Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

Pozdrav, trebali bi mi predlozi za spavanje za četvoro, recimo Novaci, Sibiu ili Sebeš ne znam gde je bolje praviti prenoćište i Curtea de Arges.

Ako imate i kontakt, i preporuku ...

Sent from my 2209116AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 35 minuta, badzabajker je napisao:

Pozdrav, trebali bi mi predlozi za spavanje za četvoro, recimo Novaci, Sibiu ili Sebeš ne znam gde je bolje praviti prenoćište i Curtea de Arges.

Ako imate i kontakt, i preporuku ...

Sent from my 2209116AG using Tapatalk
 

Curtea de Arges- vila San Nicoara,fino...motori u dvorištu.Ima je na Booking-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200RT, Benelli TRK502X

Novaci: Conacul de sub munte. Svaka preporuka. Motori u dvorištu. Mali ali pristojan bazen.
Deva: Casa Leucian. Sigurno, udobno

Ovi ostali mi nisu u booking.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Subota planirana za TF, baza nam je Kladovo.

 

Zanima me da li je neko išao deonicom 67D i 66A, kakav je put?

 

Razmišljam o toj deonici pa nekako da uglavimo komplet TF i nazad. Nategnuto ali mislim da mogu da ubijem 500km u danu...zanima me mišljenje iskusnijih. Da li vredi subotom tako nešto odraditi???

Bez naslova.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
46 minutes ago, mick said:

Subota planirana za TF, baza nam je Kladovo.

 

Zanima me da li je neko išao deonicom 67D i 66A, kakav je put?

 

Razmišljam o toj deonici pa nekako da uglavimo komplet TF i nazad. Nategnuto ali mislim da mogu da ubijem 500km u danu...zanima me mišljenje iskusnijih. Da li vredi subotom tako nešto odraditi???

Bez naslova.jpg

Vikend je dosta zeznut, jer zna da bude ozbiljna guzva.Na samom TF,TA a i na okolnim putevima,dosta Rumuna provodi vikend na istom mestu gde se mi vozamo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 31. 7. 2023. at 20:13, badzabajker je napisao:

Pozdrav, trebali bi mi predlozi za spavanje za četvoro, recimo Novaci, Sibiu ili Sebeš ne znam gde je bolje praviti prenoćište i Curtea de Arges.

Ako imate i kontakt, i preporuku ...

Sent from my 2209116AG using Tapatalk
 

Gura Karpatolui ,opsina Novaci ,na pocetku jezera Oasa iz pravca Novaci pod uslovom da menjas grad za prirodu...https://www.consulting4you.ro/property_print.asp?id=106 treba pre puta proveriti raspolozivost jer se u nekom periodu leta odrzavaju umetnicke kolonije.

 

IMG_5760.thumb.JPG.60a33422d5024e4a30ff1669be453d29.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On 8. 8. 2021. at 21:25, doktor je napisao:

Od izlaska iz Banje Hercul.  je makadam sve do malo ispred Petrosanija. Ima oko 25km makadama svih vrsta. Nije tesko za voznju, mada meni je deo oko jezera bilo blato,  a na asfaltnim gumama. 

Sve u svemu,  drugi deo je zanimljiv,  a prvi nista posebno, i dosta truckav. 

Odgovor @doktor na pitanje kakav je put 66A. Odnosi se na @mick-ovo pitanje... Još neko je, ranije, spominjao da je put loš, da li pok. Vlada (Laki Vladano)? :stabre:

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

@nafetS Ima svezije informacije o stanju tog puta

 

Edit: imace uskoro sveze informacije :D  (za dan-2-3)

Promenio član maxx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 46 minuta, DraganNS je napisao:

Odgovor @doktor na pitanje kakav je put 66A. Odnosi se na @mick-ovo pitanje... Još neko je, ranije, spominjao da je put loš, da li pok. Vlada (Laki Vladano)? :stabre:

Hvala na odgovoru! Što se mene tiče nikakav problem makadam ali ostatak ekipe nije baš za takvu avanturu...nemaju adekvatne mašine :) a ne bih da silim vožnju.

 

Ako je tako onda ćemo zaobići taj deo 66A rute...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Kada sam išao na TA i TF, pre par godina (vidi putopis), krenuo sam putem 66A sa namerom da skrenem na 67D koji je, tada, bio sav u zakrpama ali asfaltiran. Međutim, pošto mi je navigacija (telefon) prethodno u NP Nera pokisla i otkazala, bila mi je frka da negde ne zalutam (a i bio sam tanak sa gorivom) pa sam se vratio nazad do B. Herkulanu i preusmerio rutu preko Turnu Severina ka Targu Žiu gde sam bukirao noćenje. Ne znam da li je, u međuvremenu, popravljen put 67D, mada ako idete iz Kladova možda je i jednostavnije da idete na 67. Ja sam dolazio "odgore", putem 57B, iz pravca Bozoviči - Prigor...  Što se tiče 500 km u jednom danu po TA, mislim da će biti previše... Mora tako, ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 8 sati, mick je napisao:

Subota planirana za TF, baza nam je Kladovo.

 

Zanima me da li je neko išao deonicom 67D i 66A, kakav je put?

 

Razmišljam o toj deonici pa nekako da uglavimo komplet TF i nazad. Nategnuto ali mislim da mogu da ubijem 500km u danu...zanima me mišljenje iskusnijih. Da li vredi subotom tako nešto odraditi???

Bez naslova.jpg

Pre mesec dana sam prosao 67D, od Banje Herkules na Targu Jiu. 66A je put koji se odvaja od 67D i trebalo bi da izadje na Petrosani, ali je na racvanju stajao znak da je put zatvoren. Svejedno, nismo planirali njim da vozimo jer je vec neko ovde pisao da je put makadam, oko jezera se pretvara u blato, itd. (kad se zumira taj deo puta na mapi deluje ozbiljno zahtevna deonica cak i za neki adv motocikl), nego smo nastavili ovaj drugi krak 67D ka Targu Jiu. Sam put nije previse zanimljiv, vozi se sporo, asvalt je u dosta losem stanju, ali ok, priroda je lepa... Ako si vec u skripcu sa vremenom, mozda da izaberes neku brzu rutu do TF, a ovo ostavis za neki drugi put... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, cikamike je napisao:

Pre mesec dana sam prosao 67D, od Banje Herkules na Targu Jiu. 66A je put koji se odvaja od 67D i trebalo bi da izadje na Petrosani, ali je na racvanju stajao znak da je put zatvoren. Svejedno, nismo planirali njim da vozimo jer je vec neko ovde pisao da je put makadam, oko jezera se pretvara u blato, itd. (kad se zumira taj deo puta na mapi deluje ozbiljno zahtevna deonica cak i za neki adv motocikl), nego smo nastavili ovaj drugi krak 67D ka Targu Jiu. Sam put nije previse zanimljiv, vozi se sporo, asvalt je u dosta losem stanju, ali ok, priroda je lepa... Ako si vec u skripcu sa vremenom, mozda da izaberes neku brzu rutu do TF, a ovo ostavis za neki drugi put... 

Da na osnovu informacija ovde ići ćemo pravo na Targu Jiu pa komplet TF i nazad... Za jedan dan je to ok.

 

Hvala svakako!!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Mi smo i TF i TA iz cuga,krenuli oko 06:30h iz Curtea de Arges...

EatLot3.jpg

 

...na TF,pa na Sibiu,pre Sebeša skrenuli na TA i bili oko 16:45h malo ispred smeštaja u Targu Jiu na klopi,oko 400km.

0dB0Q1I.jpg

 

Bez ikakve žurbe, nismo hteli jesti negde gore,već kad izvozamo.

 

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

Sa koje strane je bolje ići, plan nam je Novaci pa na Sebeš, Sibiu pa Curteq de Agres ili kontra da idemo, kako je bolje za vožnju ?

Sent from my 2209116AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Legenda kaže da se TF napada sa juga na sever, a TA obrnuto.  Ja sam je poslušao i bilo mi je super za vožnju. :moto3:

Promenio član DraganNS
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 46 minuta, badzabajker je napisao:

Sa koje strane je bolje ići, plan nam je Novaci pa na Sebeš, Sibiu pa Curteq de Agres ili kontra da idemo, kako je bolje za vožnju ?

Sent from my 2209116AG using Tapatalk
 

Ne znam šta ti znači bolje?

Malo više ima uspona kad se krene od Curte-e i na TF i posle na TA.Meni lakše kad vozim uspon,ima naravno i spusta.Mada ne vidim neku ogromnu razliku.

Najbolje je kad imaš vremena pa odvojiš jedan dan za TF,posle obilaziš  grad,ako si u gradu smešten...jedan dan za TA...zamak(uh,meni krivo),ovo drugo sve jedno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

Bolje u smislu i vožnje i pogleda.
Ja više volim da se penjem pa na vrhu nagrada pogled.
Plan je prvi dan do Novaci tu spavanje i ujutru Transalpinu do Sibiu. U Sibiu spavanje, pa ujutru Transfagarašan do Curtee ...

Sent from my 2209116AG using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Ne znam šta ti znači bolje?
Malo više ima uspona kad se krene od Curte-e i na TF i posle na TA.Meni lakše kad vozim uspon,ima naravno i spusta.Mada ne vidim neku ogromnu razliku.
Najbolje je kad imaš vremena pa odvojiš jedan dan za TF,posle obilaziš  grad,ako si u gradu smešten...jedan dan za TA...zamak(uh,meni krivo),ovo drugo sve jedno.
O kom zamku pričaš, da ubacim i to ?

Sent from my 2209116AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ja sad kao da nisam ni bio...ozbiljno(nije baš tako,naravno:)),jbg... smišljaj rute,uklapaj,prati prognozu,smeštaj,pedeset ruta beleži,bacaj...ostali,ruke u džepove @bajker71 i opušteno?!

 

Ali zaposliću ga za Alpe...eeee!:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Ja sad kao da nisam ni bio...ozbiljno(nije baš tako,naravno),jbg... smišljaj rute,uklapaj,prati prognozu,smeštaj,pedeset ruta beleži,bacaj...ostali,ruke u džepove @bajker71 i opušteno?!
 
Ali zaposliću ga za Alpe...eeee!
 
Tako i kod mene

Sent from my 2209116AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 5 minuta, badzabajker je napisao:

O kom zamku pričaš, da ubacim i to ?

Sent from my 2209116AG using Tapatalk
 

Corvins' castle-Hunedoara

Bran me ne zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Kad smo išli za Hunedoaru pre 10 dana, istraživao sam o putu 66A i prema Google Street View-u zaključio da posle jezera put postaje jako loš za bilo koji putni motor i da nema poente ići njim. Zato smo išli na 66D, kao i većina ljudi ovde :D raduje me da čujem da je put zatvoren, jer to možda znači da će da ga renoviraju. Rumuni su, prema izgledu asfalta, u zadnjih godinu dana, a i ovog leta uložili ozbiljnu lovu u puteve, pa možemo se nadati da će i ovaj put doći uskoro na red :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre sat vremena, shoyyka je napisao:

Ja sad kao da nisam ni bio...ozbiljno(nije baš tako,naravno:)),jbg... smišljaj rute,uklapaj,prati prognozu,smeštaj,pedeset ruta beleži,bacaj...ostali,ruke u džepove @bajker71 i opušteno?!

 

Ali zaposliću ga za Alpe...

Alpi su mi u mislima ali možda bude Bugarska i Crno more početkom Septembra. Još se "kuvaju" ideje...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja