Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Oba su skupa za održavanje, oba su zveri, oba idu kao nevreme i tako voženi troše soolidno. To znaš i sam. Na kojem ti srce zaigra više kad ga vidiš i provozaš - taj kupi  :takoje:

Mislim da su i cenovno tu negde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa na koju duzu turu ides? Zapitaj se koliko si duzih tura imao i koliko ih planiras pa onda sam presudi.

Ova dva modela imaju svoju publiku ali kada ti vec pare nisu problem, razmisli i o Integri. Kazem ti ovo jer su ti vecina voznji po gradu i okolini pa stvarno ne vidim nijedan razlog da kupujes nesto sto ce da trosi k'o traktor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Ne znam šta te tačno "radi" između ta dva ali moje viđenje je ovakvo: +++++ za gp 800, prvo: brži do 100, drugo:  brže međuubrzanje, treće: veća krajnja brzina, četvrto: neznatno veća potrošnja,čaša više na sto (0,2-0,3L) na otvorenom, peto: ne vozi ga svako drugi i ipak voziš nešto posebno!

 

To je ono što mi na prvu loptu deluje da te "radi" čim su ti ova dva u užem izboru...

 

E sad ako te "rade" duže ture i ekonomičnost i tome slično, slažem se sa Bojanom da je Integra dominantna ili pak luksuz onda BMW C650GT...

Suma sumarum je da ako glavom kupuješ motor onda ni jedan od ova dva što si naveo a ako je srcem za lično uživanje i "žmarce" onda moj glas ide gp800!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

T max 2008 god ili Gp800 isto god!? Planiram jednog od ove dve zveri ali ne mogu da donesem odluku koji je bolji izbor, Tmax malo lepsi,verovatno i udobniji za duze voznje, Gilera robusniji, jaci... Moze neka sugestija, sta su + i - za oba modela samo ne tipa ovaj je skup ili odrzavanje je preskupo...

Imam T-max 2009g. 74 000 km

Potrošnja- grad oko 6l, izvan grada oko 5l

Tvorničke su postavke, znači nema sportski variomat

Reg. u HR dvije kategorije ispod 800ccm

Održavanje nije skupo jer to radim sam i koristim uglavnom zamjenske dijelove, nešto i original.

 

using tapatapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Jedino sto bi ti skrenuo paznju kao minus na gp 800 je to sto su slabije kocnice,sam osecaj kocenja i stabilnost u krivini pri vecim brzinama jer je napred obicna vila a na tmax-u je dupla vila (kruna) sto znaci DOSTA stabilnije,direktnije a sto se ubrzanja gp800 je neprikosnoven tipa medjuubrzanje od 80-120 je 2,3 sekunde brze od tmaxa i na gp 800 zbog velike snage jede rolnice na 8000 km .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

T max 2008 god ili Gp800 isto god!? Planiram jednog od ove dve zveri ali ne mogu da donesem odluku koji je bolji izbor, Tmax malo lepsi,verovatno i udobniji za duze voznje, Gilera robusniji, jaci... Moze neka sugestija, sta su + i - za oba modela samo ne tipa ovaj je skup ili odrzavanje je preskupo...

Probaj oba pa koji ti bolje legne taj kupi, jedan ili drugi...guzzca se svakako navikne.

T-Max ne bi uzeo iz principa jer kat. vozaca spada u tešku šabaneriju, sve pajser do pajsera.....uhhh kad ih samo vidim po gradu (čast izuzecima) tako da glas ide za GP.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Integra 750

Tako sam i ja razmisljao, T-max ili GP800. I na kraju uzeo Integru, i nisam se pokajao. Vise vracanje na skuter sa kaisom JOK.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

 

 

T max 2008 god ili Gp800 isto god!? Planiram jednog od ove dve zveri ali ne mogu da donesem odluku koji je bolji izbor, Tmax malo lepsi,verovatno i udobniji za duze voznje, Gilera robusniji, jaci... Moze neka sugestija, sta su + i - za oba modela samo ne tipa ovaj je skup ili odrzavanje je preskupo...

Probaj oba pa koji ti bolje legne taj kupi, jedan ili drugi...guzzca se svakako navikne.

T-Max ne bi uzeo iz principa jer kat. vozaca spada u tešku šabaneriju, sve pajser do pajsera.....uhhh kad ih samo vidim po gradu (čast izuzecima) tako da glas ide za GP.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

 

 

 

Hvala, hvala. :jee1:

 

 

 

xaxaxaxa...šabane... :P

 

P.S. zajebavam se...što bre Satelis ocrni čoveka  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Ja spadan u one izuzetke. I kolega je u pravu i ima pravo na svoje mišljenje.

using tapatapa

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hvala, hvala. :jee1:

 

Ne znam sto si se nasao prozvanim, post se nije odnosio na tebe....bilo kako bilo, malo je normalnih (zato i napisah "cast izuzecima") koji poseduju tu zverku.

Posebna sorta ljudi voze Vespe, T-Maxove, Metropolise i GS-ove misle da nisu sa ove planete a mozda i ja samo umisljam, ko ce ga znati.

 

Tako sam i ja razmisljao, T-max ili GP800. I na kraju uzeo Integru, i nisam se pokajao. Vise vracanje na skuter sa kaisom JOK.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Pametno si uradio  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Danas idem da probam jednog gp-a pa cu imati malo bolju sliku, t-max mi nekako i previse lezi ali me kod gilere privlaci ta ogromna snaga o kojoj se prica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Danas idem da probam jednog gp-a pa cu imati malo bolju sliku, t-max mi nekako i previse lezi ali me kod gilere privlaci ta ogromna snaga o kojoj se prica...

Jel kupljeno šta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Meni licno gilera deluje udobnija od tmaxa barem ono koliko sam probao a t max okretniji i nekako laksi za da kazem sportsku voznju,velika je razlika i u registraciji nije lose i to uzeti u obzir,razlg sto sam ga kupio-kupio sam ga od drugara,i iskreno ne postoji skuter koji mu u toj ceni parira,ima udobnijih,sa vecim gepekom,jeftinijih za odrzavanje ali sve ukupno nije dzabe kralj skutera-mozda vise i nije al ja sam ostao u 2003,Satelisa gotivim iz vise razloga realno coveku nije tesko da odvoji vreme za svakog i da odgovori na svako pitanje i nedoumicu ali ovo sa sabanima je glupo,podseca malo na napadanje vozaca R motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

http://www.polovniautomobili.com/motori/8982330/yamaha-t-max-500 ovaj decko stvarno ima 2 komada,cale mu vozi varadera,vidjao sam ga letos motor je bio na oko super,ima jos jedan prodaje moj drug cini mi se 2009. godiste ide na ime kupca detalje ne znam ali mogu da se raspitam i da ti slikam posto on ne oglasava vec radi po preporuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

..........

Satelisa gotivim iz vise razloga realno coveku nije tesko da odvoji vreme za svakog i da odgovori na svako pitanje i nedoumicu ali ovo sa sabanima je glupo,podseca malo na napadanje vozaca R motora

 

Veruj mi da nije glupo, ne znam iz kog si grada i koliko se kreces po centru (msm na BG)......pa ja letos ne znam dal sam jednog video da nosi kacigu, al zato ima naocare, japanke, sorc, tetovaza, napucane ruke i tanke noge, svi su brzi sa zajebanim pogledom, telefonira i vozi, nikad ne da se javi na semaforu nego nece ni da pogleda, obavezno Akrap da se cuje.......jbg takvu sam sliku stvorio u glavi.

 

Ali eto, svi se hvatate za "sabane" dok "cast izuzecima" ostaje u drugom planu......pa nisu svi sabani, Mica iz Zablja npr. covek skroz na mestu, Miki T-Max takodje, Joca zmija isto, Zog-a ne poznajem ali rekao bi da je covek na mestu i td.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Dare, izvini što upadam, ali jače je od mene.... Nisam mnogo vozio, ali sam svašta probao. I za mene je T-max apsolutno najbolji maxi skuter na svetu. I nije bez razloga legenda, najprodavaniji a ujedno najskuplji. Bez premca, svi pokusavaju da je kopiraju. E sad ko kod nas ima love da je priušti.... Ako voziš crni audi, ne znači da si kriminalac. Zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ne bih se složio da je najbolji skuter. U stvari nijedan ne bih stavio u tu kategoriju-"najbolji". Da ne razglabam sada zašto. Kada sam kupovao prvi motor imao sam u glavi koji je "najbolji"...do sada sam mišljenje promenio 100 puta. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Dare ima takvih svuda,sto vise love imaju ponasanje im je gluplje,stoji da je tmax naravno sto noviji kao neki statusni simbol za kurcenje isto kao i bmw x6 ali su i odlicna vozila,pretpostavka je da kolegu interesuje sta je bolje za voznju a ne za pokazivanje-takva tema je vec otvarana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Dare, izvini što upadam, ali jače je od mene.... Nisam mnogo vozio, ali sam svašta probao. I za mene je T-max apsolutno najbolji maxi skuter na svetu. I nije bez razloga legenda, najprodavaniji a ujedno najskuplji. Bez premca, svi pokusavaju da je kopiraju. E sad ko kod nas ima love da je priušti.... Ako voziš crni audi, ne znači da si kriminalac. Zar ne?

Mozda si i pop☺
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da me neko ne bi shvatio pogresno, sta je pisac hteo reci.....

 

Daleko od toga da T-Max nije dobar motor, glupo je i pomisliti tako nesto ali da je najbolji, kralj, titule to sigurno nije.....zapravo najbolji motocikl, skuter po mom misljenju ne postoji.

 

Zato postoje razni modeli kao i razna kategorija ljudi, pa tako svako bira prema sebi.....neko izabere zato sto bas hoce taj model i ni jedan drugi, neko da bi bio smeker/baja, neko da bi ga pucao adrenalin, neko da ode u tri lepe daleko, neko da skace po sumama.....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Svaka čast Dare, svaka ti je na mestu! 

Ajde vijaj Srđana da vidimo utiske... 

Baš me zanima hoće li birati srcem ili će biti jedan od ovih: "R1" il ni jedan... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja