Jump to content

Moto Zajednica

ODUZIMANJE MOTORA

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3140 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 7 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

A šta ćemo sa kolima sa personalizovanim tablicama, 

BG Mrle, to sam hteo da stavim na đipić. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2043 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
pre 13 minuta, aleksuzuki 650sv je napisao:

Ovo sam dobio uz miww orginalni top za z 900

16920481801078355692018631335524.jpg

16920482388648006391325206833684.jpg

Џаба имам га и ја али на техничком важи само за Акрапа, тако ме се решили, или иди да урадиш атест или скидај, ја скинуо :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4819 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sada ce se neki pitati zasto ih prodaju sa demontaznim db kilerima, iz prostog razloga da ga skinete kada se odvezete na stazu umesto da stavljate ceo otvoreni top. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Interesantno kako svi koji niste iz BG ne prepoznajete ovu nastalu situaciju.

 

Aj da objasnim, svaki grad ima nekog svog kretena, kao sto neko reče, murija takve čeka, osim ako nemaju adekvatnu zaštitu.

 

Šta se dešava, po BG se namnožilo mamlaza, broj motora se naglo povećao, statistika je prosta, što veći broj motora, raste i broj kretena na njima.

 

Često se na trgu skupljaju, mere čiji je veći, točkare, divljaju i sve redom. Onda naravno kasnije nastavljaju do kuće, uz pops i bangs. Kako sam čuo, više puta su stanovnici bul. Kralja Aleksandra prijavljivali nesnosnu buku, što i razumem, jer ono je ekvivalent Monte Karlu za vreme F1, izadjes na terasu, a dole viiiuuuu...

Samo aj da takve i recimo mene, ne trpamo u isti koš. Nemam ja ništa protiv, kad me zaustave i dodje do toga da mi neko napiše kaznu za to, ja ću da kupim fabrički auspuh ili ću da kupim neki brendirani, do tad "hodam po ivici"...

 

Ne bih da pričam napamet, ali ako je ovaj MT07 onaj koji vidjam po gradu, dajem glas da se uništi, ne da se privremeno oduzme, nego da se uništi i ako je ovaj koji se javio, lik koji točkari po Višnjičkoj i grmi po gradu, slobodno neka im ljubi dupe, vrlo verovatno su mu produžili život.

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4819 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, bracabgd je napisao:

Џаба имам га и ја али на техничком важи само за Акрапа, тако ме се решили, или иди да урадиш атест или скидај, ја скинуо :neznam:

Neka ti pokazu u zakonu gde se spominje Akrap ili bilo koja druga marka. 

Od onoga gore ne moze legalnije. 

 

IMG_20230814_234641.thumb.jpg.68da369229de6c7c7dd92da62abe9d3e.jpg

 

IMG_20230814_234627.thumb.jpg.51300b719b0f7ab069fea0078bbd44d6.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Gle po meni ako zele ista da urade po ovom pitanju neka pogledaju kako se to radi kod komsija pa neka pocnu da ispravljaju od sebe  nove saobracajne da se upise lepo sve sto ima atest delova koih nisu fabricki i teraj kao i dozvoljei decibeli i mir pa kad zaustave ako si petljao sebi si spetljao ...a ovo sad je sve da radim nesto da bi se vidrlo da radim stoga  ako ce me zeza ce mu nudim mito kao prosli put a za 50 e bracalka ce mi vrati sam db kiler ....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1569 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Zapad (a mi prepisijemo) ide ka tome da nema “budzenja” vozila, nekada se budzilo estetski sad je mozda malo i preslo granicu.

Doduse malo se i ugadja i budzovanima i vlasnicima fabrika.

Hoces budzeno, otvori se i kupi fabricki nabudzeno.

 

sve u svemu mnogo budza u ovom mom postu :Bandolero:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZR6..R6..GsxF75..Gsxr6..Gsxr10..Sh300..

@Lone riderPrvo nisam ti se obracao ni pitao pa se suzdrzi od pocinjanja istog..i svadljivog kakva su i pravila foruma ..drugo i vec previse..Pa igrom slucaj sam i to prosao..da skine ti tablicu..ne smes da nastavis kretanje i sam moras da sklonis vozilo za puta ako uslovi ne dozvoljavaju parkiranje..ako ne mozes da uradis to sam i nemas koga ..mozes da angazujes parking servis..i ne znam sto te uzbudjujem  da kvaris svoju kulturu ..ako ti tema ne odgovara ima i drugih..a uostalom izbaci to iz sebe zato su braca tu

Promenio član Markul988
Tako sam u mogucnosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5785 postova

Ma voze na vanredni tehnicki jer su videli na YT da "tjuneri" motore sa slip on-om lako mapama sa 100 ks podizu na 170 ks pa hoce da izdaju potvrdu o izmerenoj snazi :D

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 900 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

А да ли постоји негдје у Србији гдје човјек може да оде и да провјери јачину звука који производи његов мотор? Читајући све ове коментаре у мени се створио "страх" од тог како сте га назвали одузимања мотоцикла па бих хтио да будем сигуран да нисам у прекршају.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 900 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

И да, када се већ пише о свему овоме, како се спроводи процедура уколико је возило регистарских ознака из друге државе? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ako je fabricki auspuh ili zamenski ali homologovan za taj motor na kome jeste onda nema razloga za strah 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
pre 57 minuta, DuleTs je napisao:

Koliko je nama dobro kada su nam najveći problem momci sa bucnim motorima.

 

Kakve veze ima koliko nam je dobro, ili lose sa problemom glasnih izduva? Neko napisao - 'Nismo mi EU...' Nismo prijatelju, ali mi isto imamo culo sluha, nasi gradanji su podjednako osteljivi na buku kao tamo ti gradjani EU.

 

Ja ne znam gde vecina onih kojima ta buka nije problem zivi? Da li su svi na selu, van grada... evo ja zivim u zgradi, pored mene u naselju zivi jos 15k stanovnika, pa kad prodje jedan od tih nekoliko standardnih 'momaka na bucnim motorima' svaki put se stresem. Eto ja, koji bi trebao da budem vise tolerantniji jer i ja vozim motocikl, pomislim kako je mojim komsijama...

 

Naravno da nisam za ovakvo oduzimanje motora. Nego vanredni tehnicki, pa aj da vidimo kako si prosao predhodni tehnicki, pa onda kaznetina za naknadnu prepravku (a i tehnickom ako je pustio). Pa ti posle ponovo sedi na drndavo govno i terorisi sugradanje... A oduzimanje, tek kad ti se nakupi nekoliko kazni jer si kreten, nastavljas po svome, onda lepo - PLENI!!

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 2 sati, Markul988 je napisao:

@Lone riderPrvo nisam ti se obracao ni pitao pa se suzdrzi od pocinjanja istog..i svadljivog kakva su i pravila foruma ..drugo i vec previse..Pa igrom slucaj sam i to prosao..da skine ti tablicu..ne smes da nastavis kretanje i sam moras da sklonis vozilo za puta ako uslovi ne dozvoljavaju parkiranje..ako ne mozes da uradis to sam i nemas koga ..mozes da angazujes parking servis..i ne znam sto te uzbudjujem  da kvaris svoju kulturu ..ako ti tema ne odgovara ima i drugih..a uostalom izbaci to iz sebe zato su braca tu

Pa jesi se obratio meni, doduše ne direktno, ali to je potpuno nebitno. A daleko bilo da me uzbuđuješ, razumem da je XXI vek i to, ali nisam ja u tom fazonu. 

 

Obično zaobilazim teme koje me ne zanimaju i uključio sam se u diskusiju tek nakon što sam video tekst u Vrelim gumama i nakon što sam ukapirao koliku si paniku napravio širenjem neproverenih informacija. Razlog je krajnje jednostavan: želim da vidim kvalitetan sadržaj na ovom forumu kao verovatno i većina kolega, a ako niko ne bi reagovao i ako bismo ti ostavili višak prostora za pisanje, ko zna gde bio kraj :/

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre sat vremena, draki je napisao:

А да ли постоји негдје у Србији гдје човјек може да оде и да провјери јачину звука који производи његов мотор? Читајући све ове коментаре у мени се створио "страх" од тог како сте га назвали одузимања мотоцикла па бих хтио да будем сигуран да нисам у прекршају.

 

 

Mislim da nema potrebe za tim. Ukoliko auspuh ima homologaciju za upotrebu u saobraćaju, nemaš problem. 

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5785 postova
Pre 1 sat, draki je napisao:

А да ли постоји негдје у Србији гдје човјек може да оде и да провјери јачину звука који производи његов мотор? Читајући све ове коментаре у мени се створио "страх" од тог како сте га назвали одузимања мотоцикла па бих хтио да будем сигуран да нисам у прекршају.

 

 

https://novi.kupujemprodajem.com/elektronika-i-komponente/merni-uredjaji/merac-decibela-uredjaj-za-merenje-buke/oglas/32205365

 

 

 

 

Promenio član dvlns
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I u Nišu sprovedena ova akcija i neki su ostali bez motora (privremeno).

Drugari (motoristi) kažu da se radi u onima koji već u dužem periodu divljanju po gradu i koji su već više puta sankcionisani i isključivani iz saobraćaja, ali su nastavljali po starom (i bez tablica).

Od mojih kolega iz Niša niko nije imao ni najmanjih problema sa policijom u ovoj akciji, pa je očigledno da je cilj akcije bio da se ekstremi (već evidentirani) uklone iz saobraćaja (bar na neko vreme).

  • Sviđa mi se 13
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8513 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Preko dvadeset godina vozim motor, ako sam imao, za svo to vreme, jednu ili dve "situacije" sa saobracajcem (ja ubedjen da sam u pravu, on takodje :D ). Pisah vec, zaustavi me (to mu je posao), ukazem postovanje i isto mi uzvraceno bude, hvala lepo, sretan put i tako to...

 

Kroz moju evo ulicu divljaju cigani svakodnevno, auti bez tablica, skuteri neki raspali... Niko ih ne dira >:(

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4819 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, cikamike je napisao:

Neko napisao - 'Nismo mi EU...' Nismo prijatelju, ali mi isto imamo culo sluha

 

Pre 3 sati, draki je napisao:

И да, када се већ пише о свему овоме, како се спроводи процедура уколико је возило регистарских ознака из друге државе

Homologacija je medjunarodno priznavanje i usaglasenost propisa opreme, delova itd ... zaceci sporazuma o usaglasenosti datiraju iz 1958 god. 

Ukratko, kada imas e u krugu i brojem vezano za model vozila miran si gde god se nalazio. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 900 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 3 minuta, Motorcyclist je napisao:

Trol tema.

Па прескочи је. Твој коментар је "трол". 

 

Мени није трол, ја сам вала доста сазнао :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4819 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Kroz moju evo ulicu divljaju cigani svakodnevno, auti bez tablica, skuteri neki raspali... Niko ih ne dira >:(

Moj komsija je taj problem resio na popisu zadnjem, sta ste - rom, cika Stevo pa... cuti mala i pisi, hocu i ja jednom da imam neka prava! :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja