Jump to content

Moto Zajednica

ODUZIMANJE MOTORA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20
Pre 5 sati, DjoleLO je napisao:

Ako ti kazem ko to meri (bar na podrucju 015), mislices da te zajebavam :)

e pa sad mene zanima :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Himalajac

Iskreno, ima nas raznih i ljudi i auspuha. Nije problem ako je motor malo glasniji. Problem je kad magarac razvuce busan lonac u 2 ujutru po naselju. Problem je kad isti taj magarac stane na raskrsnici i krene da turira svoj ponos a oko njega cetrdeset nervoznih vozaca. Svako od nas predstavlja odraz i ambasador je shih vozaca dva tocka. Ponasaj se lepo.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova
On 12. 8. 2023. at 13:06, Skyrunner je napisao:

Izmena tablice na bilo koji način jeste krivično delo 

izmena tablice je krivično delo koje je falsifikovanje javne isprave.Znači prelepljivanje ,pravljenje osmice od šestice iili kad izgubiš celu pa nappravi ti firmopisac od folije sve i da je isti broj i izgled,Nepropisno držanje na razne mnačine je prekršaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova
Pre 23 sati, ser je napisao:

Tako je.

10.000 mozes da popijes ako ti je prljava, izbledela ili stoji gde ne treba (soferka, rep, ranac, gepek...).

 

vladajuča novosDSKA KOALICIJA IZGLASA JA JE KOMUNALNI PREKRŽAJ ako prikrivaš tablicu i to 25000 i mislim da nema na pola plus dođe i saobraćajni prekrčaj od 10000 .To su uveli od prvog maja kad su uveli oko sokolovo ali i na biciklovima imaju oko sokolovo  pa komunalci samo švrljaju  a u celom gradu 3-4 parking mesta za motocikle.

Kolko se ja razumem u propise nama ostaje samo kolovoz gde je dozvoljeno parkiranje da se parkiramo.

Baš bi voleo da vidim koji će to kolega da se parkira na kolovoz

 

Niko da odgovori na moje pitanje  kako da ovako na kraju pred izmene zobsa učestvujemo u promeni da nam dopuste provlačenje .-

Ima li ovde neki član vladajuće koalicije pa da se nekako ubacimo preko veze ili moramo opoziciono ili na silu blokadama.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova

imamo i mi u gradu petlove ,čak i svinje u samom centru Sremske kamenice.Leti kad duvne vetar katastrofa.Komunalci nikad nisu došli već 10 godina jer je svinjar član partije.Znate koje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

A to je zato što je to zaštitni znak svinjarskog Srema, da je kojim slučajem u vinarskom Sremu došli bi.

 

Što se tiče ovog šta sam napisao, jasno je

Izmena tablice na bilo koji način je krivično delo.

 

Ništa nisam rekao o skrivanju ili potpunom odsustvu iste.

Izolirka preko dela brojeva nije prekršaj već mnogo ozbiljnija stvar

Od kvaliteta izmene zavisi kako se u postupku (krivičnom) ceni namera i prema tome odmerava sankcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovoliko niste pisali ni kada je tehnički pregled poskupeo 5000 do 7000 puta. To znači da je klan koji upravlja ovom teritorijom vrlo dobro identifikovati gde mogu još više da zahvate.

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 12.8.2023. at 18:10, Mali Ika je napisao:

Ako moram da koristim sirenu vec me je isekao, ovako uredno saceka da prodjem. Ne kazem da me niko nikad ne vidi ali kada se glasnije cujem imaju vise postovanja. Veruj mi, ja bih prvi da bude tise jer mi kvari uzitak ali bezbednost je na prvom mestu.

Sirena se koristi preventivno (kad proceni da će neko da nas ugrozi), a kada je neko to već učinio sirena nema svrhe, nego gledamo kako da se izvučemo.

A povećanjem buke bezbednost se ne povećava (naprotiv).

Čovek u automobilu nema nikakve šanse da proceni sa koje mu strane dolazi buka, jer on (pošto je izduv motora okrenut unazad) ne čuje buku iz izduva direktno, nego kao odjek od okolnih objekata, tako da njegova reakcija može da bude potpuno nepredvidiva.

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4819 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 46 minuta, zika56 je napisao:

Čovek u automobilu nema nikakve šanse da proceni sa koje mu strane dolazi buka

Narocito danas kada automobili imaju bolju izolaciju + klimu koja ima efekat kada su prozori zatvoreni. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3140 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 8 sati, Skyrunner je napisao:

A to je zato što je to zaštitni znak svinjarskog Srema, da je kojim slučajem u vinarskom Sremu došli bi.

 

Što se tiče ovog šta sam napisao, jasno je

Izmena tablice na bilo koji način je krivično delo.

 

Ništa nisam rekao o skrivanju ili potpunom odsustvu iste.

Izolirka preko dela brojeva nije prekršaj već mnogo ozbiljnija stvar

Od kvaliteta izmene zavisi kako se u postupku (krivičnom) ceni namera i prema tome odmerava sankcija

Šta se dešava i kako se tretira kada sam parkiran, a tada imam izolir traku ili npr skinem tablicu? Nisam učesnik u saobraćaju. 

Parkiram ispred kuće, skinem tablicu da bih sutra stavio novi ram. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako je motor na javnoj površini, lako mogu da podvedu da postoji namera i to jeste izmena javne isprave, ne igraj se sa tim jer ne čačkaj mečku da proveravaš da li će da se dosete.

Mnogo je bolje da nemaš uopšte tablicu nego da lepiš, crtaš ili šta već po njoj.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Prnjavor, RS
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Ево нпр. у Српској је казна за прекривене таблице мања него када немаш, возиш нерегистрован или слично... 

Казна је 30 КМ за "vozač motornog vozila koje nema propisan broj registarskih tablica, ili na kojem su te tablice postavljene tako da se dobro ne vide ili nisu čitljive" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1349 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

 

 

Toliko se pise o kaznama za prekrivanje, a na slikama sa putopisa 95% clanova nosi katanac preko tablice. 

 

Je li toliko ima policije po putevima i cesto se prekoracuje brzina, ili je to "trend", pa da nabacim i ja :D

 

Msm, moj lanac bez navlake, klasican, kao za šupu, al' ću ga nabacim :jee:

 

Vidim, tako se ide i po zemlji i po ino...

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Читаш коментаре ове господе "угрожених" и видиш да је половина бескрајно дрска а друга половина обичне дијаболе. Нико од њих се није досетио да постоји закон о буци и да 999 од1000 грађана трпе нечије бесове и бахаћења. Нису се сетили да кажу: "Па да, заиста, није у реду да због мог поремећеног осећаја за задовољство неко треба да трпи?" Ова логика важи и за оне са петардма, ватрометима и сл. Да ли се икада запитате зашто би неко трпео због вашег дегенерисаног осећаја задовољства? Тероришете народ деценијама и то из обести и треба да вам одузму "средство којим нас тероришете" и још да вам наплате жестоке казне. Упоредите ово са ограничењем да не можеш да укључиш веш машину или избушиш рупу да окачиш слику у стану а треба да трпим бахаћење дегенерисаног мотористе који због малог IQ или полног органа има потребу да се иживљава умом и брзином!

  • Sviđa mi se 8
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 22 minuta, MaxiS je napisao:

 

 

Toliko se pise o kaznama za prekrivanje, a na slikama sa putopisa 95% clanova nosi katanac preko tablice. 

 

Je li toliko ima policije po putevima i cesto se prekoracuje brzina, ili je to "trend", pa da nabacim i ja :D

 

Msm, moj lanac bez navlake, klasican, kao za šupu, al' ću ga nabacim :jee:

 

Vidim, tako se ide i po zemlji i po ino...

Ne sećam se da sam skoro (bar u poslednjih par godina) video motor kod koga je tablica pokrivena bilo čime.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ne pričaj svašta, to je slučajno palo tako, namere nikada nije bilo. :neznam:

 

Što se tiče priče o efektu glasnijeg (ne krajnosti u koju idu ovi teletabisi što divljanju po gradu), ne delim vaše mišljenje.

 

Fabrički mi je auspuh, ali otvoren, kada vozim u niskom broju obrtaja, skoro da i nema razlike.  Medjutim, toliko vozim po gradu, da mogu da napravim paralelu kako je bilo pre i posle toga.

 

Meni najznačajnija stvar je što kada se približavam koloni koja stoji i prolazim je, pošto naravno usporavam skoro na 20kmh, par puta se začuje Bllllblll :jee:, efekat je da dosta njih baci pogled u retrovizor, meni dovoljno. 

 

Da li smetam nekome, verujem da ne, osim nekom zadrtom što do podne mrzi sebe, a od podne ceo svet, a opet makar malko umanjim rizik, pa šta znam, meni je vredno toga.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Upravo sam pričao sa poznanikom i potvrdio mi je da se radi o isključivanju iz saobraćaja, kao što sam i pretpostavio, a ne oduzimanju motora. Motor se šalje na vanredni tehnički, a vi dobijate rok od 8 dana da ga vratite u fabričko stanje uz kaznu od 7.000 din. Dakle, nema ni govora o oduzimanju motora i vraćanju po završetku sezone kao što je neko pisao, rupama u zakonu koje saobraćajna policija zloupotrebljava i ostalim teorijama zavere. Sve je po propisima, a propisi su propisi :)

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 864 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Da fabrike misle da auspusi treba da budu otvoreni tako bi ih pravile. Auspuh treba da bude tih ,ovo sto se radi po srbiji sa auspusima se zove audio zagadjenje i u normalnom svetu je prepoznato kao faktor koji bitno utice na zdravlje. Ovde se i bebe i mala deca vode na svadbe gde losi pevaci preteranom jacinom zvuka prikrivaju svoje neznanje i nedostatak talenta ,pa se i to smatra normalnim. Ali sva ta buka nije normalna i voleo bih da su kazne 5x vece.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja