Jump to content

Moto Zajednica

CF Moto 450 MT

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Suoer, sad cu malo vise temu da izlistam a narucicu ko mi najbrze ga dostavi, ide 30% kapara ostatak kad stigne?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4040 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Probao sam ga vozit, ja sam 183cm, 92kg plus oprema i


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere
2 hours ago, vasa.93 said:

Ima li smisla razmišljati o ovom motoriću sa ~120kg bez opreme? :)

Zavisi od toga šta želiš da postigneš. Nisam mislio da su tebi interesantni ovakvi modeli.

U svakom slučaju - hajde da završim razradu, pa ćeš moći da ga probaš ako ti je zanimljiv.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

I hajde da u kratkim crtama napišem neki svoj inicijalni utisak, nepuna 3 dana i 600km od preuzimanja.

Ovo je baš baš inicijalni utisak, verovatno će se menjati vremenom, kad prilagodim motor sebi i kad se budem više navikao na njega. A kad razmislim - i nije da pišem nešto novo - većinom potvrđujem ono što su i drugi primetili.

Motor je izuzteno zabavan za vožnju! Tome doprinosi vrlo agilan agregat, odlična ciklistika i to što motor deluje dosta lakše nego što jeste (i u mestu i u vožnji). Upoređujem ga sa drugim ADV modelima slične težine koje sam probao.

Ima mnogo lep fabrički zvuk - i sa strane i u vožnji.
Za kočnice - prvi utisak mi je bio da prednja koči dosta slabije od one na Tenereu, tj. da je potreban jači stisak - ali to je baš ono što mi je i trebalo i odgovara mi.
Ukratko - gume, kočnice (abs), ciklistika, agregat - sve to meni daje neku veću dozu sigurnost u vožnji nego sa dosadašnjim motorom.

 

Ogibljenje je fabrički dosta tvrđe nego na Tenereu, gde napred imam opruge po meri. Deluje da će na offu biti stabilniji i "brži" od  Tenere, ali je zato i primetno neudobniji po lošem asfaltu, ležećim policajcima itd. Videću ovih dana da se malo igram sa podešavanjima da vidim šta može da se postigne.
Povezano sa ovim je i sedište. Moj utisak je da nije baš udobno, tj neudobnije je nego na Tenere. Verovatno ogibljenje i vibracije doprinose tom utisku. Ja sam svakako planirao da ga menjam čim pre, jer mi je potrebna viša verzija.

 

Hm, vibracije. Ne znam šta da mislim. Da me je neko pitao posle prvih desetak odvozanih kilometara, rekao bih mu da ovaj motor nema nikakve vibracije (u odnosu na XT660Z koji radi i trese se kao traktor). Ali kasnije sam shvatio da ih ima i da su dosta dosadne. Nisam znao da tako sitne vibracije mogu da smetaju. Konkretno - meni po malo trni desno stopalo. Sa druge strane - na Tenereu nikad nisam imao takvih problema iako radi kako radi :) Ali možda je potrebno da se motor razradi do kraja tj. uradi prvi servis, a i da se ja malo priviknem.

 

Uglavnom sam izbegavao off zbog razrade i vrućine ali deluje mi da će tu biti odličan, na svom terenu. Ali isto tako - u par navrata sam ga poterao do 100, 110 kmh u nekim preticanjima i utiska sam da na tim brzinama već izlazi iz svoje zone komfora, odnosno ja se nisam osećao komforno da ga vozim tako. Tenere mi je bolji u tim situacijama. Možda bi veći vizir i udobnije sedište doprineli boljem utisku, i to ću svakako proveriti.

Suma sumarum - ja sam vrlo  zadovoljan za sada. I jedva čekam da vidim kakav će mi utisak biti posle malo prilagođavanja i malo više km.

Za kraj jedna umetnička iz kanjona Jerme :D

0-02-05-e78ca6f80b84cd1cdf7f75f21cf2d83a5ad94b05b1e810bf97ac145a1f0bd3f8_2902524e618.thumb.jpg.c21f4508b40a4da3cbc5580bf0dfbf1e.jpg

  • Sviđa mi se 19
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650

zivke, da te dugo i zabavno sluzi

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC750X 2022
Pre 15 sati, vasa.93 je napisao:

Ima li smisla razmišljati o ovom motoriću sa ~120kg bez opreme? :)

Razmisli o Kove 800x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1265 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 22. 6. 2024. at 22:54, živke je napisao:

Zavisi od toga šta želiš da postigneš. Nisam mislio da su tebi interesantni ovakvi modeli.

U svakom slučaju - hajde da završim razradu, pa ćeš moći da ga probaš ako ti je zanimljiv.

Ma bre, volim sve što vole mladi. :D

 

Elem, sa dve male princeze nemam (neću imati) mnogo prilike za putovanja neko vreme, što je ono u čemu uživam (sam uživao). A ako Bog da, tu još nije kraj, pa bih, dok se ne stvore nove prilike, da probam nešto novo. A ovo mi jeste interesantno, samo prosto nisam građen dobro. :D
 

Hajde, juriću te u nekom momentu. :) Hvala!
 

Pre 12 sati, Dzigibau je napisao:

Razmisli o Kove 800x

Radije bih nešto manje i lagano, zato pitam za MT 450, samo da bude zabavno za vožnju eto i nama kurpulentnijim momcima. :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4040 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

KOVE 800 je tu negdje sa kilama….


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1343 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 46 minuta, el classico je napisao:

KOVE 800 je tu negdje sa kilama….

Nije sve u kilama, pitanje je kako su raspoređene, gore-dolje, naprijed-nazad, cikistika, rama, ovjes...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Ako nije u redu izbrisite sliku, drug sto ima 450 se interesovao, da li je ovo realan i "siguran" dobitak snage da ne prodimi ili steti koliko28652396a69706de76deb7be6731f673.jpg

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450

Moto bruder je moj brat, mi smo pricali isto o tome i sve je legitimno bez brige. On se jako dugo bavi tim, ja mogu da garantujem za njega ovako ako ti to nesto znaci ✌️

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5879 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Da li taj "stage 2" podrazumeva i da se menja odžak ili može da se zadrži or'Djinal?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1215 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Šta znači sa svim opcijama?

Šta sve može da uradi?

 

edit:

 

U Australiji na prvom servisu (ovlašćeno, zvanično) su počeli da rade isto neki remap/update koji rešava onaj "skok" na gasu.

Promenio član Skittles
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 13 sati, živke je napisao:

Zna li neko šta znači ono  N39° ispod vizira ?

Negde sam procitao da je na toj geografskoj sirini ili duzini neka sveta planina u kini

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500ADV, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Mislim da je sad trenutno ne isplativo plaćati remap ako se očekuje fabrička remap zbog sitnih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 300s, QJ SVT650X
14 hours ago, alexanto said:

Da li taj "stage 2" podrazumeva i da se menja odžak ili može da se zadrži or'Djinal?

Mislim da stage 2, pored remapa, znači i otvaranje odžaka i vađenje katalizatora. Tako su barem radili na TRK502.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2085 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 14 sati, alexanto je napisao:

Da li taj "stage 2" podrazumeva i da se menja odžak ili može da se zadrži or'Djinal?

Ja sam moj TRK radio kod Brudera i radio sam Stage2 map i remap. Radi se dekatalizacija auspuha uz mapiranje i remapiranje agregata uz još neke stvari tipa određivanje optimalnog hlađenja i td.

 

To je sve urađeno u garantnom roku...niko ništa rekao niti primetio nije u servisu. Imao sam veće probleme zbog ''samostalne'' instalacije maglenki nego skidanja auspuha, sečenja, ponovnog varenja i td... :D 

 

Inače Bruder ima nekog nenormalnog Rusa koji im radi varenje...bukvalno radi fabrički var. A što se tiče auspuha...kako je tebi volja može da ostane a može i da ide, svakako se dobija jači zvuk na auspuhu nakon dekatalizacije. Ja moj nisam menjao...

 

 

Svakako SVT ide na istu priču...

Promenio član mick
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Lepo zvuči ova priča, ali ovo sve važi u slučaju da ti nikad i ne zatreba da aktiviraš garanciju, a oni nisu primetili i sve ok.
E sad - zamisli da imaš neki problem sa agregatom - i da krenu detaljno da ga pregledaju da bi rešili problem - da li je verovatno da i tada ne bi primetili ?
Da ne pominjem što i forum verovatno čitaju mnogi iz te priče, to često zaboravljamo :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2085 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 38 minuta, živke je napisao:

Lepo zvuči ova priča, ali ovo sve važi u slučaju da ti nikad i ne zatreba da aktiviraš garanciju, a oni nisu primetili i sve ok.
E sad - zamisli da imaš neki problem sa agregatom - i da krenu detaljno da ga pregledaju da bi rešili problem - da li je verovatno da i tada ne bi primetili ?
Da ne pominjem što i forum verovatno čitaju mnogi iz te priče, to često zaboravljamo :)

Jbg...ne poznaješ mene :) Naravno da sam pre svega kontaktirao servis i raspitao se. Njima je bilo bitno da nema nikakvih vidnih modifikacija. Mapiranje je elektronika koja je i napravljena za takve stvari...a realno ne možeš od 400cc očekivati raketu sa bilo kakvom modifikacijom tako da je sve to na kraju ok priča. TRK se i danas vozi bez ikakvih problema...sa istim podešavanjima.

 

Ono što je najbitnije...dooobro pročitaj one papire koje si dobio pri kupovini. Videćeš da garanciji ne podleže gotovo 80% motocikla. A i to što je u garanciji podleže inspekciji kineza koji odobravaju ili ne popravku. Tako da se diler ne pita tu nešto specijalno...osim naravno colanja redovnih servisa.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1343 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 48 minuta, živke je napisao:

Lepo zvuči ova priča, ali ovo sve važi u slučaju da ti nikad i ne zatreba da aktiviraš garanciju, a oni nisu primetili i sve ok.
E sad - zamisli da imaš neki problem sa agregatom - i da krenu detaljno da ga pregledaju da bi rešili problem - da li je verovatno da i tada ne bi primetili ?
Da ne pominjem što i forum verovatno čitaju mnogi iz te priče, to često zaboravljamo :)

Serijske mape su podešene tako da motor zadovoljava E5 eko normu ( na način na koji se ona mjeri ), što ti dovodi do tog nemirnog rada agregata na određenim okretajima. Te mape nisu optimalne po pitanju 

rada samog motora, tako da kvalitetan remap nije ništa loše. Imao sam priliku probati remapiran Tuareg 

nedavno, iako je na papiru to tek zanemariv gain, u vožnji je velika razlika, fluidnije povuče iz krajnje

niskih okretaja, manje grije oko katalizatora, imaš osjećaj da ima bitno veći okr. moment, a zapravo je samo

ispeglan kako bi trebao biti da nije E5.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja