Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1583 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Nema potrebe za vikanjem, vikanjem smatram ovih !!!! par komada. 

Forum je mesto gde ljudi iskazuju svoje misljenje. Svacije treba saslusati/procitati ali ne i prihvatiti. Ja bi najradije vozio 95+ konja ali ne mogu. Imao sam NOV motor,ali je skakutao kao jarac na putu. Isti sam sa 680 ili 90km prodao,jer nisam bio zadovoljan. Znaci krenuo od 0 do 690 i resio da prodam jer sam za tih 690km video dosta mana koje ne mogu da dozvolim na motoru koji krece od 0. Ali to sam vec zaboravio. Tako da, mogu da kazem i za novo i za polovno sta hocu,a dal ce se vecina sloziti ili manjina,to je u ovom trenutku nebitno. Moj post je bio vezan za branjenje stava,tj.motora koji ko poseduje. 

Mene ovde ne zanima ko kakvu zenu ima,nego motor. Sta je na tom motoru plus ili minus,a koliko ti x j...zenu,ja od toga nemam nista,a slozices se i vecina ovde. 

Opusti se,uzivaj u motoru,evo lepog vremena. :takoje:

 

 

I da dodam,ja konrektno za ovaj motor NEMAM sta da kazem,jer nisam posedovao,sve sto sam izneo je bilo za moj bivsi motor. Ne treba stvari generalizovati. 

Promenio član DaliborBP
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650

Dugo nije bilo teme nekog novog motocikla koja je pokrenula ovoliko diskusije. Tako da Jovanov naslov "Adventure vredan paznje" definitivno pije vodu. Probao nisam, osim sto sam na sajmu sjedio malo na njemu. Vrlo moguce da ce mi to biti sledeca kupovina

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 756 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Čitam postove i manje više većina nas nije imala dodira sa kinezima uključujući i mene. To što sam uživo video TRK i seo na njega ne znači da sam merodavan. Činjenica je da svi imaju određenu zebnju prema kinezima što je normalno. Svi se pitaju gde su to kinezi uštedeli kad je toliko jeftiniji. Za one što preko medija tvrde da je to strom agregat ne bih da komentarišem. Lično nemam ništa protiv ni za jednog jutjubera jer im je to posao i želim im da još više uspeju u svom poslu. Vreme će pokazati kao i za kineze njihov kvalitet. Ono što sam ja pokušao da apostrofiram nije napad na kinesku industriju već akcenat na kupovinu nečeg što je trenutno ne provereno. Voleo bih da čujem, tj pročitam nekog vlasnika koji nije ostrašćen. Koji će realno sagledati sve prednosti i mane. Ovako iz recenzija na jutjubu naših jutjubera pa i članova foruma se stiče utisak da su preoštri prema japancima a izuzetno blagi prema kinezima. Ako se daje ocena nekom proizvodu onda ga uporedjujemo kao ravnopravni subjekt. Naravno da se neće uporedjivati GS 1200 sa SVT 650 jer u startu to nije za poredjenje.

Iskreno posle dosta pročitanih postova u meni ima i za i protiv kineza.

Protiv: pre svega sumnja i ne proverena informacija o kom se agregatu radi. Evidentno je da je kopija suzukija. Kvalitet je za sada upitan. To što će on da ubrzava lepo, vuče kad je nov mi ništa ne znači. Znači potrebno je vreme eksploatacije kao krajnji rezultat. Godine da prodju, dodje do zamora materijala, starenja. Druga sumnja se javlja kod elektro instalacije, promer žica, trajnost bužira, presek itd... plastika kao plastika mi nije bitna. Treća i najveća sumnja je trajnost računara i samih elektro komponenti kao i displeja. Nigde nisam pročitao sa stručnog aspekta i verovatno i neću. Sve su te recenzije kopiranje jednih drugih. Servisnu mrežu i nabavka rezervnih delova bih naveo kao manu i nesigurnost da se određeni dobavljač povuče sa tržišta (mislim na Srbiju). Nemogućnost nabavke polovnih delova što nije zanemarljiva stavka, toga će vrv biti u budućnosti al trenutno to nije za očekivanje, proizvod je nov.

Za: Izgled, dizajn motora. Pre svega je nov proizvod nije lešina za koju ne znam istoriju ili prividno znam al mi je dostavlja neki ,,braćela" iz švice. Da ne uvredim nekog, al trgovac je trgovac. Svi žele laku zaradu. Drugo, povoljna cena. Dobar odnos dobijene snage i upotrebe motora na relaciji grad i medjugradskih voznji sa povremenim izlaskom na autoput. Mogućnost vožnje saputnice. Sedište je normalne sirine. I pre svega ono najbitnije povoljni uslovi kupovine. Realno bio bih zadovoljan sa starim TA 600  a ne nečim novijim.

Kada sve to stavim na papir plus komentare sa foruma i interneta koje uzimam sa rezervom jer su često ljudi ostrašćeni nakon kupovine i žele da opravdaju svoj uloženi novac dolazim do toga da je ovo definitivno veći bum u odnosu na TRK. Samim tim jer je tema TRK a skoro i zamrla. E toga se najviše i bojim, sada se hvali ovaj proizvod. Kad izadje nešto novo hvaliće se taj, kupovati svi će juriti za tim a retko ko će da iskreno kaže ono što misli ili da navede mane jer treba posle to čudo i prodati. Nije ovo slučaj samo za kineze. Svedoci smo da TRK ima dosta u oglasima a nov je motor. Kad je nešto jako dobro ne prodaje se posle 1000 - 2000 km. Ne bih da ulazim u tu analizu. 

Zaključak je: Ovo je prvi motor kineske proizvodnje kao nekog ko ga za sada nije probao da bih otišao da ga probam. Vidim, sednem provozam. I definitivno u nekoj budućnosti pošto za sada nemam uslova da ga priuštim u nekoj narednoj godini ukoliko ostanu povoljni uslovi kupovine da ga sebi i priuštim.

Napomena: Moj tekst nema za cilj da nekog prozivam, upirem prstom, navodim već moje misli prenete na tastaturu. Ko se slaže drago mi je, ko ima protiv voleo bih da pročitam drugačije mišljenje.

 

Promenio član Zarkela
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Da se nadovežem na prethodni post.

Kada sam gledao šta da uzmem, TRK mi se nametnuo sa tim što gde god sam pročitao nešto o njemu, bile su pohvale i minimalno kritika.

Mnogo klipova sa pričama ljudi koji ih voze, posebno Zero Higway, koji ga je baš lepo izvozao. Ok, nisam za off road, ali dobro je i to znati da može.

Onda, gomila pisanja ljudi i ovde koji su ga već posedovali.

Činjenica da je od 2018. godine u upotrebi, da ga je prodato mnogoooo posebno u Italiji, ali koliko sam video ima ga u celom svetu.

Čak na Aliexpressu ima gomila dodataka, a vala i delova za njega, što opet govori da su i kinezi procenili da vredi praviti za njega dodatno.

To su sve neki moji zaključci koji su doveli do toga da ga kupim.

 

Naravno, uslovi kreditiranja su takodje bili bitni, ali to sad manje više svi daju jer je nekako standard banaka.

 

Pogledajte recimo samo temu o TRK, kad je počela, sa pitanjem jel ga neko video, vozio...

 

Biće i ovo dobro... Što reče jedan od ovih koji mlate po Youtubu, "Kinezi se ne zajebavaju"....

 Što mislim da ima istine, posebno u auto i moto industirji... isplivali su i sad guraju još bolje.

 

Samo da naši uvoznici ne zeznu, kako umeju...

Promenio član vladags
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1478 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
50 minutes ago, Zarkela said:

Samim tim jer je tema TRK a skoro i zamrla. E toga se najviše i bojim,

I tema o Yamahi Tenere 700 je zamrla u zadnje vreme :) , nema to veze.

Ali skroz ti je ok razmišljanje.

Promenio član živke
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3112 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Zarkela sve si lepo i pametno rekao, primetio i konstatovao! Samo ne znam ko bi mogao da da odgovore na ta pitanja i nedoumice. Ko je taj supermen?

Tako da, obrni okreni, ili stisneš mu*a pa kupiš kineza, pa sam sebi sve odgovoriš, ili ga ne kupiš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Opet se hvatate koliko je Trk-ova na oglasima, a niko da razmisli koliko ih je zapravo prodato novih. Reci cu vam ja, mnogo vise od svih kineza koje trenutno pominjete. :)

 

Vise novih = vise polovnih u oglasima

Manje novih = manje polovnih u oglasima

Logicno je

Promenio član sasa_f1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Još jedna stvar. Mnogi su kupili trk na kredit. Nesto malo za učešće i posle sitna rata. Sto neko rece rata u rangu boljeg telefona kod provajdera. Sad posle nekoliko godina isplaćen motor. Ljudi razmišljaju da prodaju za kes i to je ozbiljno učešće čak za nekog japanca ( strom, nc, versys). Sa takvim učešćem opet je rata sitna na koju su već navikli da plaćaju. 

Kinezi ovakvi ili onakvi su mnoge ljude stavili u poziciju da sad mogu da kupe novog japanca što nekada nisu mogli. Verujem da delimično i u tome leži veći broj benellija u oglasima.

Znaci od mene veliki plus za kineske motore ako ništa drugo onda zbog ovog gore napisanog.

Promenio član bopk
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X
Pre 2 sati, bopk je napisao:

Još jedna stvar. Mnogi su kupili trk na kredit. Nesto malo za učešće i posle sitna rata. Sto neko rece rata u rangu boljeg telefona kod provajdera. Sad posle nekoliko godina isplaćen motor. Ljudi razmišljaju da prodaju za kes i to je ozbiljno učešće čak za nekog japanca ( strom, nc, versys). Sa takvim učešćem opet je rata sitna na koju su već navikli da plaćaju. 

i samim tim što će ljudi kupovati više novih motora,nadam se da će cene polovnjaka da se spuste na normalan ,razuman nivo.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 756 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 2 sati, bopk je napisao:

Još jedna stvar. Mnogi su kupili trk na kredit. Nesto malo za učešće i posle sitna rata. Sto neko rece rata u rangu boljeg telefona kod provajdera. Sad posle nekoliko godina isplaćen motor. Ljudi razmišljaju da prodaju za kes i to je ozbiljno učešće čak za nekog japanca ( strom, nc, versys). Sa takvim učešćem opet je rata sitna na koju su već navikli da plaćaju. 

Kinezi ovakvi ili onakvi su mnoge ljude stavili u poziciju da sad mogu da kupe novog japanca što nekada nisu mogli. Verujem da delimično i u tome leži veći broj benellija u oglasima.

Znaci od mene veliki plus za kineske motore ako ništa drugo onda zbog ovog gore napisanog.

Ovo ima smisla. 

Neki me nisu razumeli. Nisam prozivao TRK niti kazem da je los motor vozio bih ga vrlo rado, ranije sam bio skeptik veliki ali sam demantovan bar za sada.  Zapalo je za oko brojno stanje u oglasu. Zato sam i naveo da ne zelim da ulazim u analize. 

Volim penzionersku voznju i uzivam na 100 na sat vozeci. Pa i 80 km/h iako mi mnogi trube iz automobila. Ne patim od toga da imam brz motor. Ali volim da imam vozilo koje kad dodas gas da osetis snagu i da znam da me nece ostaviti na drumu. A to je ono sto izgleda pravi razliku izmedju TRK i SVT. Prednost SVT. 

Dok ne kupim kineza mislim da nemam sta vise da komentarisem o kineskim motorima jer nemam dovoljno iskustva. Od sada samo citam i prikupljam informacije. Ali drago mi je sto se ova tema prosirila u jednu lepu temu i dijalog sta je bolje a sta losije. To je valjda i cilj jednog ovakvog foruma da ne potpadnemo pod uticaj reklama. Al sto bi rekao moj prijatelj ako ti se jako svidja ti kupi pa ces sve mane progutati, ako ti se ne dopada a kupis ga. Naci ces mu hiljadu mana. I to je tako. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2004 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Aaaa koliko sažvakana tema ko kupuje i ko prodaje kineze sa malim kilometražama. Smarate ljudi više sa tim…ako zaista ne znate onda ne vredi objašnjavati. Nije da se nije pisalo o tome.


Nego @Road Kings evo vizira!!! 😊 Uradi ga Ivan za 35 minuta ispred mene!

 

 

 

EB74B96F-9D1F-418E-ADFC-20D78E064E1B.jpeg

E435E5F2-CBB9-47F6-A784-9CDB5B0816D9.jpeg

F4FE00CE-1A60-43B4-85FE-3F346634398A.jpeg

DAD9209D-7F00-4A10-8DCC-ADE3553997F8.jpeg

71BB4C6C-5CCF-4E23-A310-9356FD733438.jpeg

  • Sviđa mi se 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2004 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Nisam razmišljao o tamnijem viziru tek kad mi je Ivan pokazao zainteresovao sam se, moram se malo navikavati ali mogu ti reći da na prvu loptu nije loše. Vidi se svakako kroz vizir…ovako delije tamnije ali je proziran, najbitnije što je telo ovim pokriveno ali moguće je dodati deflektor svakako. 
 


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 969 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Da bi bilo koja tema zazivjela,mora se stvoriti baza vlasnika istih. Hondi,Kawaca,Bmw i ostalih ima kao u prici. Ali da se zna da nema @N.F.S. cija je tema najaktivnija uvjek,jer je covjek Bog za kibernetiku i kung fu,teme o Hondi,Suzani i sad Tigru,bi bile mrtve..  Jedina stvar koja mene brine je dostupnost rezervnih djelova,ali i kvalitetnih ovlastenih servisa. A o pouzdanosti necega sto je na trzistu godinu dana.. O tom po tom. Mada ja nemam neke zadrske.. Valjda imam muda kao jarac,ili sam picnut u glavu!!  Prvi motor mi je bio Kinez,i to prije 17 godina,i to kad ih bas nisu pravili kao danas,i mislim da je isti jos u zivotu!! A i da nije.,odradio se za sve pare!!  Kad se ti motori zaigraju u rukama vlasnika,pa makar to i bili bivsi skuterasi,tako ce i vise informacija o manama,a tako i prednostima da dolaze do foruma. Od nekoga mora poceti!  A za koga ja mislim da ce biti baza vlasnika. Pa vjerovatno pocetnici,oni koji prelaze na jace motore srednje klase,povratnici,i gomila onih kojima su dokurcili polovnjaci,jer se nikad ne zna sta se uzima,sem od @N.F.S. a ,ali ni on ih ne moze dovoljno srediti i prodati koliko bi mi kupovali provjereno i servisirano. A bit ce tu i iskusnih starijih bajkera,kojima vise snaga,izgled,i statusni simbol vise ne prestavljaju neku foru,ono proslo ga je,daj nesto bez pretjereno dzidza bidza.. TFT je tu jbg,sta je tu je! ;)

  @Paljevina pali,i sam mu nick to kaze,ali vjerujem da je znatizeljan? A ko ne bi bio?  Si DJI PINZE ako ove tvoje partijske masine ostanu jeftine,i ako se jos pritom pokazu da su kvalitetne i izdrzljive,ima da ti narod Balkanistana bude zahvalan do groba!!  Cijena novih a i polovnih motora je otisla u nebo,djelovi su skupi,kvalitetnih servisa sve manje.. Pa se okrecemo novim stvarima,a puno para nema,i to su Kinezi vidjeli,i nije to samo kod nas,vec stize to i u EU i SAD,i u ostatak svijeta. 

Promenio član mali_zmaj
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8481 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala, volim sve sto se motocikala tice :D 

Desilo mi se da sretnem svoj bivsi motor (i vlasnika na njemu) dve godine posle, razgovaramo tako i ja (naravno) pitam menja li redovno ulje i filter?

 

Kad" se nisam slogirao!

Kaze covek,

"Nista ne pipam, ti si sve odradio, samo gas".

 

🤣

 

Ontopic, vizir izgleda top Mick, nadam se da je i ucinak takav! Jedva cekam da i sebi za tigra kod Ivana odradim, imam opasnih ideja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1051 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Pre 7 sati, DaliborBP je napisao:

Ali to sam vec zaboravio

Ja jos uvek imam traume 🤦

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 22 sati, Road Kings je napisao:

pa valjda će i motor da služi 10g a posle mogu da ga gurnem u Dunav i da mi ne bude žao .

E ovo je bitno.

Protivnici Kineza često potegnu ono "a za koliko ćeš posle da ga prodaš?"

To što trenutno polovnjaci drže cijenu nije normalno, to se većina ovde slaže. Znači za 5 godina će svaki motor da izgubi 30-50% cijene. Ako ja platim Kineza 8-10k evra i bacim ga posle 5 godina, puko sam 8 -10k evra. Ako kupim novog Japanca, platim ga 15k i prodam ga posle 5 godina, puko sam potencijalno 7k+. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2004 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, Road Kings je napisao:

@mick extra je!!Znači radi posao za telo a za kacigu mora reflektor?

Pazi, to je sve individualno. Meni je napravljen vizir veći od fabričkog za 50% ali ja sam visok 191 moožda će trebati deflektor ali ne znači da će nekom nižem trebati deflektor. 
 

Napraviš, probaš…ako treba da se doradi vratiš se kod Ivana i on završi. Svakako je ovo turing vizir. Kad dođe leto i grad taj vizir ide sa motora i montira se kratki za hlađenje 😊

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT650X Black Beauty

Direktno sa sajma. 🙃 Mada je placen jos u decembru. Prvi utisci su zaista odlicni. Dajem ozbiljniji sud kad se provoza kako treba. 

IMG_4703.jpeg

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Puno se palamudi, kinez, ne kinez... 

Nek svako vozi ono sto moze i hoce... 

Ima puno predrasuda, a vala i hvalospeva... Videcemo vremenom i eksploatacijom.

Ja volim sve na 2 tocka sto medju istim ima srce sto kuca. (Motor SUS) 🙂

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT 650X

Ja sam dodao jos 1000km od prethodnog posta, sad sam na 2k. Iskren da budem, sto ga vise vozim, sve vece je uzivanje. Motor radi bez greske. Kad se izadje na put, prestanu sve polemike oko toga da li je kinez ili ne....

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2004 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 3 sati, Shke je napisao:

Direktno sa sajma. 🙃 Mada je placen jos u decembru. Prvi utisci su zaista odlicni. Dajem ozbiljniji sud kad se provoza kako treba. 

IMG_4703.jpeg

Čestitke!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova

Na instragram stranici Milano Moto Centar iz Ns navode da motor poseduje i navigaciju koja preko telefona moze da se reprodukuje na ekran. Jel kupio mozda neko tamo motor pa da su mu objasnili oko toga jer ja nisam nasao opciju kako da navigaciju podelim na ekran motora? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja