Jump to content

Moto Zajednica

Honda ADV 350

Recommended Posts

  • Drug član, 782 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Kofer mi se nije čuo do pre par stotina km,tj. 4000km bez zvuka. Ovo pri kretanju se čuje od starta, mislio sam da će proći, razraditi se... Zacvili kao kaiš neki, najbliži zvuk. Na sekund max. Kofer ću da dotegnem sam, samo da se setim nekad kada imam vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

nema nista od dotezanja kofera...guma koja je izmedju kofera i nosaca se skamenila..zamena ili zaglavljivanje druge gume.

meni se cuje samo ujutru TAK kad krecem i posle nista..kazu neka plastika..

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova

Nisam izgleda najbolje pratio na casu.

 

Kakav zvuk se cuje, kada gde i kakva plastika? :stabre:

 

 

A ovo za kofer im je boljka jos od forze... kako to ne mogu da rese...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3138 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 21 minuta, cubra je napisao:

meni se cuje samo ujutru TAK kad krecem i posle nista..kazu neka plastika..

Ne znam kakva bi plastika to mogla da bude... Tak, ili "tank" zvuk bi moglo da bude kad zalepi lamele za zvono. To se kod mene čuje. To je i dobro, znači manje trenja i zagrevanja kvačila. Cviljenje ne valja.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 782 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Skinuo kofer, tačno se vidi gde kofer "tare" o nosač. Izguljena boja sa metalnog nosača, za 3 meseca vožnje... Sramota što se mene tiče. Nema nikakve plastike koja je mogla da se ukruti. Zvao i Honda servis Delta, kaže tanke gumice su stavljene, njihovo rešenje je da se zalepi neka deblja traka prema sopstvenom nahođenju - još strašnije. Pritom nema ni nikakvih gumica koje su mogle da se istanje :jee5:

Što se zvuka pri polasku tiče, kaže da je to normalno i da s ena svim tako čuje... Ne sećam se na testnom primerku da li se čulo.

Uglavnom, ništa strašno što se kofera tiče, lako se reši, ali je sramota i za Hondu i za ovl. servis da nemaju razrađeno rešenje jer je problem opšte poznat...

Za zvuk pri polasku ćemo još videti.

20230620_125103~2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3138 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ama poturi mu one samolepljive filcane podloške za nameštaj\stolice, i problem rešen. Ajde bogati, nemo' da si razmažen ko holivudska zvezda...

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3138 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa niko nije savršen :) Iz vizure nekog ko koristi skuter skoro svaki dan, veći deo godine - kuća, poso, pijac + razonoda, kao i ti pretpostavljam, problem mi je veliki ako se motorin kvari, ako visi u servisu, a da se ne vozi i tako to... Ove sitničice, koje sam možeš da rešiš u letu, nisu vredne sikiracije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350
On 6/20/2023 at 1:10 PM, QmBGD said:

Skinuo kofer, tačno se vidi gde kofer "tare" o nosač. Izguljena boja sa metalnog nosača, za 3 meseca vožnje... Sramota što se mene tiče. Nema nikakve plastike koja je mogla da se ukruti. Zvao i Honda servis Delta, kaže tanke gumice su stavljene, njihovo rešenje je da se zalepi neka deblja traka prema sopstvenom nahođenju - još strašnije. Pritom nema ni nikakvih gumica koje su mogle da se istanje :jee5:

Što se zvuka pri polasku tiče, kaže da je to normalno i da s ena svim tako čuje... Ne sećam se na testnom primerku da li se čulo.

Uglavnom, ništa strašno što se kofera tiče, lako se reši, ali je sramota i za Hondu i za ovl. servis da nemaju razrađeno rešenje jer je problem opšte poznat...

Za zvuk pri polasku ćemo još videti.

 

 

Probaću filc da stavim, kod mene je kofer proradio posle par nedelja... A zvuk koji dolazi iz prenosa je baš nervirajuć. Motor se ne čuje a ovo čangrlja sve vreme kada je pod gasom, ni ja ne razumem kako je to "normalno". Isto sam bio u servisu da se žalim. Ne znam da li bi se zamenom rolnica dobilo neštoi.

 

Edit:

Ovako se čuje i kod mene od kada sam ga izvezao iz salona. Da li neko zna šta je uzrok ovog čangrljanja kada je na gasu? Kada se gas pusti, zvuk prestaje.

 

 

Promenio član termogedzo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3138 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Možda sam gluv, ili snimak nije reprezentativan, nisam čuo ništa čudno :stabre:

 

Ne znam dal' je neko razmišljao o Polini varijatoru možda?

WWW.EASYPARTS.NL

MAXI-HI-SPEED-VARIATOR Dankzij de vele technische kenmerken van de nieuwe Polini-variator voor Honda Forza en Forza 350 E5 worden de prestaties van uw scooter verbeterd...

 

Na mom skuteru sam dobio fini kvalitet više nakon ugradnje - glatkije ubrzanje i usporavanje, življi odziv na gas... Doduše, moj skuter je i slabiji, pa mu svaki procentić poboljšanja dobro dođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 782 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Pokušavam da ustanovim gde lupka kofer, cimam ga levo-desno kad OP - laganim drmanjem poklopca mogu da ga otvorim skroz, bez otključavanja :staa3:

Ko ima neka pliz proveri da li je samo do mog kofera ili je fabrička greška...

Na snimku se vidi samo početno otključavanje, za otvaranje do kraja su mi potrebne obe ruke i cimanje levo-desno:

 

  • Zbunjen 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350
On 7/1/2023 at 8:20 PM, QmBGD said:

Pokušavam da ustanovim gde lupka kofer, cimam ga levo-desno kad OP - laganim drmanjem poklopca mogu da ga otvorim skroz, bez otključavanja :staa3:

Ko ima neka pliz proveri da li je samo do mog kofera ili je fabrička greška...

Na snimku se vidi samo početno otključavanje, za otvaranje do kraja su mi potrebne obe ruke i cimanje levo-desno:

 

Nešto tu ne štima, kod mene se ne dešava, pa čak ni ako stoji više sati nas suncu - zagreje se sve i smekša.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 782 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Preksinoć mi se u vožnji sa prednje strane otkačio štitnik za ruke, ispala gumena matica, šta li je već. Morao da kupim novu i plastičnu podlošku - 450rsd.

Usput prijavio da mi se kvačilo čuje, čak se pogoršava rekao bih i neke blage vibracije se pojavljuju pri polasku i malim brzinama kroz gužvu. Verujem da ima veze sa onim što sam u startu pisao da nije baš suptilan na gasu za polaske i cinculiranje na malim brzinama kroz grad, ali ne može svugde da se jako zavrće gas...

Kofer je opet nemoguće otvoriti bez otključavanja, izgleda je mehanizam "nalegao na mesto" od vibracija.

Uglavnom, eto nas na 5.000km danas. 

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3138 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 27 minuta, QmBGD je napisao:

neke blage vibracije se pojavljuju pri polasku i malim brzinama kroz gužvu.

Ako želiš da ti CVT uvek bude tip-top, trebalo bi na svakih 5.000 km pređenih,  da se pregleda, lepo očisti, odmasti gde masti ne sme da bude, a podmaže gde treba, zameni po nešto ako je potrošeno... Često je dovoljno samo da se izduva kompresorom, odmasti zvono brake cleanerom, poskidaju naslage štroke po varijatoru, ošmirglaju malo ferode i tako te sitnice, pa da prenos radi drastično bolje...

 

E sad, da li to rade ljudski, kako treba u ovlašćenom servisu, pitanje je. Ja to radim sam, i u garantnom roku.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 782 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Što se tiče ovl. servisa, sa automobilima imam jako loša iskustva vezano za stručnost i za ulaganje bilo kakvog truda van propisanog u uputstvima... Uneta je zabeleška da se "čuje" CVT, dogovorili smo se da ga pregledaju na sledećem servisu. Svakako planiram da menjam ulje na 5-6.000km, ne na 12.000km.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3138 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa na žalost, tako je. To je i neka siva zona. Realno, intervencija čišćenja CVT-a ne spada pod garanciju, a mnogi kupci to ne razumeju, mnogi se i prave blesavi, pa ne bi da plate takvu uslugu. A i serviseri, retko ko voli da bude čistačica, lakše je da se odšrafi, meti novi deo i naplati.

El ebiga, mora i du*e da se opere ponekad, ne mogu samo da se menjaju gaće :)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 782 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Stiglo proširenje ćopave za manje od mesec dana, sa Alija. 

Na koliko se radi kontrolni servis - na 6.000 ili za 6.000km nakon prvog servisa (7.000km)?

20230722_140345.jpg

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 782 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Stvarno na 6.000km kontrolni. Zakazano za sledeću nedelju, menjam i ulje iako "ne treba".

Montirano proširenje, lepo leglo:

 

20230724_221308.jpg

20230725_080436.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3138 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Tako i treba. Ja se svaki put oduševim kako agregat fino radi nakon promene ulja. Prvih par stotina km, samo prede, kao da kaže - mmm, njam njam, baš sam zadovoljan. Dođe mi da menjem ulje na svakih 300 km :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja