Jump to content

Moto Zajednica

ODUZIMANJE MOTORA

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4819 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da ne spominjemo osiromasenje smese otvorenim topom, kao sipacu motul 7100 a top otvoren, ventili cvrce i placu ali se ne cuje. 

 

Samo jos na red da dodju ledksenondjubrad i ukrstene sijalice. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1092 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Nedavno je policija jednom mom poznaniku oduzela auto, nameračili se na drugog sa sličnim modelom, a ovaj se namestio i bez obrazloženja su ga uzeli na "proveru".

Zato sam i poverovala u ovu priču. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZR6..R6..GsxF75..Gsxr6..Gsxr10..Sh300..

Kao organizator ovkoga skuuupa mogu da kazem da mi drago sto su se javile kolege i oni koji se (ne)osecaju tako i razmenili iskustva osude pohvale ljubavi i ono kontra ..sigurno je  znacilo i oplemenilo kako nase znanje i iskustvo tako i arhivu najboljeg foruma na Balkanu. Pozdrav svima koji su doprineli :sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Juče-prekjuče oduzeli poznaniku motor. Inače je lik koji se manijači, točkari, namerno ih provocira, itd. itd. Imao je stalno problema s njima, već su ga par puta i jurili i pravili mu sačekuše... Ali se uvek izvadi, ili na vezu ili na neku muljavinu...
 
Ovaj put ga presreli u kafiću, došli paukom, pokupili motor, oduzeli ga na proveru jer sumnjaju odakle mu novac da kupi taj motor, jer nema nigde zavedena primanja, pa su krenuli da ga ganjaju kao da je narko diler. 
 
U suštini, momak je frilenser, malo to krije od države i u ilegali je što se tiče podizanja novca, pa će sad da ima neverovatan problem u životu jer se zamerio nekom.
Znaci svako ko nema zavedena primanja pa i oni koji ostanu bez posla a imaju vec neko vozilo mogu ocekivati da ce im neko zapleniti motor i ispitivati kako je dosao u posed istog?Samo pitam zaista nista zlonamerno ali ipak msm da to ne funkcionise tako

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Eh... @Ivanrsvb, poreska uprava i policija kad se udruže, čuda su moguća!  Ovo je izolovan slučaj gde su tražili svaki mogući način kako će da ga nahvataju i da mu naplate to što ih zajebava godinama a i što se manijači... 
 
U suštini, nekom je počeo mnogo da smeta, pa se taj neko izcimao da potegne sve moguće kanale i metode kako bi ga rešio.. 
Moguce ko ce ga vise znati...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
pre 19 minuta, Ivanrsvb je napisao:

Znaci svako ko nema zavedena primanja pa i oni koji ostanu bez posla a imaju vec neko vozilo mogu ocekivati da ce im neko zapleniti motor i ispitivati kako je dosao u posed istog?Samo pitam zaista nista zlonamerno ali ipak msm da to ne funkcionise tako

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Ista situacija je i kad ti nadju marihuanu u dvoristu, to je sigurno tvoje. Ali ako nadju zlato e to je onda drzavna imovina :D

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Ista situacija je i kad ti nadju marihuanu u dvoristu, to je sigurno tvoje. Ali ako nadju zlato e to je onda drzavna imovina
Ovo prvo me ne zanima a sto se tice plemenitih metala kad bi neko i trazio mogao bi samo da nadje titanijum u kicmi i ramenu a tozla nema

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 11. 8. 2023. at 21:16, Markul988 je napisao:

Kolege u nekoliko zadnjih dana u Bg je oduzeto desetina motora sa jako cudnim potvrdama o razlogu oduzimanja..navodno motori koji nemaju fabricki auspuh budu zaustavljeni kao bucni .sto nema propisa u nasem zakonu a cak i da je tako..moze da se salje na vanredni teh ili skidaju tablice a ne ODUZIMANJE ..da li neko zna vise ..isood zita sto se kaze ..ocigledno je da se sprovodi represija ..svi motori su bili uredni registrovani sa homologovanim izduvima...Vrlo brzo ce biti i u drugim gradovima kao i sve drugo sto prenesu kao praksu...

Screenshot_2023-08-11-21-14-17-115_com.miui.videoplayer.jpgtvoj i moj motor su u istoj policijskoj stanici.Danas sam bio rekli su da motori idu prvo na vestacenje u 29tom pa onda na vandredni.Nema sanse da se sve zavrsi do kraja ovog meseca.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Pa bice ko u nekim delovima sveta ko u onim klipovima s neta ako predje ogranicenje u dB koje se meri aparatom iskljucenje zaplena ili sta vec rade..mada ja imam fabricki a ako ga i menjam samo firma s dB kilerom ko da slusa zujanje

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 2 sati, punisa 16 je napisao:

Ovde se i bebe i mala deca vode na svadbe gde losi pevaci preteranom jacinom zvuka prikrivaju svoje neznanje i nedostatak talenta ,pa se i to smatra normalnim. Ali sva ta buka nije normalna i voleo bih da su kazne 5x vece.

Uh ovo je poseban segment mentalnog rastrojstva. Posle toga da MIG 29 proleti ne bih cuo. Slazem se da treba uvesti pravilo i za auspuhe, kad na autu moras da imas normalan auspuh treba i na motoru. Ali u ovom drustvu se pravi tazlika na svim nivoima, pa tako klinac u mercedesu divlja sa dva aspuha, stomak mi se okrene kad prodje. Lepa mecka, nov al brate mili klinjo oladi malo. Biciklistu nije propustio a baba pored se samo prekrstila. Deluje smesno al onda kad razmislis neko divlja a neko ce da nadere zbog malo dubljeg zvuka. No zato postoji homologacija, db kiler itd... Nisam pametan. Mi bi slobodu, da radi ko sta hoce. Da nas policija ne dira a opet bi da se zavede red, a onda kad se taj red zavodi vecini ne odgovara jer jel te ima opet sporadicnih primera koji prodju nekaznjeno jer su rodjaci, poznanici itd... Tako da su u ovoj debati svi upravu i svako ima validan argument. Da li je po zakonu nije. Da li se zakon sprovodi dosledno, ne bas. Prepusta se na savest pojedinca a ta savest nije kod svakog ista. Tek posle nekoliko stranica sam saznao da ne oduzima i da se samo kazna placa uz vanredni tehnicki. I to je novcano poprilicno. 

Da li ce ova akcija biti i u drugim gradovima? 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4819 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Verovatno su u 29om krim tehnicari za vozila, prvo se provere brojevi (ne uporede nego provere) ako ne valja da ne salju dalje na vanredni nego zica, trajno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra






Juče-prekjuče oduzeli poznaniku motor. Inače je lik koji se manijači, točkari, namerno ih provocira, itd. itd. Imao je stalno problema s njima, već su ga par puta i jurili i pravili mu sačekuše... Ali se uvek izvadi, ili na vezu ili na neku muljavinu...


Ovo sam baš hteo da pitam - ne verujem da je ikome išta oduzeto/ proveravano u rutinskoj kontroli ili samo zbog jednog prekršaja/ prvog prekršaja ove godine.
Šta znači stalno imao problema sa njima? Kad radi ako stalno točkari?

Isto tako ako je motor registrovan na brata, kuma, tu jednog čoveka takođe podržavam proveru brojeva i da policija kontaktira vlasnika. To sam isto rekao i za registraciju. Ne može moje vozilo da registruje tamo neko deseti nego samo ja.


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1325 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Verovatno su u 29om krim tehnicari za vozila, prvo se provere brojevi (ne uporede nego provere) ako ne valja da ne salju dalje na vanredni nego zica, trajno. 
Možda zbog ovoga
629a0082f8b3ae2abe8e3ce9b2a2eef4.jpg

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2487 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 hours ago, Paljevina said:

Juče-prekjuče oduzeli poznaniku motor. Inače je lik koji se manijači, točkari, namerno ih provocira, itd. itd. Imao je stalno problema s njima, već su ga par puta i jurili i pravili mu sačekuše... Ali se uvek izvadi, ili na vezu ili na neku muljavinu...

 

Ovaj put ga presreli u kafiću, došli paukom, pokupili motor, oduzeli ga na proveru jer sumnjaju odakle mu novac da kupi taj motor, jer nema nigde zavedena primanja, pa su krenuli da ga ganjaju kao da je narko diler. 

 

U suštini, momak je frilenser, malo to krije od države i u ilegali je što se tiče podizanja novca, pa će sad da ima neverovatan problem u životu jer se zamerio nekom.

A šta ćemo sa kolima sa personalizovanim tablicama, kad stoka parkira na sred, ali pazi, sred pešačkog prelaza i pusti dete napolje da ode po parče pice?! Gledao svojim očima. Svi ćutke prolaze, zaobilaze, računajući ovo je neko zajeban. 

Postajemo doslovno država južne Amerike, 1000 faraona i 6.000.000 robova. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



A šta ćemo sa kolima sa personalizovanim tablicama, kad stoka parkira na sred, ali pazi, sred pešačkog prelaza i pusti dete napolje da ode po parče pice?! Gledao svojim očima. Svi


Svako dete ima pravo na parče pice, bez obzira ako su roditelji stoka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4819 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 15 minuta, cezarpa je napisao:

Ako nadju nesto oko brojeva,tad se ne prekida,vec pocinje istraga.

Gde ja rekoh da se prekida? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 864 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Samo se treba ponasati ljudski u svim situacijama pa i u ovom slucaju sa auspusima. Ako se nekome kurci sa auspuhom neka kupi Akrapa i to ceo izduv.  Pukne lepo 1000+e , a zvuk... pa skoro isti samo malo dublji. Nije to bezveze, postoje pravila i van Srbije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
Pre 6 sati, Ivanrsvb je napisao:

Ovo prvo me ne zanima a sto se tice plemenitih metala kad bi neko i trazio mogao bi samo da nadje titanijum u kicmi i ramenu a tozla nemaemoji16.png

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Znam ljude koji ce ti reci drugacije :D Ali necemo vise u off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Znam ljude koji ce ti reci drugacije  Ali necemo vise u off
Sta drugacije oces reci da svi lezimo na rezervama zlata;)?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja