Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Drug član, 3122 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 29 minuta, bajker71 je napisao:

Alpi su mi u mislima ali možda bude Bugarska i Crno more početkom Septembra. Još se "kuvaju" ideje...  ;)

Nemoj da se prekuvaju?:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Legenda kaže da se TF napada sa juga na sever, a TA obrnuto.  Ja sam je poslušao i bilo mi je super za vožnju. :moto3:
Ili... Probaš sve kombinacije, pa znaš za dogodine?



Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 28 minuta, bajker71 je napisao:

Mi smo Leje kupili u Donjem Milanovcu u menjačnici pored puta, uz onaj restorančić ...

Ja planiram u Kladovu...mislim da rade uveče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@mick ovo što si pitao, taj put je zatvoren.
Ja sam od Câmpu lui Neag išao nekim šumskim... nazovimo putem, bukvalno samo sa druge strane ovog jezera, pa onda i pored ovog malog jezerceta, opet pogrešnim putem, na par mesta je bio baš off, namučio sam se dobro... 5h za 80km.
Kod ovog malog jezera, baš sa ove strane sam prošao, ima sa druge strane put i on se vidi na mapi.

image.thumb.png.46578b57f8a4679fc0ce79b7bdfc49a9.png
Put Klošani -
Baia de Aramă - Tatu je prelep za vožnju. Posle do Baile Herculiane ima malo lošijih delova, malo na mestima uži put, al ništa strašno.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

1. Obartia Lotrlui - Voinesita - Brezoi (u oba smera je lepo).
2. Săliște - Poiana Sibiu - Jina - Dobra (bukvalno seoski putić, krivuda, sa brda na brdo) - Sugag, pa do Obartie Lotrlui. Ima malo baš lošeg asfalta, malo šljunka na par mesta, ali ništa spec, prođe se lagano.

3. Alpina severni deo, obavezno ako možete oko 6-7 popodne, nema saobraćaja, ne diraju policajci (iako put "ne radi"), ono je perfekcija.

Pažnja od Lotrlui kad se krene ka Sebešu, nema puta nekih 200metara posle table TA, nije problem kad se kreće gore, problem je Sebeš - Lotrlui, jer se spuštaš, pravac, nabodeš gas i odjednom nema puta više.


4. Bumbešti Jiu - Petrošani je brza magistrala (E put), asfalt pista, vozi se kroz šumu i klisuru, baš sam uživao u oba smera, nije opterećena, i jako brzo se stiže od jednog do drugog grada.
5. Petrošani - Obartia Lotrlui - uzak put put zakrpa, pored reke krivuda i kad krene da se penje, baš ima loših delova. Još sam ja išao u kontru, uhvatila me i noć, neprijatno je vrlo. Kontam nekad po danu proći, može biti fino jako.

I jedno nepopularno mišljenje:
TF je baš izvikan, ne bih ga vozio opet, iskreno, izvozao sam ga sa obe strane, kad sam već tamo, prvi mi je put.. Asfalt loš, mnogo saobraćaja, svuda parkirani automobili, pešaci... Pogled jeste perverzija, selfiji sa medvedima i to, ali sam se pronašao na Alpini skroz.

Sad sam došao odande, ovo je sve jako sveže u glavi, 3000km sam odvozao za 5 dana, išao sam na Kladovo i tamo i vamo. Pitajte šta god vam padne na pamet

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
22 minutes ago, nafetS said:

Pitajte šta god vam padne na pamet

Bolje da ne pitam :D samo cu off-ovati temu. Kad budes pisao putopis, tamo cu.

P.S.

Hvala za svez info :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre sat vremena, nafetS je napisao:

1. Obartia Lotrlui - Voinesita - Brezoi (u oba smera je lepo).
2. Săliște - Poiana Sibiu - Jina - Dobra (bukvalno seoski putić, krivuda, sa brda na brdo) - Sugag, pa do Obartie Lotrlui. Ima malo baš lošeg asfalta, malo šljunka na par mesta, ali ništa spec, prođe se lagano.

3. Alpina severni deo, obavezno ako možete oko 6-7 popodne, nema saobraćaja, ne diraju policajci (iako put "ne radi"), ono je perfekcija.

Pažnja od Lotrlui kad se krene ka Sebešu, nema puta nekih 200metara posle table TA, nije problem kad se kreće gore, problem je Sebeš - Lotrlui, jer se spuštaš, pravac, nabodeš gas i odjednom nema puta više.


4. Bumbešti Jiu - Petrošani je brza magistrala (E put), asfalt pista, vozi se kroz šumu i klisuru, baš sam uživao u oba smera, nije opterećena, i jako brzo se stiže od jednog do drugog grada.
5. Petrošani - Obartia Lotrlui - uzak put put zakrpa, pored reke krivuda i kad krene da se penje, baš ima loših delova. Još sam ja išao u kontru, uhvatila me i noć, neprijatno je vrlo. Kontam nekad po danu proći, može biti fino jako.

I jedno nepopularno mišljenje:
TF je baš izvikan, ne bih ga vozio opet, iskreno, izvozao sam ga sa obe strane, kad sam već tamo, prvi mi je put.. Asfalt loš, mnogo saobraćaja, svuda parkirani automobili, pešaci... Pogled jeste perverzija, selfiji sa medvedima i to, ali sam se pronašao na Alpini skroz.

Sad sam došao odande, ovo je sve jako sveže u glavi, 3000km sam odvozao za 5 dana, išao sam na Kladovo i tamo i vamo. Pitajte šta god vam padne na pamet

A zato se ti praviš važan ("ili voziš sve kombinacije pa znaš za dogodine"), pa ti zujiš po južnim Karpatima uzduž i popreko. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre sat vremena, DraganNS je napisao:

A zato se ti praviš važan ("ili voziš sve kombinacije pa znaš za dogodine"), pa ti zujiš po južnim Karpatima uzduž i popreko. :moto3:

doslovno sam napravio studiozan krug :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 13 sati, nafetS je napisao:

1. Obartia Lotrlui - Voinesita - Brezoi (u oba smera je lepo).
2. Săliște - Poiana Sibiu - Jina - Dobra (bukvalno seoski putić, krivuda, sa brda na brdo) - Sugag, pa do Obartie Lotrlui. Ima malo baš lošeg asfalta, malo šljunka na par mesta, ali ništa spec, prođe se lagano.

3. Alpina severni deo, obavezno ako možete oko 6-7 popodne, nema saobraćaja, ne diraju policajci (iako put "ne radi"), ono je perfekcija.

Pažnja od Lotrlui kad se krene ka Sebešu, nema puta nekih 200metara posle table TA, nije problem kad se kreće gore, problem je Sebeš - Lotrlui, jer se spuštaš, pravac, nabodeš gas i odjednom nema puta više.


4. Bumbešti Jiu - Petrošani je brza magistrala (E put), asfalt pista, vozi se kroz šumu i klisuru, baš sam uživao u oba smera, nije opterećena, i jako brzo se stiže od jednog do drugog grada.
5. Petrošani - Obartia Lotrlui - uzak put put zakrpa, pored reke krivuda i kad krene da se penje, baš ima loših delova. Još sam ja išao u kontru, uhvatila me i noć, neprijatno je vrlo. Kontam nekad po danu proći, može biti fino jako.

I jedno nepopularno mišljenje:
TF je baš izvikan, ne bih ga vozio opet, iskreno, izvozao sam ga sa obe strane, kad sam već tamo, prvi mi je put.. Asfalt loš, mnogo saobraćaja, svuda parkirani automobili, pešaci... Pogled jeste perverzija, selfiji sa medvedima i to, ali sam se pronašao na Alpini skroz.

Sad sam došao odande, ovo je sve jako sveže u glavi, 3000km sam odvozao za 5 dana, išao sam na Kladovo i tamo i vamo. Pitajte šta god vam padne na pamet

хахахххаххахаааа, кад већ све знаш, нека ти следеће искуство буде бициклом :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200RT, Benelli TRK502X
On 8/8/2023 at 7:15 AM, mick said:

Subota planirana za TF, baza nam je Kladovo.

 

Zanima me da li je neko išao deonicom 67D i 66A, kakav je put?

 

Razmišljam o toj deonici pa nekako da uglavimo komplet TF i nazad. Nategnuto ali mislim da mogu da ubijem 500km u danu...zanima me mišljenje iskusnijih. Da li vredi subotom tako nešto odraditi???

Bez naslova.jpg

66A prošao u junu, dosta loš asfalt. Vrlo interesantni krajevi ali put svakako lošiji od 67D kojim sam prošao u 9/2022 celim a 6/23 deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200RT, Benelli TRK502X
On 8/9/2023 at 11:26 AM, DraganNS said:

Legenda kaže da se TF napada sa juga na sever, a TA obrnuto.  Ja sam je poslušao i bilo mi je super za vožnju. :moto3:

NIKAKO! Obrnuto. Transalpinu na sever, od Novaka, Ranče a TF na jug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 2 sati, ZGS je napisao:

NIKAKO! Obrnuto. Transalpinu na sever, od Novaka, Ranče a TF na jug

Ja odradio TA jug-sjever a TF sjever-jug prije 7 dana. Bilo extra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1669 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Obično se pravi krug, tj, ako ides od Kurtee na TF, spustas se na Sibiu i od Sebeša napadas TA ka Novacima. Ili obrnut krug, vozio sam oba ali mi za nijansu više prijala ova prva varijanta. Mada kako god se krene nema greske. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pade mi još nešto na um, kakvo je stanje sa pumpama, da li ih ima ili da nosimo dvolitarke ?


Sent from my 2209116AG using Tapatalk


Da, i kese sa vegetom obavezno, farmerke nekako nabavljaju :)




Sad smo mi Rumuni za Rumune, druže..
Svako selo bukvalno ima pumpu.
ROM petrol - cvetić neki logo.
Omv, mol.. nisam hteo sa privatnim da se igram, ovo mi bilo sigurnije.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ljudi put kroz nacionalni park Nera, bruka dobar asfalt.

Upiškio sam se od sreće dok sam slagao krivine danas. Gužve nigde.

Vrh.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On 1.3.2023. at 21:34, Nole Bg je napisao:

......... Ali deonica Petrošani- Targa Djiju je čista perverzija. .......

Prošle sedmice sam sa sjajnom ekipom ponovo vozio Karpate pa da prenesem neke informacije, zadovoljstva i razočarenja.

Skoro kompletan TF je u dosta lošem stanju, a posebno spuštanje od vrha prema severu. Svako ima svoj ukus po pitanju smera, a meni i nama više odgovara prvo TF od juga ka severu, a TA sa severa na jug. Ovaj put smo jedan deo TA vozili o oba smera pa ko ima dovoljno vremena (mi smo bili na 4 noćenja) može da primeni našu rutu (4. dan)....

 

Sebes-Petr-TJ.thumb.GIF.296225748f2a94f6054a0d5c39ebb332.GIF

 

Znači od Sebeša smo vozili TA prema Novaciju (zapravo smo okrenuli malo ranije) pa samo se vratili nazad do raskrsnice i skrenuli na zapad prema Petrosaniju. Taj deo od raskrsnice do Petrosanija je noćna mora i baš neprijatno iznenađenje. Pre dve godine smo greškom krenuli na taj put i na većem delu puta je bio skinut asfalt pa sam mislio da su ga "presvukli". Međutim pokazalo se da je izuzetno loš pa ako možete izbegavajte ga. To mučenje smo po preporuci Noleta ubrzo naplatili uživanjem u deonici Petrosani - Targu Jiu jer je stvarno izuzetna. Mi smo nastavili i dalje do Kladova gde smo imali rezervisano noćenje.

 

Dan ranije smo imali rutu Sibiu - Turda (rudnik soli) - Sebeš (noćenje)....

 

Si-Turda-Seb.GIF.ec7161b840de20e436b5a2fcd7b764d5.GIF

 

Rudnik soli je zanimljivije za videti nego što sam očekivao, a iznenađenje je bila i velika gužva s obzirom da je bio četvrtak.

Od Sibinja prema severu je bio lepo za vožnju, ali je neprijatno iznenađenje bilo što je deonica Turda - Sebeš dosadni auto put (ne plaća se) tako da tu nije bilo nikakvog užitka u krivinarenju.

Nakon prethodne večeri u Sibinju koji je predivan grad sa mnoštvom ljudi u gradu, masom restorana, kafića i svega drugog noćenje i izlazak uveče u Sebešu je bilo razočaravajuće. Jeste Sebeš 5x manji od Sibinja ali je broj ljudi u gradu bio cca 500 puta manji - prava pustinja. Naš Brus je 5x manji od Sebeša pa je večernji život i ponuda 5x bolja. Znači ako trebate SAMO da prenoćite u nekom mestu onda može i Sebeš, ali ako želite bilo šta više nemojte se zaustavljati ni radi pauze....

Sa vremenom smo baš imali sreće jer je i pre našeg dolaska bilo hladno i maglovito na TA, a odmah sutradan je i na TF bilo znatno hladnije i kišovito. Ovaj put smo na TF imali i susrete sa medvedima što nam je pre dve godine promaklo. Uzbudljivo, ali deluju tako pitomo kao da su koze u pitanju :).

Ljubaznost komšija Rumuna je bila stvarno "na nivou". Već na ulasku smo svratili do DT Severina za razmenimo evre i sipamo goriva. Nismo videli menjačnicu u prvih dva km pa smo stali da pitamo jednog lika. On je prvo pogledao u mapu, krenuo da nam objašnjava, ali je brzo odustao jer je bilo previše komplikovano. Seo je u auto (sa ženom) i rekao da ga pratimo. Kružili smo skoro 10 minuta dok se nije zaustavio i pokazao nam menjačnicu preko puta - svaka čast :care:.

 

Drugu ljubaznost smo doživeli isto veče u Targu Jiu. Šetamo glavnim trgom i u jednom kafiću sede trojica likova i gledaju u nas kao da se znamo od ranije pa ih u prolazu pitam "Da li se mi znamo od ranije?". Nisu nam ništa odgovorili jer očito nisu razumeli. U povratku ponovo prolazimo pred njih i opet nas gledaju značajno. Pitali su odakle smo, ukapirali su da smo bajkeri i pozvali nas najljubaznije da sednemo sa njima da popijemo piće. Popili smo dve ture, ali nisu dozvolili nikako da mi išta platimo. Ispostavilo se da je jedan od njih radi u GSS-u i da je često radio i kod nas na Kopaoniku. Baš smo se lepo nadivanili i družili.

U Sibinju nas je mladi konobar častio parčetom pice (4+1 gratis) a sreli smo u centru i kolegu @nebica933 sa ekipom iz BG-a.

U Sebešu smo u kafiću poručili turu točenog piva, a konobar nam je doneo dve činije kikirikija, a malo kasnije i turu rakijice (negde oko 50%) na račun kuće koju niko od nas nije mogao da popije jer je stvarno bila prejaka i topla. Šteta što tu nismo napravili malo veći račun jer se gazda baš potrudio oko nas...:wacko:

Ljubaznost domaćina apartmana i velikog broja vozača koji se sklanjaju desno skoro do bankine da vas propuste je od ranije svima poznata. Žao mi je samo što nemam načina i mogućnosti da ih javno pohvalim, da im se zahvalim se na njihovoj ljubaznosti kao i da im to uzvratim na bilo koji način....jedino da pitam predsednika da mi ustupi koji minut na Pinku u udarnom terminu.... :rolleyes:

 

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z

  Zoki, Jedino njihovog predsednika da pitaš, ovamo je sve ..........

Evo i ja da prenesem utiske, prvi put u Rumuniji i zaista oduševljen i TA i TF. Iako sam na Teneri 660 koja i nije za krivinarenje ipak sam uživao u predelima pored puta a pritom i u deonicama na kojima je asfalt u lošem stanju. Vreme nas je poslužilo i TA je izvozana extra, ali sutradan, taman smo počeli uz serpentine na ruti TF stali na nekom prevoju da ovekovečimo trenutke posle 15ak min poče kiša i tako narednih 150 km ka Targu Jiu. Mečke su se pripitomile i navikle da imaju hranu od vozača i ladno čekaju pored puta i to sa mladuncima i apsolutno su mirne i dozvoljavaju da zastanete i da ih slikate, mada nije sve jedno. Sve u svemu extra pozitivno iskustvo i za svaku preporuku, još ako sretnete @ZoraNS vi ste pobedili.

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Najverovatnije odo za vikend na Transfagarasan. Trebalo bi vreme da posluži.

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja planiram za vikend u Rumuniju, nedelja i ponedeljak.

Za sad gledam da dobacim do NP Semenika i da prespavamo na jezeru, na sredini puta - Lacul gozna.

Dolazak preko BC - Oravita - Anina - Resita - NP Semenik.

Ujutro dalje ka Slatina-timis pa dole ka Božovićima, vodopad Bigar - Oravita -Bela Crkva.

A možda obrnem smer.

Postoji opcija i da se spustim na Oršavu pa na Đerdap i uz Dunav kući.

Pratim vremensku prognozu za vikend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja