Jump to content

Moto Zajednica

Honda ADV 350

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moraš promeniti način polaska, nema cinculiranja malog gasa.

Dzaba sve novo da stavis, biće opet spaljeno istim načinom vožnje.

 

Kao podsetnik, idite u Peugeot Satelis temu i vidite moj prenos kako izgleda od 0 - 52.000km.

Mora se imati osećaj u zglobu i samo tad (pri polasku) trebe povesti računa.....posle kad uhvati može kako god.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV350 2022 godište

Primljeno k znanju, samo mi reci ako ga odnesem na obradu na strug, da li će nestati zvuk/vibracija?

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@acalfc@gmail.com ja nešto ne verujem da će nestati, možda pomogne malo i za neko kratko vreme.

 

E, dođoh kući pa sam slikao svoje nekadašnje Malossi zvono, koje sam namerno spalio. Nešto sam svojevremeno čačkao oko CVT,  nisam mogao da namestim, što zbog sopstvenog neiskustva, što zbog neadekvatnog alata... i iznervirao sam sebe do nivoa -"e sad ću da ga spalim!", pa sam to skoro i uradio :)  Nalegao sam i na kočnicu i gas istovremeno, dok nije počeo da se puši beli dim, kuljao je bar 5m iza skutera, i uplašio slučajne prolaznike. Mislili su da se zapalio motor :)

 

Al i posle takvog maltretmana, jeste poplavelo lepo, ali opet, čini mi se dosta manje od tvog zvona, koje nisi silovao kao ja ovo moje. Čak i ovako kako je, još uvek je upotrebljivo.

 

bel.jpg

bel2.jpg

 

Dakle, može svako zvono da se spali neadekvatnom upotrebom, ali ona kvalitetnija su izdržljivija i robusnija. Neće da gore baš tako lako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ADV350 2022 godište

Auuuuu, al si ga opravio svaka ti čast. Nemam takve izlive besa, to je prestalo sa lomljenjem džojstika za Sony zbog PES-a, ima 10 godina. Sve što sam mogao da uradim je sopstvena nežnost, jbt kako to zvuči u kombinaciji sa mojom kilazom, verujem da je i to parametar.

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bgd
On 11/2/2023 at 9:08 PM, stikis said:

E sada do skoro sam razmisljao nov iz salona ali sada razmisljam i o mladom polovnjaku koji je jako malo presao. ADV 350 mi je u vrhu zelja ali u poslednje vreme sve vise mi se vrti po glavi X max, pogotovo do 2022 gde ima klasicne cajgere a digitalni displej. 
Znam da tu nema neke greske sta god da se kupi, ali opet taj x max je kralj klase po prodaji u evropi ako se ne varam , mora da ima neka"tajna" takvog uspega svih ovih godina. ADV sam vozio i pisao sam o tome u temi. X max nisam , hteo sam ovih dana da zakazem test ali nikako da nadjem slobodnog vremena.

Zanima me neko iskustvo u poredjenju ova dva modela? Pouzdanost, pogotovo sto planiram da motor ostane dugu u vlasnistvu.

 

Ja vozim xmax 300, danas sam isao da probam adv 350 i ovo su neka moja subjektivna zapazanja/razlike:

1. cini mi se da xmax bolje ubrzava, kasnija voznja je cini mi se ista, 300 kubika je 300 kubika

2. adv mi se nekako cini "plasticniji" od mog xmax-a (mozda zato sto je moj tech max, kao zavrsna obrada malo bolja)

3. meni licno se vise dopada sedenje na adv-u, pozicija je kao na "pravom" motoru

4. prostor ispod sedista je isti, staju dve full-face kacige, u mom slucaju dosta toga sa pijace moze da stane :)

5. sa fabrickim izduvom zvuk je isti, tu nema neke razlike

6. na xmax-u je bolje resen prekidac za zmigavce, na adv-u sam skoro svaki put zasvirao na sirenu :)

7. adv ima nesto uzi vetrobran, ali je prednost sto je podesiv

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova

Pa nije ni neka cena razlika mozda 1000e + vizir i kofer kod honde

 

Meni je honda kao lutka, beverly nisam mogao da smislim (ruzan mi bio) ali vremenom sam se navikao izgleda ili sam ostario 🙃

 

Hondu sam vozio i na mene je ostavila bas lep utisak ali novi beverly nisam ne znam nista kakav je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 hours ago, stikis said:

Hajde jedno hipoteticko pitanje

 

Avd 350 vs beverly 400

 

 

Prednosti, mane, servis, potrosnja?

Veliki točkovi su ogroman plus beverlija, ali zaštita od vetra minus ko kuća.. 

Lično adv mi se baš sviđa ali ne mogu da se otrgnem od mišljenja da je forza bolji položaj sedenja.. Ne znam, jer nisam ni probao adv, ali sam imao par maxija i obožavam ih. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Aprilia SXR 50 '23

@stikis Ja da sam je uzeo prošle godine "stajala" bi parkirana, greota je voziti 10km dnevno...zato uzeh malu Apriliu, a kada dođe vreme da imam dosta slobodnog vremena onda više dileme nema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 34 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Veliki točkovi su ogroman plus beverlija, ali zaštita od vetra minus ko kuća.. 

Bev ima za jedan inč veći prednji točak, a zadnji je isti ko na Hondi ADV, nije to neka drastična razlika. A uz HPE 400 ide i vizir, koji je opet veći nego onaj na Hondi. Nešto si pomešao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 41 minuta, stikis je napisao:

Zasto zlo?

Ma zezam se ja, ne uzimajt(te) za ozbiljno. Mislim da ima boljih izbora, ali to je samo moje skromno mišljenje.

 

Na ADV 350 mi se sviđaju gabariti, agregat. tačka. Ne sviđa mi se ADV fazon - mali vizir koji moraš menjati većim, a zbog dizajna ni takav ne može biti mnogo efikasan, to što nema zadnji blatobran, pa te prljava voda šljiska. Opet, može da se doda, al i to doplaćuješ. Naopaki su mu dugmići na kormanu, nelogično postavljeni... Tvrd je dosta, CVT nije dovoljno kvalitetan, u stvari, utisak mi je da ceo skuter nije to to, da opravda tu cenu. A pogotovo što još moraš i da ga "popravljaš" dodatnom opremom.

 

Bev 400 HPE nisam vozio, komša mi ima HPE 300, njega jesam. Da ne lajem mnogo, utisak mi je da je i ovakva Honda dosta kvalitetnija.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Beverli 400 je jači.

Dva različita koncepta skroz, nisu za upoređivanje.

 

Kad bi honda imala beverlijev motor to bi bio pogodak.

 

Navodno je 400 hpe za turing van grada pravljen,  malo je veći u odnosu na 300hpe ,malo.Turing sa tom visinom i oblikom skutera nije prijatan zbog bočnog vetra , što je na hondi bolje.

 

Oba su tvrda i amortizeri im nisu nešto.

 

Ispod sedišta su tu negde,honda možda malo veća.

 

I suštini 400 hpe ne treba da bude toliko jak za grad a za turig mi nije ,dok honda bi i mogla turing ali joj malo fali više snage i kvaliteta cvta(čuje se loše taj cvt nije nešto kvalitetan)+ velika mana honde i bev. je jedan disk napred.

 

Bev.lepši za gradskog picana hipstera, dok je honda za nekog metroseksualca koji se transformiše u enduraša s vremenom.

 

Znači ja bi uzeo hondu i pizdeo sa tim šlj.zvukovima iz cvt i manje snage. Jer idem i van grada.

 

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Za sve "nove"koje čitaju,uzmite u obzir da smo mi zaluđenici za skutere i motore.Tako da neke stvari i previše anal liziramo.

 

Ne postoji sveti gral za skutere, dok ne stave dct hondin 750cc motor u bmw c 650 gt.

 

 

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova

@boza_kg ma nisam ni shvatio ozbiljno, znam da se salis i ja sam stavio smajli :) 

Slazem se je realno prejaka cena a kvalitet opao , ali ja Hondu gledam kao sveti gral to je mozda velika greska.

Nisam znao da na beverly 400 ide vizir uz motor. Ali to imas prava kupis adv "moras" da menjas vizir dodjes kao da ga ni nemas... Kada sam ga vozio tacno me vetra udara u celo kacige

 

 

Najsikrenije bih sada gledao da nadjem neki mladi polovnjak da sa malom km, jer volim sam da cackam sta mogu...  Ali su cene gotovo kao novi pa ko je tu sada lud? 

Ovo novo pa servisi pa te klepaju...

 

Pisao sam vec meni se svidja i "stara" xmax od 2018+ 

 

 

Ja nisam uopste zahtevan korisnik i sto prostije to mi je bolje, gde sam ja sve isao bajsem i kolike km pravio dnevno mnogi na motoru nisu pravili, tako da ti silni gedzeti, trte mrte nisam fan toga.
Najbitnija mi pouzdanost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja neki put lanem, baš zato što smatram da, bar u skuter svetu, ne postoji sveti gral, ili sveta krava, šta god ;). Skuter ko skuter, neki je malo bolji, neki malo lošiji, svaki model ima neke svoje vrline i mane, bez obzira na marku i etiketu... al drago mi je ako se razumemo.

 

Kupi ono što možeš sebi da priuštiš, ima i OK polovnjaka,  tu i tamo. Od čekanja nema selameta ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova

Sve se razumemo i skoro 99% slazemo 🙃 , samo mi ne diraj  japance :P 

Realno meni ce svaki da radi posao ali ja sve generalno stvari drzim u duzem roku pa zato gledam, ne volim da menjam.

Kuca mi je za ovo vreme "proguratala" min 2 nova x adv , i to mi je bio prioritet, valjda cu ove godine i to da zavrsim pa onda da se bacim malo na uzivanje. Docice kada bude trebalo. Ali eto volim malo da pisem i razmenjujem iskustva 

 

Samo lagano i pun gas :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja