Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

Ja sipam Motul 3000 i nisam imao nikakvih problema. Sada razmisljam da uzmem Bardahl posto i njega dosta ljudi hvali.

 

Elf ti ne bih preporucio. Kazu da posle nekog vremena postane retko i vise lici na prljavu vodu nego na ulje. Total je koristio Fibra i mislim da je bio zadovoljan.

 

taj koji je ovo izjavio definitivno nije bas cist, a i ocigledno nije video fals motul koji se inace pakuje u smederevu u nekim "fabrikama" a inace motul je ulje koje ima najvise kopija na trzistu, cak toliko da i uvoznik prodaje fals

elf je odlicno ulje i brdo ljudi ga koristi, a inace je u vlasnistvu totala vec zadnjih nekoliko godina sto i pise na ambalazi

pa sledeci put kad prenosis necije naklapanje bolje ga prvo proveri

a ako te interesuje kako izgleda elf ulje posle nekoliko hiljada mogu ti poslati nekoliko boca jer ih sve cuvam

 

inace kod motula placas samo ime a posto je to mineralno ulje mozes da uzmes bilo koje jer ga svakako menjas na 5000km

 

samo oni koje mrzi da se malo edukuju kupuju motul ali samo iz navike jer do pre par godina nije ni bilo nekog izbora ulja za motore, a iskusni kupuju ono sto ima najbolji odnos cene i kvaliteta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

Hellena, ja sam upravo to ulje sipao pre desetak dana rukovodeći se istim razlogom. Ne znam koje je ulje bilo u motoru jer sam ga jesenas kupio ali je nakon zamene menjač, čini mi se, počeo mnogo bolje da radi. Ne čuje se ono čangrljanje kad ubacuješ u prvu, bar je tako bilo kod mene, i uopšte mnogo mekše upada u brzine.

E sad, pošto sam ja nov "bajker", nemam neko iskustvo pa samo kažem ono što sam za sada primetio kao razliku.

 

koje god ulje da sipas posle zamene ce menjac lepse da radi prvih 1000km, posle toga ce opet krenuti po starom a ti to mozda neces ni primetiti

a mozda bi pre trebao da proveris kvacilo ceo sklop da li je dobro podeseno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

@Lukas

 

1. Jel ti imas neki dokaz kad tako pompezno izjavljujes da uvoznik prodaje fals Motul?

 

2. Na osnovu kojih podataka si gore izjavio da je Motul "najveci dres" medju uljima i da su sva ostala bolja? (podrazumevamo original naspram originala)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Ja sam kupovao Motul u Italiji i zadnje menjanje sam kupio kod nas.U oba slucaja,culo je se jako klik prilikom ubacivanja u prvu i ne baš kao u puter šaltovanja u druge brzine.I NEBIH GA MENJAO NIZAŠTA DRUGO.Moj motor gazi već 80000 i nikad mi nije lamela proklizala.Prethodni vlasnik je takodje sipao Motul 15-50 polusintetiku i ja sam nastavio isto.E sad,to što se cuje menjač kad se šalta a posebno sa ovim uljem,pa ja mislim da je to samo pozitivno.Pa ljudi,nemamo mi sinhrone na menjačima pobogu?!Pa to se čuje na svakom motoru.Ne zaboravite da se ceo agregat podmazuje istim uljem(menjač,bregasta...). A,da li je proizvodjač auto ulja mislio na to?;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Jao što volim ovo kad se svi zaletite da izjavite šta je kome bolje :D

 

Ja pitam ko koristi Motul 20W50 da mi kaže kakvo je, a vi pričate o svim ostalim uljima osim o onome za koje sam pitala :D Ne zanima me da menjam marku, do sad je Motul radio posao, samo pitam za viskozitet. Da li je bolje uzeti 20w50 nego 10w40 kao što preporučuju za V-twin motore?

 

"V-Twin bikes should be using a 20W-50 option all the time because this engine design can cause high localised engine temperatures."

http://www.linkint.com.au/view/page/531.html

 

Dakle?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

@Lukas

 

1. Jel ti imas neki dokaz kad tako pompezno izjavljujes da uvoznik prodaje fals Motul?

 

2. Na osnovu kojih podataka si gore izjavio da je Motul "najveci dres" medju uljima i da su sva ostala bolja? (podrazumevamo original naspram originala)

 

1.na zalost nisam ostavio flasu polusintetike koju sam kupio u mass-u pre dobre 3 godine a mozda i vise koja je bila fals

ajd da ponovim, motul je jedno od najcesce falsifikovanih ulja na nasem trzistu upravo zbog cene, nijedno drugo ulje se ne isplati falsifikovati iz proste racunice

 

 

 

2. svi testovi su pokazali da motul nije najbolje ulje iako po ceni placas kao najbolje ulje, samo je kod nas ono neko "ime" a svuda preko ljudi sipaju razna druga ulja a najmanje motul

 

a da ja tebe pitam kako mozes da tvrdis da je motul dobro ulje ? da li si probao elf? total? repsol? castrol? bel ray? bardahl?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Jao što volim ovo kad se svi zaletite da izjavite šta je kome bolje :D

 

Ja pitam ko koristi Motul 20W50 da mi kaže kakvo je, a vi pričate o svim ostalim uljima osim o onome za koje sam pitala :D Ne zanima me da menjam marku, do sad je Motul radio posao, samo pitam za viskozitet. Da li je bolje uzeti 20w50 nego 10w40 kao što preporučuju za V-twin motore?

 

"V-Twin bikes should be using a 20W-50 option all the time because this engine design can cause high localised engine temperatures."

http://www.linkint.com.au/view/page/531.html

 

Dakle?

 

V twin, misli se na V motore velike zapremine sa vazdusnim hladjenjem, Harley, i cruiseri vazdusare.....

Inace za TA ide standardno ulje kao i u vecinu ostalih motora. Biras po zelji mineralno, polu sintetiku ili sintetiku. Oko gradacije za nase podneblje 10W-40 je ok, ali moze i 15w-50 ( mada neko kaze da mu treba vise vremena da bi bio meksi menjac jer je gusce)....

 

Oko marke ulja, ja sipam Silkolene Comp4, 10w-40 i ulje je vrhunsko. Isto radi i kad je novo i posle 5k. Prosle godine sam prvi put sipao i nastavljam i ove......

Za 5k, nije nista potrosio, a prilicno sam vozio u visim obrtajima....

Preporucujem. Sigurno je original (jos uvek nije popularno da bi pravili fals)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

@lukas

 

Nigde ja nista nisam tvrdio, ali svakako da je motul dobro ulje (kad je original). Moj je stav da su sva brendirana ulja za TA sasvim dobra pa bila ona elf, castrol, motul potpuno sve jedno stvar je licnog izbora.

 

Motul napolju jeste jako popularno ulje. Da nije tako tj da se ne prodaje ne bi moglo da opstane na trzistu.

 

Ne branim ja motul bas me briga za njih ali takve opaske tipa da je motul najgore ulje su smesne. Mozda neko drgo (jeftinije) ulje isto radi poso ali to ne znaci da je motul los.

 

Ja jos nisam naiso na fals motul kupljen kod massa. Cinjenica jeste da ako kupujete u nekoj maloj radnjici ili buvljaku, skupu mozete natrcati na fals.

 

Ako si kod massa kupio fals odma je trebalo sa sve inspekcijom i racunom da se vratis tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Ja sipam Motul 3000 i nisam imao nikakvih problema. Sada razmisljam da uzmem Bardahl posto i njega dosta ljudi hvali.

 

Elf ti ne bih preporucio. Kazu da posle nekog vremena postane retko i vise lici na prljavu vodu nego na ulje. Total je koristio Fibra i mislim da je bio zadovoljan.

 

taj koji je ovo izjavio definitivno nije bas cist, a i ocigledno nije video fals motul koji se inace pakuje u smederevu u nekim "fabrikama" a inace motul je ulje koje ima najvise kopija na trzistu, cak toliko da i uvoznik prodaje fals

elf je odlicno ulje i brdo ljudi ga koristi, a inace je u vlasnistvu totala vec zadnjih nekoliko godina sto i pise na ambalazi

pa sledeci put kad prenosis necije naklapanje bolje ga prvo proveri

a ako te interesuje kako izgleda elf ulje posle nekoliko hiljada mogu ti poslati nekoliko boca jer ih sve cuvam

 

inace kod motula placas samo ime a posto je to mineralno ulje mozes da uzmes bilo koje jer ga svakako menjas na 5000km

 

samo oni koje mrzi da se malo edukuju kupuju motul ali samo iz navike jer do pre par godina nije ni bilo nekog izbora ulja za motore, a iskusni kupuju ono sto ima najbolji odnos cene i kvaliteta

 

Dragi lukas!

 

Pokusaj da biras reci kada se obracas nekome koga ni ne poznajes. Upoznavanje preko interneta ne racunam posto ono moze biti jako varljivo.

 

Covek koji je rekao da je Elf postala mutna voda koja isparava je sa foruma, motociklista koga ja postujem i verujem mu. Tako da je ono sto ja prenosim provereno i sa punim pravom NE PREPORUCUJEM to ulje. Takodje verujem da mog prijatelja nisi namerno nazvao "ne bas cistim".

 

Svako dobro! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Jao što volim ovo kad se svi zaletite da izjavite šta je kome bolje :D

 

Ja pitam ko koristi Motul 20W50 da mi kaže kakvo je, a vi pričate o svim ostalim uljima osim o onome za koje sam pitala :D Ne zanima me da menjam marku, do sad je Motul radio posao, samo pitam za viskozitet. Da li je bolje uzeti 20w50 nego 10w40 kao što preporučuju za V-twin motore?

 

"V-Twin bikes should be using a 20W-50 option all the time because this engine design can cause high localised engine temperatures."

http://www.linkint.com.au/view/page/531.html

 

Dakle?

Apsolutno si u u pravu.Sto se mene tice,kada sam rekao da necu niposto da menjam,pod time sam podrazumevao da mi ovo ulje vrsi posao i to je to.Da li je ono najbolje,nek strucnjaci misle o tome.A sto se tice gradacije ulja,prvi broj ti kazuje GRADACIJU,dok drugi kazuje temperaturu okoline u kojoj se motor eksploatise pri kojoj ce ulje imati najbolja svojstva.To ljudi mesaju.Nece sigurno primer:x-20 da se ponasa u letnjoj zegi bolje nego x-50 ili obratno.A,mineralno,polusintetika,sintetika,to je razlika u kvalitetu,tj u strukturi ulja.Jednostavno,nauka je napredovala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

peter pan, izvini za opasku ali to je isto kao kad bih ja rekao da je motul, koga svi toliko hvalite a pritom je preskup, lici na prljavu vodu ( na sta je i licio kad sam sipao prva dva puta) doduse i rekao sam nesto slicno ali ja to mogu i da potvrdim (mislim da imam negde to motul ulje ako ga nisam dao nekom za cvaju ali sve cuvam)

 

pored toga bel ray koji je isto hvaljen svuda kad se pojavio se pokazao kao jos losije od najjeftinijeg ulja, posle 2000km motor je poceo vise da se greje, drugacije da radi, menjac da se cuje vise (svega ovoga nije bilo u prvih 2000km) a kad sam sipao drugo ulje cak i posle 5000km je zvucao normalno i grejao se normalno

 

ako se ulje menja na 5000km isti je djavo sta ces sipati ali nikako ne vidim razlog zasto sipati motul koji kosta duplo vise pa cak i troduplo u odnosu na neka druga ulja

isto je kao i svako drugo ulje, nema nista posebno u njemu, radi isti posao kao i bilo koje drugo ulje

uostalom postoji 50% verovatnoce da motul i elf koriste istu bazu posto postoje samo 2 fabrike za baze za ulja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kao da ce ljudi iz motula ili neke druge firme koja prodaje ulje, da vas plate ako necije ulje hvalite ili kudite. Nije mi jasno, cemu ovakva rasprava. Na forumu uvek ocekujem da cu cuti nesto pametno o motorima i saznati nesto vise o njima, ali kada vidim ovako nesto....????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Jao što volim ovo kad se svi zaletite da izjavite šta je kome bolje :D

 

Ja pitam ko koristi Motul 20W50 da mi kaže kakvo je, a vi pričate o svim ostalim uljima osim o onome za koje sam pitala :D Ne zanima me da menjam marku, do sad je Motul radio posao, samo pitam za viskozitet. Da li je bolje uzeti 20w50 nego 10w40 kao što preporučuju za V-twin motore?

...

Dakle?

 

Dakle, ja koristim MOTUL 3000 20W/50, kupljeno u Massovoj prodavnici i vrlo sam zadovoljan. Menjac lepo upada u brzine, meko, a i motor ga vrlo malo trosi. Moj motor hoce da potrosi malo ulja kada ga teram u visoke obrtaje. Moje je misljenje da je gradacija 20W50, bolja za letnju eksploataciju u starijim agregatima.

 

ELF ulje sam koristio ... i vise necu.

IPONE sam koristio, koristio bih ga opet.

BARDAHL sam koristio, koristio bih ga opet.

 

@stivog

Malo je zakasneo odgovor, na tvoje pitanje sa prethodne strane, ali radi boljeg razumevanja, hocu da ti kazem da se rastojanje od najnize tacke vozila(u ovom slucaju motocikla) do tla zove KLIRENS, a ne kliring. Kliring je upravo ono to si ti naveo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

I ja se slazem sa boki.64. Koristio sam Motul 3000 i ranije i prilikom poslednje zamene sam isto to sipao. Dosad nisam imao problema, motor je zadovoljan, ja sam zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Često menjam ulje u sezoni :), obično 4 do 5 puta :moto3:, menjao sam razne marke i gradacije i mom sokoćalu ipak najviše prija (možda je to i subjektivan osećaj?) Motul 3000, mineral, 20W50., Iskreno, najmanje sam zadovoljan ELF-om, brzo mi se "razvodni" u motoru, menjač krene da klepeće...

 

Do sad sam koristio Motul, Ippone, ELF i Bardahl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ne hvalim elf niti znam kako se ponasa posto sam ga skoro prvi put stavio u motor. Ali ako je litar elfa 400 din, a litar motula 1000 din, ne verujem da je elf 2,5 puta gore ulje od motula, a laicki gledano, bolje i da promenim dva puta elfovo ulje za jedno menjanje motula, opet ce biti jeftinije i bolje za motor,po meni, opet kazem, ne razumem se, jednostavno gledam matematicki.

Slicna situacija: filter za ulje za moju pentu Yamaha u Bgd u prodavnici Yamaha(da je ne imenujem) je 1700 din., a ja ga kupio u Pozarevcu u prodavnici koja prodaje filtere za 600 dinara?!

Mislim da mnogo robujemo markama, a da li to stvarno toliko vredi, pitanje je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Koristio sam prvo Ippon pa Bardahl i jedno i drugo polusintetika 15-50 I jedno i drugo ulje su se extra pokazala.Kad bih morao da dam prednost jednom od ova dva ulja minimalnu prednost bi dao Ipponu.Nezelim da omalovazavam ostala ulja pogotovo ne ona koja nismo koristili u drustvu od jedno 7-8 motora,ali moram napomenuti da je Motul daleko prevazidjeno ulje i da ga vise nekoristimo.Sto neznaci da ono nevalja.nego jednostavno Bardahl i Ippone pruzaju mnogo vise za manje pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Stan`te malo....

 

ELF sam imao prilike i ja da probam. Posle vrlo kratkog vremena, postao je "prljava mutna voda".

I sta sad? Nista. Ne koristim ga vise i gotovo...

OK, u pitanju je AT, ali mislim da to nema nama bas nikakve veze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Stan`te malo....

 

ELF sam imao prilike i ja da probam. Posle vrlo kratkog vremena, postao je "prljava mutna voda".

I sta sad? Nista. Ne koristim ga vise i gotovo...

OK, u pitanju je AT, ali mislim da to nema nama bas nikakve veze...

Ovo sto je mutno i prljavo je u redu. To znaci da ima detrgente koji ciste motor i preuzimaju prljavstinu u sebe. Sa ispustanjem ulja prljavstina izlazi van. Ako je ulje cisto nakon puno kilometara to definitivno nije dobro.

...e sad to sto je voda je drugi par opanaka. To bi znacilo da je ulje razbijeno i to nije dobro!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Vidim da je tema oko ulja vrlo "vruća", pa bih da postavim jedno pitanje.

 

Prosle godine kad sam menjao ulje u motoru ostalo mi je u kantici oko pola litra (3 kantice po 1 lit a u motor ide oko 2.4 lit sa filterom).

Kantica je uredno zatvorena stajala na polici u garazi sve do sada.

 

Pitam se da li je to ulje dobro i moze li se koristiti?

Rok trajanja ulja na kantici je do 2015 god.

 

U pitanju je polusintetika 10w-40.

 

Kakva su vasa misljenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Vidim da je tema oko ulja vrlo "vruća", pa bih da postavim jedno pitanje.

 

Prosle godine kad sam menjao ulje u motoru ostalo mi je u kantici oko pola litra (3 kantice po 1 lit a u motor ide oko 2.4 lit sa filterom).

Kantica je uredno zatvorena stajala na polici u garazi sve do sada.

 

Pitam se da li je to ulje dobro i moze li se koristiti?

Rok trajanja ulja na kantici je do 2015 god.

 

U pitanju je polusintetika 10w-40.

 

Kakva su vasa misljenja?

Ako imas isto ulje slobodno sipaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Vidim da je tema oko ulja vrlo "vruća", pa bih da postavim jedno pitanje.

 

Prosle godine kad sam menjao ulje u motoru ostalo mi je u kantici oko pola litra (3 kantice po 1 lit a u motor ide oko 2.4 lit sa filterom).

Kantica je uredno zatvorena stajala na polici u garazi sve do sada.

 

Pitam se da li je to ulje dobro i moze li se koristiti?

Rok trajanja ulja na kantici je do 2015 god.

 

U pitanju je polusintetika 10w-40.

 

Kakva su vasa misljenja?

Ako imas isto ulje slobodno sipaj!

 

Naravno, isto je ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja