Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Uh, x-evo je bio moja tiha patnja pre par godina, ali preskup za moj dzep, a i posle sam se vratio u Kg, gde je znacajno manje gradske voznje u odnosu na Bg u kom sam ziveo i vozio x9. Motor je kao nov na slikama, agregat je prava mera, a jel nije tajna koliko je placen? Puno srecnih kilometara zelim.

 

Ne vidim što bih krio: 1700 evropljana. Još 50 za prevoz do Bgd i registracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1587 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

 

Uh, x-evo je bio moja tiha patnja pre par godina, ali preskup za moj dzep, a i posle sam se vratio u Kg, gde je znacajno manje gradske voznje u odnosu na Bg u kom sam ziveo i vozio x9. Motor je kao nov na slikama, agregat je prava mera, a jel nije tajna koliko je placen? Puno srecnih kilometara zelim.

 

Ne vidim što bih krio: 1700 evropljana. Još 50 za prevoz do Bgd i registracija.

 

Veoma dobra cena, povoljno si prosao i dobio "mnogo motora" za te pare. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Aprilia SRV850

T-Max je dosta neudoban(krut),kad vozis imas osecaj da kolenima dodirujes bradu i da su ti noge zalepljene jedna za drugu.

Osim sto lepo izgleda ima dobre kocnice i masina je odradjena kako treba.Nije za duze relacije,po meni je vise gradski odnosno sminkerski.Ako hoces pravu voznju onda definitivno,Suzuki ili Honda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Zdravo ljudi, u poslednje vreme ozbiljno razmisljam da uzmem neki skuter da imam za do posla, za po gradu i eventualno neku Avalu, Kosmaj...

Pre neki dan zapao mi je za oko neki Piaggio x8 200ccm sa oglasa i planiram sutra, prekosutra da ga pogledam pa me interesuje na šta da obratim pažnju. Vizuelno deluje na slikama solidno, ali ne znam da procenim rad motora i prenosa, pa ako ima neki savet kažite. Ako ima generalno neki problem sa ovim modelom recite i to (čtao sam razne teme, ne nadjoh nešto bitno), nije uopšte hitno da kupim sad motor, a ima i drugih koje bi uzeo u obzir.

 

Hvala i pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

U principu, x8 u odnosu na x9 je oslobodjen viska elektronike, manje potencijalnih problema. Leader agregat od 200cc se meni svidja jer je maksimalno jednostavan, pali preko bendiksa, obican karburator jednostavan prenos. U sustini ne tako puno potencijalnih problema, ako ubodes dobar slatko ces da se vozis jer su kvalitetni i pouzdani. Potrose od 3 do 5 litara na 100km.  Po meni lose resena vodena pumpa pa obrati paznju da ne zveci i da mozda ne curi.

 

Iz mog iskustva do sada vrlo je tesko naci dobar maxi skuter, pa bolje povedi nekog ko se razume bas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1587 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Kod maxija je gadno sto plastika ume da sakrije neke mane. Mozda bolje da povedes nekog, jer maxi ume da bude papren za popravku ako se omane pri kupovini. Nije odrzavanje nista jeftinije nego za jaci motor tih godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Siguran sam i ja da je jako teško naci dobar maxi, a ovo je prvi koji gledam, pa ako budem pogledao previše krševa, prelazim na plan B, a to je neki skuter kupljen kod nas sa servisnom istorijom i realnijom kilometražom, kao recimo Kimco Agility City 125. Mislim da takav mogu da nadjem dobar, pa iako nije maxi završiće mi posao. Maxi mi se više svidja, zato ću i pokušati da prvo takav nadjem da je ok. Hvala na odgovorima! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sigurnija varijanta ti je domaci maxi, ma da nema vise pravila jer iz uvoza moze biti dobar maxi.

Ni jedan maxi generalno nema problema sem Peugeota 125cc i Malaguti Madison 400cc to treba izbegavati u sirokom luku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Pošto sam nedavno i ja kupovao maxi skuter, da dam svoje mišljenje.

Nisi naveo koliki ti je budžet pa sam malo pogledao oglase i zaključio da ti je za oko pao onaj crni za 1300E. Ja bih pokušao da se ispružim još malo i dobacim do x8 250 iz 2007. Nije godište glavna stvar, kilometražu ne komentarišem, ali mislim da je quassar agregat znatno bolji i moderniji od leadera.

Treba naravno proveriti sve što prodavac kaže, u tu je negde i moj drugi savet: povedi obavezno specijalistu za te modele i agregate.

Po mom iskustvu od par strana gore u ovoj temi, Dare Satelis (mrzeće me) je uvek voljan da pomogne u ovakvim stvarima i da te spase eventualne finansijske katastrofe :care: . Za kvalitetnu probu potrebno ja napraviti i mali krug tako da ti vreme trenutno ne ide naruku >:( .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije taj crni, nego sivi od 1150e, budzet je takav da moze i vise love, ali ne zelim nesto pretrano da dam iz jednostavnog razloga, sto znam da za takvu neku lovu mogu da uzemem taj Kimco Agility City 125 u solidnom stanju, a on mi zavrsava posao. Medjutim, hocu da probam da nadjem neki maxi zato sto mi se vise svidja, a nije hitno da ga kupim sad, pa cu da razgledam. Citao sam naravno ranije postove, na ovoj i na drugim temama i znam da je Satelis pomogao i tebi mnogima drugima (svaka cast), ali ja sad idem da pogledam na prvu loptu da li mi se svidja, nije bas da se ne razumem uopste, a ne pada mi na pamet da cimam nekog po ovom vremenu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Još jedan predlog: ako gledaš skuter klase Kymco Agility City 125, pogledaj možda se pojavi i neka Honda SH 150i. U mojim nedavnim transakcijama dobio sam taj skuter u zameni i vrlo brzo ga prodao jer je meni premali. Ali za to vreme sam ga malo provozao i mnogo više pročitao o njemu i mislim da je bolji izbor od Kymca. Za orijentaciju, moj je bio 2008 god i prodat je za oko 1200E registrovan skoro godinu dana, sa povišenim vizirom, fabričkim koferom i novim gumama. Za cimanje se slažem jer probne vožnje ionako nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Ćao društvo, nađoh vremena da prekjuče pogledan ovaj Piaggio x8 u Vinči https://www.polovniautomobili.com/motori/9439203/piaggio-x8.

Dečko koji ga prodaje ga drži u nekoj hladnoj garaži, kada ga je isterao na svetlo motor prašnjav, ne ulickan, što može da potkrepi njegove reči da ga nije palio od kraja septembra. Upalili smo ga na kablove i upalio je odmah, bez neke muke. Dok je bio hladan nije hteo da primi gas kako treba već se gušio, kasnije kada je digao temperaturu primao je gas normalno. Dok je radio čuo se povremeno neki čudan zvuk (neko čangrljanje), ali ne znam da li iz prenosa ili motora. Tip kaže da je prošle godine menjao kaiš, a da su rolnice verovatno za zamenu. Pogledao sam diskove i pločice i deluju mi dobro (možda su pločice malo lošije al nije to neka bitna stavka). Vodena pumpa suva na oko. Sedište čitavo, kao i sve plastike, ali obzirom da sam ga gledao po svetlom sijalica nisam 100% siguran. Sva signalizacija na motoru radi, svi prekidači i bravice. Gume ok, Dunlop ScootSmart, kaže prodavac, prešle oko 1000km, DOT 2015. Čovek je vlasnik, dve sezone ga je vozio i kaže prešo oko 5000km, kaže nema vremena i zato ga prodaje. Nisam ga provozao (jbg minus je), pa ne znam da li drži pravac i te fore.

E sad, voleo bih da mi kažete svoje cenjeno mišljenje, kako vam se čini makina i da li ovaj problem sa ne primanjem gasa može da se pripiše tome što dugo nije radio. Verujem da za čangrljanje niko ne može da mi odgovori pa bih zbog toga vodio nekog majstora ako se odlučim da je to to.

 

Izvinjavam se na ovom romanu, ali bolje da pitam da posle ne bi bilo kuku majko! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Искрено не знам зашто гледате те максије са leader агрегатима? Нема апсолутно ниједну предност у односу на quasar...штавише... Не бих да паметујем али најдобронамернији савет, прескочи тај од 200 и узми 250. Искрено не знам да ли постоји нека компаративна предност мањег Пиађовог агрегата у односу на овај јачи.

У вези тог звука, то мора да чује неко ко зна шта да слуша. А то што не хвата гас када је хладан...шта знам. Ја сам на Ђилери 200 имао сличан проблем по хладном времену и испоставило се да је гумена прирубница између карба и агрегата била испоштена и није добро дихтовала. Након што га је Сателис средио, није више било тог проблема.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

E sad, voleo bih da mi kažete svoje cenjeno mišljenje, kako vam se čini makina i da li ovaj problem sa ne primanjem gasa može da se pripiše tome što dugo nije radio. Verujem da za čangrljanje niko ne može da mi odgovori pa bih zbog toga vodio nekog majstora ako se odlučim da je to to.

 

Izvinjavam se na ovom romanu, ali bolje da pitam da posle ne bi bilo kuku majko! ;)

 

Problem sa gasom moze biti upravo kao sto Bojan rece, sto se tice cangrljanja, nije da bas niko ne moze da odgovori..........moze biti do CVT-a tj rolnice pa cak i kad se nove stave ma da ne bi trebalo jer je koliko vidim kraci prenos ali opet ne mora da znaci da je problem u CVT-u.

 

Ako sam agregat radi na nizim obrtajima nego sto treba ( ispravno 1.600-1.700rpm), lako moze doci do cangrljanja u prenosu jer dolazi do trzanja kaisa, variatora i td.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1587 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Normalno je da ne hvata gas odmah, ja dok sam imao x9, podignem ga na stender, pustim da radi par minuta i onda dok je na stenderu dajem i zadrzavam po malo i lagano dodajem gas sve dok ne "probije". To mi je uvek bilo isto posle zime. To cangrljanje hoce da se javi od potrosenih rolnica, a da li je to bas to, odavde ne mogu da ti kazem. Ali mi sve u svemu, prica tog lika deluje ok i da skuter nije zapostavljen u odrzavanju. Ako ne laze, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Al ste brzi, strava! :)

 

 

Искрено не знам зашто гледате те максије са leader агрегатима? Нема апсолутно ниједну предност у односу на quasar...штавише... Не бих да паметујем али најдобронамернији савет, прескочи тај од 200 и узми 250. Искрено не знам да ли постоји нека компаративна предност мањег Пиађовог агрегата у односу на овај јачи.

 

Razlog je samo u ceni, znam ja da je 250 noviji, bolji, injection, itd, ali posto mi se od tih skutera svidjaju samo x8 i Aprilija Atlantic, a 250 injection idu od 2006 (ili 2007) cena tih motora mi je van dometa, odnosno mogu da ih kupim, ali da nemam nikakav štek za ne daj bože.

 

 

Ako sam agregat radi na nizim obrtajima nego sto treba ( ispravno 1.600-1.700rpm), lako moze doci do cangrljanja u prenosu jer dolazi do trzanja kaisa, variatora i td.

 

 

Nemam pojma na koliko je obrtaja radio, nema obrtomer, a ne mogu da ocenim, čini mi se samo da se nije previsoko vrteo na "leru".

 

Šta znam, u dilemi sam, znam da je to stariji agregat, ali ne očekujem ja bog zna šta od njega...da me vozi po gradu ili tu negde okolo, za dalje nemam vremena, zato sam i prodao Transalp-a, ne da mi ova moja beba od 3 meseca, ljubi je tata ;)

 

Razmisliću šta mi je činiti, hvala na savetima!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Uzmes 200,na pola sezone ide na oglas i trazis 400-500. :) Zivi bili pa videli. Srecno sa kupovinom,uz savet da se strpis i probas motor pre kupovine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zdravo ljudi, u poslednje vreme ozbiljno razmisljam da uzmem neki skuter da imam za do posla, za po gradu i eventualno neku Avalu, Kosmaj...

Pre neki dan zapao mi je za oko neki Piaggio x8 200ccm sa oglasa.........

Bili danas do Vince da pogledamo X8 sa oglasa, pregled je trajao jako kratko..... masna termo grupa, otisao dihtung glave.

Sreca u nesreci da je pustio ka spolja, inace bi doslo do mesanja ulja i antifriza, no to i nije toliko strasno, strasno je kad ga je upalio.....zvecka masina Nije za kupovinu pa da se neko ne zezne, ne cangrljaju rolnice.

Mozda je vec bilo reci o ovome, ali, da li preporucujete skutere tipa Burgman za svakodnevnu gradsku voznju?

Naravno da je preporuka, skuteri su izmisljeni za grad, stim sto po mom misljenju kubikaza da ne prelazi 250cc. Ako je kombinovana voznja sa izletom od par stotina km, ondak je preporuka 400/500+cc.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Zdravo ljudi, u poslednje vreme ozbiljno razmisljam da uzmem neki skuter da imam za do posla, za po gradu i eventualno neku Avalu, Kosmaj...

Pre neki dan zapao mi je za oko neki Piaggio x8 200ccm sa oglasa.........

 

Bili danas do Vince da pogledamo X8 sa oglasa, pregled je trajao jako kratko..... masna termo grupa, otisao dihtung glave.

Sreca u nesreci da je pustio ka spolja, inace bi doslo do mesanja ulja i antifriza, no to i nije toliko strasno, strasno je kad ga je upalio.....zvecka masina Nije za kupovinu pa da se neko ne zezne, ne cangrljaju rolnice. 

 

 

Bili, videli, vratli se praznih šaka...čeka se bolja prilika. Tebi još jednom hvala na pomoći!

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja