Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slazem se da se ne treba vracati na karb, zato gledaj od 2006-og jer tada krece ubrizgavanje.

Sto se Peugeota tice, jest da je Verano puko ko bas ali zato preko Euroimpexa se moze naručiti deo, oni su sada generalni uvoznici.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Slazem se da se ne treba vracati na karb, zato gledaj od 2006-og jer tada krece ubrizgavanje.

Sto se Peugeota tice, jest da je Verano puko ko bas ali zato preko Euroimpexa se moze naručiti deo, oni su sada generalni uvoznici.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Gledam malo i scarabeo (mada mi se ne svidja), koliko vidim kod 200ccm je i 2009 godina karb, tek od 2010 ubrizgavanje?

Neko mišljenje o x8 400 sa oglasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Scarabeo je malo cudan, ima nekih i 2009 sa inj al su jako retki i ti su uglovanom iz uvoza. Kod nas je 200ccm pocela da se prodaje od 2010 i ona ima inj zasigurno, tako da sto se scarabe-a tice od 2010 je sigurno sa INJ ;)

 

I zaboravio sam jos jednu napomenu posto sam procitao da bi se vozio uglavnom u 2, ovaj skuter nije bas za duze voznje (to iz iskustva kazem) manjka snage svakako na duzim deonicama u smislu za preticanje itd. Za grad je kao izmisljen, lak, ne previse veliki, okretan ali za duzi put od 50km dnevno van grada - nije :) Pogotovo ne sa 2 osobe na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

A baš sam tvoj oglas gledao :) :) :).

Ima i jedan u Nišu, ne znam zašto piše u nazivu "light". Ima li nekih razlika?

Inače, prva namena mi je svakodnevna vožnja po gradu, a za izlete bi nekako preživeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

X8 sa oglasa....

e24205b000aa76a37823a77577b7302e.jpg

 

e5d6b9eb12119a6eef929ba0af8188cf.jpg

 

Vredi pogledati, jest da piše da je oštećen ali pitanje je šta i kako.

Msm da ti tu mogu pomoci Fanky i Pižon pošto su oboje iz Vinče.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

A baš sam tvoj oglas gledao :) :) :).

Ima i jedan u Nišu, ne znam zašto piše u nazivu "light". Ima li nekih razlika?

Inače, prva namena mi je svakodnevna vožnja po gradu, a za izlete bi nekako preživeli.

 

Nema razlike, to mu je pun naziv kako ga je fabrika krstila Scarabeo 200ie light :)

Posto je pre njega postojao model scarabeo 200 koji je bio dosta veci i nosio je Rotax motor, pa su valjda ovaj novi nazvali light jer je dosta manji od prethodnika.

Inace 2011 je model doziveo prepravku u smislu par stavki, naime promenili su mu prednju masku, nema vise ono "saće" s preda nego kao elipsasti otvor i sediste je dozivelo transformaciju u pozitivnom smislu (mnogo udobnije i bolje od 2010 model-a).

 

Generalno kao sto sam napisao, za grad je izmisljen ali van grada moze ali ne daleko :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Moze isao sam jedne godine do Bele Crkve i nazad, nije daleko - nije ni blizu ali bogme tvrdo sediste u pm  :)

Kad utrne onda je sve jedno ali dok ne utrne bogme bude tesko  :lol2:

 

Salu na stranu, ja nisam nikako mogao da se naviknem na sediste na duze rute i taj polozaj sedenja koji je skuter "zahtevao". Suvozac ima OK prostor ali delimo isto sediste. Takodje mi je falilo snage kod preticanja - jedno je grad drugo je magistrala.

 

Sve u svemu moze i sa 50ccm da se putuje ali je pitanje koliko ces puta izdrzati da tako putujes dok na kraju ne kupis nesto od 400 ili 500 ccm i shvatis da je to skroz druga prica :)

Ako se koristi za grad, tu je stvarno perfektan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Za putovanja u dvoje uzmi nešto od 400-500 ccm ili više ako možeš. Kad sam kupovao skuter 250 mi je bila prvobitna opcija ali me brat nagovorio na 500. Za to mu se i dan danas zahvaljujem. Mene bev 500 izašao 1750 eur sa registracijom a toliko bi me koštao i 250. Za iste pare sam dobio neuporedivo bolje performanse,rezervu snage u preticanju jedino je potrošnja veća ali zanemarljivo u odnosu na performanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

@Funky: Onda je onaj zeleni na oglasima iz Niša isto 2010 iako piše 2011, sudeći po masci?

 

@igogitar: Ja napisah na početku da "silazim" sa TDM 900 sa kojom nijedan skuter ne može sigurno da se meri po performansama. Znači odustajem od putovanja, samo kraći izleti vikendom, i tražim jevtin i dovolno agilan prevoz za grad. Pritom ne mislim samo na cenu kod kupovine, nego i registraciju, gorivo i delove. Zato i mislim da je prava mera 250, a može i eventualno 200.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

@Funky: Onda je onaj zeleni na oglasima iz Niša isto 2010 iako piše 2011, sudeći po masci?

 

 

Nisam gledao oglas ali moguce je da je godina proizvodnje 2010 a da je kupljen i registrovan 2011. Neki u oglasima stave godinu proizvodnje a neki prve registracje, ja sam imao takvu situaciju ali sam napomenuo da je proizveden 2010 a kupljen 2011. E sad necu da gresim dusu, mozda je i u 2011 proizveden poneki sa starom maskom ali znam kada sam ja uzimao moj 2011 da je bio na akcijskoj ceni bas zato sto su izasli novi restyle modeli i onda su ove iz 2010 snizili dosta da bi ih rasprodali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Ja mogu to da ti pogledam, ako je vredno detaljnog gledanja Dare moze da se sjuri do Vince pogleda detaljno motor, a Fanky da nas vodi na pice  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Mogu danas da bacim oko pa da ti kazem neko opste stanje... kontaktiracu coveka, pa ti pisem da li vredi da Dare dolazi ili ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Sutra mogu da ga vidim, drugi vlasnik (3 godine) na njega se vodi. Nova zadnja guma i akuмulator. Dao mi je br. prvog vlasnika da ga pitam za papire, ali se ne javlja. Motor je kupljen u Srbiji po njegovim recima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

@Funky: Onda je onaj zeleni na oglasima iz Niša isto 2010 iako piše 2011, sudeći po masci?

 

@igogitar: Ja napisah na početku da "silazim" sa TDM 900 sa kojom nijedan skuter ne može sigurno da se meri po performansama. Znači odustajem od putovanja, samo kraći izleti vikendom, i tražim jevtin i dovolno agilan prevoz za grad. Pritom ne mislim samo na cenu kod kupovine, nego i registraciju, gorivo i delove. Zato i mislim da je prava mera 250, a može i eventualno 200.

 

OK,ovde je cijena registracije za 500 i 250 skoro ista pa sam zato predložio 500. Sretno u potrazi,nadam se da ćeš naći dobru mašinu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max

Pozdrav svima.Imam jedno pitanje.Dvoumim se izmedju ova dva skutera,u pitanju je X max 2011 12000km presao u odlicnom stanju kupljen ovde i servisiran drug moj prodaje mogao bih da ga uzmem za 3200€ e sad takodje isto jedan komsija prodaje beverlya 300 2010 presao oko 20.000 u malo losijem stanju od yamahe on trazi 2800€ sta je bolja kupovina po vama i zbog odrzavanja i zbog mozda kasnije prodaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Ne kupuje se tako motor! Samo i iskljucivo je bitno sta ti se vise svidja... Dakle to nek ti bude jedini kriterijum!

Rekao bih da pretendujes na tog druga pa bi mogao drug i malo da spusti cenu pa da zaokruzite tu cifru i da uzivas! ;-)

E sad ako hoces samo za koju sezonu da uzimas masinu pa da menjas onda uzmi neki beverli 250 malo stariji za 1500€ pa kad skupis pare kupi sta si vec naumio!

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max

Meni se licno svidja vise yamaha ali moram da pitam nekog ko je malo bolje upucen cisto da znam koji je kvalitetniji motor i dal je piaggio brzi zbog tih 30cc i 2-3 konja i kasnije zbog neke dalje prodaje koju ne planiram ako kupim motor bar ne u par godina narednih da znam koji bolje drzi cenu itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja