Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

I meni deluje jako zanimljivo motor. QJ Motors je kompanija koja je vlasnik Benelii brenda, tako da mislim da sto se kvaliteta tice ne bi trebalo da bude problema. Ne znam zasto, ali me ovaj model neodoljivo podseca na Transalp prve generacije. Dizajn, V agregat... U svakom slucaju jako zanimljiva spravica. Jedino mi ovo QJ bode oci. I mislim da ce mi bosti dok sam ziv, isto kao Zontes, isto kao CF, isto kao milion drugih dalekoistocnih prozivodjaca. Predrasude ciste, znam. Ali to je jace od mene. A opet ideja da za 7 somica evrica vozis novu makinu, kopiju necega sto ti je bio ideal motora u mladosti zvuci vrlo primamljivo.

 

Mala dopuna - seca li se neko od vas Sprint motocikala? Smesni kineski coperi koji su se prodavali pre 15ak godina i bili predmet sprdnje ozbiljnih bajkera? E pa ja cesto vidjam par komada ovde kod nas u gradu. Ta sokocala i dalje idu. I ne izgledaju ni toliko lose za nesto staro 15 godina.

Promenio član Gile
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

iste predrasude i kod mene.Odrastao na kultu Japanaca , ne volim ništa drugo.

Ali imam bicikl aluminijumski ,kineski , koji je fantastičan. Deset godina ga vozim ,nigde nema lufta ,zazora ni na osovinama točkova ni u srednjoj glavi. Poluge kočnica kao kod motora ,šalta brzine savršeno.  Sve ja kao prvog dana , a vozim ga svakodnevno.

Istina, kupljen je u Nemačkoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sviđa mi se kod većine kineza što dolaze sa opremom. Nosači, kreš barovi, grejači ručica...

 

Uhvatili su prazan prostor koji su renomirani napustili, tamo gde su bili KLE500, XF650 Freewind, XT660, itd.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Zvao sam uvoznika, kaze da im prvi primerci stizu tek krajem oktobra i da ce ako bude ok vreme jedan odmah biti registrovan kao test vozilo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Bio ja pre neki dan da uzmem na test SRT550x, njih nema više za ovu godinu, a prvo što im stiže je SVT650 u oktobru ili novembru, ne mogu da garantuju kad tačno. 

 

Iskreno ja ne bih imao 00 da rezervišem na slepo i ostavim kaparu 500 evropljana, pogotovo kada sam probao 550x. Ok full oprema, jeste da je dva cilindra, ali vibracije su baš izražene. Plastike deluju dobro odrađeno, ali recimo komande na kormanu, tft displej su baš loši, ručica kvačila šeta gore-dole. 

Pričam isključivo o modelu koji sam probao, nadam se da je SVT ozbiljnije odrađen jer opet nije to mala para, svakako treba sačekati test model da organizuju, pa da se proba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650

Obzirom da nisam ljubitelj "kljunastog" dizajna koji je pohitao da kopira BMW GS siluetu, ovo mi je bas osvjezenje na trzistu srednjeg ADV segmenta. I meni licno mnogo ljepsi od SRT modela. Prvi kinez o kojem ozbiljno razmisljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Kupio nedavno FJR, a ozbiljno sam se nosio mislju da dam taj kes (koliko platih FJR) za ucesce, a da ostatak malkice razvucem na kredit. Ipak, doleteo mi je FJR, jer rekose neki da nije los.

Inace, od najezde paralel dvocilindrasa iz Kine, ovaj sa V masinom mi je ubedljivi favorit, jer samo ko nije vozio V masinu ili boxera misli da su 2 cilindra 2 cilindra, u kojoj god konfiguraciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 20 sati, Shaft021 je napisao:

Koliko sam mogao primetiti,cilindri su sa rebrima  dok su kod stroma glatki...

Verujem da je razlog takvog resenja cilindara zelja da se koliko-toliko distanciraju od proste kopije Suzukijeve V2-650ccm masine, da estetski poboljsaju izgled, a i da povecanjem spoljne povrsine cilindara poboljsaju razmenu toplote.

Inace, agregat je vodom hladjen po navodima, a to nam dokazuje i snaga od preko 75ks iz 650ccm V2. Tako da tu nema nikakve bojazni niti zamerke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 17 sati, Sharky - Alex je napisao:

Vizir isti kao na cf 800mt

Tako se smanjuju troskovi proizvodnje i razvoja, a ako je sve lepo uklopljeno i ukombinovano, nemam nikakve zamerke. To se odavno praktikuje u moto i auto industriji.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Bio sam danas do autoprometa, nazalost nemaju jos uvek motor u salonu, rekli su tek za mesec dana da ce biti kod njih. Nema ni srt700x da se pogleda, njega ocekuju za nedelju dana u salonu, bio je u Nišu na sajmu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Svaka cast. Ja mislio da odem sad u cetvrtak u izvidnicu. Kako ti deluju ostali modeli? Kvalitet izrade, srafovi, plastike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Nisam mnogo zagledao. Nema mnogo toga u salonu. Oko mi je privukao Zontes 350t, izgleda mi bas dobro i na oko kvalitetno, bar sto se tiče plastika. Srafovi koje sam gledao su obelezeni farbom, kao i šelne, ne bi se reklo da je kineski proizvod uopste i da se negde stedelo. Prvo sam mislio da je to srt550x po gabaritima, bas veliki motor, nikad ne bih rekao da ima 350 kubika. Ja sam ubedjen da ce kinezi da naprave haos u svetu sa ovakvim motorima i ovim cenama. Bio sam pored i u salonu MG vozila, izuzetno dobro deluju, i oprema je odlična. Za kola nisam spreman da rizikujem i da  kinezima platim 30k evra,  ali za motor bih dao 7k, što da ne. 

Promenio član Overpressure
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ipak sam isao danas do Autoprometa, bio drugim poslicem do BGa pa reko da svratim. Vrlo prijatno sam iznenadjen vidjenim. Momak koji radi tamo je za svaku pohvalu, ispricasmo se lepo, trenutno su prodali SVE motocikle QJ SRT, cak i test primerke. Odveo me da da pogledam jedan SRT 500 koji je bio test vozilo pa je prodat, a kad sam izlazio napolje stize iz Nisa SRT 700 na prikolici, malo sam i njega sacnuo, top je. Plastike odlicne, zavrsna obrada, prekidaci, metalni delovi, ma sve deluje na mestu. Otvarao rezervoar, sve ok, displej korektan sasvim, nisam mu nasao neku manu osim dizajna koji se meni licno ne svidja. Cak i gume rucke ne smrde na Kineze. :-)) Na kraju sam im ostavio broj telefona i javice mi cim stigne SVT 650 da odem i pogledam ga. Bice obezbedjeno i test vozilo naravno. Samo da ne padne sneg u novembru. Moj licni utisak je da u tim parama ne moze da se kupi ozbiljniji motor a da je iz salona naravno.

Promenio član Gile
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja