Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Integrisan, 8473 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma nasalio sam se, sve super!

Bas kvalitetno deluje motor i brembo kljesta covece, pisi kako koci, ima li vibracija nekih i tako :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1998 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Ma nasalio sam se, sve super!

Bas kvalitetno deluje motor i brembo kljesta covece, pisi kako koci, ima li vibracija nekih i tako :D 

Odmah ću ti reći da koči kao nevreme...i zaista možeš zadnju kočnicu da koristiš za zaustavljanje a ne samo za doziranje. Probao sam ga ranije pre kupovine i zaista je drugi svet kočnica u odnosu na TRK. Jedina zamerka...nisu pancirna creva tako da će se to rešavati :) ali i pored toga koči baš dobro.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650

Svaka cast i nek je sa srecom. Merkam ga otkako su se prve slike pojavile i uzivo sam bas detaljno pregledao motor. Vizuelno, osim sto mi je ta cijev crash bara ispod fara malo ruzna, stvarno lijep motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ekipa..,ja sam svoju Litricu prodao... Razlozi ... Hm!?  Treba mi nešto sa širokim hvatom ,tj ravnijom guvernalom,mekšim ovjesom,znači putni enduro ili kako ga god zovu,treba mi nešto novo,i treba mi nešto da su mi malo koljena ispravljena...,rodni list je čudo.  Rame mi je malo ciknulo,koljena,malo svašta!! Ima tema gdje sam ja bio zagovornik da je za putovanje najbolja litra,ali da su kompromisi čudo. Eto ja sam se prvi odlučio da napravim kompromis,i spustim se na manju kubikažu. Svakako kad uzmem to što planiram,ću staviti slikicu u ovoj temi,ali i naravno u temi o modelu istog.

Honda se zadržala u oglasima čitavih 14 sati!! Ljudi došli iz Sarajeva,probali motor,oduševili se.. Najviše će mi nedostajati uglađen rad redne četvorke,sila obrtnog momenta,i ne mjenjanje brzina,jer se Honda može u 6-toj voziti  60km/h i 160km/h... A kad se spusti u nižu brzinu preleti boga oca... To me nekad i plašilo..,povuče te njena prikrivena snaga. Sad redom,obezbjeđivanje novca ,kupovina motora,razrada,pa psovanje kad ne budem mogao preletiti dva šlepera kao da stoje!!! Kao sa Hondom,ali ko zna zašto je to dobro!! ;) 

Pratim temu i dalje.., 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
17 hours ago, mali_zmaj said:

Ekipa..,ja sam svoju Litricu prodao... Razlozi ... Hm!?  Treba mi nešto sa širokim hvatom ,tj ravnijom guvernalom,mekšim ovjesom,znači putni enduro ili kako ga god zovu,treba mi nešto novo,i treba mi nešto da su mi malo koljena ispravljena...,rodni list je čudo.  Rame mi je malo ciknulo,koljena,malo svašta!! Ima tema gdje sam ja bio zagovornik da je za putovanje najbolja litra,ali da su kompromisi čudo. Eto ja sam se prvi odlučio da napravim kompromis,i spustim se na manju kubikažu. Svakako kad uzmem to što planiram,ću staviti slikicu u ovoj temi,ali i naravno u temi o modelu istog.

Honda se zadržala u oglasima čitavih 14 sati!! Ljudi došli iz Sarajeva,probali motor,oduševili se.. Najviše će mi nedostajati uglađen rad redne četvorke,sila obrtnog momenta,i ne mjenjanje brzina,jer se Honda može u 6-toj voziti  60km/h i 160km/h... A kad se spusti u nižu brzinu preleti boga oca... To me nekad i plašilo..,povuče te njena prikrivena snaga. Sad redom,obezbjeđivanje novca ,kupovina motora,razrada,pa psovanje kad ne budem mogao preletiti dva šlepera kao da stoje!!! Kao sa Hondom,ali ko zna zašto je to dobro!! ;) 

Pratim temu i dalje.., 

 

Ovo je post za temu CBF 1000 ali nema veze...,zbj. sam se malo..,ali svakako nema veze,hvala na podršci. Pratim ovu temu,nemam predrasude prema Kinezima,mislim da su krajnje korektni i cijenom a ne sumnjam ni u  kvalitetu, ali to samo vrijeme  može pokazati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1998 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Uspeo sam danas da uhvatim malo vremena da sunem nešto goriva :) 

 

Pravim poređenje isključivo u odnosu na TRK502X...dakle prilično pristrasno :) da se neko ne zbuni, pošto...ima nas raznih :) 

 

Preliminarni utisak...mnnooogo upravljiviji motor od TRK pogotovo na prednjem kraju, kočnice trebaju da se razrade nisu još na nivou onog test modela koji sam probao, svakako je zadnja kočnica i ovako bolja od TRK. TRK ima bolji položaj sedenja, neki delovi su kvalitetnije urađeni

 

TFT ekran je velik i jasno se vidi...fina stvar je štoima opciju automatskog podešavanja osvetljenja koje dobro funkcioniše. Jaaako korisna stvar je senzor pritiska u gumama sa meračem temperature pneumatika, baš dobra stvar (nisam prešao 19 stepeni Celzijusa :D ), blutooth konekciju nisam probao. Mislim da je samo povezivanje kao opcija za javljanje na pozive i td...bez mirroring-a. Dugmići navigacije po meniju su ok, ne krckaju niti beže pod prstom, precizni su i jednostavno se koriste...ne treba previše kliktanja.

 

Sedenje je onako baš izbalansirano i tera vozača da drži prava leđa sa šire otvorenim rukama na volanu, kako će biti na dužim stazama...videću. Noge su dosta povijenije ka pozadi u odnosu na TRK gde je taj segment za mene savršen, noge su praktično u normalnom položaju kao kad se sedi na stolici.

Što se sedišta tiče...ne znam šta bih rekao nekako mi je čudno nit meko nit tvrdo, moguće da će pasti odluka o ponovnom tapaciranju, mooožda.

 

Slabiji su grejači ručica i sedišta...mislim da neće biti toliko upotrebljivo jer nema podešavanja nivoa toplote ali to je sve bez dužeprobe...možda grešim.

Ključ (skakavac) je lošije izrađen nekako lagan kućište je plastično u odnosu na TRK gde je kućište metalno.

Mat crna plastika baš privlači prašinu i mrlje...nije najpametnija stvar koju su namenili motoru koji može malo off-a da vozi.

 

Ogibljenje...dosta tvrđe od TRK, oseti rupe ali je upravljiviji, utegnutiji u krivinama se ne oseća da se ram vuče na zadnjem točku pri manjim brzinama...motor tera da se malo noge koriste kod većih rupa.

 

Zaštita od vetra nije baš najbolja...verovatno će vizir trebati da se kupi ili da se pravi neki touring.

 

U odnosu na TRK vibracije praktično ne postoje :) ali ih ima...zanimljivo rešenje, ne znam čemu ali ajde...posuda za kočionu tečnost na volanu je postavljena između dva gumena prstena koja se ponašaju kao bumper-i i ublažavaju vibracije.

 

Agregat...baš je kao mačka, prede, izduv je tiši baš za duža putovanja, lepo prima gas (moramo da se naviknemo jedan na drugog...u mom načinu vožnje hoće da poskoči malo na šaltanju), baš lepo poteže onako linearno bez zastoja. Nisam ga nešto stiskao jer se razrađuje ali fino to sve funkcioniše. Nisam osetio neko veće rasipanje toplote po nogama...

Zanimljivo je...eto mislio sam da je plastika u pitanju ali nije, ralica/štitnik agregata i štitnik auspuha su od metala! Bio sam ubeđen da je plastika! Baš za pohvalu...

Menjač...ima hod tokom pritiskanja ali kad krene u brzinu kratak je ''klik'', onako vrlo lep utisak ostavlja.

 

 

Danas su ga sve kolege koje su došle da vide motor omirisale! :lol3:bukvalno je svako prišao i onjušio NOVO!

 

 

 

 

 

 

 

 

vlcsnap-2024-02-25-16h30m08s676.png

  • Sviđa mi se 31
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Što će reći, da su te neke sitnice doradili na TRK 502 on bi bio savršeniji... :jee:

Kad ga još malo provozaš biće ti jasnije da li je sve toliko različito i šta je još u plus ili minus u odnosu

na TRK 502.

Opet, nekako su to dva ista motora, bar po pitanju agregata, a opet različiti po tim nekim stvarima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2463 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Čestitam kolega, da se vozaš s osmehom, da tu svugde odvede i kući vrati. 

:takoje:

 

... Juče sam se u NSu mimoišao sa jednim na mostu slobode, tako da, bićete i vi sekta 😉

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1998 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, vladags je napisao:

Što će reći, da su te neke sitnice doradili na TRK 502 on bi bio savršeniji... :jee:

Kad ga još malo provozaš biće ti jasnije da li je sve toliko različito i šta je još u plus ili minus u odnosu

na TRK 502.

Opet, nekako su to dva ista motora, bar po pitanju agregata, a opet različiti po tim nekim stvarima...

Naprotiv...agregati su dijametralno suprotni, moje neko iskustvo i mišljenje je da je V2 (SVT) superiorniji od rednog dvocilindraša (TRK) prosto drugačije funkcionišu makar u kineskoj izvedbi...sa recimo KTM paralel twin agregatima i sličnim ne bih smeo da poredim :) jer je to tek druga dimenzija ali gde god ima V to meni štima :) 

 

TRK i SVT su baš različiti...ali u pravu si, ono što je boljka na TRK to je pristojno na SVT,plus SVT dodaje više svega. Tačno se vidi napredak i za par sezona. TRK je teži na nosu dok je SVT kao leptir (i ako je SVT ukupno za 5kg teži od TRK), dok na TRK treba da se potrudiš tehnički da uletiš u klackanje levo-desno SVT je kao bicikla. TRK je definitivno gospodar magistrale a SVT već može prilično da se kombinuje. Jedino mi ne uliva poverenje za off baš tako, dosta je tvrđi ali moguće je da je do podešavanja, baš ću probati da se poigram sa tim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1998 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 39 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Čestitam kolega, da se vozaš s osmehom, da tu svugde odvede i kući vrati. 

:takoje:

 

... Juče sam se u NSu mimoišao sa jednim na mostu slobode, tako da, bićete i vi sekta 😉

Pazi...ako ništa žuta boja označava! U Viber grupi smo obeleženi Žutom bojom nas par! :lol3:

 

Hvala na lepim željama!!!! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2463 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ljudi najčešće gledaju cifre  na ekranu i neke kvazi stručnjake na YT i tako donose zaključke o tome kakav je neki motor, a što bi rekli magovi kladioničarskog zanata "statistika pokazuje sve ali ne otkriva ništa". 

 

Zašto pričam? Primer koji imam sa burazerom i naše menjanje motora pre koji dan. 

Trenutno u garaži Vstrom 650 MY2024 i Versys 650 2011.

Strom je na papiru JAČI 10ks i teži 30kg.

Vozim jedan do negde, do kuće se menjamo, siđeš s jednog sedneš na drugog, utisak koji dobiješ je SUPROTNO od toga što je na papiru. 

Versys je u vožnji brži, momentalniji i imaš utisak više konja, ali pošto je top heavy imaš utisak da je teži! (Vstromu agregat stoji položen i težišna tačka je jako nisko, zaista neverovatno krije težinu). Suštinski, utisak o motoru je uvek taj transfer mase koji osetiš kad ga voziš. 

Zato ostaje samo jedno, motor se mora probati i voziti da bi shvatio da li je to ono što misliš da jeste. 

 

Tvoj slučaj je baš extrem. 

TRK je do dan danas jedan od najviše top heavy motora na koje sam seo, a SVT je agregat ala la Vstrom, s tim da verovatno ima daleko bolje vešanje od suzukija, samo je pitanje kakvu su ciklistiku uspeli da skockaju.

I sad sam intrigiran, voleo bi da probam. 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1998 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Mislim da je ta razlika baš najviše napravljena različitom izradom agregata i pozicije. V agregat je ako gledamo poziciju sedenja postavljen uzduž a redni popreko tako da svaki daje drugačiju ciklistiku jer imaju fizičku težinu. V2 će logično imati bolje skretanje i lakši izlazak iz naginjanja dok će redni imati stabilnost ali teže naginjanje.

 

Svakako odeš, zakažeš test pa ti se sve samo kaže :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre sat vremena, Andrej_Hotstepper je napisao:

...ljudi najčešće gledaju cifre  na ekranu i neke kvazi stručnjake na YT i tako donose zaključke o tome kakav je neki motor, a što bi rekli magovi kladioničarskog zanata "statistika pokazuje sve ali ne otkriva ništa". 

 

Zašto pričam? Primer koji imam sa burazerom i naše menjanje motora pre koji dan. 

Trenutno u garaži Vstrom 650 MY2024 i Versys 650 2011.

Strom je na papiru JAČI 10ks i teži 30kg.

Vozim jedan do negde, do kuće se menjamo, siđeš s jednog sedneš na drugog, utisak koji dobiješ je SUPROTNO od toga što je na papiru. 

Versys je u vožnji brži, momentalniji i imaš utisak više konja, ali pošto je top heavy imaš utisak da je teži! (Vstromu agregat stoji položen i težišna tačka je jako nisko, zaista neverovatno krije težinu). Suštinski, utisak o motoru je uvek taj transfer mase koji osetiš kad ga voziš. 

Zato ostaje samo jedno, motor se mora probati i voziti da bi shvatio da li je to ono što misliš da jeste. 

 

Tvoj slučaj je baš extrem. 

TRK je do dan danas jedan od najviše top heavy motora na koje sam seo, a SVT je agregat ala la Vstrom, s tim da verovatno ima daleko bolje vešanje od suzukija, samo je pitanje kakvu su ciklistiku uspeli da skockaju.

I sad sam intrigiran, voleo bi da probam. 

Jesi li siguran da je teži 30 kg, mnogo je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Mislim da je ta razlika baš najviše napravljena različitom izradom agregata i pozicije. V agregat je ako gledamo poziciju sedenja postavljen uzduž a redni popreko tako da svaki daje drugačiju ciklistiku jer imaju fizičku težinu. V2 će logično imati bolje skretanje i lakši izlazak iz naginjanja dok će redni imati stabilnost ali teže naginjanje.
 
Svakako odeš, zakažeš test pa ti se sve samo kaže  
Oba motora su poprečno postavljena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2463 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
49 minutes ago, mick said:

Mislim da je ta razlika baš najviše napravljena različitom izradom agregata i pozicije. V agregat je ako gledamo poziciju sedenja postavljen uzduž a redni popreko tako da svaki daje drugačiju ciklistiku jer imaju fizičku težinu. V2 će logično imati bolje skretanje i lakši izlazak iz naginjanja dok će redni imati stabilnost ali teže naginjanje.

 

Svakako odeš, zakažeš test pa ti se sve samo kaže :) 

Ne. Redni bolje naginje jer mu težišna tačka višlja! Težišna tačka i tačka ose obrtanja su udaljenije. Ne znam dal shvataš šta pokušavam da ti dočaram. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2463 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
47 minutes ago, Milanezi said:

Jesi li siguran da je teži 30 kg, mnogo je to?

Da da.. 32kg po papirima. I to je pre nego što smo mu stavili bash plate i štitnike motora... Sad ima sigurno još 10ak kg... 

 

 

Screenshot_20240128_154012.thumb.jpg.b60a118859aae81dee34a829246fc99e.jpgScreenshot_20240128_152925.thumb.jpg.cca67739913673b6681f5493cc799598.jpg

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Pre 3 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

...ljudi najčešće gledaju cifre  na ekranu i neke kvazi stručnjake na YT i tako donose zaključke o tome kakav je neki motor, a što bi rekli magovi kladioničarskog zanata "statistika pokazuje sve ali ne otkriva ništa". 

 

Zašto pričam? Primer koji imam sa burazerom i naše menjanje motora pre koji dan. 

Trenutno u garaži Vstrom 650 MY2024 i Versys 650 2011.

Strom je na papiru JAČI 10ks i teži 30kg.

Vozim jedan do negde, do kuće se menjamo, siđeš s jednog sedneš na drugog, utisak koji dobiješ je SUPROTNO od toga što je na papiru. 

Versys je u vožnji brži, momentalniji i imaš utisak više konja, ali pošto je top heavy imaš utisak da je teži! (Vstromu agregat stoji položen i težišna tačka je jako nisko, zaista neverovatno krije težinu). Suštinski, utisak o motoru je uvek taj transfer mase koji osetiš kad ga voziš. 

Zato ostaje samo jedno, motor se mora probati i voziti da bi shvatio da li je to ono što misliš da jeste. 

 

Tvoj slučaj je baš extrem. 

TRK je do dan danas jedan od najviše top heavy motora na koje sam seo, a SVT je agregat ala la Vstrom, s tim da verovatno ima daleko bolje vešanje od suzukija, samo je pitanje kakvu su ciklistiku uspeli da skockaju.

I sad sam intrigiran, voleo bi da probam. 

I? Koji je bolji? Koji ti vise lezi? Vozim Versysa, razmisljam o novom Stromu ili Moriniju, mozda nekom Kinezu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 1 sat, Andrej_Hotstepper je napisao:

Da da.. 32kg po papirima. I to je pre nego što smo mu stavili bash plate i štitnike motora... Sad ima sigurno još 10ak kg... 

 

 

Screenshot_20240128_154012.thumb.jpg.b60a118859aae81dee34a829246fc99e.jpgScreenshot_20240128_152925.thumb.jpg.cca67739913673b6681f5493cc799598.jpg

30kg je ogromna razlika za motore koji su u klasi, pogotovo toj manjoj.

Baš me šokiralo odakle toliki višak kod V Stroma kad on sam nije pretežak pa sam morao malo da istražim  :)

Na par uporednih testova po specifikacijama razlika je oko 6-7 kg ili oko 15 lbs, što mi je nekako realnije.

 

WWW.MOTORCYCLISTONLINE.COM

Kawasaki's Versys faces off against Suzuki's V-Strom 650 to determine which is the best practical traveler.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT 650X

Pozdrav svima,

Ja sam SVT 650X kupio u Decembru, i ovo neki utisci posle pređenih 1200km:

Nešto kratko o sebi: Ovo mi je drugi motor od kad sam sa skutera prešao na motocikle. Prethodni motor mi je bio Bullit V-Bob 250 kruzer. Kao vozač preferiram lagan i opušten (“kruzerski”) način vožnje. SVT 650X sam kupio sa planom za neke ozbiljnije ture, jer je Bullit više bio za lokalne destinacije. Visok sam 190cm i težak 120kg, tako da me svaki motor prepoznaje kao vozač i ½ putnika. Off-road ne vozim, tako da su utisci samo u vožnji po asfaltu.

Što se motora tiče, utisci stoje ovako:

 

Prednosti:

 

Dimenzije i udobnost: Za razliku od većine modela u 650 kategoriji koje sam probao, SVT650x je odlično krojen za malo više vozače. Upravljač je postavljen visoko, tako su mi ruke skoro ravne i taman dovoljno ispružene da ne osećam nikakav napor. Leđa su opuštena i ravna, isto bez ikakvog napora nakon neke duže vožnje. Fuzasteri su fino postavljeni tako da mi noge nisu previše nazad, međutim postavljeni su malo visoko , pa su noge malo više savijene u kolenu. Sve u svemu, nikakav prolem, brzo sam se navikao. Sedište je veoma udobno, nisam osetio nikakavu neprijatnost, međutim uzmite u obzir moje gore-pomenute dimenzije

Agregat: Kada sam bio na probnoj vožnji prvobitno sam bio zainteresovan za modele 700x i 800x. So obzirom da je od ta dva samo 800x bio na testu, nakon završene vožnje ponudili su mi da probam i 650x. Do prvog semafora sve mi je već bilo jasno. Agregat je fenomenalan. Izuzetno je miran, tih,  responsivan, vuče pri svim obrtajima. Vibracije gotovo da ne postoje, samo nešto malo u fuzasterima na oko 6k obrtaja, u ručicama i sedištu -nula. Na 4k obrtaja čujete samo vetar i okolinu. U gradu se vozi bez problema, nema nikakvog trzanja pri dodavanju gasa pri malim brzinama. Maksimalne performanse nisam testirao.

Menjač isto radi odlično, lagano prolazi kroz sve brzine, cuje se zadovoljavajući klang“. Neutral se nalazi lagano i za sad mi se nije desilo da nisam siguran u koju sam brzinu prebacio

Kočioni sistem: Odličan. Napred je 4-klipna Brembo kandža na dva diska i radi fenomenalno. Sam motor je težak 240kg plus ja sa 120, koči u mestu, u par navrata zamalo da poletim preko. Kočenje je dosta progresivno i veoma lako se dozira, plus ručica je podesiva. Zadnja kočnica je sasvim ok, u pitanju je jednoklipna Brembo. Nisam primetio nikakav problem sa kočenjem, međutim zadnja kočnica zna da škripi. O tome ću detaljnije u nastavku.

Upravljivost: S obzrom da sam ranije vozio kruzer koji voli ravne puteve, razlika je nebo i zemlja. I pored toga, upravljanje je veoma lako, delom zato sto je upravljač dosta širok. Motor bez problema ide iz nagiba u nagib, nema nikakave nepredvidivosti, točak ide tamo gde želim. Bez obzira što je motor težak, čim se pređe 10 km/h, sva ta težina nestane. Najveću dilemu sam imao oko toga kakva će upravljivost biti u gradu, međutim i u takvim uslovima se odlično pokazao.

Prednje ogibljenje: Viljuška se pokazala odlično, prelazio sam preko rupa, izbočina, šina, ivičnjaka i nikad nisam u rukama osetio bilo kakvu neprijatnost. Na viljušci može da se podešava preload i rebound, ali nisam ništa od toga dirao – nisam imao potrebe.

Oprema:

Ekran – Velik, lako čitljiv, nikakav problem čak i po suncu. Moguc izbor između svetle i tamne pozadine kao i jačine displeja. Ima Bluetooth povezivanje za upravljanje dolaznim pozivima, kao i indikator pritiska i temperature guma. Navigaciju nažalost nema.

 

Grejači ručica i sedišta – Oba grejača imaju samo On/Off dugme, ne može se da se kontroliše intenzitet. Grejač ručica nije preterano jak - drži ručice toplim, ali ne više od toga. Svakako bolje nego da ih nema, samo nisu baš za veoma niske temperature. Doduše u kombinaciji sa štitnicima za ruke, nisu mi tokom zime trebale dodatne rukavice. Sa druge strane, grejač sedišta je odličan. Treba mu nekih 5-7min da se oseti ali kad počne da greje, ne staje i treba ga ugasiti na vreme (ili da objašnjavate da ste na 5°C spržili butine). Sve u svemu solidan dodatak, idealan za prelazni period i toplije zimske dane.

 

Mane:

 

Težina – Pomenuo sam da kad se vozi težina se ne oseća, međutim kad treba da se na ruke pomera, oseća se itekako. 2-3 puta dnevno ulaz-izlaz iz garaže i teretana mi više ne treba, plus težište je visoko tako da i pod malim nagibom dok stoji, hoće lako da padne. Nije mi pao do sad, ali je bilo baš na mišiće u par navrata. Spasilo me je to što neometano dohvatam zemlju (850mm je sedište), ali neko niži bi trebalo dodatno da povede računa.

Zaštita od vetra – Vizir može da se podesi u 2 nivoa, ali to ne menja šinjenicu da ne radi baš dobar posao. Na autoputu pri 130 km/h u višem položaju, mene štiti do vrata, ali pravi turbulenencije, pa mi kaciga malo vibrira levo-desno. Na autoputu mi čak više odgovara donji položaj vizira, jeste da manje čuva, ali zato je čist vazduh, bez turbulencije. Pri manjoj brzini turbulencije su dosta slabije i tu nema problema. Pored toga vizir je dosta uzak, tako da ruke i ramena najviše osećaju, pogotovo kad je hladnije.

Zadnje ogibljenje – Za razliku od viljuške, zadnji amortizer je tvrđi. Ono što ruke nisu osetile, leđa jesu. Nije ništa strašno,  ali se neravnine osete malo jače nego na rukama. Moguće je da je za moju tezinu previše mekano podešen. Može da se podešava preload, pa ću u nekom trenutku da se igram sa time

Manjak centralnog štendera – Ima samo ćopavu, centralni štender ne može ni da se ugradi jer mesto zauzima katalizator. Doduše, ima pripremu za paddock štender.

Zadnja kočnica škripi – Ne znam da li je ovo problem do mene, mog načina vožnje ili do pločica. Najviše se čuje prilikom zaustavljanja kad blago doziram kočnicu. Pri jačem kočenju ne škripi, samo kad polako popuštam. Sve u svemu, ne predstavlja veliki problem, jer samo kočenje je veoma dobro.

 

Zaključak: Motor se pokazao veoma dobro, ostaje da se testira na duže staze, ali sam za sad zadovoljan. Neki od nedostataka mogu se rešiti modifikacijama i to svakako imam u planu. Svakako prepruka da se motor proba.

Hteo bih da dodam da sam motor sam kupio u Autoprometu u Beogradu i ovom prilikom bi hteo da uputim sve pohvale celom timu tamo, jer su bili izuzetno ljubazni i korektni. Bez problema sam u više navrata dogovorio probne vožnje i imali su odgovor na svako moje pitanje (a bilo ih je...) i pre i posle kupovine. Sve preporuke za saradnju.

 

IMG_0060.jpeg

Promenio član Nemke1706
  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 12 minuta, cezarpa je napisao:

Zanimljive oznake na kolovozu.Gde je to?

Biciklistička staza na potezu auto puta Surčin - NBG ?

:D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja