Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Vratih se kuci. Ja tezi dan za voznju,od danasnjeg dana,nisam doziveo.

Tako je vreo vazduh,iz motora bije vrelo,guzica zulja kao da sedim na cepanici...samo kad se vratih. Pola sata pre ovog nevremena u najavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@zemunac72 sve si tačno rekao. Užasan dan za put. Mi smo oko 13.00 krenuli iz Zemuna, ali na Zaječar, Vidin, Krajova i izgoreli smo. Ne pamtim tako topao vazduh i vrućinu. Srećom ovde nema nevremena i prijatno je. Još jedan info za kolege koje planiraju ovu rutu. Na granici izmedju Bugarske i Rumunije, na mostu preko Dunava su jezive gužve. Kolona kamiona duga 17 km. A na samom mostu i prilazima graničnom prelazu i naplatnom mestu za prelazak mosta, pakao. Toliko načičkanih kamiona i vozila nigde nisam video. Sa provlačenjem mi je trebalo skoro sat vremena da prodjem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Planiram oko 1.5. da malo prospartam Rumunijom. Interesuje me ima li neko preporuke za restorane u Hunedoari, Brasovu, Sigisoari, Sinai, Craiovi i Turn Severinu?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Pozdrav svima, planiram sa prijateljima ove god da vozim Ta i Tf pa me interesuje koji je najbolji put od Rešice do Petrosanija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@lalajko

 

Ovaj put koji si postavio da bi ti išao, odmah nakon odvajanja puta za Targu Jiu (par km posle Banje Herkulane) se pretvara u makadam...pa posle u neke propale betonske ploče, pa oko jezera u blato (izvlače se drva), pa je onda neki truckavi makadam sa oštrim kamenjem (meni pregorele obe sijalice u faru od vibracija, mada smo terali solidno) i na kraju malo ispred Petrošanija u asfalt.

Jedan manji deo puta sa početka i malo veći ispred Petrošanija je pokkriven sa Streetview, pa može do nekle da se stekne uvid.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Odvezli smo letos upravo tako kako si naveo bukvalno. Semenic me razocarao i nije uopšte za preporuku. Nista mi tu nije prijalo. Ali deonica Petrošani- Targa Djiju je čista perverzija. Tako da po meni je bolja varijanta pre Anine desno preko Božovića i Prigora ( donji deo Semenica), pa kod Banje Herculane na magisatralu do Targe i onda do Petrošanija. Po meni mnogo bolja varijanta. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Pozdrav Nole, ja sam prošao tu deonicu 2015 i tada je bio nov alfalt, ali sada gledajući na mapama put je pun zakrpa, kakvo je tvoje iskustvo? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam u septembru u povratku sa TA išao ovom rutom.

Prespavali žena i ja u Targu žiju i ujutro kući ovom rutom.

Dosta prirode, krivine ma milina.

Jedino je jedan deo puta pre  Banje Herkulani, maximum 10km, malo lošiji asfalt. Pre je bio dosta lošiji ali su sad dosta deonica presvukli novim asfaltom tako da rupa nema mnogo kao pre.

Deo od Božovića ka vodopadu Bigar je sve nov ssfalt, ja kad sam prošao iscrtavali bele linije. Bruka kako sam oduvao taj deo puta.

Posle dalje na Belu Crkvu.

 

https://www.google.rs/maps/dir/Таргу+Жију,+Румунија/Баја+де+Арама+Baia+de+Aramă/Општина+Бозовичи,+Румунија/Bigar+Cascade+Falls/Бела+Црква/@44.7774833,21.7543763,9.71z/data=!4m32!4m31!1m5!1m1!1s0x474d8bba3a5c85db:0xf77e94c16fd42b1e!2m2!1d23.2689393!2d45.0314279!1m5!1m1!1s0x47520485b6b71c53:0xd158b67c0d1273c6!2m2!1d22.8119052!2d44.9971528!1m5!1m1!1s0x4751b917586b8289:0xd8d8a25390ae3af1!2m2!1d21.9990649!2d44.9261062!1m5!1m1!1s0x4751c86bb145fb7b:0x87e56ee6202206fb!2m2!1d21.9595985!2d45.0034103!1m5!1m1!1s0x47505a9a94ab39e3:0x3012e61e07da14e8!2m2!1d21.4243849!2d44.9027113!3e0?hl=sr

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Pre 9 sati, zlaya je napisao:

Pozdrav Nole, ja sam prošao tu deonicu 2015 i tada je bio nov alfalt, ali sada gledajući na mapama put je pun zakrpa, kakvo je tvoje iskustvo? 

 

 

Evo Siniša je potvrdio upravo ono sto sam napisao, pustio je rutu i na mapi. Ovo gore iz godine u godinu sve gore, taman se opustiš u dve krivine i u trecoj sodoma i gomora, i bukvalno se smoriš i prinudjen si da voziš ko po jajima jer nzn sta te ceka u sledećoj, a nista dobro iskreno. Ako sam malo pomogao drago mi je. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 643 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
On 2. 3. 2023. at 14:32, zlaya je napisao:

Hvala puno momci pomogli ste, plan je skovan još samo da ga spovedemo u delo! :takoje:

Pogledaj nas putopis, savrsena putanja... Mi smo samo uzivali...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Vratih se iz cetvorodnevnog proputovanja Transilvanijom. Ruta mi je bila Beograd - Golubac - D. Milanovac - Turn Severin - Craiova - Sinaia - Bran - Brasov - Sigisoara - Salina Turda - Hunedoara - Temisvar - Jasa Tomic - Pancevo - Beograd. Ukupno oko 1500km, 3 spavanja. Prvo spavanje u Sinai, drugo u Sigisoari i poslednje u Hunedoari. Ko nije bio u Rumuniji mora da zna par stvari!

Menjacnice nisu bas tako cesta pojava i ne postoje menjacnice ili aparati koji rade 24h. Rumuni nisu na nekom zavidnom nivou po pitanju turizma i ugostiteljstva. Nama se desilo da smo na uslugu u kaficu cekali po 15', da smo dobili potpuno iste kafe iako smo narucili kapucino i late. U jednom od restorana nam je naglaseno da cemo hranu cekati min. 1,5h!!! Jedan od domacina nam se nije ni javio iako smo prethodno rezervisali smestaj preko Booking-a. Sreca pa smo nasli sobu u hotelu na licu mesta i to po vrlo povoljnoj ceni. Na drugom mestu nas je domacin zaboravio tako da su radnici bili u cudu kada smo se pojavili. Internet po smestajima ume da bude nepostojeci, tj. postoji ali je neupotrebljiv. Rumuni u 90% slucajeva ne govore engleski. E sad... ono sto je za svaku pohvalu je odrzavanje puteva...putevi su prosto receno fenomenalni. Saobracajna kultura takodje... nema sirena, blicanja, divljanja. Priroda je fenomenalna i sto je najvaznije cuva se... uz put necete videti djubre. Turisticke atrakcije se takodje odrzavaju i sve je u besprekornom redu. Put od Turn Severina do Sinaie je prilicno dosadan jer je ravnica a i tu oko granice kao da je slepo crevo Rumunije... tu su putevi dosta losi, intenzivan je teski saobracaj a i prodavacice noci kraj puta nisu retka pojava. Siania je "mondensko" mesto i smesteno je u podnozju Bucegi planine. Pogled na planinu je fenomenalan!!! Sinaia je lepuskasto mesto najpoznatije po manastiru, zamcima Peles i Pelisor. U Branu je cuveni Drakulin dvorac i voznja do tamo je sjajna... krivudavi putevi kroz sumu. Brasov je gradic koji se meni licno najvise dopao, puno starih zgrada, ocuvane arhitekture. Interesantno da nigde, ali nigde nismo videli ni najmanji grafit!!! Sigisoara je poznata po starom gradskom jezgru i rodnoj kuci Vlada Tepesa. Do Saline Turde vodi blago zatalasani teren pun zelenih livada. Rudnik soli je lepo iskustvo i preporucujem da se poseti. Hunedoara je klasican socijalisticki gradic cija je najznacajnija atrakcija Korvinov zamak. Povratak u Beograd preko Temisvara je prilicno dosadan jer je teren ravan. U Temisvaru smo posetili Julius Mall koji je mega konfuzan. Sve u svemu sjajna 4 dana i napunjene baterije!!! 

  • Sviđa mi se 21
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 533 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Занимљива информација везана за Салина Турду, на главном паркингу код улаза у Салина Турду је ЗАБРАЊЕНО ЗА МОТОРЕ, мотори могу на следећи паркинг код ресторана

 

Иначе лик у видеу вози мотор на е-погон ZERO SR/S који има аутономију од невероватних 300км а оптимално време пуњења је сат времена ... значи ето мотора са којим се и на струју може путовати

ZEROMOTORCYCLES.COM

Manufacturer of 100% electric motorcycles for the street and dirt.

 

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Gde bi bilo najbolje uzeti rumunski SIM karticu nakon ulaska u zemlju? Usao bih verovatno iz pravca Vrsca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 533 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 10 sati, djpesic je napisao:

Gde bi bilo najbolje uzeti rumunski SIM karticu nakon ulaska u zemlju? Usao bih verovatno iz pravca Vrsca.

Ја сам2019те узео у водафону у Жомбољу али је била субота па су радили, недељом ако идеш једино ако налетиш негде по пумпама, од Вршца први дилер Водафона ти је како видим у Дети, фирма Арсис, раде сваки дана сем недеље од 9 до 17

Promenio član ПИпезос
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: BMW k1200 lt,Yamaha gts 1000

Neznam da li nekog zanima ali juče sam odvozio Transalpinu od Novaci do Sebesa.Put fenomenalan,vreme pravo letnje , stotine motora se vec vrti,Poljaka i Nemaca koliko hoces.Guzve velike od Sebesa do početka Transfagarasana(Pitesti), prave se putevi samo tako .

Promenio član Setac035
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 1 sat, Setac035 je napisao:

Neznam da li nekog zanima ali juče sam odvozio Transalpinu od Novaci do Sebesa.Put fenomenalan,vreme pravo letnje , stotine motora se vec vrti,Poljaka i Nemaca koliko hoces.Guzve velike od Sebesa do početka Transfagarasana(Pitesti), prave se putevi samo tako .

Valjda si to ovekovečio?Daj...

Ja planiram krajem Jula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Valjda si to ovekovečio?Daj...
Ja planiram krajem Jula.
Kojom rutom idete, koja je najbolja da se sve lepo vidi i prođe ?

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja