Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Do sad sam za ove 3 sezone koje vozam TA potrošio 3.5 pari guma i svaka zadnja je bila 130. Juče mi je Peđa u Labosu namontirao Anakee zadnju i to 140 širine, baš da vidim kako će se ponašati pa javljam utiske čim negde iskrivinarim :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Arakis user_popup.png

Postavljeno Danas, 08:14 AM

 

 

Do sad sam za ove 3 sezone koje vozam TA potrošio 3.5 pari guma i svaka zadnja je bila 130. Juče mi je Peđa u Labosu namontirao Anakee zadnju i to 140 širine, baš da vidim kako će se ponašati pa javljam utiske čim negde iskrivinarim :moto3:

Rajko samo pripazi da negde ne "prekrivinariš"!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
:lol: penzos sam ja stari, osim kad me malo ponese :moto3:...onda me ne stiže niko :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

OK, hvala na odgovorima.

Znači da izbegavam 140-icu. A da li neko ima nekog iskustva sa ovim Bridgestone Trail Wing gumama? Čitao sam na nekim stranim forumima i uglavnom su loši komentari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Provozah se danas jedno 100km i imam problem sa prvom i lerom. Kad spustam brzine pred semafor spustim u drugu..prvu ali kad hocu u neutral nece da radi. I ne desava se stalno...uglavnom radi lepo al me nekad zajebava. Ulje nisam menjao otkad sam uzeo motor ali je u planu narednih dana (ako ovo ima neke veze).

 

Sta bi moglo biti...zna li neko??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Moze lako da bude do ulja u motoru, jer je zajednicko i za menjac. Mozda je gusto ili "istroseno" zbog starosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Kad smo vec kod ulja.Dosad sam koristio IPON 15-50, sad sam se odlucio za Bardahl XTC C 60 iste gradacije i jedno i drugo polu sintetika,pa me bas interesuje hoce li biti razlike u radu menjaca i motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Do sad sam za ove 3 sezone koje vozam TA potrošio 3.5 pari guma i svaka zadnja je bila 130. Juče mi je Peđa u Labosu namontirao Anakee zadnju i to 140 širine, baš da vidim kako će se ponašati pa javljam utiske čim negde iskrivinarim :moto3:

 

Au bre Rajko, steta, najbolja guma u pogresnoj dimenziji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Provozah se danas jedno 100km i imam problem sa prvom i lerom. Kad spustam brzine pred semafor spustim u drugu..prvu ali kad hocu u neutral nece da radi. I ne desava se stalno...uglavnom radi lepo al me nekad zajebava. Ulje nisam menjao otkad sam uzeo motor ali je u planu narednih dana (ako ovo ima neke veze).

 

Sta bi moglo biti...zna li neko??

 

Procitaj:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/12327-problem-sa-menjacem-na-transalpu/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Problem sa prvom sam resio zamenom ulja i ubacivanjem u ler iz druge a ne iz prve :) Ali ne lezi vraze...

 

Danas otisao sam dragom do avale i primetim da mi nesto lupka (kao da srafcigerom neko lupa po aupuhu) kad predjem preko rupe ili generalno na neravnom putu. Ono sto me buni jeste sto sam isao i po savrseno ravnom putu i opet zna da lupka oko 3.000-4000obr. Lupkanje nije konstatno nego lupne 2-3 puta pa nestane...u mestu motor lepo radi lepo pali...Ima li ko slicnih problema ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kod mene isto tako lupne kao sto si opisao, ali samo kada udari u rupu ili neku neravninu na putu i to kada se ide malo brze, na asfaltu. Van puta pri sporijoj voznji nista. Nema problema pri gibanju pri bilo kakvim neravninama, vec samo kod udarca zadnjeg tocka pri nekoj brzini malo vecoj( preko 50-60 na sat). Mislio sam da centralni stender udari u ram, da je lanac labav i sl. Nista nisam nasao da fali i o vozim tako vec tri godine, nista se ne desava.

Isti zvuk kao kod tebe, samo nije iz motora nego nesto metalno udara u metal???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Isti zvuk kao kod tebe, samo nije iz motora nego nesto metalno udara u metal???

 

Nisam ni ja siguran da je iz motora...cujem da je ispod mene ali ne mogu da provalim gde. Kad se vozim sam tog zvuka nema...nesto sam sad trazio po raznim forumima i kazu da moze da se opusti neka plastika ispod rezervoara...dal je plastika od air-boxa ili cega je nemam pojma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Nije sigurno iz motora, nesto izmedju vozaca i zadnjeg tocka. Kao sto sam ti rekao, vozim tako i ne obracam vise paznju. Mislim da nije auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Postovani TA bajkeri, trebo bi malu pomoc , konkretno pokvario mi se puz ( mehanizam - tacnije plasticni zupcanik sa dva zuba ) koji se nalazi u Honda Transalp 1995 proizvodnja u prednjem tocku pored amortizera , a pokrece sajlu brzinomera!Da li neko zna tu u Srbiji gde bi mogo to nabaviti ili ko bi mogao imati delove nekog rasturenog transalpa 95 godiste, ili u Madarskoj ili Bec Austrija , znaci interesuje me Ime tel i E mail coveka koji bi mogao da ima ovaj deo , ili samo plasticni zupcanik ili celi mehanizam sa kucistem! Za sve informacije ako ga imate molim vas prosledite direktno na moj mail atirudra@gmail.com ili kratak sms na 0628443476 pa cu te nazvati nazad ! Unapred hvala svima Jozef Kujundzic Subotica Honda Transalp 1995 XL600V !

post-4081-0-73274400-1331562184_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ima jedan Dejan, mislim da je iz tvoje okoline koji donosi sve polovne delove za TA, ali ja sam izgubio njegov mobilni. Vrlo je korektan i od reci. Nadam se da kolege znaju o kome se radi, pa neka dodaju samo njegov telefon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ima jedan Dejan, mislim da je iz tvoje okoline koji donosi sve polovne delove za TA, ali ja sam izgubio njegov mobilni. Vrlo je korektan i od reci. Nadam se da kolege znaju o kome se radi, pa neka dodaju samo njegov telefon.

 

To je ovaj lik...zvao sam ga par puta, zvuci korektno.

 

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/dejan-kanjiza-plac-49/

 

Tel: 063 636 156

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Postovani TA bajkeri, trebo bi malu pomoc , konkretno pokvario mi se puz ( mehanizam - tacnije plasticni zupcanik sa dva zuba ) koji se nalazi u Honda Transalp 1995 proizvodnja u prednjem tocku pored amortizera , a pokrece sajlu brzinomera!Da li neko zna tu u Srbiji gde bi mogo to nabaviti ili ko bi mogao imati delove nekog rasturenog transalpa 95 godiste, ili u Madarskoj ili Bec Austrija , znaci interesuje me Ime tel i E mail coveka koji bi mogao da ima ovaj deo , ili samo plasticni zupcanik ili celi mehanizam sa kucistem! Za sve informacije ako ga imate molim vas prosledite direktno na moj mail atirudra@gmail.com ili kratak sms na 0628443476 pa cu te nazvati nazad ! Unapred hvala svima Jozef Kujundzic Subotica Honda Transalp 1995 XL600V !

 

Treba ti plasticni zupcanik brzinomera.

Preporuka je da kupis nov

 

Delta na Novom Beogradu, Hondin servis. Oko 2200 din, stize za 7-10 dana.

Ili u Centru S, oko 2.800 din, imaju po nekad i na stanju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Jel može neki telefon ili mail tog Hondinog servisa u Delti?

Naravno

 

Kontakt info

Honda prodajni salon

Tel: +381 (0)11 20 10 915, 20 10 900

Fax: +381 (0)11 217 80 36

Omladinskih brigada 33a, 11070 Novi Beograd

radno vreme: radnim danima od 8 do 19h, subotom od 9- 15h.

 

Prodavnica rezervnih delova

Tel: +381 (0)11 20 10 933, 20 10 935, 21 78 033

Fax: +381 (0)11 20 10 945

Omladinskih brigada 33a, 11070 Novi Beograd

Radno vreme: radnim danom od 8:30 - 16:30, subotom od 9-14.

 

Servis

Tel.: +381 (0)11 20 10 928, 20 10 984

Fax: +381 (0)11 20 10 946

Omladinskih brigada 33a, 11070 Novi Beograd

radno vreme: radnim danom od 8:30 - 16:30, subotom od 9-14

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Kupio sam akumulator,

 

1. prodavac kaze: sipas kiselinu, posle pola sata dolijes ako treba i stavis ga na punjac

 

- nemam punjac -

 

2. serviser kaze: sipas kiselinu stavis u motor i vozis se (moze i na punjac al ja sad zatvaram)

 

3. drugar kaze: ja sam moj nasuo uvece, celu noc je stajao i tek ujutru sam ga ubacio u motor

 

i sta sad ja da radim ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja