Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Konačno danas zamenio prednji disk i pločice, koči perfektno ali mi se čini da se malo čuje neko struganje. Da li je to normalno dok ne nalegnu pločice ili...?

I konačno sam sredio brzinomer, bem ti pinjon.

Sad sam zadovoljan, žurka počinje :)

Gde si nasao pinjon i za koliko para?Treba i meni. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Konacno se provozah danas nekih stotinak kilometara...

Od ove duge zime, skoro da sam zaboravio koliko je Transalp dobar motor, najbolji.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Konačno danas zamenio prednji disk i pločice, koči perfektno ali mi se čini da se malo čuje neko struganje. Da li je to normalno dok ne nalegnu pločice ili...?

I konačno sam sredio brzinomer, bem ti pinjon.

Sad sam zadovoljan, žurka počinje :)

Gde si nasao pinjon i za koliko para?Treba i meni. :)

 

Zovi Delta Auto u Jurija Gagarina pa naruci, cena je oko 2000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

U Delti trenutno nemaju na stanju, poruče i čekaju isporuku desetak dana.

Ja sam zvao i Dejana iz Kanjiže, mislim da je njegov tlf jednu ili dve strane nazad. Do duše trebao mi je samo pinjon ali mi je čovek poslao i pinjon i onaj deo od crne plastike u koji ulazi pinjon i sajla, ne znam kako se zove. U svakom slučaju sve fercera besprekorno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Kod zamene pinjona obavezno ocistite kuciste od stare masti i opiljaka. Stari placticni zupcanik se trosi vremenom i ostavlja opiljke koji mogu da ostete novi.

Obavezno operite kuciste pinjona nekim odmascivacem, wd40 je isto ok, izduvajte kompresorom.

Kod montaze obavezno stavite dosta masti, po mogucnosti neku kvalitetnu ( onako lepljivu, sa izdrzljivosti na temperaturu). Mast treba da je litijumska, nikako grafitna ili sa bakarnim dodacima.

Kad se to uradi pinjon radi sigurno 30.000 km......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Koji su simptomi propalog ležaja volana? Kad ukočim sa nekih 10km/h i stanem čujem zvuk "TK"...kao da nesto čukne napred 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Koji su simptomi propalog ležaja volana? Kad ukočim sa nekih 10km/h i stanem čujem zvuk "TK"...kao da nesto čukne napred 0zbunjen.gif

Podigni motor na centralni nogar ili na klocne. Prednji tocak mora biti u zraku. Okreci volan lijevo-desno. Ako su lezajevi dobili zapinjat ce malo na sredini. Ako ne zapinje neka ti netko uhvati za prednji tocak i vuce ga napred-nazad, a ti stavi ruku gore gdje se "spajaju" gornji trokut i vrat motora. Ako osjetis da tu ima lufta mozda se samo otpustio vrat. Malo zategni ona dva sarafa i bit ce dobro. Kad zatezes volan se mora i dalje lako okretati, nemoj pretegnuti.

Jos jedna stvar mi pada na pamet, a to su klizaci u vilicama: Isto nek ti netko cima kotac napred-nazad ali sada ruku stavi na spoj sireg dijela vilice i sjajnog tanjeg dijela. Ako tu ima lufta klizaci u vilicama su potroseni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Koji su simptomi propalog ležaja volana? Kad ukočim sa nekih 10km/h i stanem čujem zvuk "TK"...kao da nesto čukne napred 0zbunjen.gif

 

Isto je i kod mene bilo dok nisam zamenio ulje u viljuskama... oce od starog ulja koje je suvishe razredjeno da se to cuje.. izbaci staro ulje i dolij novo. Moja preporuka da stavis neko gustine 10W. Konkretno, ja sam sipao motul, mada ne moras.. nadji ono sto je u skladu sa novcanikom. To ulje bi i onako trebalo menjati u viljuskama na svake 2 godine.

 

Ne verujem da ti je do lezaja u volanu... Proveri prvo ulje. Ako pojma nemas kad je menjano ulje, vreme je da ga promenis ;)

 

Ja sam kod mene zbog toga otvarao celu viljusku da vidim sta to cuka unutra.., i video sam da je sve novo unutra kao da nikad nije ni vozen, tako da sam samo sklopio nazad, dolio novo i problem resen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

Kupio sam Elf, polusinteticko ulje, 10w-40, za 4taktne motore, po ceni od 430 din za litar. Ako nekoga interesuje, dacu adresu, radnja je u Bgd-u.

 

Jesi li i ranije koristio to ulje ili ne? Jesi zadovoljan njime? :zdravo:

 

Elf ulje je dosta kvalitetno a niste otkrili toplu vodu

koristio sam motul, bel ray i total a najbolje mi se pokazali total i elf, bel ray izgubi svojstvo posle 2000km i pocne motor vise da se greje, motul je najgori krs koji sam ikada koristio od svih ulja pa cak i ulja za kola, laznjaka koliko hoces pa cak i kod uvoznika naletis na laznjake

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

Kod zamene pinjona obavezno ocistite kuciste od stare masti i opiljaka. Stari placticni zupcanik se trosi vremenom i ostavlja opiljke koji mogu da ostete novi.

Obavezno operite kuciste pinjona nekim odmascivacem, wd40 je isto ok, izduvajte kompresorom.

Kod montaze obavezno stavite dosta masti, po mogucnosti neku kvalitetnu ( onako lepljivu, sa izdrzljivosti na temperaturu). Mast treba da je litijumska, nikako grafitna ili sa bakarnim dodacima.

Kad se to uradi pinjon radi sigurno 30.000 km......

 

kad menjas pinjon nemas potrebu da ga cistis jer je pinjon onaj metalni deo

kad menjas plastiku unutar pinjona onda treba da ocistis puz u kome se najcesce zadesi da ostane neki deo plasticnog nuta a kasnije ume da zaglavi i da zbog toga ode nova plastika tj nutovi na plastici

pritom moze da se desi da i kad se zameni plasticni deo da sam puz ima lufta najcesce aksijalnog pa onda jako brzo moze da izlomi nutove na plastici i da opet moras da kupis plastiku

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Kod zamene pinjona obavezno ocistite kuciste od stare masti i opiljaka. Stari placticni zupcanik se trosi vremenom i ostavlja opiljke koji mogu da ostete novi.

Obavezno operite kuciste pinjona nekim odmascivacem, wd40 je isto ok, izduvajte kompresorom.

Kod montaze obavezno stavite dosta masti, po mogucnosti neku kvalitetnu ( onako lepljivu, sa izdrzljivosti na temperaturu). Mast treba da je litijumska, nikako grafitna ili sa bakarnim dodacima.

Kad se to uradi pinjon radi sigurno 30.000 km......

 

kad menjas pinjon nemas potrebu da ga cistis jer je pinjon onaj metalni deo

kad menjas plastiku unutar pinjona onda treba da ocistis puz u kome se najcesce zadesi da ostane neki deo plasticnog nuta a kasnije ume da zaglavi i da zbog toga ode nova plastika tj nutovi na plastici

pritom moze da se desi da i kad se zameni plasticni deo da sam puz ima lufta najcesce aksijalnog pa onda jako brzo moze da izlomi nutove na plastici i da opet moras da kupis plastiku

 

Kad si menjao plastiku da li si nasao ove dve podloske u kucistu (17 br).

Vidi sliku.

Ja se nesto ne secam da sam ih video.

post-7600-0-32246900-1332841810_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

da, nasao sam te podloske u kucistu, ako ih nemas znaci da ih je neko izvadio a one su inace metalne

samo sam na hondi Xl video da je metalni zupcanik ali verovatno su odustali od metala radi ustede na modelima posle a i ako metalni zariba moras celo kuciste da menjas a ako zariba plastika samo izvadis i stavis drugu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Čitao sam ovde o osvemu što ste pisali u vezi ulja koje ide u TA.

Svi vi uglavnom pišete da je najbolje koristiti ulje gustine 10w-40, kolko sam ja shvatio. Nije mi jasno, u manualu piše da je preporučeno ulje gustine 20w-50 a da se 10w-40 koristi na temperaturama ispod 0 stepeni.

Moj motor je 94. godište, šta da sipam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja leti sipam 20W-50 i nemam nikakvih problema. Moj motor inače malo više troši ulje i dolivam oko 0,6-0,7l na 1.000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Čitao sam ovde o osvemu što ste pisali u vezi ulja koje ide u TA.

Svi vi uglavnom pišete da je najbolje koristiti ulje gustine 10w-40, kolko sam ja shvatio. Nije mi jasno, u manualu piše da je preporučeno ulje gustine 20w-50 a da se 10w-40 koristi na temperaturama ispod 0 stepeni.

Moj motor je 94. godište, šta da sipam?

Ja sam sipao 20w50 Bardahl, i citao sam da je ta gustina bas za V-twin motore. Imas i BelRay-ovo 20w50 koje bas preporucuje ovo ulje za V-twin motore. Tako da manuel nikako ne gresi i neces napraviti gresku ako sipas to ulje, jer je to pravo ulje za Transalpa. :takoje:

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Čitao sam ovde o osvemu što ste pisali u vezi ulja koje ide u TA.

Svi vi uglavnom pišete da je najbolje koristiti ulje gustine 10w-40, kolko sam ja shvatio. Nije mi jasno, u manualu piše da je preporučeno ulje gustine 20w-50 a da se 10w-40 koristi na temperaturama ispod 0 stepeni.

Moj motor je 94. godište, šta da sipam?

 

Ja sipam 10w-40 i nemam nikakvih problema.

Raspon temperatura za to ulje je od -5 do +40 sto odgovara nasim klimatskim uslovima.

Ipak neka svako odluci sam sta mu vise odgovara od gradacije......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Ja sam negde u sredini,koristim 15-50 gradaciju.Prvo sam koristio Ipon a sad sam sipao Bardahl i jedno i drugo polou sintetika 15-50. Nisam primetio nikakvu razliku izmedju ova dva ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Od novembra do aprila, Bardahl 10W-40. Tokom sezone, Bardahl 15W-50 ili 20W-50. Bar tako ja radim od prošle godine :D Videću šta se dešava sa skuterom posle ove sezone. A i u AT sam sipao isto tako i evo, vlasnik se sit navoza 50.000 za dve sezone bez da je bilo ikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Gde da nađem original ključ za svećice za mog TA?

 

Probaj u Delti na Novom Beogradu.

Ja sam moj kljuc porucio iz Engleske od www.wemoto.com.

 

Inace mozes da napravis.

Evo kako to italijani rade

 

http://tecnica.transalp.it/faidate.php?id=161

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Narode, jel zna neko...

Koliko je ml ulja od min do max na meracu kod nasih motora?

 

Negde oko 800ml...

 

 

--------------------------

 

 

Nego ljudi, treba mi pomoc... gde mogu da nadjem lanac, po mogucstvu nov, onaj sto se nalazi sa strane kvacila sto pokrece pumpu za ulje??? A takodje me interesuje gde mogu da nadjem i lance od bregaste? TA 87

 

-----

 

A trebaju mi i ovi O - Ring nekoliko komada...

 

4-8-img03.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja