Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 11 minuta, Gile je napisao:

E, moja skolo i zemljo Srbijo! Kad jedan majstor ima radni sat od 3960 dinara, koliko ja kao doktor stomatologije treba da imam?!? Cist bezobrazluk!

Nama u servisu je 4.000 RSD radni sat i planiramo da povećamo. Ovlašćeni smo za Piaggio grupaciju, a radimo generalno sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 11 minuta, Gile je napisao:

E, moja skolo i zemljo Srbijo! Kad jedan majstor ima radni sat od 3960 dinara, koliko ja kao doktor stomatologije treba da imam?!? Cist bezobrazluk!

Hoćeš da čuješ moj radni sat na magnetnoj rezonanci...ti si još i dobar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 24 minuta, mick je napisao:

Kako bre 3.7l?? Zar nije 2.4 do 2.7L u zavisnosti od filtera??? Sve suprotno od manuala koji ja imam...

Sad sam proveravao sa Autoprometo, kaže da moguće da je greška u štampi iz QJ-a, jer u praksi staje 3,7 litara ulja. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 7 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Nama u servisu je 4.000 RSD radni sat i planiramo da povećamo. Ovlašćeni smo za Piaggio grupaciju, a radimo generalno sve.

Dok ima ovaca bice i vune. Bez namere da uvredim bilo koga. Ali zato smo i tu gde jesmo. Zdravstvo, skolstvo i pravosudje raz.....ni, ostali po sistemu snadji se. Ovlasceni serviseri se odlicno snasli. Nego necemo vise da kvarimo temu, svidja mi se motor jako, ali nikako da ga vidim uzivo, moracu da sacekam sajam za koji dan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, Gile je napisao:

Dok ima ovaca bice i vune. Bez namere da uvredim bilo koga. Ali zato smo i tu gde jesmo. Zdravstvo, skolstvo i pravosudje raz.....ni, ostali po sistemu snadji se. Ovlasceni serviseri se odlicno snasli. Nego necemo vise da kvarimo temu, svidja mi se motor jako, ali nikako da ga vidim uzivo, moracu da sacekam sajam za koji dan.

Ovlašćeni ili neovlašćeni, radni sat nam je toliko, ispod toga je neisplativo. Legalan servis, plati dažbine, platu, ostale troškove. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Vidim ja da ce za koju godinu majstori poceti i oko zuba, srca, matematike i fizike da prckaju, jer niko normalan nece vise hteti da uci skolu u zemlji Srbiji. Ako se ovde nesto bitno ne promeni.

Promenio član Gile
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x
1 hour ago, Jovan Ristic said:

Nama u servisu je 4.000 RSD radni sat i planiramo da povećamo. Ovlašćeni smo za Piaggio grupaciju, a radimo generalno sve.

to je ok cena, ja servisiram moj motor za 30 minuta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2544 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, Gile said:

E, moja skolo i zemljo Srbijo! Kad jedan majstor ima radni sat od 3960 dinara, koliko ja kao doktor stomatologije treba da imam?!? Cist bezobrazluk!

Pošto radim u servisu uvek imam potrebu da branim servise. 

To tebi deluje da je jedan sat njemu 4000, a niko ne razmišlja kolko taj jedan servis plaća poreza, lokala, sertifikata, atesta sve jedne dizalice, sve jednog aparata PP, plaća odnošenje otpadnog ulja i analizu tog ulja, odnošenje otpadnih krpe čak, pa onda dođemo do kupi obavezne specijalne alate koje propisuje proizvođač vozila pa redovni alati, pa grejanje u radionici pa crkne pa te dere majstor, pa majstor tek na kraju da dobije platu da živi ko čovek, pa onda pričamo o gazdi da i on zaradi. 

Ja tvrdim da su svu servisi na rubu opstanka.

Ko ne veruje, nek proba. 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Pa jedno je biti serviser u deutchland a drugo je u srbistanu. Sve što je napred napisano je čista istina, e zato mnogi majstori nemaju šegrte rade u malim radionicama i krpe se kako znaju i umeju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova

Juce je odradjen i prvi servis na SVT-u u AutoPrometu koji me je izasao 15652din umesto 9000din koliko mi je receno usmeno da ce sam servis kostati. Razlika u ceni je opravdana time sto sam ih zamolio da mi podese da vesanje bude malo mekse ili da mi pokazu kako se to radi da bih mogao i sam to da uradim. Nisam bio obavesten da ce do dodatne naplate doci niti sam to ocekivao, samim tim sam i bio šokiran kada sam dosao da platim i uzmem motor. Naravno zalicu se pismenim putem ali eto samo da prenesem svoje iskustvo prvog servisa. 
Takodje pri kupovini motora iako sam motor kupio sa svim pripadajucim koferima niko nije rekao ni reč da ce se koferi cekati nego da ce koferi biti montirani na motor kada dodjem da ga preuzmem, sto naravno nije bio slucaj ali nisam zeleo da pravim problem i svadju nego sam sacekao 15ak dana dok koferi nisu dosli i najzad montirani, ali ovo sa servisom je zaista bilo neprijatno iskustvo. 
Takodje prvi dan nakon preuzimanja motora sam pitao kako se steluje far (jer je bio zaista nisko) gde mi je receno da je to veći posao koji mozemo da uradimo tek na prvom servisu, da bih mi bilo receno na prvom servisu da je to samo jedan šraf koji mogu i sam da podesim jer ne mora nista da se skida da bi se doslo do njega, to cu pokusati da shvatim kao neslanu šalu sa njihove strane ali svakako nesto sto smatram da nije bilo nimalo profesionalno. 

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4481 postova
9 minutes ago, mare95 said:

Juce je odradjen i prvi servis na SVT-u u AutoPrometu koji me je izasao 15652din umesto 9000din koliko mi je receno usmeno da ce sam servis kostati. Razlika u ceni je opravdana time sto sam ih zamolio da mi podese da vesanje bude malo mekse ili da mi pokazu kako se to radi da bih mogao i sam to da uradim. Nisam bio obavesten da ce do dodatne naplate doci niti sam to ocekivao, samim tim sam i bio šokiran kada sam dosao da platim i uzmem motor. Naravno zalicu se pismenim putem ali eto samo da prenesem svoje iskustvo prvog servisa. 
Takodje pri kupovini motora iako sam motor kupio sa svim pripadajucim koferima niko nije rekao ni reč da ce se koferi cekati nego da ce koferi biti montirani na motor kada dodjem da ga preuzmem, sto naravno nije bio slucaj ali nisam zeleo da pravim problem i svadju nego sam sacekao 15ak dana dok koferi nisu dosli i najzad montirani, ali ovo sa servisom je zaista bilo neprijatno iskustvo. 
Takodje prvi dan nakon preuzimanja motora sam pitao kako se steluje far (jer je bio zaista nisko) gde mi je receno da je to veći posao koji mozemo da uradimo tek na prvom servisu, da bih mi bilo receno na prvom servisu da je to samo jedan šraf koji mogu i sam da podesim jer ne mora nista da se skida da bi se doslo do njega, to cu pokusati da shvatim kao neslanu šalu sa njihove strane ali svakako nesto sto smatram da nije bilo nimalo profesionalno. 

Strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ Motor SVT650x
Pre 1 sat, Gile je napisao:

E, moja skolo i zemljo Srbijo! Kad jedan majstor ima radni sat od 3960 dinara, koliko ja kao doktor stomatologije treba da imam?!? Cist bezobrazluk!

Nemoj to tako da gledate. U cenu ovog sata su, vrlo verovatno, uracunata 2 radnika + porez. Jbg, tako je kako je, ali razumem vasu percepciju potpuno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
pre 16 minuta, Paljevina je napisao:

Drugar je izgubio garanciju jer umesto da menja ulje na 1000 km kod njih, javio se na 1100 km. 

 

U pitanju je CF Moto, Guevara, motor 300 SR.

Koliko vidim ti baš ne voliš Kineze.

100 km je 10% preko na prvom servisu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6895 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne osećam se, dosta stvari oko motora i auta sam odradim.

 

Nego mislim da ste malo izgubili kompas pogotovo BG. Ne znam gde se beru pare ali to su nenormalne cene za prosečnu platu. No svakako tržište će regulisati cene prirodno. Ako je previše neće dolaziti niko i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 35 minuta, admiki je napisao:

Koliko vidim ti baš ne voliš Kineze.

100 km je 10% preko na prvom servisu. 

Tih 100 km preko je smešan argument za gubljenje garancije, prosto mi je neverovatno da se tako nešto desilo. Kupio nekoliko novih i nikada nije bio problem dal je prešao 1200,1300 ili 1500 do prvog servisa. Jako je teško uklopiti km, naročito za kupca koji živi par stotina kilometara od servisa. Al eto, lepo je što su Kinezi tako revnosni oko pravila održavanja :D

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
Pre 5 sati, Alekre je napisao:

Ako je za grad gledaj skuter. Ne postoji motor koji je bolji od skutera po gradu.

Pa nije samo za grad, a za dva nemam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, Milanezi je napisao:

Tih 100 km preko je smešan argument za gubljenje garancije, prosto mi je neverovatno da se tako nešto desilo. Kupio nekoliko novih i nikada nije bio problem dal je prešao 1200,1300 ili 1500 do prvog servisa. Jako je teško uklopiti km, naročito za kupca koji živi par stotina kilometara od servisa. Al eto, lepo je što su Kinezi tako revnosni oko pravila održavanja :D

 

Ma pusti...čovek je u skladu sa svojim nick-om :) 

Realno garanciju ne može da izgubi na konto 100km šanse nema, druga je stvar što diler na taj način pokušava da se rastosilja garancije pa da pilićari u nadi da će čoveku trebati nešto kasnije.

Jedan mejl sa pojašnjenjem kako funkcioniše poziv tržišnoj i još po kojoj inspekciji pa da vidiš kako priznaju i šta treba i šta ne treba. Tako su meni za TRK trubili u servisu ''kako sam smeo da nakačim dodatna svetla i kako je to razlog za gubitak garancije''. Nakon pojašnjenja pravnog aspekta odnosa prema meni i pojašnjenja da su svetla priključena putem originalnog džeka na fabričku instalaciju koja je namenjena za to...vrlo brzo se ta osoba vratila na cvrkutanje samnom.

 

Ali da su jajare u Gevari...jesu što se tiče servisa. Makar je to ranije bilo moje iskustvo sa onim dunđerom na NBG...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4481 postova
1 hour ago, Paljevina said:

Drugar je izgubio garanciju jer umesto da menja ulje na 1000 km kod njih, javio se na 1100 km. 

 

U pitanju je CF Moto, Guevara, motor 300 SR.

Pa lepo onda uzmu love za 4 godine koliko neki nude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Paljevina je napisao:

Jbg, nisu svi spremni da ulaze u konflikt s nekim, pogotovo ako taj neko okrivi tebe da si pogresio... a ti ne znas, prvi ti je motor, prvi put kupio nesto novo... otkud znas. 😅

 

Vidim, i dileri su vam jako kvalitetni, bas neki fini ljudi, kao i ti kineski motori. 😂

Pazi...mi ''zaluđenici'' kako si nazvao ljude kojima je sasvim ok da znaju šta kupuju i od koga kupuju svakako znamo koje su nam opcije pri kupovini i koje obaveze proizilaze iz određenih prava. Što je sasvim ok kad je neko fer i korektan...nemam problem da platim više.

 

To što se tvoje kolege koje zdušno podržavaš trude da naplate više nego što treba kroz neki njihov smišljen sistem pa ako prođe prođe jeste njihovo na žalost pravo jer im Država to omogućava a naše pravo kao kupaca i korisnika jeste da se upoznajemo sa našim pravima i da reagujemo u skladu sa tim. Na žalost dosta je ljudi koji neće da se mlate sa tim stvarima jer ili ne znaju ili ih mrzi...

 

Pre koji mesec odem u Platner...nude mi Teneru WR za 13.000e i kažu eee imaš popust 300e! Ne budem lenj...pročitam sitna slova na ponudi, kaže: parafraziram....''300e akcija (oslobođeni ste redovne cene prvog servisa od 300e)'' što mu dođe...čekam te na sledećem servisu na 300e jer svakako moraš da radiš servis.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Paljevina je napisao:

@mick, pobrkao si loncice, nisam rekao da ste "zaludjenici" vec kineski placenici. 😅

 

Ne daj boze da su moje kolege, nisam ja taj tip koji ima strpljenja s ljudima, veoma brzo bi bankrotirao. 😂

 

Plattner je vec sasvim druga prica... zato i vise nisu ovlasceni distributer Yamahe. Pisao sam o njima u drugoj temi. 

To šta ti sa Božom imaš i što ga zoveš ''kineski plaćenik'' je vaše...nas ostale koji smo ti rekli ko je čiji si nazvao zaluđenicima :) tako da...molim lepo, ubaci u nižu brzinu!

 

Iskreno ne znam čije su kolege ali se zalažeš da cene rada u privatnom sektoru budu još veće što se servisa tiče.Onda lepo opljuj malo i tvoje...a ne one koji te kako tako hrane jer zbog takvih ih tvoje branše ostali pljuju i iznose loša iskustva, nije baš ok da se ograđuješ kad imaššta da kažeš za drugu stranu. Valjda se iz svog dvorišta čišćenje kreće majku mu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije poenta samo i ceni radnog sata, mnogo je bitnije koliko ima tih sati jel.

 

Ja sam se realno iznenadio da je 4000, jer sam viđao i dosta skuplje.

 

Hteo sam (modern) retro motor i gledao sam RoyalEnfield i radni sat im je tipa 6.000 din, servisi se rade na 5.000 km a svaki drugi ide i štelovanje ventila.

Treba im dva sata za zamenu ulja,promenu filtera, bez štelovanja ventila.

Znači radiš servis dva puta godišnje.

Mene je ovo sa ventilima pogotovo odbilo, jer motor treba neko vreme da stoji da se ohladi valjda. U suštini gubiš ceo dan.

 

U svakom slučaju, za mene je Triumph ispao bolje rešenje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4481 postova
2 minutes ago, Skyrunner said:

Nije poenta samo i ceni radnog sata, mnogo je bitnije koliko ima tih sati jel.

 

Ja sam se realno iznenadio da je 4000, jer sam viđao i dosta skuplje.

 

Hteo sam (modern) retro motor i gledao sam RoyalEnfield i radni sat im je tipa 6.000 din, servisi se rade na 5.000 km a svaki drugi ide i štelovanje ventila.

Treba im dva sata za zamenu ulja,promenu filtera, bez štelovanja ventila.

Znači radiš servis dva puta godišnje.

Mene je ovo sa ventilima pogotovo odbilo, jer motor treba neko vreme da stoji da se ohladi valjda. U suštini gubiš ceo dan.

 

U svakom slučaju, za mene je Triumph ispao bolje rešenje.

 

 

 

Lolcina :lol3: Ovo ja uradim na motoru za 20min sa sve skidanjem plastika ako treba. Ako je i filter vazduha, dodaj jos 10-15min.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2038 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Paljevina je napisao:

Molim lepo, citiraj gde sam to napisao da se ispravim! 😢

 

Ma bre... pogresno shvatate... Mnogo licno dozivljavate te vase kineze, a i ovo sto ja pisem o njima, i branite ih 💖-em. 😂

 

Ja sam prvi realan sto se tice mog izbora - KTM-a, i ne pravim nit od modela, a ni od proizvodjaca nekog mesiju, a jos najmanje da se raspravljam i branim ga. Kad bi mi KTM bio sponzor, i poklanjao motore, sto da ne, ovako, nastavicu da budem realan, i KTM je krs, ne toliki kao kinezi, ali jeste, opet... u poredjenju s japancima. 😅

 

Druze moj lepi, ne razumes ti mene, ja se zalazem za to da svako ceni svoje znanje, rad i trud, a ne ko robovi da radimo za paklicu cigara i litar mleka. 😊 Svi treba lepo da zarade i priuste sebi, nikad mi nije bio problem da platim bilo kome - bilo sta, ko se trudi da posteno zaradi svoju koru hleba. 

Ma sve ok...zdrava konverzacija je dobra stvar :) ne cimaj se. Nema šta ko da napada ili brani...svako vozi šta želi. Samo se pumpa cela priča pa ispada drugačije... U svakom slučaju niti smo mi zapad, niti smo istok pa u skladu sa tim treba da se određujemo. Meni je konkretno baš nisko da te neko ''uslovljava'' servisom koji sam zada da bude kraći više od 50% od fabričkog. Nekako nije u redu...kao što rekoh nije mi problem da platim više ali onda neka bude kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja