Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kawasaki Gpz 500s '98
Pre 4 sati, BobaNP je napisao:

Ваљало је искористити 🌞😎IMG_20241010_130155042_HDR.thumb.jpg.17a95e4cf7becf0eeeca89f1c666f2e2.jpgIMG_20241010_131544193_HDR.thumb.jpg.e2d9e7efefcc335a8eff82c6286cac56.jpg

Komšo, sledeci put zovi. Nisam alergican na kafu 😃

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Za promjenu ovu nedilju đir po Mosoru, teren je zahtijevniji i bilo je vruče.
Malo do zvjezdarnice, malo pogled na Split sa istočne strane i tako to.....920c06d1c22ea8de846e40a7d8cbf0cf.jpg1d15ba8b1e9aacfd96641e8c567a9993.jpgb7e0f769cbb2ba7e6253dcf478554180.jpg7a85a83a683ac4b09e3c25fd46c5b8b0.jpg61ae67e3236a5c49b2efbdd5101de23e.jpg06c2bca3fd0998be025f5f1a09eea21c.jpgb7a9bc0635679848f9751ca34c54b4d7.jpg238516908c60f08098e9133ffd90e33c.jpg63e3ff0e05fed55424819f803578e642.jpgab40338835b9a86fab2244ecea270949.jpg2ec7e46a801fb8f20d6ebec7fe2d09d4.jpg90aeb26c3286965c2edd4e4ce2826279.jpg6a6f4f233a5de0bcb0cf54278e500d78.jpg95165452748483de22e6ba49026b9355.jpg966b02f8c3956514f385f091c4512e9a.jpg

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 932 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Krenuh juče negde na ručak, pa gledajući mapu odlučih da skoknem prvo do Rudnika, a odatle do Takova na pečenje i onda kući preko Rajca. Vožnja do Rudnika standardno lepa, kod Kote milion motora i nijedan poznat lik. Preko Gornjeg Milanovca sad se opet može do Takova - radovi su završeni, put je lep, ali dosta uzan. Nije neka deonica da se ide samo to da se vozi, ali je lepuškasto.

 

Što se tiče pečenja, nađoh neko mesto na mapama sa dobrom ocenom. Ispostavilo se da sam ovog puta sam malo previše verovao Guglu. Meso je bilo ukusno, ali hladno. Doduše, nije ovo neki restoran, baš se vidi da je lokalna pečenjara. 

 

Odavde, ideja je bila da se penjem na Rajac, pa na Ljig, ali odlučih da imam vremena da malo produžim rutu, nastavim pravo i provezem se preko Suvobora. Pokazala se kao lepa planina sa lepim predelima i pogledima, te par fotki odatle kačim niže. 

 

Promašivši skretanje za Ba, odoh do Planinice i spustih se na Mionicu. Ovaj drugi deo puta, od Planinice do Mionice je dosta lošiji asfalt sa povremenim rupama, pa nije za neko divljanje. Moja brzina u ovom delu bila je ~50km/h. Nit sam bio raspoložen za više, nit put zove na otvaranje gasa.

 

image.jpeg.ac60a21935ce04b7a6d06254ed51056b.jpeg

 

image.jpeg.bf83f7c9215337e87ae2df4e0dfe4d83.jpeg

 

image.jpeg.c78c0c8b3bf388f03e75e137739645b0.jpeg

 

image.jpeg.e9d37ea25d52364942f428284244ab8c.jpeg

  • Sviđa mi se 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Mali osvrt na kratku vožnju koju smo @ZoraNS i ja izvezli ovaj vikend: Novi Sad - Kladovo - Novi Sad. Krenuli smo u subotu sa NIS-ove pumpe kod Merkatora, nešto posle 9 časova, prešli Dunav pa starim putem za Beograd do S.Pazove gde smo se uključili na auto-put i vozili do Batajnice, zatim preko Pupinovog mosta oko Beograda do Pančeva, Kovina pa treći put preko Dunava do Smedereva, Požarevca i ubrzo stižemo do Srebrnog jezera na prvu kafe pauzu. Nakon malog odmora nastavljamo dalje ka Golupcu. Da li pre ili posle Golupca nailazimo na jezero žitkog blata preko asfalta, u dužini od par desetina metara, a koje su na put naneli kamioni sa obližnjeg kamenoloma, tako da smo dobro usvinjili motore.

- "Zoki, pogledaj, izgledam k'o svinja"!

- "Da, a i ublatio si se!" 

Uživamo u ambijentu, dok se krivine nižu jedna za drugom, polako ulazeći u ritam vožnje.  Dok se trudimo da izaberemo idealnu putanju, polako povećavamo brzinu. Na ruku nam je išlo činjenica da nije bilo mnogo gužve na putu, pa ni mnogo motorista, iako je bilo lepo vreme. Posle nekog vremena stižemo na parking sa vidikovcem ka Malom i Velikom kazanu gde pravimo kraću pauzu jer smo već blizu Kladova.

 

IMG-0119c0dfec5e5752130c7ea823d06f3b-V.j

 

Ubrzo stižemo u smeštaj, nešto posle 16 časova. Smeštamo se, malo gustiramo Zoranovu domaću radžu dok se spremamo na večeru. Smeštaj nam se nalazio pre onih jezera i dečjih igrališta, možda 500 metara do centra. Pristojan smeštaj, ništa fensi ali ima sve što je za ovakve goste potrebno, motori u dvorištu:

 

IMG-20241012-164335.jpg

 

Motore smo, nakon kratkog pranja u dvorištu, ostavili da se i oni malo odmore pa smo se prošetali do kafane Kod Tekijanca koja je, nažalost, bila to veče zakupljena. Već dobrano gladni ulećemo u piceriju Elite u samoj pešačkoj zoni konstatujući kako je prilično prazan grad. Naručujemo pice dok sa ekrana televizora odjekuje naša himna. Pica je bila sasvim dobra, samo da je bila malo veća:

 

IMG-20241012-201927.jpg

 

Nakon večere vratili smo se u smeštaj taman kad je počelo drugo poluvreme utakmice tako da nam je pobeda naše reprezentacije došla kao uspavanka. Btw. smeštaj ima tri sobe i može da primi desetak gostiju, tako da smo se nas dvojica baškarili svako u svojoj sobi. Negde oko 4 ujutro moj stomak me je podsetio da mi je Ahilova peta i da ne podnosi ništa previše.

 

Ruta prvog dana:

 

6 с 9 мин (362 km)

https://maps.app.goo.gl/tXxjssfUcxmR1ubh9?g_st=ac

 

Sutradan, nismo nešto mnogo poranili ali ni zaglavili, što se kaže - taman. Nakon kafe i doručka koji smo sami spremili ponevši nešto hrane od kuće, opraštamo se od gazdarice i krećemo nazad, ali drugim putem. Ideja mi je bila da provedem Zorana odličnom deonicom koju nije nikada vozio, a i mene je jedna kratka deonica zanimala, tako da smo trasirali rutu od KL preko Brze Palanke, Miroča (put 396), Klokočevca, Rudne Glave, Majdanpeka, Kučeva zatim putem 147 do Petrovca na Mlavi, Žabara, V. Plane i onda auto-putem kući. Put preko Miroča je nedavno presvučen i podseća me na grebenski put preko Fruške gore, samo je priroda više"divlja". Takođe, deonica od Klokočevca do Majdanpeka i dalje do Kučeva je pokrivena novim asfaltom i meni je, trenutno, jedna od najboljih ruta po Srbiji koje sam vozio. Takođe, iznenađenje mi je bio put 147 (Kučevo - Petrovac). Veoma je vijugav, presvučen novim asfaltom i vodi preko Homoljskih brda. Posle Petrovca kvalitet puta se spušta na ispod proseka, a preostala deonica od Velike Plane auto-putem do kuće predstavljala je rutinsku vožnju. Slika nemamo jer nam adrenalin nije dao da stanemo, tako da to dugujemo. :moto3:

 

Ruta drugog dana:

 

6 с 3 мин (395 km)

 https://maps.app.goo.gl/Ab1UeWb1XESfbDHK8?g_st=ac

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 19
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tricity 300

Skoro preslikani moji ustisci sa stranice ranije 😀, jedino nisam prošao Miroč jer želeo sam da se zaustavim na vidikovcima pored Dunava na povratku iz Kladova, koje sam prethodni dan samo protutnjao nizvodno ka Kladovu. Taman Miroč ostaje za narednu vožnju 😃 Naravno i da Petrovac - Kučevo - Majdanpek - Rudna Glava prođem u suprotnom pravcu 😃

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 767 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Данашњих брзих 150км са кратком паузом у Јагодини за еспресо. Старт Плана, преко Раче и Лапова, Баточина-Кг и старим путем после за Јагодину. IMG_4019.thumb.jpeg.7ed4992854f1368b36162d67c4ed0c91.jpeg

а како сам ја у лаганом прекршају, истекла регистрација пре 3 дана, жута Жута оса( не није ракија) је ишла испред мене и чистила пут…🫠

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: Honda Pantheon 150, CFMoto 300NK

Bila sam posle posla do vrha Avale da malo probistrim glavu. Da restartujem najgoru radnu nedelju u poslednjih deset godina i zabodem svim negativnostima glogov kolac. Taman krenula, stajem kao treća na semaforu na Avalskom putu, sa leve strane prolazi neki vau kawasaki. Ili suzuki. Moraću da poradim na prepoznavanju motocikala. Ali bio je plav, to znam . Pali se zeleno, kreće prvi auto, drugi je malo zastao u polasku pa je kawasaki prošao pored njega sa leve strane. Ja i dalje stojim i čekam da se ovaj ispred mene skine sa mobilnog u koji bulji i krene. Sa trotoara sa desne strane batica se isparkirava u pravcu Trošarine i direktno na kawasaki, opiči ga bočno direktno momka u nogu. Ovaj zaigra sa zadnjim delom ali uspe da ostane na točkovima. Batica u rikverc nazad na trotoar. Kawasaki ode na levi trotoar da se parkira, dečko jedva sidje, vidim da proverava zglob. Stanem polako na trotoar kod semafora, ugasim motor, predjem ulicu i pridjem dečku. On već gleda motor, nažalost i ja sam videla da je plastika pukla. Tapnem ga po ramenu dok čuči i pitam da li je dobro. Kaže jeste. Ustane on, skine kacigu a ja samo dignem vizir. Pitam ga da li je siguran da je ok jer se vidi po pokretima da ga boli skočni zglob, da li hoće da zovem nekoga, da ostanem kao svedok. Kaže da neće zvati policiju da ne pravi momku problem i onda tuše - hvala vam gospodjo što ste stali i pitali kako sam. Jbm ti miša, ne smem vizir da dižem jer me onda provale da sam baba

Vožnja je bila ok, krivine lepe, priroda prava jesenja, jednostavno samo za uživanje.

890950b06ee3b0ada2e4d28cd7fab92a.jpg

Ipak izgubi se neka draž, odvozah sve pažljivo i vratih se kući i dalje se pitajući da li je momak ok. Klasična situacija za nisam te video ali iskreno, da nisam početnik i štreber (ili je možda do toga da sam “baba” ) mogla sam to da budem i ja. A mene bi preturio kao keglu na kuglanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 9
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1486 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja danas isao da obidjem Manastir Blagovrštenje Gornjačko, kod banje Ždrelo.

Raspitivao sam se ovde skoro, pomogle mi kolege, i eto prilike. Niš-Despotovac, Manastir i nazad

 

 20241018_140600.thumb.jpg.ac7dd384f4d9db331bc8089ccc2f867b.jpg20241018_140523.thumb.jpg.bc5227089c0148819efbc4aff39b3bf8.jpg

 

Odusevljen sam ovim mestom. Utisak jedino kvari kamenolom koji je u blizini, dosta kamiona koji to razvoze i manjak mesta za parkiranje kod samog Manastira. 

 

Ne znam zasto ova lepota nije "komercijalozovana" nije uredjeno, a moze izgledati jos bolje. Nema "lakog" pristupa samom objektu. Porusene improvizovane stepenice, a nisam hteo da "planinarim".

 

Ne znam "priču" ovog manastira.

 

Mnogo mi se svideo put od Despotovca do Ćuprije i nazad. Uživao sam u pravom smislu. Dobrih 25km voznje. Bas uslovi kakve najvise volim. Lepa podloga, ne mnogo opterecen put i brze krivine. 

 

Jos jednom, hvala kolegama koji su mi dali upute da nadjem ovo. 

 

Edit: 

 

Krivo mi samo sto nisam opet obisao Manasiju. Po meni najlepsi manastir u Srbiji. Žurio sam nazad, zahladnelo

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 767 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

@MaxiS колега, када си се попео до тог пустог манастира, лево од њега има једна козија стаза, баш је стрма и ја сам се ту пењао са ћеркицом од 7г, редуковали смо се на све четири, али када се попењеш имаш Савину воду. Која капље из стене. 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1486 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Videh tu stazu, ali sam se bojao da se ne "strmeknem" :D ili da ne naidjem na neku sarku u onom kamenjaru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja