Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Drug član, 3130 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Kolega ispred,Slovak čini mi se,hvali Srbiju...lepa zemlja.Da,samo ružna država-rekoh.A blatnjavi...ima ih 10ak,90% off,svaka čast,rekoh.

7QhSxlC.jpg

 

ULR9RuP.jpg

 

Promenio član shoyyka
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: R1200 GS

Postovanje svima. Planirao sam u nedelju da krenem u napad na TA i TF. U nadi da ce me vreme posluziti jer je prilicno kasno.

Za pocetak sam planirao da dodjem do Golupca i tu da prespavam i onda odatle do Curtea de Arges.prvidan.thumb.png.aa2a41673dce6e105fba56cd61528d24.png

Onda drugi dan do Sibiu drugidan.thumb.png.35130a92dbfd8682fdb2c314fdc91eb0.png

 

i treci dan do Kladova gde bih prespavao i sutra dan polako kuci. trecidan.thumb.png.f7ff4e94d435da905b36114834feffe7.png

 

 

Koliko sam citao ovde, uglavnom je vise predloga da se ovakva ruta odradi ali suprotno?

 

Otvoren sam za predloge i savete. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3130 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 39 minuta, gpetar je napisao:

Postovanje svima. Planirao sam u nedelju da krenem u napad na TA i TF. U nadi da ce me vreme posluziti jer je prilicno kasno.

Za pocetak sam planirao da dodjem do Golupca i tu da prespavam i onda odatle do Curtea de Arges.prvidan.thumb.png.aa2a41673dce6e105fba56cd61528d24.png

Onda drugi dan do Sibiu drugidan.thumb.png.35130a92dbfd8682fdb2c314fdc91eb0.png

 

i treci dan do Kladova gde bih prespavao i sutra dan polako kuci. trecidan.thumb.png.f7ff4e94d435da905b36114834feffe7.png

 

 

Koliko sam citao ovde, uglavnom je vise predloga da se ovakva ruta odradi ali suprotno?

 

Otvoren sam za predloge i savete. 

Super,samo treći dan nikako od Obarsia lotrului ka Petrosani-ju,već pravo ka Novacima pa ka Targu jiu.Nemaš tamo šta tražiti.Srećan put!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6840 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ima još jedan planinski put u Rumuniji koji obećava dobru vožnju. Mislim da nisam pročitao da ga je iko vozio.

 

Trans-Rarau, samo što ima malo manje od 700km do njega. Gore blizu granice sa Moldavijom i Ukrajinom. Samo 26km je dugačak. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 15 sati, gpetar je napisao:

 

 

i treci dan do Kladova gde bih prespavao i sutra dan polako kuci. trecidan.thumb.png.f7ff4e94d435da905b36114834feffe7.png

 

 

Koliko sam citao ovde, uglavnom je vise predloga da se ovakva ruta odradi ali suprotno?

Otvoren sam za predloge i savete. 

Ako uradiš ovakvu maršutu onda nećeš proći glavni deo i vidikovce na TA koji se nalaze između mesta Obarsia i Ranca. S druge strane, ako ideš direktno na Novaci i Targu Jiu onda propuštaš sjajnu deonicu Petrosani -Targu Jiu. Tu ima malo žrtvovanja jer je deonica Obarsia - Petrosani u vrlo lošem stanju (cca 28 km), ali zaboravićeš to brzo kada krene jurnjava na jug. Zato smo mi pre dve nedelje vozili ovakvu rutu...

 

Sebes-Petr-TJ.thumb.GIF.296225748f2a94f6054a0d5c39ebb332.GIF

 

...odnosno okrenuli smo nazad mao posle mesta Ranca. Tako smo udarnu deonicu na TA vozili u oba smera, a vozili smo i deonicu Petrosani - TJ i dalje do Kladova pa nam je taj dan bio TOP. Ima sasvim dovoljno vremena za sve to jer smo  u Kladovo stigli popodne oko pola 5...;)

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 6 sati, ZoraNS je napisao:

Tu ima malo žrtvovanja jer je deonica Obarsia - Targu Jiu u vrlo lošem stanju (cca 28 km)

Obarsia - Petrošani.
Al potpis na ovo što je kolega napisao, pooootpis.

Na rutu koju si ti postavio, Sibiu - autoput - Transalpina, pisao sam ovde, vodi preko Apoldu de Jos - Poiana Sibiu - Jina - Dobra - Sugag (i onda ide ovaj deo što je baš TA). Ovo je lep detour, lokalni putevi, priroda lepa, ali računaj sat i nešto tu sigurno, plus Jina - Dobra - Sugag je loš asfalt, ima dosta šljunka, rupa i peska. Prohodno je, može, al dosta opreza.
Preporuka za to parče je skroz gore do Sebeša - Petrešti - Sugag ako ideš prvi put, a i ako je već "trka" sa vremenom...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1600 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 15 sati, Alekre je napisao:

Ima još jedan planinski put u Rumuniji koji obećava dobru vožnju. Mislim da nisam pročitao da ga je iko vozio.

 

Trans-Rarau, samo što ima malo manje od 700km do njega. Gore blizu granice sa Moldavijom i Ukrajinom. Samo 26km je dugačak. 

 

 

 

Osetih serotonin dok sam gledao ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Ovaj vikend je bio savrsen za voznju TF i TA. 

Na slici mozete videti i dvojicu entuzijazista sto asfalt ne vole na TA :lol3:

Temeprature su bile i do 38°C. Kisa neka lagana od 10min nas nagradila na TA prava letnja da rashladi. 

Sve u svemu perfektan vikend. 

 

P. S. Koleza @JoeD ce vam detaljnije objasniti kojim putem možete voziti dve Transalpine po ceni jedne :lol2:

IMG-73620b42ddf3f7347dc855c2889daa32-V.jpg

IMG_20230826_170959.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Da podelim nekoliko svezih informacija koje su verujem i većini poznate a ili možda nekom znači. Vozismo jednu spartansku Rumuniju od 2 dana i 1100 km, Transalpinu i okolinu. Put od Oravite ka Anini je u potpunosti zavrsen i sve do Bozovica je sve novi i savrseno za voznju. Ne volim da experimentisem i idem skroz u nepoznato, ali na preporuku @ZEMZEM odosmo od Banje Herkulane putem 67D ka Targu Jiu, i posle nekih loših 15-ak km krece ozbiljno dobro slaganje krivina u duzini sigurno 50-60 km. Hvala Siniša imaš pivo:care:. Targu Jiu - Petrošani vrhunski i uvek se ponovo odusevim. 

Smestaj u Sebesu u Hotelu EKA, za preporuku, skroz korektno, celih 17 e po osobi sa doruckom. 

Sta reci za TA, Sebes - Novaci 135 km vrhunskog uzivanja, uz Jadransku magistralu za mene najbolje u regionu. 

Restoran Taverna Serbului u Dr. Turnu Severin nije bas za preporuku. Klopa nije loša ali cene napucane u nebesa, kao da smo rucali u centru Bg. Dosta motora na TA, koriste još uvek lepo vreme i prijatnih 15-ak stepeni gore. 

I naravno videli smo Rumunsku policajku na Djerdapu, pristojna, ljubazna i izgleda da bas gotivi motoriste. Poz za sve. 

 

IMG_20230906_090539.jpg

IMG-8019db847ca9d96f4fa5f13d6b19aec7-V.jpg

IMG-02f2efac478e29553a25f7ba8c02cb59-V.jpg

IMG-d7556512fa32bca91475eaec2764cd13-V.jpg

IMG-a25f8d00c22b0f5bc5bd28c6de69959f-V.jpg

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Tih 15 km na 67D zamalo da me vrati da odem preko Turnu ali bih se posle pokajao. Bravo dobre ste kilometre po tim krivinama prosli :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Jos jedanput da pohvalim Rumune.

 

Posto sam imao peh da mi pukne sajla za kvacilo u Bucovu, selu 25km pre Hetega, Rumuni su se ponovo pokazali kao pravi ljudi.

 

IMG_0010.thumb.jpg.c7eb8ce217cdcd6076203f048d75ff1c.jpg

 

Prvo su mi prolaznici pomogli da okrenem motor pored putu, zvali majstora u Subotu popodne. Onda me uputiii na jedini pansion u selu. Tu sam pak dobio pravu pomoc od vlasnika smestaja. Slabo se govori neki drugi jezik ali mi je ujutru dao svog radnika da mi pomogne da demontiramo motor (oklop i deklu) kao i alat. U 10:00 stize pravi majstor sa sinom (prevodiocom) i popravlja sajlu. Pomazu mi da je montiramo i negde oko 15:00 krecem. Nece ni da cuju da mi naplate, dosli su da mi pomognu. Sve se dogadja u Nedelju gde nijedna radnja ne radi u prvom vecem mestu gde bih eventualno mogao da trazim deo.

 

Stvarno svaka cast ovakvim ljudima! Puno pozdrava Aleksandru i Aleksandritu.

Napravili smo i sliku da ovekovecimo ovakav dogadjaj.

 

IMG_0015.thumb.jpg.a8ddf8d10adb2b47532d28450d5a9317.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 31
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

Iako je već kraj septembra, tačnije bio je 26. 9 i 27.9, ne znam da li ne moglo biti idealnije vreme za vožu preko Transalpine i Transfagarasana. Bez kapi kiše, bez trunke magle, a i bez gužvi na samim prevojima. Na Transfagarasanu kompletan utisak malo kvari poprilično loš put na pojedinim delovima. Transalpina sasvim druga priča, odličan put i mogu slobodno reći da apsolutno nije bilo saobraćaja te je bila milina voziti i uživati u predelima. Takođe, preporučujem da ko god može ide radnim danima radi izbegavanja gužvi vikendom :)

 

20230927_150241.thumb.jpg.28ade3e413097f38ce5520b34e4eb825.jpg

 

20230927_132659.thumb.jpg.842daed14358c59b370ff65e43999634.jpg

 

20230927_132746.thumb.jpg.5ebb00371c96565841ebf741d89eb8d4.jpg

 

dji_fly_20230927_135558_560_1696063151827_photo_optimized.thumb.jpg.4e685576c13a30f2aeccafc9d96f544d.jpg

 

dji_fly_20230928_112904_573_1695889987677_photo_optimized.thumb.jpg.35e8a126f0e9ee18563a6ace43dfa74e.jpg

 

dji_fly_20230928_112916_574_1695889999928_photo_optimized.thumb.jpg.eb548342dec23b0fc5bf6a51590bd942.jpg

  • Sviđa mi se 23
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Vala ti baš nisi imao gužve. Dobro da te medved nije pojeo koliko je malo "hranilaca" bilo :D 

 

Koja je temepratura bila na vrhovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A
Pre sat vremena, Forsberg je napisao:

Vala ti baš nisi imao gužve. Dobro da te medved nije pojeo koliko je malo "hranilaca" bilo :D 

 

Koja je temepratura bila na vrhovima?

Iskreno nisam pogledao na motoru sta pokazuje, ali neki subjektivni osecaj je da je bilo nekih 15ak stepeni, pošto se nisam smrzao. Takođe nije bilo ni vetra. Vreme je baš bilo idealno za vožnju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3130 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Sad je milina tamo,nema gužve,ovih dana nema kiše...drugar iz okoline Bora već drugi put za tri nedelje ali njemu rumunski k'o maternji,a i blizu mu.

 

Nema mušica...:)

wP7xHJW.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1475 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Da li neko sa sigurnošću može da kaže kako rumuni izgovaraju imena nekih svojih mesta, a kako je pravilno kod nas ?
Na primer "Timișoara". Mi kažemo Temišvar, a kako rumuni izgovaraju ?

Pročitah ovde na forumu da je "Târgu Jiu" Trgu Žiu; "Novaci" je "Novaći" itd.
Ali kako se recimo ova mesta izgovaraju: Ranca, Cârțișoara, Tălmaciu , Curtea de Argeș itd ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Timișoara - Ćimišuara (meko š)
Ranca - Ranka
Cârțișoara - Krćišuara
Tălmaciu - Tlmaću
Curtea de Argeș - Kurta de Arđeš

Ali ovo moje (Južno-Banatski) nije školsko rumunsko, verovatno je blizu, i sigurno je malo umekšano u odnosu na pravi rumunski

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
Pre 11 sati, živke je napisao:

Da li neko sa sigurnošću može da kaže kako rumuni izgovaraju imena nekih svojih mesta, a kako je pravilno kod nas ?
Na primer "Timișoara". Mi kažemo Temišvar, a kako rumuni izgovaraju ?

Pročitah ovde na forumu da je "Târgu Jiu" Trgu Žiu; "Novaci" je "Novaći" itd.
Ali kako se recimo ova mesta izgovaraju: Ranca, Cârțișoara, Tălmaciu , Curtea de Argeș itd ?

Ukucas u gugl translate, ima opciju izgovaranja. Ja ubacio sad Cârțișoara, izgovorio kao Krcisoara, citas "a" kao u engleskom neodredjeni clan. "a book", na primer. Sigurno se govor razllikuje po dijalektima ko i svuda.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Ali nije Ć neko baš C. T sa kvačicom ispod je uvek C, dok je C nekad Č, nekad K, zavisi od pozicije.

Promenio član djpesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1475 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Inače nešto gledam sad, pa sam se setio koliko me je oduševio njihov način označavanja puteva, sa onim betonskim stubićima pored puta.
Na njima stoji samo ime prvog narednog većeg grada i kilometraža do njega. Stubići su postavljeni na svaki kilometar ili dva , čini mi se.
Vrlo intuitivno i korisno! Vrlo brzo vidiš ako si pogrešio put, recimo.

Kod nas sušta suprotnost, a verujem da većina ljudi i ne zna šta znače oznake puteva što je skroz i razumljivo (ja sam dugo bio vozač pre nego što sam se zainteresovao da pogledam). Kod nas na onim tablicama piše broj puta i kilometraža od početka tog puta, što je totalno beskorisna informacija. Šta nekom ko je od Niša krenuo ka Prokuplju znači da se nalazi na 230-om kilometru državnog puta 35 (koji počinje na graničnom prelazu Đerdap) ?

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Al zato mi iz Novog Sada za Prokuplje uvek idemo preko Đerdapa pa su nam ti stubići od neprocenjive vrednosti :rolleyes:

Promenio član ZoraNS
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6840 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
5 hours ago, živke said:

Inače nešto gledam sad, pa sam se setio koliko me je oduševio njihov način označavanja puteva, sa onim betonskim stubićima pored puta.
Na njima stoji samo ime prvog narednog većeg grada i kilometraža do njega. Stubići su postavljeni na svaki kilometar ili dva , čini mi se.
Vrlo intuitivno i korisno! Vrlo brzo vidiš ako si pogrešio put, recimo.

Kod nas sušta suprotnost, a verujem da većina ljudi i ne zna šta znače oznake puteva što je skroz i razumljivo (ja sam dugo bio vozač pre nego što sam se zainteresovao da pogledam). Kod nas na onim tablicama piše broj puta i kilometraža od početka tog puta, što je totalno beskorisna informacija. Šta nekom ko je od Niša krenuo ka Prokuplju znači da se nalazi na 230-om kilometru državnog puta 35 (koji počinje na graničnom prelazu Đerdap) ?

Da, puno lakše za orijentaciju. Kući sam pogledao mapu, gotovo da Garmina nisam ni gledao. Vozio sam kao po Srbiji.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja