Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: sabac
  • Motocikl: satelis 125

ljudi moji kada bilo sta kupujete pamet u glavu i nikako ne uzimati bilo sta bez mehanicara. ja sam uzeo satelisa u beogradu na svoju ruku i kako cu proci sa njim to bog sveti zna. dve godine sam stedeo i stezao se za motor a ispade da je krs. pamet u glavu :))))))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: Burgman 400

Pozdrav drugari,

od svih maxi skutera izbor je pao na Burgmana 400,2004g+ i na Piaggio x9,500cc.

Panta KG cini mi se ima dobrog Bugija ali me isto tako zanima x9,500   iz Surdulice,pa ako neko zna nesto o njemu moze pisati.Svaka pomoc je dobrodosla.

https://www.polovniautomobili.com/motori/9584132/piaggio-x9-500-evo-lili

POZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Па види овако, то су стари мотори и ту треба да ти буде приоритет само стање мотора. То је моје мишљење.

Тај Пантин Бургман је сигурно у јако добром стању јер је он манијак и залуђеник за Бургмане. Том куповином би добио добар макси а и сигурно доста савета како да остане добар у наредном периоду.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pored toga sto Bojan rece, dodao bi da je Burger udobniji tj nesto prijatniji za voznju i vizuelno gledano, lepsi od X9.

Nije da aludiram na pantinog burgera, govorim sa moje tacke gledista Burger vs X9 ..... 1:0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Po meni svaki ima svoju drazu,ali prednost dajem bugiju zbog 'istorije' motora. Takodje,tehnicke detalje i sta god treba dobijes od vlasnika. Srecno sa kupovinom. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Piše ispod oglasa da se prodaje jer se vlasnik seli u inostranstvo... 

U Francuskom je dijelu države, ne znam iskreno šta bih ti rekao...
 

 

 

 

EDIT:

Evo pošto je mnogima bilo čudno kako sam ja natrčao na isti koji je prešao 14k kilometara... još jedan primjerak... sa čitavih 8,5k... plus stariji...

https://auto.ricardo.ch/kaufen/fahrzeuge/motorraeder/scooter/honda-fjsb-600-silver-wing/w/an887502100/

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Izgleda da sam ja još jedan koji je otišao jednom, otišao drugi put provozao i kupio motor bez puno zagledanja, matorog Atlantica od vlasnika ali pu, pu, služio me 2k km prve sezone, onda na kraju sezone, servisirao ga, zamenio neke delove i ove sezone nastavljamo u istom ritmu.

 

Nego, pitanjce, svi se hvatate za tu termo grupu. Koji delovi tačno spadaju u nju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Ćao, Ćao, gledam opet neki x8, ovaj put 150ccm 2007. godište. Konkretno ovaj https://www.polovniautomobili.com/motori/9674919/piaggio-x8.

Obzirom da nisam nešto često viđao ovaj agregat u oglasima interesuje me valja li čemu i da li je skuplji za delove ili da li se teže nabavljaju.

Koliko sam gledao na netu u pitanju je vazdušno hlađen motor sa direktnim ubrizgavanjem, pa cenim da je pouzdan i jednostavan za servis.

Znam da je slabiji čak i od starije 125-ice, ali za ono sto meni treba je dovoljan. Znacilo bi mi neko mišljenje o ovom mopedu. ;) 

 

p.s. zvao sam čoveka, kaže malo mu proklizao motor pa ima neku ogrebotinu sa strane (nije mi toliko bitno), ali ono sto je meni bitnije je to što kaze da mu je bila pukla opruga ventila, pa je to sredio i sad je kao sve ok. Kako se uopste dogodi da pukne opruga ventila, da ga nije malo žešće vozio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mislim da je ta mašina od 15 ks i vazdušno hlađena, preslaba za tu kilažu motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Msm da ti je ovo pametniji izbor od te X8-ce, uzevsi u obzir tvoje potrebe...... Kymco People125 + ostaje ti nesto para + od kolege sa foruma, e sad sto pametnije? 

Zato sto, budzetom kojim raspolazes je mali da bi nasao nesto valjano, koji god uzeo tu oko 1-1.3Ke racunaj jos koju 100-ku za izdatak....vidi, razmisli sta ti je ciniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Baš... 

Volim skutere ali da bi ja bio srećan na njemu, on mora da ima barem 25 konja...  :jee:

 
( Sud dajem po tome što sam neko vrijeme vozio Apriliu Leonardo 250 i uvijek sam mislio "e samo da mu je još malkice" )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Samo se ti misli, posle kad ode bice kukulele.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ovo je tema za dileme pri kupovini maxi skutera, ne mopeda, ali cenim da će neko već biti fleksibilan pa ti dati valjanu preporuku.

I sam bi, ali mi nisu poznate mašine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

Ovo je tema za dileme pri kupovini maxi skutera, ne mopeda, ali cenim da će neko već biti fleksibilan pa ti dati valjanu preporuku.

I sam bi, ali mi nisu poznate mašine.

Mozda si u pravu ali eto za sada su mi navedena 2 "zapala za oko"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

 

Ovo je tema za dileme pri kupovini maxi skutera, ne mopeda, ali cenim da će neko već biti fleksibilan pa ti dati valjanu preporuku.

I sam bi, ali mi nisu poznate mašine.

Mozda si u pravu ali eto za sada su mi navedena 2 "zapala za oko"

 

Čovjek ti objašnjava da je ovo tema za kupovinu maxi skutera i da je tema trebala ići tamo gdje spadaju ovi mali skuterčići.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja