Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Drugar je sada vozio Rumuniju i poslao poruku. Ako hoces u jednom danu da obidjes i TA i TF, spavaš u Novaci, kreneš preko TA, Sebes (ali ne skroz do Sebesa, vec desno se skrene ka Poiana, Sibiu, pa se popnes na TF, i onda sve to u rikverc nazad od vrha TF

Kad kreneš sa TF dole ka Curtea de Arges, put je dosta lošiji a onda je deo od Curtea de Arges do Novaci smaranje baš i dosta loseg puta ima

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Da podelim iskustvo od predhodna 3 dana, predjosmo oko 1400 prelepih km, punog srca i sjajnih uspomena. Oba prevoja i jos po nesto sto je odlicno. Trensfagarasan, ko nije bio treba da ode, sve je vrhunski osim asvalta koji je po prilicno loš. Transalpina, potpuno druga prica, ako je voznja u prvom planu onda je to pun pogodak. Deo od Sebesa pa skdoz do vrha je potpuno sredjen i sjajan za voznju sto nije bio slucaj 2019 god kad sam bio prvi put. I ta strana je sad mnogo bolja negoo ova prema Novacima. Moram da izdvojim još jednu deonicu kao sjajnu za voznju i prosto je nebi zaobisao u bilo kojoj varijanti voznje po Ro, a to je Petrosani- Targu Djiju, mogu reci samo Vrhunski i za svaku preporuku.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Jel imao još neko problema sa onim njihovim katran zakrpama?

Na Transalpini u donjem delu prema Sebešu sam par puta baš lepo proklizao.

Bilo je suvo pa mogu da zamislim kako je po kiši.

Kolega iz Slovačke na novoj Africi izleteo i razvalio motor.

Promenio član baneBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

U tom delu gde ti pominjes nema mnogo, na par mesta ali nije prijatno svakako, mene je isto secnulo par puta. Mada je gora ova strana prema Novacima, tu ima više tih zmijica čini mi se

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Koja je najbolja varijanta od nas do Sebeša? Tu spavamo pa idemo na TA preko Targu Jiu, Drobeta i Kladovo. To je boranija. Nego taj prvi dan da napravimo da bude zanimljiv. Jel ovo ok?

 

IMG-a0876cb1abc875260696a6777c0895ce-V.j

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 21 minuta, Alekre je napisao:

Koja je najbolja varijanta od nas do Sebeša? Tu spavamo pa idemo na TA preko Targu Jiu, Drobeta i Kladovo. To je boranija. Nego taj prvi dan da napravimo da bude zanimljiv. Jel ovo ok?

 

IMG-a0876cb1abc875260696a6777c0895ce-V.j

Nije baš jasno šta dalje. Po ovome ispada da preskačeš TA jer je to deonica između mesta Novaci i Sebeša...:neznam:

 

Možda ti pomogne moj sažet opis putovanja i rute na 52. strani ove teme...

 

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Moj ti je savet, kad izadjes na magistralu posle Semenika gde si vozio pteko Božovića i Prigora što je sasvim ok, ides desno vatas Drobetu TurnuSeverin, pa na Targu i gadjas Petrosani obavezno. To parce od 60-ak km je fenomenalno. I onda brzom magistralom od Petrosanija preko Hatega do Sebesa. Mogu i na mapi da ti pustim ako ti je potrebno.
A drugi dan već i sam znas kako ćeš, i to je sve fantastik.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Drugi dan vozi Ta ako sam dobro razumeo od Sebesa ka Novacima i dalje ka Dunavu i Smederevu?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tako je. Prvi dan je samo do Sebeša. Drugi dan odatle idemo na TA do kraja, tj. ka Novacima i posle standardno kući. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

@AlekreNe sećam se da je neko išao tuda, posle Prigora, ka Sebešu :stabre: Ako se išlo gore ruta je išla na Rešicu pa Karansebeš, Haceg...., ali većina ide južno na Turnu Severin, T. Žiu... Ajd, možda će se neko javiti ko je baš tuda prolazio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hvala svima na sugestijama. Vozilo smo sa Transalpinu dva dana, nešto preko 1000km i bilo je fenomenalno. Vredi svaki dinar voziti i videti. Slike u TDM temi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kuda si na kraju isao do Sebesa, gde ste prenocili?
Bravo, video si sta je to, ja bi to vozio da sam blize i vise puta godisnje. Ovako ako upadne jednom godisnje u kalendar bice super

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prvi dan smo išli po tvom predlogu. Ka Targu Jiu, Petrosani, Hateg, Sebeš. Super je deonica. Spavali u Sebešu.

 

Drugi dan smo išli od Sebeša ka Novacima (Transalpina), pa odatle na Targu Jiu, Drobeta T. Severin, Kladovo i Smederevo. Malo ta trasa Targu Jiu - Drobeta je dosadna a mora da se pazi jer ima dosta puteva koji se priključuju sa strane. Inače ovo ostalo je sve vredelo voziti.


Kakva je prognoza bila, nas je vreme na Transalpini odlično poslužilo. Nije bilo ni oblačno pa se sve lepo videlo. Jedino od Kladova do Smedereva čini mi se beše najgore. Ja sam svo vreme bio u tripu, to je to kući smo a ono ima tek nešto manje od 200km. Kiša nas tukla bukvalno do kuće i to žestoko. Jesmo oboje imali full opremu, nove gume, ali džabe... Pljusak sastavi da ne vidiš ništa. Kao da si ušao u vodopad. Kočenja nema, u jednoj situaciji sam dotakao zadnju kočnicu, kao da sam po ledu kočio. Sa prednjom ne smem ni da zamislim. Hvala Bogu, čuvao nas ceo put.

 

Potrošli smo oko 200 evra, tj. 100 evra po osobi. Šta da kažem, više potrošim po Srbiji.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: Beverly 250 S

Prikljucujemo se ekipi koja je cekirala Transalpinu, pa da napisem svoje utiske o Rumuniji.

Pre svega hvala svima koji su svojim savetima doprineli da iskustvo bude sto bolje, a najvise drugu clanu @Nole Bg iz cijeg putopisa sam saznao dosta stvari, posebno hvala za preporuku za punjeni batak u Turnu Severinu. :D :takoje:

1. dan / nedelja

Poslusali smo preporuku da ne idemo na TA vikendom, zato krecemo u nedelju i plan za prvi dan je: Zabalj - ZR - Jasa Tomic - Temisvar - Alba Julija. U Temisvaru smo svratili na karting, ali je bio termin za decu, pa tu nazalost ne uspevamo nista. Odlucimo da napravimo pauzu za rucak. Konobarica ne razume engleski, pa nas upucije na koleginicu koja nesto nabada, ista situacija je bila na kartingu. Posle rucka autoputem pravac Alba Julija. Posle duze voznje, suzenje puta na 1 traku i motori vec pocinju da se greju, ali nas automobili propustaju. Ovaj put je kao nas novi Milos Veliki= 200 km autoputa, a NIGDE benzinske pumpe. Bas smo se dugo vozili dok nismo naisli na MOL-ovu pumpu, ako se dobro secam, imaju jos 2 u izgradnji. Nije toliko do goriva, koliko do osvezenja. Posto je jedina pumpa, velike su i guzve, na parkingu lik pokusava da nam uvali parfeme. :lol2:Sledeca veca pauza posle TM je Corvins' Castle, gde se zadrzavamo oko pola sata, obilazimo zamak i nastavljamo do smestaja. Smestaj u Alba Juliji je veoma pristojan, redak koji ima 3 posebna kreveta (uglavnom je varijanta jedan bracni + kauc na razvlacenje) recepcionerka zna engleski dobro, pa se lako sporazumavamo. Tu vec pocinje da pada kisa i opada mi svaka nada da ce sutra biti lepo vreme. Nakon vecere idemo da prosetamo, ali se zbog kise vracamo brzo.

2. dan / ponedeljak

Obavljamo dorucak i spremamo se za put na TA. Vreme je poprilicno lepo, oke ajde reko mozda cemo imati srece. Sto je tako i bilo recimo do mesta Tau Bistra, odakle krece stvar da se lomi, tj. kisa oce pada - nece pada. Kako se uspinjemo tako kisa pojacava i poliva nas dobro, gde smo prinudjeni da napravimo pauzu za oblacenje i rucak u Obârşia Lotrului. Odatle brzo stizemo do "zutih linija" - onog zbog cega smo i dosli. Nakon kratke voznje stizemo do veoma ostrih krivina. Kisa pada i dalje, hladnije je i na vrhu uspona je magla tako da nista nismo upeli videti sa vidikovca. U jednom trenutku vidljivost se jos smanjila i kisa pojacala, pa sam na smenu vozilo sa podignutim vizirom i samo sa tamnim, iako imam pin lock. Usput pravimo par slika i kako se spustamo do onog mesta gde pordaju suvenire, potpuno drugo vreme. Put do mesta Novaci je ok, na prvoj pumpi pauza za osvesenje i skidanje kisnih odela. Produzavamo do Targu Ziju, gde smo skontali da smo rano stigli i da ipak tu necemo prenociti, pa je novi plan da dobacimo do Turnu Severina. Tu veceramo po preporuci kolege forumasa, i odlucujemo da nocimo u Kladovu, na dobrom poznatom mestu.

3. dan / utorak

Rumunskom stranom Dunava od Djerdapa do Bele Crkve. Kako odmicemo od Djerdapa, tako se i vreme pogorsava. Oblacimo kisna odela, pa ih skidamo nakon par km kod Kazana. Kratka pauza kod Decebela i gas do Komplesa Egreta (rumunskih Maldiva). Poslednja pauza u Rumuniji, odakle idemo u Banatsku Palanku na riblju corbu. Kovin - Pancevo - Opovo -...- Zabljalj.

 

 

Utisci o Rumuniji su veoma pozitivni. Gde god smo bili su imali aparat za karticu, cak i gore na Tansaplini kod suvenira, tako da razmena valuta i nije potrebna u vecoj kolicini. Saobracajna kultura je na nivou, pomeraju se u desnu stranu da mogu da prodju motori. I na kraju, priroda na ovom putu Sebes -  Transalpina - Ranca je nestvarna i put fenomenalan za voznju.

Bevelry je veoma dobro podneo put, iako sam se malo skenjao kad sam procitao sta si @Nole Bg napisao kad si isao sa Hodnom SW 400, mislio sam da ce Bevery biti ko bicigli. Nasuprot tome, bilo mi je bas zabavno sa njim i posle 3 godine mi izmami osmeh.

 

Do nekog narednog puta. :)

 image.thumb.jpeg.0a1d527542845e825ab64b1307bbbc2e.jpeg

IMG-96d0456dfc9ce9d4e9338ac5f802d455-V.jpg

IMG-7b4f66cb988d12acc6176a4ac03d354a-V.jpg

IMG-bc70ca80adf61c2a1de83554a5a303bb-V.jpg

IMG-de723a341b31e9342605f2db8265865f-V.jpg

IMG-1d732b9191f8072c3b5fbbf969c3a8e1-V.jpg

IMG-5691f8a7525d8323b546fabb7f4d0ca2-V.jpg

IMG-dc0431cdc6836a08513940797883725f-V.jpg

IMG-d841b533026f6fa6b529c3597bb8257a-V.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Moj lični utisak je da je naša strana Đerdapa bolja za vožnju pogotovo sad kad se završi rekonstrukcija puta.

Brže se vozi, nije opterećeno sabraćajem i lepše krivine.

Žao mi je samo što naš turizam u tom kraju nije nikako razvijen dok Rumuni dosta više koriste prednosti Dunava.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 4 sati, baneBP je napisao:

 

Žao mi je samo što naš turizam u tom kraju nije nikako razvijen dok Rumuni dosta više koriste prednosti Dunava.

Da, kada se završi rekonstrukcija asfalta biće sjajno za vožnju, a što se tiče razvijenosti možda i nije loše ovako. Da je razvijenije bile bi veće gužve, više cene, jače kontrole, a to većini bajkera ne bi odgovaralo...:)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Prošao sam tim putem ovog vikenda, završeno asfaltiranje (moram da primetim, veoma kvalitetno) ostalo još da na par kilometara ucrtaju horizontalnu signalizaciju - linije.

:zdravo:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Juce sam prosao,cela djerdapska magistrala je zavrsena. Ostalo je par km od Rudne glave ka Majdampeku. Kada i to zavrse,to ce biti omiljeni krug za nas

 

 

 

Promenio član zemunac72
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Oko Brane Vkdrari, mi smo ih sreli i pre i posle brane. Potez od Kurta de Addjes ka vrhu TF-a.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Mozda su bili pored puta i kad sam ja isao,ali nista video nisam. Trkao sam se sam sa sobom,konj. U danu oba prevoja i vratio se u bg.

Zato u sredu idem ponovo, natenane...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Da li u, ili oko temisvara ima neki buvljak kao sto je kod nas u pancevu.

 

Nista posebno me ne interesuje nego idem za vikend pa da procunjam po onim njihovim majstorskim tezgama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Juce na TF toliko saobracaja i ljudi,ceo tunel stoji,a sa druge strane 500 metara ,kolone vozila koje cekaju red da udju na parking. Gore je bilo 10 stepeni,a dole neizdrzivo vruce. Ne pomaze mesh oprema. Bas je tesko za voznju. 

Ps. Bio jedan meda pre brane. Sedi pored puta kao pravi i mase prednjom šapom da dobije hranu. Imam kratak snimak na kameri. Bilo je kola pa sam ih obisao u nadi da ce medveda biti jos. Zajebao sam se.

Bio je dve tri krivine pre brane.

TA standardno dobra,suncano,prijatno,bez previse saobracaja.

I da,u pravu ste za ono zalivanje pukotina smolom. U par navrata mi je tako proklizao na kratko da me stomak zaboli. Jako neprijatno,ali je to kratko i usko,mislim da nije opasno.

Spavao sam u Targu jiu,odvezao oba prevoja i vratio se u isti smestaj. Danas povratak kuci.

Saobracaj na magistrali kod Turn Severina je pakao,guzva u pm.

Ziveli

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja