Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Ako se radi o tome da kupuješ novo ili skoro novo onda je jasno... 

 

 

da, gledam novije. T max 530 se proizvodi od, relativno, skoro. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Silverwing se ne proizvodi?

Mozda 600...a 400?

Nego tema.

Ja cu vise o Burgmanu, jer se sa 530 nisam sreo.

Kada se postavlja pitanje odrzavanja i potrosne stvari, verujem da prvenstveno na umu imate kais. Svakakvih je prica bilo na tu temu, pa i basnoslovne cifre...potpuno ne opravdane.

Kais, za koji pretpostavljam da je glavno pitanje, kod Burgmana (650) ipak ne bi smeo da se tretira kao potrosna stvar. Dok se dodje do trenutka kada ga treba zameniti, na velikoj vecini drugih skutera on ce biti zamenjen nekoliko puta...dok fabrika cak pominje da bi on trebalo da traje koliko i sam skuter?!?!

Istina je da je odrzavanje na Burgmanu neeeesto zahtevnije, ali obzirom da je ovaj skuter ipak sam vrh ponude u ovom segmentu, rekao bih da je to ipak opravdano...i onda.

Takva jedna sprava zavrsi u Srbiji.

To je (uglavnom) pocetak njenog kraja.

Dozvolicu sebi da to konstatujem, jer sam vec dugo u svetu motora (ne samo motocikala) i imao sam priliku da vidim sveta i da se svojim poslom bavim i u inostranstvu.

Da ne bih sirio pricu nepotrebno na razne druge segmente zivota, poznavanje istorije doticne sprave koja je u opciji za kupovinu i njen STO KRACI boravak na ovim prostorima mogu da produze eksploataciju i uzitak u druzenju. Cinjenica da je Bugi zreo za intervenciju na CVTu, pokazatelj je da je sprava presla Boga oca ili je lose odrzavana, a to izvin'te ipak kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ne sikira to mene...
Silver ima CBS, tj. kombinovne/integralne kočnice...


P.S. nisam rekao da nije rijedak, samo da ga je još uvijek moguće naći...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

@pronto

 

Drago mi je čuti i takvo mišljenje. Molio bih te da preciziraš šta tačno misliš pod "njen STO KRACI boravak na ovim prostorima". Da li si mislio na kulturu vožnje i održavanja, ili na loše puteve, loše servise, loši rezervni delovi, loš benzin...? Vrlo mi je važno, da li pod normalnom eksploatacijom se može bez velikih troškova koristiti dugi niz godina? Šta se može očekivati od skutera tokom godina, a da se normalno koristi na našim putevima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@umpahpah.

Pa eto i sam si pretppstavio na sta mislim.

Kod nas je na zalost sve pod znakom pitanja.

Gorivo, ulja, maziva, kvalitet i dostupnost rezervnih delova. Zatim, mozda bi u stvari bolje bilo pomenuti pre bilo cega drugog, niska kupovna moc i sveopste stanje na putevima i u saobracaju.

Kada se i pojavi neko strucan, retko vezan sistemom za proizvodjaca, ljudi to nemaju ili gore nece da plate. I to je ukratko to. Sto je sprava duze tu, bez obzira sta je u pitanju, skuter, motocikl, auto, traktor, strug...sve to ovde zavrsava karijeru, uz povremeno vracanje u zivot srbovanjem na sta su masine nove generacije opasno alergicne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Pozdrav za clanove foruma.

 

Nameravam da kupim X9 evolution 250 iz 2004. Beograd. Cena pristojna i nije fiksna. Nema ih puno po oglasima, pa i ne mogu mnogo da biram. Ovaj, koji sam gledao, u prilicno dobrom je stanju, bar sto se spoljasnje ocuvanosti tice ali kad je motor u pitanju, mogu samo da verujem prodavcu, Pali lepo, mirno radi. Zadnji put sam vozio motor pre 25 godina! Nemam pojma o skuterima. Iscitao sam ovu temu i evo sta me zanima. Zna li neko nekog majstora koji je spreman uz nadoknadu da krene i pregleda motor? Prodavac se sam ponudio da motor pogleda majstor. Ne bezi ni od toga da oteramo zajedno motor do nekog servisa, ali covek ne voli da vozi po kisi a i hladno vreme ovih dana. Motor je uvezen, drugi je vlasnik. Na cajgeru 22000 i nesto. Svaka pomoc dobrodosla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Odlican izbor. Licno meni jedan od lepsih skutera... Imao sam ga,nije iskljuceno da ga opet necu kupiti. Evo model je bas lep,kubikaza odlicna. Prostora puno,zastita od vetra odlicna. Dupli disk napred, svetlo jedno kratko i jedno dugo,ali vrhunski rade posao. Vizir se podesava po visini. Mana jedino retrovizori, lako se zakace i slome,ali sta je tu je. Malo ih je na oglasu, ali nacice se kvalitetan primerak. Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nismo nista uradili, pregled nije dugo trajao....agregat suv ko barut, na oko sve uredno izgleda, do onog momenta dok ga nije upalio, cekica malisa samo tako....nece jos dugo.

 

Sreca sto se javio, bio je gotov da ga kupi.....sam bi sebi nakacio bedu na vrat. Ne treba zuriti jer do proleca ima vremena.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Cena 1100 evra. Hvala Satelisu sto mi sacuva pare i zivce. Ako nista drugo, bar sam upoznao ljudinu od  coveka i buduceg majstora, Darko je CAR

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Pošto ozbiljno razmišljam o povatku sa motocikla na skuter, izmedju raznog svega i svačega u poželjnoj klasi 250, nadjoh na oglasima i Benelli Caffe Nero 250. Pošteno rečeno, privukla me cena jer se 2013 godište sa 3k km. prodaje po sličnoj ceni kao, recimo beverly ili xmax i slično 2006-7 god sa vrlo sumnjivih i "čuvenih" 25-30k km. Skuter po meni lepo izgleda, ima 16" točkove i podseća na Beverly 250.

Saznao sam da se ovaj model proizvodio samo 2013-14, da ima motor i pogon Minarelli, kao i Yamaha i Malaguti, ne znam gde se pravi, u Italiji ili Kini (jer je vlasnik Benelli firme Keeway), ali i Beverly se pravi u Kini. Znam da bi u slučaju kupovine imao problema sa eventualnom nabavkom specifičnih delova (plastike ne daj bože i sl.) ali cena stvarno mami. Koliko sam shvatio kod nas se prodavao u Tempu i WinWin-u (?), ne znam ko je uvoznik i zvanični servis?

Da li možda neko zna nežto više ili ima iskustva sa ovim skuterom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Podatak da se proizvodio samo dve godine meni bi bilo dovoljno za oprez.

Ako se pokaže loš teško ćeš ga prodati posle a o nedostatku delova kad zatreba ne daj bože usled pada ili nekog čukanja onda si u velikom problemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Podatak da se proizvodio samo dve godine meni bi bilo dovoljno za oprez.

Ako se pokaže loš teško ćeš ga prodati posle a o nedostatku delova kad zatreba ne daj bože usled pada ili nekog čukanja onda si u velikom problemu.

 

Te probleme i očekujem za plastike itd. Eventualno e-bay. Nisam nigde našao ozbiljan test tog modela. samo najave i osnovne podatke? Recimo piše da mu je visina sedišta 870mm???, ja nisam čuo ni za jedan skuter ni sa približnom visinom. Verovatno je imao neki problem? Možda odem da ga probam i popričam sa vlasnikom koji ga prodaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imas da biras za iste pare, motor za koji imas delove (sto novih sto polovnih) gde god hoces, sta god da se desi nema glava da boli (moze samo novcanik).....i imas motor koji je veliki znak

Kad dodje vreme za prodaju, opet ces monogo lakse prodati Beva, Yamahu il Medisona nego Benelli-a........msm ne vidim ni jedan razlog zasto bi sebe dovodio u nezgodnu situaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo jos jednog primera ako neko ima dilemu koje godiste kupiti, naravno svi teze ka sto mladjoj krstenici ali ne mora uvek biti tako.

Nebojsa je kupio odlicnog Malaguti Madisona S250  (Yamaha agregat) star 14 godina

sa predjenih pravih nesto preko 10K, stanje je sledece....

IMG_20161118_205233.jpgbilder upload

 

IMG_20161118_205256.jpgbilder upload

 

IMG_20161118_205357.jpgbilder upload

 

IMG_20161118_221416.jpgbilder upload

 

IMG_20161118_221053.jpgbilder upload

 

Meda je u besprekornom stanju, pored redovnog treba srediti jos neke male sitnice kao sto je recimo curkanje ulja na desnoj dekli, nista strasno

IMG_20161119_200525.jpgbilder upload

 

IMG_20161119_200500.jpgbilder upload

 

Na prolece zameniti gume (prednja fabricka, zadnja stara 4god), srediti karb i jos neke sitnice pa eto jednog odlicnog maxi.

Znaci, pri kupovini iskljucivo gledati stanje, godine i vizuelno (plastike) stanje ne pridavati veliku paznj, ne igra toliko bitnu ulogu koliko je bitna mehanika (amortizeri, kocnice, agregat po najjjvise) i ne zaletati se.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Imas da biras za iste pare, motor za koji imas delove (sto novih sto polovnih) gde god hoces, sta god da se desi nema glava da boli (moze samo novcanik).....i imas motor koji je veliki znak

Kad dodje vreme za prodaju, opet ces monogo lakse prodati Beva, Yamahu il Medisona nego Benelli-a........msm ne vidim ni jedan razlog zasto bi sebe dovodio u nezgodnu situaciju.

Sigurno si u pravu što se tiče prodaje i specifičnih delova, ali za te pare (1800E se traži) nema ništa od 250 kubika 2013 godište, to me je pokolebalo. Ali prihvatam tvoju sugestiju.

Moj problem je što posle motorcikla želim što veće točkove, bev 250 sam imao i ne bih se vraćao na staro, scarabeo mi se nikako ne svidja, kymco ne bih. Pošto bi se često vozili nas dvoje, nisam ni za male skutere tipa Sport City, X7 itd. Izbor se svodi na Yamahe X city ili X max, eventualno X8. Da li je neko gledao ili zna zašto X8 400 sa oguljenim plastikama sa jedne strane već dugo stoji na oglasima po, po meni, dobroj ceni od 1000E?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nemoj se hvatati za godiste, dadin drugar je kupio Satelisa 250 za 1.7Ke dobro stanje sa pravih 30K predjenih (msm da je 08 god.), Milan je na prolece uzeo Gepolisa 250 koji je takodje presao oko 10K  za isto male pare, o stanju da i ne govorim (novo)....nisu iz uvoza, jako bitna stavka.

 

Kad smo vec kod Geopolisa, sta mislis o njemu, 16-ice tockovi, Piaggio agregat (Quasar) i imas ga u 125, 250, 300, 400 i 500cc i jos jedna stvar, "posto bi se cesto vozili nas dvoje" msm da ce ti 250cc biti slabasno, pre bi tipovao 400/500cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Nemoj se hvatati za godiste, dadin drugar je kupio Satelisa 250 za 1.7Ke dobro stanje sa pravih 30K predjenih (msm da je 08 god.), Milan je na prolece uzeo Gepolisa 250 koji je takodje presao oko 10K  za isto male pare, o stanju da i ne govorim (novo)....nisu iz uvoza, jako bitna stavka.

 

Kad smo vec kod Geopolisa, sta mislis o njemu, 16-ice tockovi, Piaggio agregat (Quasar) i imas ga u 125, 250, 300, 400 i 500cc i jos jedna stvar, "posto bi se cesto vozili nas dvoje" msm da ce ti 250cc biti slabasno, pre bi tipovao 400/500cc.

Godište gledam samo zbog tehnologije, recimo ne bih se vraćao na karburator... i naravno da ne gledam ništa iz uvoza.

Što se tiče Pežoa, mislim da je slična priča kao i Benelli: delova za agregat i potrošnog materijala ima, problem bi bile plastike i sl. Možda se varam?

Što se tiče kubikaže, moji razlozi za "spuštanje" sa motora od 900 kubika i 90 KS su kombinovano zdravstveno-finansijski. Mislim da su skuteri sa master agregatima, a da ne spominjem bugija i sl, osim registracije, značajno skuplji od klase 250 i za održavanje. Sa druge strane, sa pomenutim bevom 250 (koji je kažu neudoban za put) sam pre neku godinu (znači sa preko 50) bez problema u cugu otišao do Herceg Novog i posle sa ženom koja je došla avionom obišao celu Dalmaciju sa sve ostrvima i kasnije se vratio nazad. Sad mi je plan da to budu izleti do max 100km, a za sve ostalo ću se osloniti na kola. Ozbiljno sam razmišljao i o Hondi SH 150, bila jedna zanimljiva na oglasima, ali izgleda ode...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja