Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F

Na početku kad je najavljen na domaćem sajtu pisalo je za visinu sedišta 820mm. Sad su promenili i stoji 850.

Izgleda da će biti malo povisok za nas kratkonoge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 59 minuta, mick je napisao:

Juče sam ga pogledao...zanimljivo.

Daj bre neke detalje sta si se stisao!

 

:-)

Promenio član Gile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Hehehehh 

 

Aj da malo uporedim...recimo ovako. Poređenje TRK502X (koga imam) - TRK700X (koga sam imao prilike da probam na Kosmaju pre mesc i više dana) - QJ700X (koga sam probao) i SVT. Dakle jedino SVT nisam probao ali sam ga upalio i malo pročačkao u garaži. 

 

Sve napisano je subjektivno...da se neko ne zbuni, prosto moj dojam čoveka od 191cm visine i 120kg težine.

 

Definitivno je TRK502X u celoj priči do sad najveći motor, najviša pozicija sedenja i definitivno najudobniji što se sedišta tiče. Plastika na SVT je dobra, ne krcka ne vibrira i ne odaje jeftin utisak ali nekako mi TRK (tu ubrajam i 502X i 702X) odaje kvalitetnije napravljenog. Ista plastika je nekako vizuelno tanja na SVT i genearlno na svim QJ motorima dok je Beneli nekako vizuelno kad se gleda komplet ''bolji na oko'' recimo ram na QJ700X je doosta mršaviji nego na TRK502X dok je TRK702X dosta vrckaviji i okretniji od QJ700X. Ram SVT je drugačiji pa ne mogu mnogo o tome...

 

Zamerka i za SVT i za 700X jesu pozicije fuzastera (mada je to možda i moj lično problem ili stvar navike) nekako su noge više savijene nego na TRK a na to ide i nekako čudno postavljena poluga menjača i kočnice pa je osećaj da su poluge mnogo više postavljene. To je izgleda konstruktorski tako jer sam potpuno isti osećaj dobio i na SVT i 700X modelima. Ista stvar se odnosi na sedište za oba modela...nekako teraju ka napred da se pomera vozač, kapiram na dužim putovanjima da bi to moglo nekom da pravi probleme. Svakako što se mene tiče kad bih imao bilo koji radio bih modifikaciju polugica i sedišta definitivno.

 

SVT ima mislim 7'' TFT displej u odnosu na 700X koji ima valjda 5''. Dosta se bolje vidi, ima dan/noć mod osvetljenja TFT-a, tasteri na volanu bi mogli biti bolji ali ni ovako što se mene tiče nisu loši jer ne odaju utisak krš kvaliteta, ne maše pri komandama, ne krckaju ali opet u odnosu na Beneli ima razlike. Menjač je dosta mekši kod SVT-a...nekako sličan Hondinim menjačima onako ''šljapne'' kad potone dole, definitivno mi se sviđa, poluga kvačila je mekana i lepo može da se dozira...kočnicu sam probao na 700X i mogu reći da je brutalna što se 700X tiče nema razloga da ne bude čak i bolja na SVT.

 

Od standardne opreme tu je senzor pritiska u gumama koji radi :) čim sam seo na motor dobio sam obaveštenje da je smanjen pritisak u prednjoj gumi :D , grejači sedišta i ručica, tubeles gume, za pohvalu mislim da je zadnja viljuška plastificirana ili makar tako izgleda, zaštita za lanac i za donji deo agregata je bolja nego na TRK onako pošteno je zaštićen, prednji vizir se pomera u dve pozicije, LED svetla, prednji crashbar, Brembo kočnice, mislim KYB ogibljenje koje može da se šteluje, bluetooth, 20l rezervoar, nosač kofera. 

 

Sve u svemu lep paket...i ako nisam probao motor vozio jesam V2 agregate pa kapiram da tu nema neke prevelike mudrosti jer je u stvari taj agregat pravi dijamant ko ih voli...650cc sa 76ks je negde prava mera. Da li bi ga uzeo...naravno! Da li ima nedostataka...ima ali ništa što je u domenu odbijajućeg. U odnosu na Beneli izvedbu TRK702X moram reći da je Beneli maaalo više po mom ukusu u izradi i detaljima...SVT je siroviji ali definitivno je agregat i cena istog u korist SVT-a jer TRK702X ide na 8.000e što je minimum 500-800e više nego što bih ja želeo da dam.

 

Promenio član mick
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Vidis problem sa sedenjem, tj da gura unapred ja bas imam na 502X dok mi na SVT to deluje bolje jer sediste zavrce na gore(nisam video uzivo motor, sa slika ovako).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 16 minuta, sasa_f1 je napisao:

Vidis problem sa sedenjem, tj da gura unapred ja bas imam na 502X dok mi na SVT to deluje bolje jer sediste zavrce na gore(nisam video uzivo motor, sa slika ovako).

Jbg svačija trtica je različita :D 

Što se mene tiče malo bih modifikovao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 300s, QJ SVT650X

Evo nekih utisaka +/- posle probne vožnje (apsolutni sam amater, iznosim moje lične utiske, uzeti ih sa rezervom):

 

+ veoma elastičan motor, četvrtom od 20 km/h do 120 km/h

+ iznenađujuće dobar menjač i meko kvačilo

+ grejač sedišta, kao na ringlu da sam seo, grejači ručica dobri

+ prednja kočnica, baš kakva treba da zaustavi veliku težinu

+ ja sam 191 cm i 100+ kg, prava veličina motora za ove gabarite, da ne izgledam kao cirkuska mečka na biciklu

+ položaj vozača, udobnost sedišta

+ nema zveckanja, ništa ne škripi, ne trese, sve deluje kvalitetno i utegnuto

+ indikator pritiska i temperature guma

+ oprema (rol bar, nosač zadnjeg kofera, štitnici ruku,...)

+ u Novom Sadu nude četiri godine garancije

 

- veoma težak (sa punim rezervoarom od 20 l baš zna da povuče i pretegne u manevrisanju, stajanju u mestu)

- nema centralni štender (ćopava je kratka i čini mi se da motor na njoj stoji pod velikim nagibom)

- zadnja kočnica, deluje veoma slabo, možda treba da legnu pločice

- položaj i menjača i poluge zadnje kočnice mi je visok, pretpostavljam da može da se namesti 

- vizir nema nikakvu funkciju za vozača moje visine, vetar me gađa i u grudi i u kacigu

- dugo svetlo ne baca ništa dalje od oborenog, samo pojača i popuni snop, i ovo pretpostavljam da može da se našteluje

 

U principu, osim težine i nedostatka štendera, ostale mane su ili subjektivni utisak ili mogu da se nameste/našteluju.

 

U Novom Sadu kažu da su sve prodali iz ove ture unapred, sledeća isporuka u februaru, u Autoprometu kažu da imaju još par komada.

 

Za 6700 EUR ovakav nov motor ili 7-8-9000 EUR za polovan, mislim da nije neka dilema.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Na tezinu ces se naviknes, za bilo koji, meni Honda skoro 220 i nula se oseti tezina. 

Zadnja mozda legne ili je prosto takva, 

Duzi vizir ili nastavak da bar malo ublazi. 

Poluga zadnje moze da se steluje sigurno 

Jel ima da se poruci centralni? 

Stavi se prosirenje za copavu, malo ce ga ispraviti. 

Promenio član RankoBg87
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mislim da kinezi namerno ostave copavu par milimetara kracu zbog prosirenja.

I kod mene delovao mnogo nagnut, kad sam stavio prosirenje idealan ugao.

Stavili gomilu opreme na motor a nema centralni :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

Da i ja nesto kazem...bio sam pre neki dan u Autoprometu, da vidim ove lepotane i mogu vam reci da sam se prijatno iznenadio kako izgleda ova svt 65o, u zutoj je boji, da nema onu QJ oznaku na rezervoaru...ne bi mi palo na pamet da je kinez u pitanju. Nisam bas zagledao sad sitne detalje ali koliko sam mogao da vidim, motor je uradjen izuzetno dobro, lepo izgleda...svideo mi se. Probna voznja moze da se zakaze telefonom  sat ranije nego sto se dodje. Imaju i dve nove SRT800 u crnoj i nekoj plavoj varijanti, obe su mi ok. Samo imaju  nesto oskudniju elektroniku obzirom recimo na CF 800MT ( MT je i dosta skuplji ) nemaju recimo modove voznje ni jedan, 650 ima stelovanje prednjih viljuski  dok recimo 800 nema, sto mi je cudno. Imaju obicne menjace doduse sa proklizavajucim kvacilom sto je ok, obican gas na sajlu. u osnovnoj verziji nemaju nosace kofera, mislim da imaju samo za zadnji...Aluminijumski koferi x 3 i nosaci su 1000 eura. Servisni intervali su na 5000 km...i kostaju oko 60 EUR sa delovima. 650 mi se vise svidela kao model, ali se plasim da nije slab za dvoje i za putovanje sa 3 puna kofera...a i ja sam 192/102 kg.   pa da ne bude kao da sam na decijem biciklu...to cu morati jos da razmotrim. CF 650 mi je recimo bas mali. Ko zeli da ih vidi  sad su svi na broju pa mogu da se pogledaju u salonu i da zakazu voznju. Momci u salonu su veoma predusretljivi, svaka pohvala za njih...:)

Promenio član Grofbg
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 6 minuta, Grofbg je napisao:

Da i ja nesto kazem...bio sam pre neki dan u Autoprometu, da vidim ove lepotane i mogu vam reci da sam se prijatno iznenadio kako izgleda ova svt 65o, u zutoj je boji, da nema onu QJ oznaku na rezervoaru...ne bi mi palo na pamet da je kinez u pitanju. Nisam bas zagledao sad sitne detalje ali koliko sam mogao da vidim, motor je uradjen izuzetno dobro, lepo izgleda...svideo mi se. Probna voznja moze da se zakaze telefonom  sat ranije nego sto se dodje. Imaju i dve nove SRT800 u crnoj i nekoj plavoj varijanti, obe su mi ok. Samo imaju  nesto oskudniju elektroniku obzirom recimo na CF 800MT ( MT je i dosta skuplji ) nemaju recimo modove voznje ni jedan, 650 ima stelovanje prednjih viljuski  dok recimo 800 nema, sto mi je cudno. Imaju obicne menjace doduse sa proklizavajucim kvacilom sto je ok, obican gas na sajlu. u osnovnoj verziji nemaju nosace kofera, mislim da imaju samo za zadnji...koferi Aluminijumski i nosaci su 1000 eura. 650 mi se vise svidela kao model, ali se plasim da nije slab za dvoje i za putovanje sa 3 puna kofera...a i ja sam 192/102 kg.   pa da ne bude kao da sam na decijem biciklu...to cu morati jos da razmotrim. CF 650 mi je recimo bas mali. Ko zeli da ih vidi  sad su svi na broju pa mogu da se pogledaju u salonu i da zakazu voznju. Momci u salonu su veoma predusretljivi, svaka pohvala za njih...:)

700x i 800x su pravljeni za dvoje...SVT je više okrenut prema singl vožnji. To se vidi i po sedištima za suvozača. Inače SVT ima sasvim dovoljno snage za vožnju u dvoje...realno i TRK sa 500cc bez većih problema gura komplet dvoje sa stvarima. CF je mali za više vozače, lepo se vozi i fin je agregat ali je za niže ljude, ne bih njega razmatrao osim 800MT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Hm

Drugar i ja gledali...
On vozio sa mojom jaknom, kacigom i rukavicama i rešio da uzme, meni bilo hladno...

Ja sam ne realno debeo na njemu zbog jakne pilotske... Drugaru saliven...

Jedine mane...

Nema TCS
Nema Tempomat
Nema pravo osvetljenje dugmića, nego ambijentalno...
Kineski desplej(na 800 MT mnogo bolji, mislim na grafiku)

Meni je kao NORDEN...


Zato zakiva cena koja može na 6500-6600 milion posto!91faa13f511c4849c909d1f1519983bb.jpgcd9459862d5a0492809ab40ac7ac15ec.jpg65d1311a6a61a0289e449cb174f6ec85.jpg









  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Drugari moji @mick i @TAZZ i ja sam ove nedelje bio savetnik za kupovinu i bio da vidim QJ ergelu, kao i Voge i Benelli i CFmoto. Drugar se na kraju odlucio za Voge DSX525.

 

Nisam pristalica ni jedne od pomenutih marki, ali je Voge ubedljivo najkvalitetnije uradjen (na pipanje i sedenje) naravno subjektivni osecaj

 

Sto se tice SVT650 i TRK502, ja imam drugacije iskustvo od Mikija naseg.

 

Sto se mene tice, ne mogu da se porede ali uopste. SVT650 ima 27 konja vise, Brembo kocnice, KYB vesanje, zicane tockove ali sa tubeless gumama, led ekran sa vezom na telefon za mape, grejace sedista i rucica... takodje, daleko kvalitetnija zavrsna obrada na QJ nego na Benelliju.

 

E sada, kakve su mane, znacemo kada se bude dugo vozio... za TRK smo naucili iz iskustva da hoce da se odvrcu srafovi, da hoce da tandrce instrument tabla, negde cak i voda da udje, bilo je i slucajeva da otpadne centralni stender ili neki lim sa auspuha, ogibljenje i kocnice su "no-name", brzo se "nagužva" sedište...

 

Tako da pokazace vreme

 

Inace, od svega danas sto smo gledali, voge dsx525 je po mom misljenju stvarno best "value for money"

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, Motorcyclist said:

Koliko je to ubedljivo najkvalitetnije? Zanimljivo inace :) 

Voge 525 ima malo jacu cenu, jer za malo vise se moze uzeti SVT koji ima vise snage i koliko vidim bolje ogibljenje i kocnice?

 

Ovaj je iscenkao neki popust, ne znam tacno, znam samo da mi rekao da mu je to najjeftinije, i da ce njega da uzme. Inace ovo ce mu biti prvi motor, a nece da daje 6500 za bmw gs800 iz 2008e godine :D

 

A za ovo ubedljivo najkvalitetnije, to je samo moj subjektivni osecaj pipanja i gledanja :D

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Bio, probao, pipnuo, vozio...SVT650. Samo da napomenem da sam u istom danu probao i SVT650 (76ks V2) i novi 800 SX (90ks redni dvocilindraš).

 

Dakle...kvalitet izrade SVT-a nije na nivou TRK ali je bolje nego na 700X varijanti, ne sviđa mi se preterano ta mat crna plastika...nekako mi je na oko jeftinija tu bi lepo išle neke nalepnice jer je mat magnet za prljavštinu i ogrebotine. Mare je pomenuo sedište...mene nije oduševilo jer se nekako uvija i prednji deo sedišta se malo odvaja od rezervoara pa mi na oko malo smeta. Definitivno ako bi uzimao taj motor sedište bi moralo da se radi...

TFT ekran je za nijansu lošije postavljen i mora se pomerati glava ka dole da bi se uhvatio sa pogledom...što nije slučaj na 800SX modelu, makar na mojoj visini sedenja.

 

Sve ostalo je za pohvalu...kočnice su brutalne...zadnja se može bez problema koristiti za ozbiljnije kočenje i prilično ima snage, o prednjoj je izlišno govoriti. Motor se u vožnji jako lepo ponaša, povozan je prilično, kroz gužvu ide bez ikakvih problema...ista je stvar kao kod 800SX, nema nekie preterane elektronike i modova vožnje. Bukvalno to je što je u smislu snage...onako spartanski.

 

Ono što me je obradovalo jeste agregat! Ne šalim se ima skoro iste performanse kao 800SX koji ima 90ks! Na mojih 120kg i 191cm visine apsolutno nije bilo neke razlike u vožnji autoput/urbana sredina. Motor lepo grabi put, lepo ubrzava, međuubrzanja su fina i linearna. Jedino što sam primetio a moguće je da je do mape i mislim da se može srediti jeste baš preteran odziv gasa pa se desi kad se pušta gas da motor dobije malu turažu. Kao da se u sekundi sajla gasa zategne ponovo pa se dobije mali cim na gasu. Mada moguće je i da ja ne pustim dovoljno gas...pa dobije mali kick. SVT je živahniji od 800SX modela, onako reskiji...kao mali buldog dok je SX prefinjeniji na gasu i vidi se da je pravljen više za autoput. 

 

U svakom slučaju SVT nema svrhe porediti sa TRK jer nisu ista klasa...

 

 

viber_image_2023-12-01_14-13-50-034.jpg

viber_image_2023-12-01_14-13-50-227.jpg

viber_image_2023-12-01_14-13-50-402.jpg

viber_image_2023-12-01_14-13-50-785.jpg

viber_image_2023-12-01_14-13-50-981.jpg

viber_image_2023-12-01_14-13-51-156.jpg

viber_image_2023-12-01_14-13-51-334.jpg

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja