Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Upisan sam tamo negde na nekom spisku za test voznju. Verovatno ce biti kada bude lepse vreme (citaj prolece). Nisam potencijalni kupac, ali me bas zanima poredjenje sa Stromom u voznji.

 

Zasada jedino u mestu probah (sedoh na par minuta) i mogu reci da se primeti razlika u tezini (u mestu) i da je sediste na QJ-u dosta deblje.

 

18 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Vešanje i oprema su zasigurno na strani QJa.. Ali taj agregat u Stromiću je dijamant moto sveta.

Da i daaaa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Honda Transalp 600 99, QJ SVT 650 X 2023

Ja sam ga kupio i preuzeo 25. decembra

Vozio citavih 9km od Autoprometa do kuce.

To mi je drugi motor koji posedujem, ali mene je odusevio i nadam se da ce da se pokaze kao dobra investicija.

 

IMG-eace7addfdd8616c10ccd8b4695dc3fb-V.jpg

Promenio član Srki1234
  • Sviđa mi se 17
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Nek je sa srecom! Kakva mu je zastita od vetra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Definitivno opasno dobar potez sa akvizicijama evropskih brendova...lagano kapiraju kako se igra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 300s, QJ SVT650X
On 1/31/2024 at 9:13 PM, Srki1234 said:

Ja sam ga kupio i preuzeo 25. decembra

Vozio citavih 9km od Autoprometa do kuce.

To mi je drugi motor koji posedujem, ali mene je odusevio i nadam se da ce da se pokaze kao dobra investicija.

 

IMG-eace7addfdd8616c10ccd8b4695dc3fb-V.jpg

Jesi li napravio neku kilometražu, bilo par lepih dana, prvi utisci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 19 minuta, Zarkela je napisao:

Koji su uslovi kupovine? Osim kesa to znam i sam 🤣

Keš, kartice, poček....kredit je ok, imaju dil sa Intezom na 6,8% euro kredit sa fiksnom ratom do 84 rate valjda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Keš, kartice, poček....kredit je ok, imaju dil sa Intezom na 6,8% euro kredit sa fiksnom ratom do 84 rate valjda.
Učešće 30% ili više, kamata 6.8% fiksna, krediti indeksirani u EUR. Period otplate 18-84 meseca, verovatno bez obaveze prenosa zarade i mogućnost prevremene otplate. Obrada kredita je 2%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Nadam se da će i ostali brendovi imati povoljnije kredite...to bi prilično pospešilo prodaju pored povećanja cena svake godine. Čak je i AP najavio jaču cenu sa sledećim kontigentom pošiljki jer su opet poskupele rente kontejnera za slanje usled haosa u Gazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Bio juce da probam. Tvrd jak lako se vozi. Menjac samo klikce, prelepo. U poredjenju sa mojim TA 600, deluje da je podjednako tezak (iako je 30kg tezi). Cini mi se da ne moze da okrene korman toliko kao na TA. Grejanje radi lepo, mada je bilo toplo napolju. Ja imam custom sediste na TA, pa mj je na svt bilo potvrdo, jos kad se doda i tvrdje ogibljenje bude velika razlika u udobnosti. Motor stvarno prede, ne voli nista ispod 3k obrtaja. Crveno cini mi se na 12k, mada ga nisam peglao. Zastita od vetra osrednja. Preko 100kmh oseca se buffeting, na oba polozaja vizira (ja sam 179cm). Uglavnom, motor je lep, nov, i dobro ide. Udobnost je subjektivno slabija, ali moja masina je razgazena i mekana. Nasuprot tome, nekako je lakse obarati svt a koncnice su druga dimenzija u odnosu na TA. E sad, da li vredi kupiti svt(7000e) ili zadrzati TA (1700e ako je neko zainteresovan) to je sad tema za razmsiljanje. Da, jeste svt nov i lep, dobro ide, lepo izgleda. Da li vredi razlike 5k+ eur (duduse na kredit) to jos uvek nisam siguran. Ljudi iz AP su fenomenalni i predusretljivi iako nisam siguran da oni uopste voze dvotockase. 20240210_112409.jpg

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Gde god se okrenes, dupe ti je pozadi. Sto bi rekao drug Mao. Pusti razmisljanje, uzeo si nov bajk, osmeh na lice i gaaaaassssss!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@Punktmann Sam odlučuješ ali sam si i odgovorio na svoje pitanje brojem komentara...''Menjac samo klikce, prelepo, Grejanje radi lepo, Motor stvarno prede,  nekako je lakse obarati svt a koncnice su druga dimenzija u odnosu na TA, Tvrd jak lako se vozi''.

 

U ovom trenutku ne verujem da postoji jeftiniji originalni V2 agregat sa 4 godine garancije... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
@Punktmann Sam odlučuješ ali sam si i odgovorio na svoje pitanje brojem komentara...''Menjac samo klikce, prelepo, Grejanje radi lepo, Motor stvarno prede,  nekako je lakse obarati svt a koncnice su druga dimenzija u odnosu na TA, Tvrd jak lako se vozi''.
 
U ovom trenutku ne verujem da postoji jeftiniji originalni V2 agregat sa 4 godine garancije... 
Jeste, sve stoji, kad ne bi bilo i noviji auto, i stan i k i p
Gde god se okrenes, dupe ti je pozadi. Sto bi rekao drug Mao. Pusti razmisljanje, uzeo si nov bajk, osmeh na lice i gaaaaassssss!
Nisam jos uzeo, ali razmisljam. Pogledao bih jos dsx, himi i 450mt. Bitno mi je i da bude laganiji motor i da ne kosta 250e registracija (plus za kola 350) a krupna zena, sitna deca

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Honda Transalp 600 99, QJ SVT 650 X 2023
Pre 22 sati, lukaimasa je napisao:

Jesi li napravio neku kilometražu, bilo par lepih dana, prvi utisci?

Nisam brate jer ga nisam registrovao.

Planiram u aprilu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: QJ SVT 650X, Zontes E 350,Transalp 750

Za sve zainteresovane sa juga Srbije QJ SVT 650 X ce u firmi Car Box u Nisu biti na raspolaganju za test voznje od ponedeljka 19.02.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Stigoh i ja upravo sa test voznje. Za pocetak, imam po koju sliku motora, a u pripremi imam i video klipove voznje motora koje cu okaciti kasnije zajedno sa utiscima.

 

Ono sto mogu da kazem na brzinu je da sam zadovoljan motorom, njegovom povoznoscu i koliko je lagano manevrisati motorom pri niskim brzinama. Sediste je vise nego uobicajeno, ali nisam imao problema sa stajanjem jednom nogom o pod sa svojih 176cm kao ni sa balansiranjem vrhovima prstiju.

IMG_20240215_102759.jpg

IMG_20240215_102806.jpg

IMG_20240215_102912.jpg

IMG_20240215_102832.jpg

IMG_20240215_102848.jpg

IMG_20240215_102857.jpg

IMG_20240215_102921.jpg

IMG_20240215_102935.jpg

IMG_20240215_102946.jpg

IMG_20240215_102958.jpg

IMG_20240215_103026.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: QJ SVT 650X, Zontes E 350,Transalp 750

Vidim da ima zainteresovanih pa resih da napravim jedan mali test i ovde ga objavim. U mom gornjem postu sam napomenuo da ce u mojoj firmi biti na raspolaganju SVT 650x za testiranje. U Car Boxu iz Nisa radim kao prodavac motora. Da bi vam bilo jasnije moje stanoviste testiranja moram da napomenem da sam poceo da vozim davne 82. godine  (Tomos automatic ) i da sa nekim prekidima vozim do danas i ne planiram da prekinem dokle god mogu. Visok 184 cm, tezak 115 kg ( citaj debeljan ), raspon ruku 196 cm i nisam mlad i lep kao Motoras ili Shone. Vozio do sada skoro 30 motora, uglavnom sport turing ili turing. O jednom od mojih motora ( Kawasaki GPz 900 r ) imate lepu pricu ovde na forumu iz pera Starog rokera. Imam i malo iskustva sa enduro motorima. Desetak dana na KLE 500 i jednu sezonu sa par hiljada kilometara na Suzukiju DR 650 DAKAR ( onaj pravi s kurblom ).

SVT sam uzeo iz firme u sredu odmah posle registracije i za ovaj produzeni vikend napravio 320km. Da krenemo od masine. Po prici licenca Suzukija od 650 cm3  iz SV, Gladiusa, Stroma itd. U ovoj varijanti ima 76 KS i po mom utisku vise nego dovoljno. Napominjem da nisam agresivan vozac vec sve komande koristim vrlo blago. Tako sam i vozio SVT jer zelim da se lepo razradi i u tom periodu nece ici preko 5000 obrtaja i preko 100 km/h. Na ovom kratkom testu potrosnja se kretala od 4.4 do 4.9 l/100 km. Uglavnom sam bio sa suvozacem. 

Polozaj sedenja mi je vrlo odgovarao i sa smestajem nisam imao problema. Sediste vozaca udobno ali mi se suvozac pomalo zalio i rekla mi je da bi volela deblje i udobnije sediste. Tabla je vrlo pregledna i ima puno informacija. Probao sam i grejace rucica ( temperatura za vreme testa je bila od 4 do 11 stepeni ), vrlo brzo ugreju ali sam misljenja da bi nivo toplote mogao da bude i veci. Kocnice su za sada vrlo dobre ( Brembo ) , vrlo se lako doziraju i precizne su. Naravno tu je i Bosch ABS koji mi za sada nije trebao. Sto se tice izduva vrlo je smiren i tih i vec preko 70 km/h se prakticno i ne cuje sto ce svakako odgovarati za putovanja. Onima koji zele bucniji izduv ostaje da ugrade drugi lonac.

Ogibljenje koje je napred podesivo ( Marzocchi ) nisam dirao a mislim da je fabricko podesavanje cak i malo cvrce nego sto bih ja podesio. Motor odlicno prati zadatu putanju i vrlo je upravljiv i predvidiv. Nisam nesto posebno obarao u krivinama ali sam vrlo zadovoljan i fabricki ugradjenim gumama ( Maxxis ). Imao sam malo problema sa senzorima pritiska u gumama jer povremeno nisu radili ali su to kolege u servisu vec danas sredile.

Sve u svemu, mislim da je motor sasvim ok i vrlo sam zadovoljan ovom prvom voznjom.

Motor cu voziti svaki dan i na dalje je SVT 650 slobodan za test voznje uz dogovor. Mislim da ce biti jedan od hit modela ove godine jer je vec sada velika zainteresovanost. Moj telefon je 065/3030-435 i mozete slobodno pozvati za bilo koju informaciju ili dogovor oko test voznje. Pored QJ imam na raspolaganju za test i Zontes E 350 a od naredne nedelje i Hondu Transalp 750.

Kada prodjem prvih 1000 km i razradu napisacu i tada moje utiske. Slike neki drugi put.

Promenio član kovi
  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Drago mi je da sam sa 20 puta manje iskustva došao do manje više istog zaključka 🥳. Jedino što ostaje kao nepoznanica je da li je to 'isto' kao suzukijev V2, ili je 'isto suzukijev V2' koji je išao u Hyosung (pa riknjavao vrlo brzo, bar tako kažu). Motorčina je ovako stvarno super, i u poređenju sa Voge 525 (mada nisu identična kategorija) QJ je kvalitetniji (ručice, kablovi, plastika).

Promenio član Punktmann
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Mašina, nije pozajmljena od suzukija, nego je verovatno po licenci rade u qj moto. Mene interesuje, da li će moći da se delovi agregata i rezervni delovi ugradjuju od suzukija i obrnuto....a verujem da će to znati uskoro serviseri, valjda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova

Motor nema veze sa Suzukijem, niti su dobili licencu itd. Ne znam gde ste nasli taj podatak. Mislim da bi se oni prvi pohvalili sa tim, to bi im bio veliki marketinski plus.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja