Jump to content

Moto Zajednica

ODUZIMANJE MOTORA

Recommended Posts

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /
pre 40 minuta, el classico je napisao:


A zašto mora 1000R naseljem u blokadu ???

emoji15.pngemoji15.pngemoji15.png
 

Ne mora. Hocu da kazem da se i fabricki auspuh cuje kad ga turiras, a neko je pustio buvu da se u Bgd uzimaju motori zbog buke jer nemaju fabricke auspuhe, sto je totalna nebuloza.

 

A evo i @Paljevina potvrdjuje...

Promenio član ser
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZR6..R6..GsxF75..Gsxr6..Gsxr10..Sh300..

Akcija ce trajati jos par dana ..

Uradili su sta su hteli

Na koga se namerace traziki su i papir o izduvnim gasovima..dal je oprema upisana u saobracajnu itd ..znaci poenta je bila uzeti odredjeni broj motora a zakon su koristili kako su hteli ..dal su uzeti kome treba ili ne ..bio je rulet.. a sve zajedno priprema za neke nove momente...a do tad :takoje: ..Drago mi je da smo bili slozni kao i uvek tesko nas zavaditi:tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Sve jedno izazvala je paznju :takoje: mada ljudi mora se znati granica. Ume da bude iritantno u 2 ujutru da proleti pod prozor na 10 h  punim gasom budi sve redom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /
pre 1 minut, Markul988 je napisao:

Na koga se namerace traziki su i papir o izduvnim gasovima..dal je oprema upisana u saobracajnu itd

Ma kakav bre sad papir o izduvnim gasovima??? To ne postoji!

I koja je stavka u saobracajnoj gde se upisuje dodatna oprema?

Po kakvim debilnim grupama nalazite te informacije?

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4804 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Prvo se traze teh. koji ne drkaju nego pustaju sve, posle policija kriva kada radi svoj posao... 

Sto se tice auspuha tj njegove konstrukcije i glasnoce nikakvih promena u zakonu nije bilo, decenijama, svi mi to znamo samo neko priznaje a neko se pravi grbav. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZR6..R6..GsxF75..Gsxr6..Gsxr10..Sh300..

Da li neko moze da pronadje taj zakon o auspuhu koji je na snazi decenijama ..da vidimo koji inteziteti su dozvoljeni..cime se meri itd...davno bese kad nas vratise sa italijanske granice zbog 120+ decibela... Al imaju aparat zakon kaznu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4804 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pravilnik o podeli motornih i prikljucnih vozila i tehnickim uslovima za vozila u saobracaju na putevima. 

 

Pa uzmes recimo:

Clan 3

Pa clan 78

Pa clan 81 tacka 3 i 4.... 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 12 minuta, bdada je napisao:

Pravilnik o podeli motornih i prikljucnih vozila i tehnickim uslovima za vozila u saobracaju na putevima. 

 

Pa uzmes recimo:

Clan 3

Pa clan 78

Pa clan 81 tacka 3 i 4.... 

Dzabe pises...

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZR6..R6..GsxF75..Gsxr6..Gsxr10..Sh300..

Nije dzabe kolega mozda nekom bude znacilo kad bude dokazivao dal je glasan ili ne .. a ko nesto radi za dzabe ili voli ili je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova

Мора и крајње је време да се нешто предузме у вези питања ЗАКОН И РЕД, стварно свашта може да се види свугде око нас и у сваку сверу живљења.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Tako je kako recimo taj papir izglwda i ko mi ga izdadaje recimo drug u autriji ima saobracajnu na 3 nivo u kojoj pise sve broj i e kod auspuha  i joj sitnica koje dodas a nisu fabricke tipa vizir rol bar itd sve mora imati oznaku i i atestbod strane proizvodjaca tako da ae sve moze upisati i koristiti sigurno tako da kod njih ali prodaja neide:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




Isto smatram da svaki advokat moze da izvuce vozilo za 2-3 dana ako je sve ok jer je verovatno nalog za oduzimanje samo zbog


Znači policija radi za advokate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
Pre 17 sati, zika56 je napisao:

A da probaš da povremeno (po potrebi) koristiš sirenu umesto glasnog auspuha (i čepića za uši), jer ipak nisu svi uokolo spremni da zbog nekog koriste čepiće.

Ako moram da koristim sirenu vec me je isekao, ovako uredno saceka da prodjem. Ne kazem da me niko nikad ne vidi ali kada se glasnije cujem imaju vise postovanja. Veruj mi, ja bih prvi da bude tise jer mi kvari uzitak ali bezbednost je na prvom mestu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
WWW.INSTAGRAM.COM

1,274 likes, 67 comments - serbialive_beograd on August 12, 2023: "POKUŠAO DA PLATI POLICAJCU DA SE IZVUČE ZA KAZNU, PA OBOJICA PRIVEDENI: Vozač BMW-a sve prizna..."

Nista ne moze da pobegne kameri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4804 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 48 minuta, Mali Ika je napisao:

Ne kazem da me niko nikad ne vidi ali kada se glasnije cujem imaju vise postovanja.

Pazi jednacinu: vozis sa glasnim auspuhom, imas vozaca koji se ukljucuje sa desne strane potencijalni "sekac", zatim jednog ispred, trojicu u suprotnoj traci, dva iza tebe, zatim tri pesaka na trotoaru sa desne strane i dva sa leve, dva su malo dalje... Mislis li da te svi oni postuju? 

 

Ne postoji studija koja dokazuje da si bezbedniji sa glasnim auspuhom, sta vise efekat je suprotan jer se povecava broj ostalih ucesnika frustriranih bukom. 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4804 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 8 sati, Motorcyclist je napisao:

Pa vise puca u CH kad sam bio svaki treci auto sa nekim protocnim auspuhom samo gruvaju, motocikli isto. I ja mislio tamo sve po PSu :D

I jeste po PS-u, igrao sam se fonometrom i nebi verovao kako to aparat "dozivljava", velika kubikaza ne pravi veliku buku koliko god to nama zvucalo neverovatno, 5,7 Hemi kada cujes zvuci zastrasujuce, stvara pritisak ali u plucima i kakav god auspuh bio buka u db nije velika. 

Buka raste proporcionalno sa rpm i kada osetis pritisak u usima onda znas da i buka izlazi iz dozvoljenih okvira, vrlo prosto. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4598 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 38 minuta, bdada je napisao:

 

Buka raste proporcionalno sa rpm i kada osetis pritisak u usima onda znas da i buka izlazi iz dozvoljenih okvira, vrlo prosto. 

Frekvencija zvuka.

 

Da napravim paralelu sa streljaštvom, pošto sam dugo u tome. Za oštećenje sluha je opasniji malokalibarski meta (5.56 klaibar) odnosu na npr. 7.9 kalibar. Neverovatno, ali istinito i dokazano.

Slično kao npr. zvuk iz auspuha neke V2 litre i redne litre. Obe mogu ići istom brzinom, recimo maksimalnom, ali je izdaleka prodorniji zvuk redne litre, dok V2 ne cepa uši toliko. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

To treba jednostavno resiti.

Pokrio si tablcu, 500e kazna.

Voziš preglasan auspuh, 500e kazna (bez DB kilera, budzenje itd)

Kad jednom plati , nema problema vše. Mene svako jutro budi tip sa XTX 660. Verovatno nema ni izduvni lonac... :oda2:

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4598 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, srbac je napisao:

To treba jednostavno resiti.

Pokrio si tablcu, 500e kazna.

Voziš preglasan auspuh, 500e kazna (bez DB kilera, budzenje itd)

Kad jednom plati , nema problema vše. Mene svako jutro budi tip sa XTX 660. Verovatno nema ni izduvni lonac... :oda2:

Ne može tek tako da mu se napiše kazna za preglasan motor. Ima u drugim država da policija ima uređaj za merenje zvuka i izmere na licu mesta. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 20 minuta, srbac je napisao:

Mene svako jutro budi tip sa XTX 660

Daj neku kaznu da roknemo i ovom mom komšiji, čije me kuče svako jutro budi u 08:00h, obrni okreni ista stvar, decibeli ili ne, 500 eura i ćao, pa nek razmisli opet! 

 

Policija treba da nabavi uređaje za merenje buke, i prvo trebaju da reše kafiće u sred Beograda koji terorišu stanare u zgradama iznad, kafane i sale u kojima definitvno prolaziš s oštećenjem sluha, kučiće koji laju danonoćno uz nečiji prozor, onog komšiju što renovira stan / kuću 365 dana u godini - a ne jebe kućni red i mir, itd. itd. itd, pa tek onda motore koji prozuje i izazovu buku koja ti ukupno traje 3 sekunde.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja