju, a verujem i da moja dva kvadrata i 125 kg imaju uticaj na potrošnju, u svakom slučaju nisam navikao na manje pa mi je ovo top. SW400 je trošio 6.5 okvirno, Škoda mi troši ne manje od 8 tako da je ovo meni totalno ok. Sad gledam road sync, prosečna brzina uglavnom ispod 30km

Kako se ponaša u vožnji sa 2 osobe? Da li ima dovoljno snage kad se ide uzbrdo?

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Po meni ima dovoljno snage gde god da krenes, a 90% moje vožnje je sa ženom iza... nase kilaze da ne pisem ali nas ima

Na ovoj sada turi, Bg-Trebinje-Omiš- Senj-Zagreb, prvi put sam malo obratio pažnju na potrošnju...
Na autoputu gde mi je neka putna brzina 120-130km/h potrosnja je bila oko 4.7, a opet kada se spusti do 90km/h i potrosnja bude do 3.5. Naravno, na motoru nas dvoje + bisage
f429641026a28fcc8effb0e844080c27.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 783 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Daj podatke o tim bisagama, sliku :)

Ja sam uzeo torbu između nogu, lepo stane, ne smeta, poprilično velika, a na vrhu mrežica gde držim telefon.

Meni je krug BG-BL-RI-PG-BG i 2222km trošio u proseku 3,7l, ali imao sam max 50km autoputa.

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Moze slika kada se vratim u Zg i pokupim motor

Uzeo na nekom popustu u Louisu pre par godina za 50e...

MOTO-DETAIL SATTELTASCHEN 24L - VOLUMENERWEITERUNG

Article number: 10027825

Generalno me nerviraju... muka da se učvrste kako treba, a verovatno i ja to ne kačim kako treba... stoje nisko, blizu auspuha pa ja to nesto dizem, vezujem, budzim

U svakom slučaju, nije problem da se vide, a i pozajme kada i ako nekom od kolega bude trebalo.

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV350 2022 godište
On 13. 6. 2023. at 11:56, Nikolakv je napisao:

Kako se ponaša u vožnji sa 2 osobe? Da li ima dovoljno snage kad se ide uzbrdo?

Pozz

Dve pojače osobe(za gospođu ne smem da kažem da je debela) i s vremena na vreme i buckasto kuče i ide sasvim lepo. Nekome je to slabo, nekome dovoljno, zavisi sta si vozio ranije, i šta očekuješ od skutera. Meni je 95% vožnji po BG, uzbrdo, nizbrdo, ide... 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2490 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
23 hours ago, ljirados said:



Na ovoj sada turi, Bg-Trebinje-Omiš- Senj-Zagreb, prvi put sam malo obratio pažnju na potrošnju...
Na autoputu gde mi je neka putna brzina 120-130km/h potrosnja je bila oko 4.7, a opet kada se spusti do 90km/h i potrosnja bude do 3.5. Naravno, na motoru nas dvoje + bisage

...na koliko je obrtaja agregat na 120kmh?? Nešto mi je to previše za 350cc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Ajde ovako iz glave... Negde oko 7k... I jeste mnogo... To je ono kada izadjes na autoput da pobegnes od kiše ili kasnis na avion...
Sto se mene licno tice uzivanje je u brzinama do 100, sve ovo preko 120 je mucenje za sve... E sad jbg. nekada smo primorani da se malo pomucimo.

Послато са SM-N980F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 783 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Na 130 je negde 7200, možda i manje. Nisam uspeo da pređem 149kmh po satu, kada sam hteo :) 

Ja imam utisak da baš lagano drži 120-130, dalko od crvenog koje počinje na 9000. Naravno, ne mislim da je ovaj motor za autoput. 

Zato na magistralama je prava uživancija voziti ga, naročito ako si sam. Uživancija je zezati se po krivinama, po brdima gore-dole... Što reče kolega, napravih preko 2.200km za par dana po Balkanu, sve vreme sam imao kez na licu. Snage mi je možda nedostajalo pri baš velikim usponima, ali nigde nisam imao problem da dođem do 90-100, što je na takvom putu bilo debelo preko ograničenja... Kada sam se pohvatao sa motorićem bio sam među bržima na svim magistralnim putevima, dok se nisam spustio na Jadransku magistralu :D 

Kočnice nikada nisu ni blizu bile preslabe, barem meni. 

 

Uglavnom, što se tiče vožnjo solo, ovaj motor meni zadovoljava sve potrebe. Čovek mora biti svestan čime raspolaže.

 

On 11. 6. 2023. at 20:45, stikis je napisao:

p.s. treba li x adv 750? :P

Da, x-adv bi mi završavao svaki posao savršeno definitivno :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 783 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Drugari, čuvajte svoj ekran. Ja sam mom napravio već nekoliko riseva... Nerealno je osetljivo staklo.

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350
16 hours ago, Alexa90 said:

Qme evo rešenja tvog problema, tj sprečavanje da ogrebeš opet :) 


https://a.aliexpress.com/_mM52ABW

Ovaj je sasvim OK. Naručio sam isti i stigao je za nešto manje od mesec dana. Dobija se dva filma u kompletu, i dva seta za montažu (krpica, vlažna maramica).

 

Ekran je toliko osetljiv da sam dobio beli ris posle jedne jače kiše... da li je bio komadić grada ili nečega ne znam. Baš je mekana plastika, ispada da ne treba ni skidati zaštitnu foliju sa ekrana dok se ne nabavi screen protector. Od početka sam se trudio da vrlo pažljivo, isključivo novom i čistom mikrofiber mokrom krpicom brišem ekran, ali džaba - mikro risevi se vide na suncu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1570 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Zar to preko ekrana nije staklo?

Ako je stvarno plastika i tako osetljivo onda maksimalno izbegavajte parkiranje na suncu, ili eventualno neka krpica ili slicno preko ekrana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 783 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ne znam šta je ali prvi put prebrisah ekran rukavicom, jedan potez na dole da sklonim kapljice, po pljusku baš velikom, posle vidim ostala 3 risa. Bilo mi čudno ali sam pretpostavio da je pored kiše bilo i neke prljavštine. Pre neki dan detaljno operem motor, na kraju čistom mikrofiber krpom nežno obrišem mokar ekran kada ujuro vidim novi ris... Baš loše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 783 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ekran je od plastike, naravno. Zato se grebe lako. Izgleda su popustili šrafovi kofera - počeo je da lupka :na_glavi:

Imam i neki zvuk pri polasku, na kratko se čujenako što postigne 10-20kmh, isto i kada ubrzavam sa te brzimne u gradskoj vožnji. Trebalo bi otići do servisa, samo ne znam kada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

ja sam zagrebao noktom ekran...i ostala crtica na plastici ekrana..

kofer sam reklamirao 2puta do sada..zadnji put su ga lepo namestili jos ne zvecka

zvuk pri kretanju imam i ja i rekli su da je neke plastika unutra u varijatoru i da je to normalno ,ali meni se cuje samo pri kretanju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja