Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Narode, jel zna neko...

Koliko je ml ulja od min do max na meracu kod nasih motora?

 

Negde oko 800ml...

 

 

--------------------------

 

 

Nego ljudi, treba mi pomoc... gde mogu da nadjem lanac, po mogucstvu nov, onaj sto se nalazi sa strane kvacila sto pokrece pumpu za ulje??? A takodje me interesuje gde mogu da nadjem i lance od bregaste? TA 87

 

-----

 

A trebaju mi i ovi O - Ring nekoliko komada...

 

4-8-img03.jpg

 

Probaj iz Engleske

 

www.wemoto.com

 

A za O ringove trebalo bi da ih ima i ovde. Mozda neki karburator servis.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Kolko je meni poznato pre ce biti oko 200-300ml

tako se i meni cini... ali nigde, pa ni ujednom manual-u mogu da nadjem tacan podatak :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Africke vile sa duplim diskovima...ostro oko ;-)

 

@thelord:

 

ne znam sta sve spada u politiku privatnosti sajtova za hostovanje. Ko zna sta sve beleze. Recimo google reklame koje mi izbacuju stvari koje sam gledao dan pre toga na louis.de. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Nasao sam O ring koji sam trazio... 70din 5 komada u pakovanju :D

 

Inace, interesuje me gde mogu da kupim za sto manje para organske pakne za TA 87 single disk... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

U Juznom bulevaru lik koji radi kocnice (poslednji lokal od svih majstorskih radionica) ujedno i pravi paknove i plocice doduse nisam radio kod njega nista na motoru al verovatno hocu jer mi godinama radi kocaljke na kolima (i zadovoljan sam) a hvalio se da je radio pakne i plocice za Radeta kocku al moras da odes kod njega da se informises za pojedinosti. Isto tako lik koji radi korpe, lamele, plocice u Oblakovskoj blize JP pumpi (blizu coska sa Fabrisovom) čuh negde da je bajker i da radi sve za motore. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

U Juznom bulevaru lik koji radi kocnice (poslednji lokal od svih majstorskih radionica) ujedno i pravi paknove i plocice doduse nisam radio kod njega nista na motoru al verovatno hocu jer mi godinama radi kocaljke na kolima (i zadovoljan sam) a hvalio se da je radio pakne i plocice za Radeta kocku al moras da odes kod njega da se informises za pojedinosti. Isto tako lik koji radi korpe, lamele, plocice u Oblakovskoj blize JP pumpi (blizu coska sa Fabrisovom) čuh negde da je bajker i da radi sve za motore. :zdravo:

Daj neke telefone1zdravo.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Koji je servisni interval najbolji 5-6000km? Sta se tom prilikom gleda osim ulja i filtera (karbovi, ventili, lezajevi?) ili to samo po potrebi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

U Juznom bulevaru lik koji radi kocnice (poslednji lokal od svih majstorskih radionica) ujedno i pravi paknove i plocice doduse nisam radio kod njega nista na motoru al verovatno hocu jer mi godinama radi kocaljke na kolima (i zadovoljan sam) a hvalio se da je radio pakne i plocice za Radeta kocku al moras da odes kod njega da se informises za pojedinosti. Isto tako lik koji radi korpe, lamele, plocice u Oblakovskoj blize JP pumpi (blizu coska sa Fabrisovom) čuh negde da je bajker i da radi sve za motore. :zdravo:

Daj neke telefone1zdravo.gif

 

 

 

 

http://www.remontlamela.blogspot.com/2009/11/disk-plocice.html#more

nadjoh ovog u Oblakovskoj a potrazicu mislim da imam vizitku od majstora u juznom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Mislim da uzmem nove gume. U opciji su Michellin Anakee 2 a sada vidim i ove,nisu skupe i set ispadne 6900 + 9024 dinara= 15924 dinara tj. 142 eura. Sta mislite o tim gumama za transalpa?

http://www.internet-prodaja-guma.com/moto-gume/dunlop-130-80-17-trailmax-rear-65t-tl-651054

http://www.internet-prodaja-guma.com/moto-gume/dunlop-90-90-21-trailmax-front-54t-tl-651074

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Hteo bi da stavim ksenone na Transalpa 600.Znam da ide jenda sijalica,sto znaci bi xenon.Zna li neko gde mogu da nabavim dobar komad.Naravno ako neko hoce da pazarimo po pola za kola pa da montiramo zajedno!!! :moto3:

Ima li ko na svom transalpu i kako te sluze?

 

Ako se ne varam sijalica na trasalpu je H4 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Imam ja bi ksenone. Vrede svaki ulozeni dinar. Moji su iz Labosa. Pitaj Scubu ili Rajka mozda imaju posebno pa da ne kupujes komplet za kola. Meni je receno da ih gasim kada god palim motor, posto im to steti. Imam ih od avgusta prosle godine i do sada je sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

Na altini ima firma koja prodaje ksenone, ne postoji poseban komplet za motor ili auto, postoji komplet sa obicnim ili slim balastom koji se koristi za motore, komplet kosta 40e za H7 sijalice sa slim balastom, mozda je malo skuplji biksenon ali ne nesto puno, dobra stvar je sto automatski imas i sijalicu u rezervi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja onomad moj Transalp počastio (uz "nove" farove) i novom presvlakom za sedište. Napravio mi drugar-tapetar (bivši pilot) iz Niša.

Pa ukoliko nekom zatreba prerada-izrada sedišta tip radi odlično (i jeftino).

 

40F395D1-DDDC-D94B-8964-5FBFD3862470_thumb.jpg

 

3F11241A-82CC-FC43-82B3-E4B36F4D0EF6_thumb.jpg

 

D6D3ED5F-2E9C-B74F-9C09-8D844BFDE659_thumb.jpg

 

730E6195-D9CE-6942-A0A7-8C413DF6CC89_thumb.jpg

 

4BA939B3-37BA-544A-B9DA-CF2901615114_thumb.jpg

 

5594E74C-F24A-0F4A-A959-C7C0AAB2A8DC_thumb.jpg

 

2E9FE3B9-E0C0-1F49-86CF-FBAD026CA5D2_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Mislim da uzmem nove gume. U opciji su Michellin Anakee 2 a sada vidim i ove,nisu skupe i set ispadne 6900 + 9024 dinara= 15924 dinara tj. 142 eura. Sta mislite o tim gumama za transalpa?

http://www.internet-prodaja-guma.com/moto-gume/dunlop-130-80-17-trailmax-rear-65t-tl-651054

http://www.internet-prodaja-guma.com/moto-gume/dunlop-90-90-21-trailmax-front-54t-tl-651074

Anakee su bez premca, ali po mom skromnom misljenju, ove Dunlop su ti najbolji odnos cena-kvalitet, a i u praksi su se pokazale zahvalnim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Ja onomad moj Transalp počastio (uz "nove" farove) i novom presvlakom za sedište. Napravio mi drugar-tapetar (bivši pilot) iz Niša.

Pa ukoliko nekom zatreba prerada-izrada sedišta tip radi odlično (i jeftino).

 

40F395D1-DDDC-D94B-8964-5FBFD3862470_thumb.jpg

 

3F11241A-82CC-FC43-82B3-E4B36F4D0EF6_thumb.jpg

 

D6D3ED5F-2E9C-B74F-9C09-8D844BFDE659_thumb.jpg

 

730E6195-D9CE-6942-A0A7-8C413DF6CC89_thumb.jpg

 

4BA939B3-37BA-544A-B9DA-CF2901615114_thumb.jpg

 

5594E74C-F24A-0F4A-A959-C7C0AAB2A8DC_thumb.jpg

 

2E9FE3B9-E0C0-1F49-86CF-FBAD026CA5D2_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

ziko, ovo bre izgleda odlicno! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Ziko odlicno si ovo odradio,svaka cast :takoje: Ja bih voleo na moj TA da odradim ovakvo sediste,moze li taj sto je ovo radio da izveze i natpis na ovom malom naslonu iza vozacevog dela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Mislim da uzmem nove gume. U opciji su Michellin Anakee 2 a sada vidim i ove,nisu skupe i set ispadne 6900 + 9024 dinara= 15924 dinara tj. 142 eura. Sta mislite o tim gumama za transalpa?

http://www.internet-prodaja-guma.com/moto-gume/dunlop-130-80-17-trailmax-rear-65t-tl-651054

http://www.internet-prodaja-guma.com/moto-gume/dunlop-90-90-21-trailmax-front-54t-tl-651074

Anakee su bez premca, ali po mom skromnom misljenju, ove Dunlop su ti najbolji odnos cena-kvalitet, a i u praksi su se pokazale zahvalnim...

Malo sam razresio sta hocu tj.sta mi treba.Neke su gume odlicne za off ali za put nikako i suprotno. Posto cu 90 % voziti asfaltom onda biram 1. Michelin Anakee 2 2. Metzeler tourance (gume koje su mi trenutno na motoru) i 3. Pirelli scorpion trail. Posle praznika krecem da zovem ove nase da mi kazu cene i dal imaju (na netu vec video i cene su mi sasvim OK,oko 18000 set za broj 2 i broj 3).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja sam naručio kod 3T i dobio te dugačke i naravno vratio odmah. Obećali su da će doći kratke, 26 cm al još uvek mi ne javljaju. Sutra tražim novac nazad i uzimam kod Luisa.

 

Tako sam i ja cekao sto godina nase da se sjate, pa sam otkazao sve porudzbine kada je proslo 3 meseca...i lepo narucio iz louisa i stiglo mi za 2 nedelje. Skinuo sam svoje prvo, pogledao da li ulaze u specifikaciju kao sto je stavljeno da su te iz louisa... Kad sam video da je to to.... nema greske, uzeo i narucio :) Inace, smatram da su te mnogo bolje od fabrickih, malo su uze, ima vise mesta oko blatobrana, nigde nista ne ceshe, i pasu kao salivene + nemaju rupe za vazduh na sebi kao stare, sto je po meni bolje, tj kada se jednom stavi to kao dihtung... nema sta prljavstina da trazi unutra..pogotovu sto sam sve spojeve dobro ocistio i nauljio pre montaze, sad ga mogu potopiti i u najgore blato i ne verujem da bi ista proslo tuda. I sam kvalitet te gume je na mnogo visem nivou, kao da je radjena za neki extremni dirt..

Prosle sezone stavio te harmonike.(Prosle sezone presao samo 1500 km). Juce( tek krenuo sa voznjom) se vozio na Fruskoj Gori,napravio pauzu ,slucajno pogledam kad jedna harmonika zinula skroz. E pa, sad jovo nanovo. Ili da joj prilepim odozgo nesto superlepkom ili opet nove da narucim il da ih ja sasijem od nekog platna... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Mislim da uzmem nove gume. U opciji su Michellin Anakee 2 a sada vidim i ove,nisu skupe i set ispadne 6900 + 9024 dinara= 15924 dinara tj. 142 eura. Sta mislite o tim gumama za transalpa?

http://www.internet-...r-65t-tl-651054

http://www.internet-...t-54t-tl-651074

Anakee su bez premca, ali po mom skromnom misljenju, ove Dunlop su ti najbolji odnos cena-kvalitet, a i u praksi su se pokazale zahvalnim...

Malo sam razresio sta hocu tj.sta mi treba.Neke su gume odlicne za off ali za put nikako i suprotno. Posto cu 90 % voziti asfaltom onda biram 1. Michelin Anakee 2 2. Metzeler tourance (gume koje su mi trenutno na motoru) i 3. Pirelli scorpion trail. Posle praznika krecem da zovem ove nase da mi kazu cene i dal imaju (na netu vec video i cene su mi sasvim OK,oko 18000 set za broj 2 i broj 3).

 

Ja sam krajem novembra 2011. ovde http://www.autosavic.rs/ kupio par Anakee 2 po ceni od 93e za zadnju (130/80-17) i 67e za prednju (90/90-21). Unutrašnje su bile 11e po komadu. E sad, pošto su meni bili blizu, nisam se raspitivao da li gume šalju brzom poštom. Znam samo da većinu guma nemaju na stanju i da ih poručuju iz Austrije, ja sam moje čekao 10-ak dana ali su zato po DOT oznaci bile stare samo 3 nedelje od datuma proizvodnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Mislim da uzmem nove gume. U opciji su Michellin Anakee 2 a sada vidim i ove,nisu skupe i set ispadne 6900 + 9024 dinara= 15924 dinara tj. 142 eura. Sta mislite o tim gumama za transalpa?

http://www.internet-...r-65t-tl-651054

http://www.internet-...t-54t-tl-651074

Anakee su bez premca, ali po mom skromnom misljenju, ove Dunlop su ti najbolji odnos cena-kvalitet, a i u praksi su se pokazale zahvalnim...

Malo sam razresio sta hocu tj.sta mi treba.Neke su gume odlicne za off ali za put nikako i suprotno. Posto cu 90 % voziti asfaltom onda biram 1. Michelin Anakee 2 2. Metzeler tourance (gume koje su mi trenutno na motoru) i 3. Pirelli scorpion trail. Posle praznika krecem da zovem ove nase da mi kazu cene i dal imaju (na netu vec video i cene su mi sasvim OK,oko 18000 set za broj 2 i broj 3).

 

Ja sam krajem novembra 2011. ovde http://www.autosavic.rs/ kupio par Anakee 2 po ceni od 93e za zadnju (130/80-17) i 67e za prednju (90/90-21). Unutrašnje su bile 11e po komadu. E sad, pošto su meni bili blizu, nisam se raspitivao da li gume šalju brzom poštom. Znam samo da većinu guma nemaju na stanju i da ih poručuju iz Austrije, ja sam moje čekao 10-ak dana ali su zato po DOT oznaci bile stare samo 3 nedelje od datuma proizvodnje.

To je EXTRA cena!!!

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja