Jump to content

Moto Zajednica

Honda ADV 350

Recommended Posts

  • Drug član, 779 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
pre 23 minuta, boza_kg je napisao:

Očigledno da je bofl materijal. Ovo bi verujem pomoglo, samo bi trebalo videti šte se dešava onda sa garancijom.

 

Ti imaš iskustva, šta se u praksi dobija i gubi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ako je problem u kvačilu, a po svemu što smo čuli, to jeste slučaj - ne hvataju lepo lamele, na malom gasu kače nedovoljno\neravnomerno, škripi loš materijal... onda ništa ne gubiš. Metneš Malossi zvono i kvačilo, i to onda radi normalno. Nema nikakve razlike u performansama, samo te više ne nervira :)

Ali na mom skuteru recimo, na oko 10.000 km, počelo je da treska prilikom naglih oduzimanja i davanja gasa, kod prelaska preko ležećeg i sl. I onda sam rasklopio celo kvačilo, i lamele ali i tanjire... Skinuo sam staru mast brake cleanerom, stavio novu gde treba, ošmirglao lamele i zvono, sve detaljno očistio, sklopio, i evo posle toga sam prešao još oko 2K km, sve je u redu, i fercera kao kad je bilo novo. Imam utisak da je stara mast izgubila svojstva, ili se kontaminirala prljavštinom, ili se sabila u uglove, pa kvačilo više nije odvajalo glatko kako treba.

 

Bemliga, nije ni tako lako napraviti pravu dijagnozu, a u ovlašćenom servisu teško da hoće detaljno da urade ovo što sam opisao.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Mozda i nacin voznje ima uticaja na sve to. Ako se vise vozi po gradu, kreni stani sve to utice na lamele... Evo sa mojim Xtown sam presao do sada 12800km i dalje se ponasa kao i prvog dana u voznji bez ikakvih zvukova i vibracija ali je tu km presao 80% na otvorenom... Ili pak je Honda malo popustila na kvalitetu :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Svi su popustili na kvalitetu, trend danasnjice.

 

Pre 10 sati, QmBGD je napisao:

........

Pređoh granicu od 9.000km, skočila potrošnja sa zahlađenjem na 4,5l, ali sam aš težak na gasu, nervozan za sve pare i u kašnjenju stalno.

Smanji malo prike, da posle ne bude pu pu pu da se mrdnem sa mesta, dosta njih se omlatilo ove sezone.

 

Zvuk, trešnje pri polasku.... malossi možda reši.

Da košta košta, mislim da za duplo manje para može se rešiti problem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 35 minuta, Bolence91 je napisao:

Ako se vise vozi po gradu, kreni stani sve to utice na lamele...

Naravno, vožnja po gradu i na otvorenom je skroz druga priča. Na otvorenom lamele ne proklizavaju, CVT se hladi protokom vazduha... Kod stani kreni, trenje non-top, prženje unutar dekle... A kao skuteri su namenjeni za grad, majku mu.

 

A što se kvaliteta tiče, pisah baš neki dan u drugoj temi, Kymco matice koje se koriste za CVT danas - težak bofl. Neki reciklirani materijal, šta li već. Koliko god bio nežan, 2 puta da odviješ i zaviješ, i već su za bacanje. Pre 10 godina su bile 10x kvalitetnije :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 779 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ovaj veći vizir definitivno pomaže. Bije vetar po zglobovima na nogama jer je usko za stopala, vire sa strane. Pontis grejači kolena vrhunski rade posao. Nikako da montiram Termoscud, to je prava stvar.

Štitnici za ruke definitivno pomažu, ali se šake ipak smrznu i u zimskim rukavicama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x
Pre 10 sati, stikis je napisao:

Fina ti je potrosnja

Ko vozi mahom po gradu i malo je agresivniji na gasu neće mu potrošnja ići ispod 4l ostalo su urbani mitovi ili su u pitanju slabiji agregati, kao PCX na primer.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Agregat na mom Agility-u je jedno 20% slabiji nego na ovoj Hondi, ali i troši 1L manje. Ne prelazim 3,1\3,2 l kad je hladno.

Ne znam tačno zašto i kako, ali jeste štedljiv. Prošli Euro3 People GTi mi je trošio i preko 4.5l po zimoći.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 779 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Drugari, ako nekoga zanima Termoscud R228 (za ADV 350), imam na prodaju svoj, nekorišćen / nemontiran. Cena kod nas je 19.600rsd, rekao bih da je 15.000 korektna cena. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Nije je ni montirao,pretpostavljam da neće da je "pokloni"uz motor..

Nebi ni ja.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 779 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ovaj nije montiran jer sam odlučio da menjam skuter, momka kome ide ne zanima vožnja osim u letnjim mesecima...

 

Edit: Iznenađujuće "komforno" se vozim svakodnevno sa Pontis grejačima.

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Gresi,dobra je cena za nov..nije termo skud samo voznja zimi..al dobro mora sam da prodje kroz to.. @QmBGD

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 779 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
Pre 4 sati, acalfc@gmail.com je napisao:

Šta uzimaš? Kad sumiraš sve iskustvo je...? 

Kada dođem kući pišem o svom iskustvu sa ADV 350. Inače, samo sam boju promenio:

 

20231212_153210~2.jpg

20231212_175807~2.jpg

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV350 2022 godište
Pre 5 sati, QmBGD je napisao:

Ovaj nije montiran jer sam odlučio da menjam skuter, momka kome ide ne zanima vožnja osim u letnjim mesecima...

 

pre 10 minuta, QmBGD je napisao:

Kada dođem kući pišem o svom iskustvu sa ADV 350. Inače, samo sam boju promenio:

 

20231212_153210~2.jpg

20231212_175807~2.jpg

Haha, samo boja, nek je sa srećom 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 37 minuta, QmBGD je napisao:

Kada dođem kući pišem o svom iskustvu sa ADV 350. Inače, samo sam boju promenio:

 

20231212_153210~2.jpg

20231212_175807~2.jpg

Aj neka je sa srećom mislim da sam ga video na oglasima ...ili sličan!?Meni je to top kombinacija boja ..i taj akrap mora da tutnji duboko...

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 779 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

@Džim Džarmuš, bila su 2 na oglasima u ovoj boji, jedan je nudio zamenu isključivo za ADV 350 u boji koju sam ja imao, ja sam nudio zamenu isključivo za X-ADV, on se oženio pa ne vozi više, ja se razveo... Bilo je "sudbinski" :lol2: Hteo sam da uzmem restyling model od 2021., ali ova boja mi se oduvek sviđala tako da sam njega uzeo.

 

@acalfc@gmail.com, dužan sam odgovor na tvoje pitanje:

ADV 350 sam preskupo platio, ali hteo sam baš njega i baš u ovoj boji. Za 8 meseci, od čega sam 2 meseca i sigurno još 2-3.000km vožnje van BG izgubio zbog problema sa zdravljem, prešao sam 9.420km. Slatko sam se navozao i svaka vožnja, makar do posla kao danas, bila mi je pravo zadovoljstvo. U tim vožnjama van grada (BIH, CG, 2xHR i naravno naša lepa Srbija pre svega), iako sam stvarno uživao i nisam se osećao inferiorno na putu, bilo je momenata kada mi je zafalio veći točak, vešanje je došlo do kraja (udaralo pri sabijanju), kočnice se pregrejale (Boljevac-Sokobanja), bolje ubrzanje... Isto sam u gradu osetio na rupama i ivičnjacima da nedostaje veći točak i bolje vešanje (znam, zvučim razmaženo). Nekoliko puta sam odustao od brzinskog "skoka" motorom do NS, VŠ, KG...jer nisam hteo da ga mučim na autoputu, iako drži 130 bez problema, ali mu nije prirodno okruženje.

Maltene sam bio prelomio da pređem na Afriku 1100 (moj dečački san, koji ću da ostvarim jednom), ali sam se onda setio zašto sam kupio baš ADV 350, a to je svestranost, nenadjebiva praktičnost u svakodnevnom životu i realna mogućnost da se ode na put. 

Od X-a očekujem da dobijem sve to što mi je nedostajalo, a da zadržim veliki deo praktičnosti skutera u svakodnevnom životu. Danas napravih 45 km po Beogradu. Iako su sličnih gabarita, X-ov korman je iznad većine retrovizora, što dosta olakšava provlačenje (prvo zapažanje).

 

Uglavnom, sa ADV 350 sam bio prezadovoljan, ali, prokletstvo čoveka da mu uvek nešto fali je pobedilo ponovo... A možda je samo kriza srednjih godina.

 

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 7
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja